Nevím si rady. Těhotenství nebo zbytkové HCG?

Ahoj maminy, já už jsem tady psala, možná někdo zaregistroval, ale situace se vyvinula a potřebuju znát názor i ostatních, než udělám nějakou blbost.

V dubnu jsem otěhotněla, v květnu se zjistilo, že jde o zamlklé těhotenství. S doktorem jsme se domluvili, že počkám na spontánní potrat. Dal mi i žádanku na revizi, na kterou, kdybych šla, by byl radši. Nakonec jsem se opravdu rozhodla pro ten spontánní potrat, neměla jsem žádné problémy, tak proto. Krvácela jsem ale 3 týdny, což je prý poměrně dlouho. Včera na UZ doktor zjistil, že mám v děloze rezidua. Hnal mě na revizi a nepřímo mi vyčetl, že jsem tam nebyla rovnou, i když mi dal i tuto možnost, čekat na spontánní potrat. Byl slušný, ale pasivně agresivní.

Teď nastává kámen úrazu. Po odkrvácení jsem se cítila dobře. Proto jsme (když jsme měli počkat, vím) měli s manželem sex. Přerušovaný, ale byl. No a já si před kontrolou zkusila udělat test především kvůli HCG, a byl pozitivní. Druhý den byla čárka ještě silnější, ale přikládala jsem to tomu, že jsem si první test dělala z odpolední moči a druhý z ranní. Do kontroly jsem to nechala být. Bylo to 8 dní od styku.

Na kontrole kromě toho rezidua zjistil doktor, že mám vyšší sliznici, značně prokrvené cévní řečiště, ale nic, co by nasvědčovalo přicházející MS. Poté jsem se mu přiznala, že jsme měli onen styk, a zda to nemůže být těhotenství. Říkal, že je to možné. Ale že mám v děloze bordel. Těhotenství by bylo vidět až kolem 20. 7., a to jako malá tečka, která by byla zaměnitelná s tím “bordelem”.

Jsem zoufalá. Nic mi není, mám jen pocit jako na MS, ale ta pořád nikde. Jinak nic. Chtěla jsem ještě počkat, zda MS nepřijde nebo aspoň do toho 20. 7., ale doktor o tom nechtěl moc slyšet, neposlal mě ani na HCG a dal mi žádanku na tu revizi.

A já teď nevím, co mám dělat. Přikládám testy.

1. test: 29. 6. - z odpolední moči
2. test: 30. 6. - z ranní moči
3. test: 2. 7. - z odpolední moči
4. test: 3. 7. - před chvilkou dělaný, tedy dopoledne

klokanka31
3. črc 2020

@nejkulatoulinkatejsi Tak co změnit gynekologa?

nejkulatoulinkatejsi
autor
3. črc 2020

@klokanka31 Pokud se pro tu revizi nakonec nerozhodnu, tak asi budu muset. Nechce se mi pak chodit na každou kontrolu se staženým žaludkem.

vineta
3. črc 2020

@nejkulatoulinkatejsi Prosím tě, nenech se nutit do řešení, kterým jsi nejsi jistá, jen proto, aby se na tebe gynekolog neksichtil. Není to jeho zdraví, jde o to tvé. V tomhle se fakt nevyplatí být hodná holka. Sama jsem z lékařské rodiny, zvyklá doktorům věřit a poslouchat je- až po pár podivných zážitcích, kdy jsem byla vmanipulovaná do nepříjemných situací, jsem se naučila se ptát a hlavně, nechávat si prostor na rozmyšlenou.

malenca
3. črc 2020

Nechala bych si změřit hcg dvakrát po sobě a obden a podle růstu se uvidí. Ani tu molu bych nevylucovala to hcg je velmi individuální. Měla jsem rezidua po revizi 8 týdnu, hcg skoro 200 v tu dobu. Mola to byla po dalším zákroku uz kleslo hcg na nulu.

majulkaa
3. črc 2020

Pridam nasi zkusenost se zamlklym tehotenstvim. Nase miminko se prestalo vyvijet v 6+4tt, coz lekar zjistil na kontrole v 9+4tt, kdy nenasel srdecni akci. Pro jistotu si me jeste pozval za tyden v 10+4tt, ale srdicko opravdu nebylo a miminko se nevyvijelo. Doporucil mi jit do nemocnice vyvolat potrat tabletkou, ze je to mnohem setrnejsi nez revize. Dostala jsem predpis, ale ptala jsem se ho, jestli bych jeste nemohla pockat, zda potrat neprijde sam. Sice rikal, ze mi rozumi, ale obaval se pripadneho zanetu a tak nejak pro klid doporucil ten potrat vyvolat. Ja ale i presto pockala (konzultovala jsem jeste se znamou, ktera je gynekolozka) a nakonec 11 dnu po te posledni kontrole, tj. v 11+1tt potrat prisel sam. Miminko u mne bylo skoro 5 tydnu bez vyvoje, ale nemela jsem bolesti, teplotu, nic mi nebylo. Vse prislo prirozene a pro mne to bylo psychicky snazsi se s potratem vyrovnat, pak prislo i takove velike zklidneni. Na kontrole po sestinedeli jsem mela v deloze jeste nejake drobne zbytky, ale lekar rikal, ze se deloha pri dalsi MS vycisti sama. Nakonec byl rad, ze jsme to zvladli prirozene. Tolik nase zkusenost 😉 Preji vse dobre, at se dobre rozhodnete.

nejkulatoulinkatejsi
autor
3. črc 2020

@majulkaa Tak to je ale super přístup lékařů. Závidím! Já bych to taky ještě nechala, kdyby mělo být po mým, ale mám strach, že něco zanedbám, když doktor důrazně doporučuje revizi. Navíc už na mě tlačí i rodina.

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru