Slinění jako příznak těhu?

barunka229
8. lis 2015

Ahoj holky,mam dotaz už nějaký ten měsíc se snažíme o mimčo dnes mam 28DC lehce pobolívá podbříšek a hrozně sliním v ústech a také mam tak divně v ustech nevim jak to popsat.Testík jsem dělala dnes protože měla dorazit dnes mrška a negativní,tak mě zajímá jestli má nekdo zkušenost stím že by to slinění bylo náznak,Dávala jsem i otazku ale pak jsem si všimla že tam nelze debatovat,tak děkuji za jakékoli rady a zkušenosti 😀 😉

smallinka
8. lis 2015

Tak to nevím jestli takhle brzy. Ale můžu říct, že já nadměrně slintala celé těhu ☹ bylo to dost nepříjemné...není to moc časté, ale já prostě furt slinila, musela jsem nosit pořád sebou velký kapesník na delší cesty utěrku a tam utírala sliny...bylo to opravdu velmi nepříjemné, myslela jsem, že to přestane po prvním trimestru, ale bohužel to zůstalo až do porodu....nejhorší to bylo po jídle, jak byl plný žaludek a když jsem měla hlad...má to nějaký odborný název. Ale určitě takhle brzy to nezačalo, přišlo to až s nevolnostma kolem toho 7.týdne....Přeji hodně štěstí ať je to těhu 🙂

barunka229
autor
8. lis 2015

@smallinka No moc by jsme si to přáli,tak doufám že jenom moje tělo a hlava neblbnou a nedělají si ze mě srandičky 😅

markyska88
8. lis 2015

@barunka229 ahoj. Ano, může být. Já cca mezi 7.-13. týdnem slinila šíleně moc. Ale jako fakt fest, že jsem snad každých 15min musela chodit plivat plnou pusu do umyvadla 🙄 naštěstí to přešlo 😀

barunka229
autor
8. lis 2015

@markyska88 Tak to ja zatím tak moc nemam spíš se mi to dost hromadí prostě víc než obvykle,pro mě je to nezvyklé stejně jako ta zvláštní pachuť. 😠

markyska88
8. lis 2015

@smallinka jejda, tak to sis to teda užila ! 😲 ano, u mě to přišlo také až s nevolnostmi, které jsem měla teda extrémní. Naštěstí jsem se s tim nemusela tak trápit jak ty.

markyska88
8. lis 2015

@barunka229 no může to narůst až do takového množství, že jakmile vyplivneš , tak třeba během půl minuty se mi znovu zalila celá pusa , že jsem měla škraně jak křeček a musela do koupelny znova.
I když mi přijde zvláštní, že by se ti to spustilo takhle brzy.

barunka229
autor
8. lis 2015

@markyska88 To právě nevím 😒 OVU jsem měla 24-27.10 tak nevím,kamarádky mi říkají jak měli oriznaky tyden po OVU tak jsem lehce nervozní no. 😠

markyska88
8. lis 2015

@barunka229 chápu nedočkavost, ale myslím, že nejpozději během příštího týdne se dozvíš, jak to je 😉
Já měla příznaky až od 6.týdne. Zato s plnou parádou 😀
I kdybys byla už těhu, opravdu třeba do 2.měsíce na sobě nemusíš nic cítit.
Naopak si myslím, že je to výjimka , když některá už týden, dva po otěhotnění má příznaky.

barunka229
autor
8. lis 2015

@markyska88 Tak to jsi mě uklidnila ! 🙂 Je to hrozný to čekání a potom třeba i to zklamání. 🙂

markyska88
8. lis 2015

@barunka229 držim pěsti ,aby to vyšlo 😉 já taky nebyla jiná, testovala jsem se dokonce už 5 dní před očekávanou MS 😀 blázen no 😀 spíš než slinění bys mohla cítit tlak v podbřišku jako při začínající MS, to popisuje hodně těhulí.

barunka229
autor
8. lis 2015

Uvidíme,uvidíme bolesti trochu cítím jako při OVU ale jen sem tam spíš v noci ted moc nespím,mam nějakou nespavost 🙂 .Tak pak dám vědět kdyby se tam něco vyklubalo. 😎 😀

elvira
8. lis 2015

No, já jsem byla schopná se pozorovat do zblbnutí a vsugerovat si všemožné příznaky - slinění, kovová pachuť v ústech, únava, citlivost na pachy...
Nakonec jsem byla těhotná v okamžiku, kdy jsem si byla jistá, že se mi rozjíždí menstruace a že určitě těhotná nejsem....

barunka229
autor
8. lis 2015

Krásný překvápko místo MS dvě čárky na testu. 😉 🙂

smallinka
8. lis 2015

@markyska88 🙂 no máme dvojčátka, tak jsem to přisuzovala většímu množství hormonů, zvracela jsem každý den ☹ a pak slintala jak.... 🙂 s čím se moc lidí kolem co byly těhotný nesetkalo, tak jsem si připadala divně....přemýšlela jsem, že to řeknu gyndaři, ale styděla jsem se. Joo jediné co mi zabíralo byly mandle!!! nejlépe loupaný. to jsem měla v šuplíku a musela mít furt u sebe....asi mě to nějak v puse neutralizovalo 🙂

smallinka
8. lis 2015

@barunka229 Tak to moc gratuluji 😉

barunka229
autor
8. lis 2015

@smallinka nene bohužel jen jsem odpovídala a zapoměla označit @elvira ,ale doufám že tak to bude i u mě 😀 🙂 🙂

smallinka
8. lis 2015

@barunka229 aha. tak to se omlouvám. určitě a když ne teď tak brzy 😉

barunka229
autor
8. lis 2015

@smallinka 😎

markyska88
8. lis 2015

@smallinka zase tak neobvyklé to není. U gyndaře jsem dostala brožurku k těhotenství a to slinění tam bylo uvedeno mezi jedním z příznaků. Tak pokud se mi to u příštího těhu bude opakovat, zkusím tip s mandlemi 😀

westie
8. lis 2015

u mě se projevilo zvýšené slinění ve druhém měsíci, takže to příznakem může být, ale nevím, jestli takhle brzy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru