Ovulační test - proběhla vůbec ovulace?

petulejan
13. srp 2018

Ahoj skupinko,mám dotaz pokud má někdo zkušenost. Dělala jsem si ovulační test. V pátek,druhá čárka,lehký duch,sobota už více viditelná čárka,ale podle popisu pořád negativní,v neděli to samé a dnes už jen jedna kontrolní čárka. Proběhla vůbec ovulace?

jaaaninda
13. srp 2018

@petulejan ahojky 🙂 O jakou značku testů se jednalo? Jak dlouhý máš cyklus a kdy byla poslední ms?

anetka9
13. srp 2018

Ahoj, ono je to těžký, mohla a nemusela...já mám duchy celej cyklus třeba, teď jsem měla i lehkou čárku, pak nic a teprve dneska mám skoro pozitivní test🙂 Jinak někomu se ten pozitivní test ukáže třeba jen na hodinku a pak zase mizí čárka, takže je taky možný, že si jen netrefila ten správnej okamžik..🙂

petulejan
autor
13. srp 2018

@jaaaninda ahoj je to značka GS . Cyklus 28 dní a poslední před dvěma týdny 🙂

petulejan
autor
13. srp 2018

@anetka9 a jak dlouho test děláš?

anetka9
13. srp 2018

@petulejan Jakože kolik cyklů testuju?🙂

petulejan
autor
13. srp 2018

@anetka9 no spíš jestli každý den,nebo jen v období ovulace?

anetka9
13. srp 2018

@petulejan No, ze začátku jsem to dělala každý den pár cyklů, ovulaci mám hodně pozdě, takže pak už jen tak cca týden předtím než bývá až do ní a teď, jak se mi chce..:D

petulejan
autor
13. srp 2018

@anetka9 tak děkuji 😉

jitulka87
13. srp 2018

Ja mam srovnani s papirkovymi testy a s digi testem. Ten papirkovy nebyl nikdy zcela pozitivni (nikdy nebyla druha carka stejne silna) a digi ppzitivni byl...nejen smajlikem,ale i pak po rozebrani druhou carkou. Ja ovulaci poznam i podle bolesti a diky par mesicum pozorovani uz vim, kdy nastane. A vazne ty digitalni testy jsou mnohem lepsi

jaaaninda
13. srp 2018

@petulejan nemusela ses trefit do vrcholu, někomu to LH po vzestupu zase rychle klesá. Možná by byla nejsilnější v době mezi sobotou a nedělí.

hermij
14. srp 2018

Ovulační testy nejsou přesné, ať už jakákoli značka, protože se nemusíte trefit do ovulace - může proběhnout třeba v noci, kdy se neotestujete. Aby to bylo "spolehlivější", tak je třeba testovat několikrát denně. Vhodnější a levnější je pořídit bazální teploměr na dvě desetinná místa a měřit si od konce ms po ovulaci bazální teplotu (v pochvě, konečníku nebo pod jazykem se zavřenými ústy) a máte 100% jistotu, že ovulaci teplotou potvrdíte (pokud k ní dochází).

veronika8808
14. srp 2018

@hermij Dělám ovulacni testy poprvé v životě. Připadám si už jako blb. Je normální že to takhle ukazuje? Nedokážu z toho vyčíst jestli ovu teprve bude nebo práve probíhá. Dnes jsem 13DC a cyklus mám 28 dní

hermij
14. srp 2018

@veronika8808 Čím tmavší, tím větší by mělo být vyplavení LH hormonu a následně progesteronu. Jak jsem psala, ovulační testy nedoporučuji, zbytečné vyhazování peněz. Jak tu můžou ženy posílat foto, kdy mají pozitivní ovu test týden? Ovulace přece trvá jen pár hodin 😅 Nejspolehlivější je sledování plodných příznaků těla. Nespoléhat na nějaké papírky, ale na sebe, vlastní tělo, vlastní hlavu. Pozorování plodného hlenu a měření bazální teploty, která reaguje na střídání hladiny hormonů zvýšením hodnot, toť vše. Mrkněte třeba na: http://www.rodina.cz/serial27.htm. Spolehlivé info zdarma.

jaaaninda
15. srp 2018

@veronika8808 ještě bych zkusila testovat další dny. U 28denniho cyklu můžeš mít ovulaci klidně až 17,18DC. Z fotky je to nejjednoznačné (ty testy se slabou kontrolní čárkou,jsou divné) a je třeba používat testy jen jedné značky a nejlépe i šarže. Jak dlouho se snažíte? Jestli už delší dobu, zkus tu bazální teplotu, aspoň na 2-3 cykly, ať zjistíš kdy ta ovulace probíhá a třeba ji pak vysleduješ i podle jinych příznaků. Jestli jste teď se snažením začali,tak nechápu tento stres s testováním. Sex co 2-3 dny a řešit to po delší době.

petulejan
autor
15. srp 2018

@jaaaninda tak je mi 36 a před rokem jsem měla zamlklé těhotenství. Teď se snažíme už přes půl roku. Jelikož se "snažíme" tak sex je obden. Asi není možnost se netrefit 🙂 Už mám objednaný teploměr,skusím to s ním,ty testy mě osobně sklamaly.

hermij
15. srp 2018

@petulejan Jste zdravá? A muž? Třeba štítná žláza, apod. Jak dlouhý bývá cyklus? Užívala jste HA? Mohla dost rozhodit cyklus... PLodnost ovlivňuje přemíra vlivů. A hlavně psychika... 🙂

petulejan
autor
15. srp 2018

@hermij jsem ok. Nedávno jsem byla na vyšetření krve,přítel také. Antikoncepci neberu už čtvrtým rokem. A cyklus 28 dní,také ok.

hermij
17. srp 2018

@petulejan 28 dní vůbec nemusí být zdravý cyklus. To je jen učebnicové "trvání". Chtělo by to prozkoumat důkladněji a zjistit, kdy přesně ovulujete (jestli vůbec) - koukněte na symptotermální metodu, psala jsem tu o ní pár komentářů výše. Ale hlavní je psychika, takže nechci stresovat, nalaďte se na přijetí miminka a přeji hodně zdaru 🙂

petulejan
autor
20. srp 2018

@hermij tak bazálku si měřím,ale jsem z toho dost matěj…. na čípek si vůbec nedosáhnu,to jsem skoušela 🙂 a hlen mi zmizel po revizi,to už bude rok.

mikulenkaa
Autor odpověď smazal
Zobraz