Má smysl ve 4. týdnu těhotenství začít brát kyselinu listovou?

denushka130
5. led 2019

Chtěla jsem se zeptat, jsem těhotná , cca ve 4 týdnu, mam nasadit kyselinu listovou? Nebo radeji ne

lachtanice86
5. led 2019

@denushka130 ve 4tydnu? To je sotva termín ms. A kyselinu jsem brala celý 1.trimestr

marketa1218
5. led 2019

@denushka130 ano můžeš, já jsem také na úplném začátku těhotenství a listovku už jsem zobala ještě dříve, než se nám podařilo.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
denushka130
autor
5. led 2019

@marketa1218 myslela jsem , jestli to nebude problém 🙂 ze ji beru tak pozde.

denushka130
autor
5. led 2019

@lachtanice86 ano, delala jsem si test pred 4dny nez jsem to měla dostat. Ja vim že se děla test az po vynechani ms. Ale mě to šlo videt hned //.

denushka130
autor
5. led 2019

A někde jsem četla že kdyz se zoobrazi drive // nez dostanu mesicky , tak jsou to dvojcata, je to pravda? Test jsem si delala 4 dny pred mesickama a hned jsem videla ty dve //

marketa1218
5. led 2019

@denushka130 nebude, já už jsem stihla být i u doktora, ale samozřejmě ještě nic neviděl. Ale říkal ať listovku nasadim, ale já už jí zobala 😉

miba10
5. led 2019

@denushka130 je to blbost. 😂 Ale pobavilo. Já už bych měla tím pádem dvojčata 2x

marketa1218
5. led 2019

@denushka130 dvojčata? O tom jsem neslyšela 😁. Jediné co, že to mohlo být ještě biochemicke těhotenství a s menstuaci odejít, proto je lepší testovat až po vynechani.

denushka130
autor
5. led 2019

@marketa1218 oki 🙂 jen jsem se ptala.

bilbery
5. led 2019

@denushka130 pri dvojcatek je vyssi hcg,takze mozne to je.take jsem mela velmi silnou druhou carku jeste 2 dny pred ocekavanou ms a dvojcata jsem cekala.bohuzel o 1 jsem nakonec prisla.

makronka222
5. led 2019

Ja mela 4-5dni pred ms // byo peklo cekat, jestli prijde/neprijde. Kazdopadne mam 1 nastesti:D

makronka222
5. led 2019

Jinak listovku klido az ted , to nicemu neuskodi🙂) ja ji koupila 2 dny pred testem, pocitala jsem s tim, ze v tom jeste dloouho nebudu:D

bayt
5. led 2019

Ano, ber ji, měla by se brát celý první triměstr. Ideální je samozřejmě začít už dřív....

denushka130
autor
5. led 2019

@makronka222 a musim to brat po jidle , jak je napsane? nebo to nevadi. Vim že se to bere ráno po jidle a vecer po jidle.

cilkat
5. led 2019

Předně gratuluju 🙂. Listovkou ničemu neuškodíš a pozdě není (tvrděj, že se nemá brát zhruba po půlce těhu, že pak dítě hodně roste, ale já ji běžně brala i v druhém triestru, protože mi pomáhá regulovat "chutě" a syn byl i přes těhotenskou cukrovku přesně průměrně velký (3,4 kg)). A brzký pozitivní test může ukazovat na vysokou hladinu hormonů, ale to může bejt spoustou věcí (teď jsem četla, že holky maj v týhle ranný fázi HCG vejš průměrně o 18%, než kluci... dvojčata ještě vejš... ae prostě taky můžeš mít jen přirozeně vysoko.) a je dobrý ji brát s jídlem/po jídle, prostě ne na prázný žaludek, protože firt je to kyelina a tudíž prázdný žaludek dráždí... (jestli ráno, večer nebo v poledne je jedno... já brala k obědu, páč to mi bývá "nejmíň blbě").

gruyerre
5. led 2019

@denushka130 Listovku ber, sice by bývalo ideální začít s ní pár měsíců před otěhotněním, ale lepší začít teď než vůbec 🙂

kachnicka215
12. led 2019

@denushka130 určitě ne, já ji začala užívat téměř ve stejnou dobu a vše je v pořádku. Doporučují ji sice užívat ještě před otěhotněním, ale to si nikdo moc nanaplanuje, že? Takže čím dřív tím lip

karoczde
13. led 2019

Určitě. Na tu není nikdy pozdě. Pokud jsi těhotná a půjdeš pak na první prohlidku, tak se tě stejně asi doktor zeptá jestli ji už bereš..
Má se s ní začít co nejdříve a pokud možno s ní vydržet až min.prvni 3 měsíce;)

lajla
11. únor 2019

Vse viz pribalovy letak😏 chcete mit dite a neumite si zjistit zakl info

loylii
30. bře 2019

@bilbery já dvojcata mám a čárky jsem měla stejně jako když jsem čekala jedno..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru