Těhotenství. Kdy je nejlepší udělat si test?

12. čer 2023

Ahoj ve spolek,

Mam veliký dotaz.. možná více dotazů. Neberu přes rok antikoncepci, rozhodli jsme se s přítelem “snažit” o miminko. Píšu v uvozovkách protože to necháváme na osudu, nicméně mam 2 dny zpoždění. Test jsem si dělala již 14 dni po sexu. Podle ovulačního kalendáře bychom se měli trefit do plodných dnů. Testů jsem si od te doby udělala asi 15, vyšlo mi asi 8 pozitivních sice s duchem ale ne úplně světlým, nicméně když si udělám test odpoledne není tam čárka třeba nikdy. Vím, že by se test měl dělat ráno, ale přijde mi zvláštní, že by vyšlo vzdy negativně. Koupila jsem si snad všechny testy co jsou k dispozici. Prsa mam citlivá ale necítím vůbec nic, že by se menzes měl dostavit.

Chci se tedy zeptat kdy je opravdu nejlepší si udělat test a popr. zda je možné že by opravdu vycházeli odpoledne negativní. Chápu i že ovulace nemusí být vzdy přesná..
Přikládám i foto testů..
Díky moc

lencaa11
12. čer 2023

Jde o více faktorů pití ,moc atd ..někomu líp TT ukáže ráno nekomu večer možná bych zašla na krev na HCG 350kc cca a budete vědět je i možnost posunutí ovu (kalendář není presny ) a testovat by se mělo od začátku jednou značkou vyzkoušela bych dr max ,Rosmann ,Action ,Benu test

laxesis
12. čer 2023

Odpoledne je moč díky častějšímu dennímu pití méně koncentrovaná, takže při nízkém hcg takto v začátku to test vůbec nezaznamená a test je čistý. Proto je na testu ráno duch silnější - v noci nepijete. (resp určitě ne tolik, co ve dne). Za dva dny udělejte test znovu, jestli zesílí🙂 Nicméně na to, že dva dny mešká MS, je dušík slabý, což může značit biochemické těhotenství (ta slabounká čárka tam takto zůstává až do vyprchání hcg). Případně pak, jak je psáno výše, byla ovulace posunutá a skutečně se jedná o začínající těhotenství🙂 moc držím palce!

jaja01k
12. čer 2023

A jak dlouho testuješ? Na testech stejné značky dělaných s odstupem tří čtyř dní už by rozdíl měl být vidět, jinak to těhotenství spí nebude.

chybadel
12. čer 2023

A clearblue digitální? Ten vždy ukázal tak jak to opravdu bylo

laxesis
12. čer 2023

@chybadel clearblue je super, nedám na ně dopustit - ale pokud je to biochemické, tak ho ta hladina hcg zmate stejně tak (i když má udávanou citlivost 25, mě vždy určil dřív, než papírkové testy, takže je citlivý dost).. s tím bych ještě počkala

denisska99
12. čer 2023

@laxesis mně clear blue ukazal minule pondělí 1-2, se slabou čárkou. Dnes po týdnu jsem ho dělala znovu a vyšel zase 1-2 a na obyč testech dálnice. HCG výsledky z krve 2500 takže u mě clear blue není moc spolehlivý (jsem 23dpo). Takže jen má čerstvá zkušenost

laxesis
12. čer 2023

@denisska99 To je zvláštní, měl by ukázat 2-3 min. , ale záleží na koncentraci moči, případně byla nějaká vadná ta jednotka🙂 Já s ním mám zkušenosti dobré, poslední z prosince, kdy mi krásně ukázal už 5 den po vložení embrya ❤

denisska99
12. čer 2023

@laxesis gratuji❤️ taky jsem byla nervní celý týden 🙈 Tak jsem se lovila na googlu a hledala, v usa testy prestaly prodavat dva roky zpet, ze jsou nepresny, ve zbytku světa se prodávají zvesela dál 😃 Treba by mi zitra skočil na 3+ jako tady paní 🤣

janule0123
12. čer 2023

Dělala jsem vždycky ráno - protože pres den už je to ředeny, tak se to to nemusí objevit pozitivní … já teda vždycky až par dni po vynechane.. a vždycky (3x sem byla těhotná) jsem měla ten pocit, ze to kazdou chvíli dostanu a pořad nic.. ale kazdej je jinej 😀kamoska měla pozitivní test víc než týden po vynechání; druhá měla pozitivní už několik dni před vynechanim…

jankare
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru