Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

llluckaaa
29. led 2012

@kukynka2 K nám se nestěhuj, u nás se platí víc 😉 Aby taky ne, když tvrdnem skoro furt doma, denně se vaří, kvůli miminu se musí topit, pořád jede pračka... Navíc platíme ještě přes 2 tisíce do fondu oprav 😒

catherin89
29. led 2012

@maturantka Jo v září ale to už budeš mít dítě a začátky s dítětem jsou dost těžké.. Dítě si teprve zvyká, ty se musíš teprve pořádně rozkojit takže ho budeš každou chvilku krmit, dítě každou chvíli pláče a musíš se mu věnovat 24 hodin denně. sorry ale ty budeš ráda pokud budeš mít čas jíst a spát a natož se ještě učit.. jo a těch 20000 si taky rozděl voda, plyn, elektrika,hypotéka,musíte něco jíst a věci pro dítě,které musíš každý měsíc koupit věř nebo něvěř taky něco stojí.. prostě dobrovolně otěhotnět při nedodělané škole mi fakt připadá jako nezodpovědnost..

kukynka2
29. led 2012

@maturantka fakt? Mi to přijde málo teda my v tom samozřejmě máme i fond oprav atd.ale i tak je to pálka a teď s dětmi každoročně trneme kolik se bude za vodu a plyn doplácet 😖 to budete mít malý byt ne? I když do začátku stačí 😉
@llluckaaa to mi povídej pračka skoro denně topit se musí a pomalu denně vařit,my minulý rok dopláceli přes 4tis. a to když jsme se stěhovali,říkali nám náklady na byt cca.4tis. ale že tu běžně dopláceli 10tis.už nám neřekli 😝 😠 takže jako mazec i s tímhle se musí počítat 🤐

maturantka
autor
29. led 2012

@llluckaaa u nás fond oprav vubec a to mě teda celkem zaráží :-/

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 Tak asi věc každého si myslím 😉

berenika39
29. led 2012

Hypotéka, trojka za byt, dvojka mimčo, pět tisíc na jídlo, k tomu nějaké pojištění, jiné nákupy než jídlo, dva telefony, internet, telka, plus šetření na doplatky, vyúčtování, platby na začátku roku, daně, na nějaké nepředvídatelnoti - zdravotní problémy, doktory, něco se doma po.... opravdu si myslíš, že to je reálné? Představy krásný, ale rodina není stát, ta nemůže do mínusu, když peníze dojdou, co pak? A stačí jen trochu realisticky uvažovat, hláška, že nevydržíš půl roku čekat mluví za všechno. Nebuď sobec, nejde jenom o to, co ty chceš, když budete rodina a blbě si to nastavíte na začátku - a ono to nepůjde podle vašich představ, odneseš to ne ty, ale další dva lidé. Taky jsem měla dítě ve dvaceti, ale neplánované, a podle toho to dopadlo, rodina se rozpadla, ještě než začala fungovat. Neříkám, že to tak musí být vždycky, to určitě ne, ale sama časem přijdeš na to, že představy a realita se někdy dost liší.
Je to vaše věc, ale to dítě za to nemůže..

maturantka
autor
29. led 2012

@kukynka2 byt 3+1 a fond oprav tamvubec nevedou.. 😒

romca13
29. led 2012

@maturantka dobře, pokud bude mít hypošku , provoz bytu, jídlo, plínky, není jisté, že budeš kojit, to jsou další tisíce měsíčně navíc,,, je vidět, že opravdu ještě žiješ s rodiči a nedovedete si představit co to je žít sám, starat se o to, kdo koupí prášek na praní, toaletní papír, pastu na zuby, jídlo, tohle všechno musí člověk ešit, pokud se osamostatní,,, nejdřív bych doporučila si tohle všechno zkusit sami ve dvou a pak až řešit přírustek,,, mám pocit, že ani tvůje přítel moc nepřemýšlí, když ti dovolí otěhotnět ještě během školy,,,,,, a já osobně vím, že těhu fakt není procházka růžovým sadem,, krásně jsem si malovala, jak budu do koce chodit do práce,, hahaha,,, od 7tt jsem doma, bo bych do práce ani nedojela, natož tam podávala výkon,, taže pokud otěhotníš v září, není vyloučený, že hned budeš muset být doma,,, nehledě na to, že ty problémy můžou být i mnohem vážnější, než jen nevolnosti, ,,,,, ale samozřejmě ti přeju pohodový těhu,, jen jsem chtěla upozornit na to, že ne vždy je vše tak jak si člověk naplánuje,, a to pak tu maturu ani další rok v září neuděláš,,,,mmch co ti na to říkají rodiče?????

romca13
29. led 2012

@maturantka je divný, že se tam nevede fond oprav,,, z čeho se platí opravy???? pokud není fond oprav, a budete potřebovat zateplit, novou fasádu, nové výtahy, nové dveře ve spol prostorech,,,, budete si brát úvar jako celek domua v tom případě vám náklady narostou opět o několik tisícovek měsíčně,,,,

bosorkajarka
29. led 2012

@maturantka A topení už jsi započítala nebo topite plynem. My jsme sice z brna ale v obecnim 1+1 jsme jenom za služky (voda, plyn, elektrina) s malym ditetem platli 3500. Taky se mi zda divne ze tam neni fond oprav to by znamenalo, ze kdyz treba zatece strecha tak budete muset najednou vyplaznou treba 50 tisic na opravu??

maturantka
autor
29. led 2012

@romca13nevím proč bych o tomto měla řikat rodičům. A navíc mamka mi sem tam něco koupí na mimčo..Tak by ji to bylo asi jedno.

maturantka
autor
29. led 2012

@bosorkajarka U nás se topí plynem a budeme bydlet na vesnici tak proto to je tak levné 😉

maturantka
autor
29. led 2012

@bosorkajarka A fonfd oprav se zrušil kuli tomu, že bylo podezření, že se tam peníze kradli či co.Náky nesrounalosti tam asi byli tak se to zrušilo..

kukynka2
29. led 2012

@maturantka to je divný ne? Se tam neplatí za společné prostory a výtah? I když ten někde třeba ani není,ale i tak mi to prostě přijde málo,je to divné
@berenika39 jj holky teď byly nemocné a to byla pohotovost, léky pro obě a na 500kč se to nezastavilo 😖

catherin89
29. led 2012

@maturantka tvoje příspěvky mluví za vše, že na to ještě nejsi připavená..Jak je tu psáno ty řešíš jen to co chceš ty ale napadlo tě, že jedinej kdo to potom odskáče je to dítě?Celej tvůj přístup je dost nezodpovědnej a sobeckej. Opravdu si neumíš ani představit co to je být matkou.. Věnuj se škole a dítě si naplánuj až budeš skutečně dospělá.. to, že je ti 18 z tebe dospělou nedělá. Dítě není nějaká hračka nebo módní trend, dítě je prostě člověk za kterého ty 100procentně zodpovídáš!

bosorkajarka
29. led 2012

@maturantka taky jsem chtela miminko driv ale taky jsem chtela az ho budeme mit mu doprat a nepocitat kazdou korunu a i kdyz jsem meli celkem dost nasetreno tak vydaje nas prekvapili a ja musela do prece driv nez jsem chtela takze bych si to fakt dobre rozmyslela. Znam ten pocit kdyz moc chces miminko, ale nekdy je potreba vic poslouchat rozum nez srdce 😉

romca13
29. led 2012

@maturantka proč rodičům,, předpoklávám ,že tě do této doby živí, ne?? a tuší, že se chceš letos stěhovat s přítelem do svého bytu?

maturantka
autor
29. led 2012

@kukynka2 no tam vítah neíní má to přízemí a jedno patro a pak půda...

neu.sona
29. led 2012

Že se vůbec rozčilujete holky 🙂 . Můj brácha byl úplně stejnej jako tahle slečna 😀 . Po tom, co odmaturoval a šel pracovat na všechno změnil názor a je rád, že bydlí u našich a bydlet tam může. Do tý doby všechno platili naši.
A to mu bude v říjnu 23 let.
Takže i tahle slečna by zřejmě měla jít pracovat, ať zjistí, co kolik stojí a tak, ale zřejmě jí to stejně nevysvětlíte. Jen zkušenosti a zážitky udělají svoje....

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 to je možné ale o dítě se dokážu postarat..No to je jedno... Je to věc moje a přítelova...

romca13
29. led 2012

@catherin89 s tím fonedm oprav,, jak už jsem psala, pokud ho nemáte, tak veškeré opravy se budou muset řešit hotovostí nebo úvěrem,,,,a věři že to nejsou mlé částky, zateplení střechy, nové schránky, ,,,,,,

berenika39
29. led 2012

@maturantka víš proč bys o tom měla říkat rodičům? protože oni budou ti, kteří vás případně budou tahat z louže. kdo mayslíš, že ti pomůže, až budeš nemocná, manža musí makat, dítěti bude sedm tejdnů a nastane pat? 14letá segra to nebude. maminka uvaří, uklidí, nakoupí, postará se o mimino a tobě o léky...proč bys jí to měla říkat????

romca13
29. led 2012

@catherin89 omlouvám, se ,, to nebylo na tebe 🙂ale pro zakladatlku ... promiň jsem se překlikla

maturantka
autor
29. led 2012

@bosorkajarka já vím,ale jde to těžko poslouchat rozum ☹

maturantka
autor
29. led 2012

@romca13 ano vědí to..

berenika39
29. led 2012

@maturantka právě že to není tak úplně tvoje věc, a přítelova. to je přesně ta nezodpovědnost a nezralost, promiň. nevidíš, nechceš vidět, že to nebude úplnějenoduché a jediný, kdo to odnese, bude pak to mrně.

catherin89
29. led 2012

@romca13 v pořádku 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@berenika39 je to můůjživot a moje věc jak si vše udělám..

catherin89
29. led 2012

@maturantka No jo člověk si potřebuje rozbít držku než to pochopí, ale rozmlátíš jí tím i zbytku rodiny tak si to užij. Doufám,že si pak na naše slova vzpomeneš.

maturantka
autor
29. led 2012

@berenika39 proč by to mělo odnášet to dítě? Dám mu vše..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru