Těhotenský test po ET. Jaké jsou první příznaky?

blabolka
27. únor 2007

Ahoj lidičky..Najde se tady někdo,kdo má za sebou ET a čeká na Těhot.test?Nebo kdo má zkušenost,jaké jsou první příznaky před prvním TT?Je mi všelijak,ale hlavně jsem nervózní,co mě teď čeká..Kdo tvrdí,že mám zachovat klid,tak tím asi neprošel..

elana
23. čer 2009

No, splňuju...rok jsme teda měli asthenospermii, ale při IVF byl spg pak nejlepší co kdy (sice pod normou stále hodně, ale tak "dobrý", že embryoložka nabídla pár vajíček nechat oplodnit přirozeně a ze 6ti se jich oplodnilo takto 5).......takže svým způsobem asi teda idio jsem...když vajíčka dobrý, spermie taky, oplodnit se umí a vyvíjet 5 dní taky a vlastně i chytit se umí (akorát blbounek nevěděl kde). Jinak si čistě neidiopaticky na téma chlamydie, genetika a obecně zdravotní problémy😀 dopisuju s Májou přes IP🙂

Jo a k názvu tématu, ať to teda uzavřem: u nás radí netestovat (nevím kolik žen to vydrží) a přijít 14.DPET na krev a přinést moč a test.

chrobacek
23. čer 2009

otázka nebyla kdy testovat po ET, ale jestli nekdo měl pozitivní test po 10. dnu po ET 😀 😀 😀

len
23. čer 2009

Chrobacek, já se navrátila zpět ke kořenům a názvu diskuze 😀 Jinak teda samo záleží, jestli ET byl 2 dny po OPU nebo 5, to je rozdíl...
A souhlasila bych s Elanou, i když možná už 14 dní po OPU by měla být krev jasná.

chrobacek
23. čer 2009

😀 😀 jo já si jen rýpla 🙂) jojo já vím taky jsem dopisovala, že tím myslím 14DPO .....

elana
23. čer 2009

Hele Chrobi, mě zaváděli 2 pětidenní embrya (z toho jednu prostou blastocystu a druhá už dokonce byla expandovaná) a přesto jsem měla ten test 9.DPET pozitivní tak slaboučce, že jsem nad tím celý den plakala. A nepřikládám to extrovce, pže dva dny na to už byl jasně pozitivní, samozřejmě nebyla silná ta čárka, ale nebyl to žádný duch.

Takže jestli jsi měla nějaký prťousky, tak zkus ještě vydržet, i když se už asi nechceš kochat planou nadějí, přesto dokud nemenstruuješ, tak to tak úplně neodpaluj.

chrobacek
23. čer 2009

elan no tak to jsi měla taky docela pozdě třeba to bylo tím, že ti hcg produkovalo mimi v tom vejcovodu těžko říct ....jojo měla jsem prtousky po 4 dnech 8 a 9 buněčné .... jojo přesně tak nechci se kochat planou nadějí, chtěla jsem vysadit léky ale holky mi řekly že mám pokračovat do krve tak poslouchám i když jsem jeden utroš ted nevzala protože ho tu nemám .....

elana
23. čer 2009

Já si myslím že je to rozumný, vydržet, těch pár dní co si v nejhorším MS posuneš už na jejím "vzhledu" nic měnit nebude. Embrya jsi měla malý, určitě vydrž.

chrobacek
23. čer 2009

Jojo budu to brát dokud nebudu vědět krev a holt mrchu dostanu později stejně to bude chutka po tom progesteronu tak možná o víkendu to bude lepší jak v práci .....

elana
23. čer 2009

Chrobi, já si to taky myslela, měsíc jsem do sebe cpala Crinone a vlastně jsem byla i těhotná, hcg sliznici asi taky zvyšuje...a hele, MS přišla 5.den po vysazení (4.den po operaci) a byla jen o trošku silnější než jindy (ale já mívám dost slabou, takže si myslím, že 60% ženskejch by ji označilo za svou běžnou) a je teda fakt, že už trvá týden 😠 ale jsou to jen tak dvě kapky denně (a to ještě např. na toaletě, prostě když víc tlačím nebo mám nějakou námahu). A bolení bylo taky jiný, ne klasický tupý ubíjející křeče, ale takový víc ostřejší stahování podbřišku, musím říct, že snesitelnější.

Jo a mmch. nevím jestli jsi někdy užívala Utrogestan-ale ten mi na MS bolesti zabírá spolehlivě. V cyklu s ním mi nikdy nebylo lautr nic.

chrobacek
23. čer 2009

já zase mívám ty první dny docela problém, takže čekám, že po 6 tbl utroše denně si to pěkně užiju 😠 😠 😠

počkej takže ty jsi po utroši měla normální mrchu?

elana
23. čer 2009

Jasně, normální🙂 užívala jsem ho asi ve 3 cyklech (myslím mimo IVF) a asi není náhoda, že ani jednou mě v tom cyklu při MS nebolelo břicho. A ono je to i na letáčku napsaný, že je indikován při dysmenorheii a na mě to teda fakt fungovalo. Stačilo vždy 10 dní po sobě ráno a večer polknout jednu tabletku.

chrobacek
23. čer 2009

no vidíš tak každý je fakt jiný .... no paráda, tak není čeho se bát 😉 ti pak řeknu co bylo mě 🙂))

elana
23. čer 2009

Tak uvidíš, držím palce🙂 snad Ti to taky zabere. Já se opravdu té potratové mrchy bála hrozně...a strach měl velký oči.

chrobacek
23. čer 2009

děkuju 🙂 a já tobě na KET i když je času ještě dost 😉

len
23. čer 2009

Já naopak měla po Utr. MS neobvykle slabou (v cyklech normálních, ne po ET).

chrobacek
23. čer 2009

to jsou věci a já čekala, že to bude nářez tak to abych ten utroš teda brala i normálně 🙂)))

chrobacek
23. čer 2009

hCG je možné prokázat pomocí hormonálních testů v krvi nebo v moči ženy. Vzhledem k tomu, že hCG je v trofoblastu (budoucí placentě plodu) vytvářeno již od 24. dne cyklu, mohli bychom z ní v té době zjistit těhotenství ženy. Test by však musel být velmi citlivý, protože malé embryo vytváří jen málo hormonu hCG. V praxi tak citlivé testy nejsou dostupné. V lékárnách lze zakoupit jednorázové těhotenské testy, které umožňují stanovit těhotenství přibližně od 26. - 27. dne cyklu, tedy ještě před očekávaným příchodem menstruace.

len
23. čer 2009

Jo, pokud je ovu prokazatelně 14.DC... Ale jinak by zde jistě spousta holek potvrdila, že 12.DPO nic a za 3 další dny pěkné //, ono do moči to prostupuje různě rychle...

chrobacek
23. čer 2009

jojo to je od Řežábka nebo jak se jmenuje..... a pochopitelně se to týká ovulace 14den.... je to učebnicový příklad prostě tak jak by to mělo být.....

chrobacek
23. čer 2009

jéé kežby já jsem byla z těch co jim to vylučuje do moči tejden 🙂))))

chrobacek
24. čer 2009

tak jen pro info mrcha je tu ☹

elana
24. čer 2009

Chrobi, tak prostě příště, stejně jsi s ní počítala...ale já vím, je to takový definitivum. Taky jsem si tím prošla 😖 a nakonec, kdyby jednou🙂

A jaká je? Není Ti moc zle?

hnedoocka23
24. čer 2009

chrobi:škoda ☹ ale další pokus je tady coby dup..první pokus vyjde málokdy,bohužel tak to je ☹ hodně štěstí...
já začínám testovat v pátek 8.den,protože jsem měla PK 4 dny..

chrobacek
24. čer 2009

elana zatím nic nebolí a nic mi není a v podstatě to vůbec není moje obvyklá mrcha... tak asi se rozjede teprve prostě po tom utroši je nějaká zabržděná

hnedoocko přeju štěstí at ty // najdeš

elana
24. čer 2009

Hnědoočko, tak kdyby náhodou na testu nic, nepropadej panice🙂

Jak jsem včera psala, já měla PK 5 dnů (St OPU, Po ET), 1xblastocysta, 1xexpandovaná blastocysta...a slaboučkou, opravdu mini a sotva na určitém světle čárečku, jsem měla až 9.DPET.

hnedoocka23
24. čer 2009

propadat panice nebudu 😉 už jsem poučená 😀
díky holky,dám vědět..

hnedoocka23
24. čer 2009

chrobi:neházej flintu do žita..psala nám jedna holčina k námdo tématu,tetovala neměla čárečku..pak dostala menzes,ale někdy i zvracela a ejhle,dneska má na testu // a hcg 147 😵 😵
hodně štěstí 😵

hnedoocka23
24. čer 2009

jaký jsi dneska den po ET?

len
24. čer 2009

Chrobi, zpětně k tvé poznámce - citace Řežábka - on taky o pár stránek později dodává, že je to modelový cyklus, který má málokterá 😉 Můj 21-23denní cyklus přechází bez povšimnutí jako normální - a to já bych 24.DC už ty // mít mohla, to už by mi meškala MS 😀 Tuhle se mě dokonce ptal, jestli opravdu dostanu spermie "na místo" do 9.DC, že doufá, že se neřídím těma poučkama o ovulaci 14.DC 😉

Jinak jsem byla dneska na akupunktuře a dr. se ptal, kdy budu testovat. Tak říkám datum a že je to 15 dní po ET. Jsem čekala pochvalu, jak jsem trpělivá, a on na to - tak brzy? Měla byste počkat aspoň tři týdny! 😀

penizek
26. dub 2012

všechny zdravím přidávám se do rubriky SNAŽÍLEK můj přítel měl velice špatný spermiogram navštívila jsme svého gynekologa ten my doporučil car centrum sanus hradec králové udělali se potřebná vyšetření IUI které nevyšlo takže jsme se rozhodli pro IVF hormonálně jsme se stimulovala šlo to vydržet akorát jsem byla jako balon nafouklá před odběrem vajíček mě akorát bolelo v podbříšku měli jsme třináct vajíček vydrželo devět dvě jsme si nechali zavést a sedm zmrazit po embryotransferu jsem opravdu první dva dny ležela a hlavně jsme si nic nepřipouštěla nechávala jsme tomu volný průběh dnes 9 den po embryotransferu a ráno na testu dvě čárky příští týden ve středu jedu na krev do caru tak budu doufat že to jen a jen potvrdí všem vám moc moc držím palečky ještě jsem vám zapoměla napsat embryjka se záváděli ve stavu blastocysty a oplodnění bylo pomcí ICSI

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru