Pozitivní tt měsíc po spontánním potratu. Zbytkové hCG nebo nové těhotenství?

veninnka
6. čer 2021

Zdravím holky, před měsícem (přesněji 4.5.) jsem začala krvácet a prodělala spontaní potrat v 7 tt. Nebyla srdeční akce a od začátku byl plod menší než měl. Na kyretáž jsem nemusela a děloha se vyčistila sama. Chodím každý týden na krev a poslední dvě hodnoty HCG byli 62 a za další týden 55. Dělala jsem si těhotenský test, abych se přesvědčila, že hladina klesá, výsledek byl negativní. Ale ve čtvrtek jsem si dělala test znovu a byl slabě pozitivní a dneska po dvou dnech další test, který vyšel už zřetelně pozitivní. Myslíte, že se jedná o zbytkové HCG nebo je možnost nového těhotenství? Prosím o vaše zkušenosti. Děkuju

lilian2111
6. čer 2021

Pokud test slábl a pak sílil nejspíš to bude nové těhotenství. Jak je to dlouho od té poslední (55) hodnoty hcg?

veninnka
autor
6. čer 2021

@lilian2111 byla jsem minulé úterý, takže vždy po týdnech.

vero987nika
6. čer 2021

Úplně klidně můžeš byt znova těhotná 🙂 jelikož jsi se vyčistila sama bez zákroku, tak to ani ničemu nevadí. Já takto otěhotněla 3 cykly po sobě 😁 první dvě odešly jak popisuješ, třetí je dnes ve 38. Týdnu ☺️

lilian2111
6. čer 2021

@veninnka Tak to už je dlouho aby se to drželo a stoupalo. To bude asi opravdu nové těhotenství. 🙂

veninnka
autor
6. čer 2021

Přikládám fotku testů. Ten slabší je dělaný před dvěma dny, druhý test dnes ráno. Oba z ranní moči

vero987nika
6. čer 2021

@veninnka hezkyy gratuluju 🍀🙂

lilian2111
6. čer 2021

@veninnka No tak to je jasný 🍀🍀 držím palce

veninnka
autor
6. čer 2021

Děkuji holky, nedostala jsem právě ještě ani ms tak se nemám čeho chytnout. Tak snad to bude těhu a snad tentokrát dopadne dobře. Zítra zajdu na krev a podle toho zda se HCG zvýšilo nebo snížilo budu mít asi jasno.

klokanka31
6. čer 2021

@veninnka To vypadá že jsi znova těhotná 😉 já měla samovolný potrat a hned další měsíc se taky zadařilo, a teď mi tu běhá roční princezna. Přeju ať ti to klapne 🍀

veninnka
autor
6. čer 2021

@klokanka31 děkuju. A dostala jsi ms nebo se zadařilo taky dříve? Chtěla jsem nechat proběhnout aspoň jednou ms, ale asi to má být jinak 🥰

vero987nika
6. čer 2021

@veninnka není vůbec potřeba nechat proběhnout 🙂 tělo je nastartované a plodné, čím dřív se toho využije tím lip 🙃

klokanka31
6. čer 2021

@veninnka No já jen krvácela při tom potratu, a pak už nic. Ale mě teda ms chyběla i 4 měsíce, takže jsem se ani nedivila ☺

alilali
6. čer 2021

@veninnka Já bych řekla, že jsi znovu těhotná. Tiše gratuluji ❤️

veninnka
autor
6. čer 2021

@klokanka31 já to měla pravidelné předtím. Po potratu jsem krvácela asi 4 dny a do teď taky nic. Takže nemám jak posoudit podle ms, jen vím kdy byl sex 😄

veninnka
autor
6. čer 2021

@alilali děkuji, moc doufám, že ano. Snažily jsme se rok a půl, a když to konečně vyšlo, tak to nedopadlo.

veninnka
autor
7. čer 2021

Tak mám výsledky z krve, a teda nevím jestli je to vlastně dobře nebo ne. Dneska je hodnota HCG 1440, minulý týden byla jen 55. To, že stoupá je sice super, jen se bojím jestli to není zase až moc. Co myslíte?

vero987nika
7. čer 2021

@veninnka božínku jasně že to není špatně 😁😁 hcg se zdvojnásobí každý druhy den takže úplně normální krásná hodnota 😊pozítří budeš mít 3 000 😋 za další dva dny 6 000 atd atd 👌

veninnka
autor
8. čer 2021

@vero987nika Dr. mě poslala do nemocnice na vyloučení mimoděložního těhotenství, tak snad bude vše ok.

vero987nika
8. čer 2021

@veninnka tak držím palce ať je to v pořádku 🍀

veninnka
autor
8. čer 2021

@vero987nika takhle brzo stejně nic moc neviděla, ale říkala, že v děloze něco je a že si myslí, že se jedná o normální nové těhotenství. Dneska bylo HCG přes 2600. Na kontrolu jdi za týden ale už jsem klidnější. Děkuju holky

palja
8. čer 2021

@veninnka moc držím palce ať je všechno jak má být 🍀❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru