Nízké hCG na začátku těhotenství, máte zkušenost?

mellisek
7. říj 2014

Dobrý den, včera jsem po snažení 4měsíců oznámila přítelovi že jsem těhotná podle testu který mi vyšel ( včera den spoždení ) samozdřejmě radost ( Vím že tu jsem ženy s delší snahou, a všem držím palečky) Ovšem, skákla jsem si pro jistotu do nemocnice na ověření kde mi řekla doktorka něco co nás trochu zarazilo. A to že to na ultrazvuku není vidět a že podle krvi jsem opravdu těhotná ačkoliv, prý mám hodně nízké HCG takže ani nemůže říct či je to tím že je to tak brzo zjištěné a nebo tím že mám prý třeba mimoděložní otěhotnění ve smyslu někde ve vaječníku apod. Ted budu chodit kazde dva dny na krev a pokud se mi nebude HCG zvedat tak se to bude nejakym zpusobem řešit což se trošku děsím. Ano asi jde o maličkost ale chci se zeptat měl někdo podobnou zkušenost? Přítel trocha chodí jak tělo bez duše jelikož už mám 21měs syna ale s bývalým partnerem tak, už doufá že jako budeme mít další miminko no určitě nedělá rozdíl tvoje a naše ale asi to chápete 🙂 Děkuji Nikol

megy
7. říj 2014

na ultrazvuku jde vidět až je hladina něco přes 1000, takže při dni spoždění a pozitivním testu je možná hladina max. v řádcích 100jednotek max 300 víc ne. já měla v den ms hladinu 51, takže je jasné, že se ještě nic neukáže. nestresuj se

nonnni
7. říj 2014

@mellisek je to uplne normalni a vubec to nemusi znamenat neproperujici tehotenstvi🙂

Na to, aby bylo na UTZ neco videt je opravdu velmi brzy a tim padem se neda vyloucit ani ono zminovane mimodelozni tehotenstvi a proto je jedina moznost te poslat na krev, aby bylo zrejme, zda HCG roste.

Lekar ti to mel lepe vysvetlit, ale v podstate postupuje spravne a snazi se tehotenstvi potvrdit a mozne problemy vyloucit. Hcg by se melo nasobit kazde 2-3 dny, takze dalsi dva odbery by ti mely dat uz dost smerodatnou odpoved.

Hodne stesti🙂

mellisek
autor
7. říj 2014

@nonnni Děkuji moc, asi mi to měla takhle říct no. Ona totiž paní Konečná řekla něco ve smyslu přijdete o dva dny bud se zvětší nebo budeme plašit :D No ovšem ja plašila už včera 🙂

nonnni
7. říj 2014

@mellisek njn, ona ma v podstate pravdu, ale uplne nejlepsi pristup to neni. Kazdopadne jsou i lekari, kteri by ti rekli, at prijdes za mesic, ze se uvidi, proti tomu je tahle lekarka jeste dost pecliva🙂)))

mellisek
autor
7. říj 2014

@nonnni No moje doktorka to neni ... je to nemocnicni doktorka 🙂 Ale snad bude vse dobre 🙂

denca2000
7. říj 2014

@mellisek Nikol, takhle brzy se k doktorovi ani nedoporučuje chodit, protože pak maminky zbytečně stresují a může se stát, že o mimi zbytečně přijdou. Být Vámi, tak jdu na KO nejdřív za 2 týdny, hodím se do klidu a tiše se raduju. Určitě vše dobře dopadne ☺

mellisek
autor
7. říj 2014

@denca2000 Ja ackoliv mam uz jedno ditko tak jsem mela chodit hnedka, ja mam prave nebo spise jeste 5let zpet jsem nemohla mit deti a az po alexkovi se to srovnalo 🙂 Uz nestresuju a budu cekat 🙂 jen pozitivni zpravy

loreley1
7. říj 2014

To jsou prostě doktoři (teda někteří), raději začnou strašit tím negativním, aby pak byli z obliga, kdyby cokoliv - a když to bude v pohodě, pacient bude vlastně rád. Nějak už se nevcítí, jak to asi ta maminka prožívá... Já šla na HCG v krvi 3 dny po vynechání MS (31.DC), na ultrazvuku nebylo taky nic. Hodnota byla jen 66 a když jsem začala plašit, doktor mě uklidňoval, že to může být tím, že se mimi uhnízdilo později a je to prostě jen na začátku. Nakonec to teda bohužel nedopadlo ☹ V každým případě když ti HCG obden poroste, tak se ničím netrap. Držím palce a dej nám sem vědět 🙂

loafeer
7. říj 2014

Tak jako po dni zpoždění je to fakt ještě strašlivě brzo.... ani za ty dva dny ještě nemusí být nic definitivní....Hcg by se mělo dvojnásobit, ale prostě někdy to na začátku leze pomalu a pak je vše ok....Takže není nic ztraceno, doktoři se takto jistí, že tě postraší, zažila jsem to tak dokonce 2x....prostě nejlepší je k doktorovi nechodit dřív jak po měsíci zpoždění, protože toto oni řeknou každému a vždycky, držím pesti

stepankakv
20. říj 2014

Ahoj holky 🙂 hcg 81 15 dni po ovulaci a 4+1. Mela jste některa podobne ?

pisisvori
20. říj 2014

@stepankakv vlastní hodnota nic neznamená(oplodnění mohlo být později, uhnízdění také...)...důležitý je růst, který by měl být 2x víc každé 2 dny podle mých zkušeností každý den = prosperující těhu

stepankakv
20. říj 2014

@pisisvori Děkuji moc za podporu. Snad to dobře dopadne a za 2 dny už to bude jak má byt 🙂

biedronca
19. črc 2018

holky, ja jsem 16dpo a hcg JEN 32. 17dpo 41. Roste ale strassne pomalinku.
Jsem 17 dní od IUI.
Tohle asi bude nakonec biochemicke, ze?

veronika2332
25. kvě 2021

Dobry den byla jsem na krev a zistili mi hcg 11/7 znamena to tehotenstvi? Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru