Těhotenství - potrat. Stalo se vám, že jste hned rychle otěhotněly?😯

barborat13
24. říj 2021

Ahoj 20.9 jsem prodělala samovolny potrat 6.t (bez revize)kontrola u doktora po 6dnech vše v pořádku sliznice děloha....vyčkat aspoň 2 menstruace a pak se můžeme snažit dal.. no popravdě jsme to porušil...11.10jsem si dělala clerblue byl negativni...no pak 19.10 další bolela mě hlava...záda.. a najednou 2-3...došla jsem si raději na krev Hcg 97...zítra jdu opět na krev stalo se vám některé takhle rychle otěhotnět i když nepřišla menstruace dekuji...je mi 35 a tohle by bylo naše 1 vytoužené miminko...foto test dnešek

tasimia
24. říj 2021

@barborat13 jasný, je to tam 😍😍.

barborat13
autor
24. říj 2021

@tasimia 😍dekuji jen se ted bojim aby to nebylo špatné třeba mimo nebo ....🤦‍♀️🙈

jittuli
24. říj 2021

@barborat13 bát už se o něho nepřestaneš nikdy 😍 gratuluju 🙏

barborat13
autor
24. říj 2021

@jittuli dekujii jjj...pravda moc doufám že to tentokrát vyjde⚘⚘

jittuli
24. říj 2021

@barborat13 určitě, měla jsem to stejně - jeden měsíc samovolný potrat a druhý měsíc už to vyšlo a vše bylo a je v pořádku - teď má 5 let 😀

barborat13
autor
24. říj 2021

@jittuli jeee super ze vám to vyšlo....ja mam radost a zároveň strach ....aby to bylo vše v pořádku...zítra mám jít na krev a prohlídku.. kdyby to šlo sla bych klidně dnes🥰🙈

chumlee71
24. říj 2021

@barborat13 ja jsme v květnu potratila v 7tt a v červnu jsem byla zase těhotná. Přeji ti ať to všechno dobře dopadne 😉

barborat13
autor
24. říj 2021

@chumlee71 moc děkuji ...mam právě trošku strach ze ten test neukázal toho 11.10 ani 1-2 jen negativni a za 8dni 2-3

chumlee71
24. říj 2021

@barborat13 to je malinko divný, ale snad to bude dobrý. Dej pak vědět jak jsi dopadla.

barborat13
autor
24. říj 2021

@chumlee71 určitě dám je pravda ze jsem ho dělala odpoledne a vypila jsem hodně vody....tenhle poslední jsem dělala ráno....četla jsem....ze mohla bekt moc hodně naredena...uvidíme určitě ti pisnu🍀

barbora2495
24. říj 2021

Ahoj holky. Týden před ms?

chumlee71
24. říj 2021

@barbora2495 čárka tam je,ale týden do MS je ještě dlouhá doba. 🍀

barbora2495
24. říj 2021

@chumlee71 no právě. A navíc test slunicko prý dělá falešný duchy..ale takle viditelný?

chumlee71
24. říj 2021

@barbora2495 nezbývá nic jiného než čekat, ale třeba byla dřív ovulace a je to tam. Uvidíš...

jancaaaaa
27. říj 2021

@barborat13 já otěhotněla hned další měsíc po samovolnem potratu v 7.tydnu,ale čekat jsem 2 menstruace nemusela..ted tu mám 6.ti týdenní holčičku🙂. Hodně štěstí 🍀❤

barborat13
autor
27. říj 2021

@jancaaaaa je moc gratuluji....❤⚘🍀ja se snazim bejt s nervama v klidu nepozorovat se ...příští týden mě čeká ultrazvuk...kdyby bylo na mě jdu snad už dnes🙈🤣😍
@jancaaaaa

barborat13
autor
2. lis 2021

@chumlee71 ahoj tak jsem včera byla na kontrole gestacni vacek už je krasne vidět a zloutkovy 3mm😍😍je to tam🍀🍀

chumlee71
2. lis 2021

@barborat13 super,gratuluji 😉🍀🍀

nynna1
3. lis 2021

Ahoj holky, taky bych se ráda připojila do diskuze. 21.10. jsem si v 11.tt šla k lékaři pro těhotenskou průkazku. Už potřetí a moc jsme se na miminko těšili. Doktor mi řekl, že se jedná o zamlklé těhotenství a plod odpovídá 8.-9.tt. Já ani nevím co všechno mi následně říkal, další den mě čekala revize. Lékařka, která mě před ní vyšetřovala, mi řekla, že stačí jedna menstruace. Otěhotněla jste některá tak brzo a bylo vše v pořádku? Já se s tím pořád snažím smířit, bohužel nechci a nemůžu čekat x měsíců. Miminko se mělo narodit dva měsíce po mých 36. narozeninách, už to jsem vnímala jako hraniční - bojím se pozdějšího těhotenství. Doma mám dvě děti 3 a 6 let. Stydím se, že jsem si do této zkušenosti snad naivně myslela, že mě se to (ZT) netýká nebo jak to říct.
Nutno podotknout, že už od začátku to asi bylo špatně. Měsíčky v srpnu jsem dostala i přes užívání antikoncepce, a protože jsem krvácela, vysadila jsem ji, už se nechránila (nikdy jsem neotěhotněla dřív jak za x měsíců), v srpnu mě čekaly dva rtg, injekce do zubů atd., a i jsem měla v září slabou menstruaci. Kvůli tomu, že jsem se cítila jinak jsem si udělala test - jeden, dva, tři a bylo to tam. Po návštěvě gynekologa jsem ale veselá nebyla. Měla jsem být v 5.-6. týdnu, neseděla mu moje menstruace, tak si mě pozval za 14 dnů. I tehdy mi řekl, že se plod jeví o týden menší, po delší chvíli mi potvrdil srdeční akci a řekl, že teď potřebujeme, aby miminko vyrostlo. Teď to vnímám, že už ze začátku byly ty šance mizivé, ale ani na okamžik jsem nepochybovala. O to bolestivější to potom bylo.
Uff, jsem ráda, že jsem to ze sebe dostala. Těhotenství jsme nikomu nestihli oznámit a je to pořád bolavé, nevím jestli o tom kdy někomu dokážu říct. Pořád mám na mysli co mi řekla mamka, když jsme se pouze bavili, že bysme chtěli třetí dítko: "Ať nepokouším štěstí. Mám dvě zdravé děti." Nějak je ve mně pořád možná věta: "Já jsem ti to říkala."

jittuli
3. lis 2021

@nynna1 neviděla bych to tak černě, hlavu vzhůru a další měsíc už to vyjde až dokonce 🤞 Kamarádka má dvě děti téměř na první pokus a třetí až po 2 revizích a 1 samovolném.

ele_nka
3. lis 2021

@barborat13 1.5. samovolný potrat jako ty. 1.6. dvě čárky na testu...a teď mi tu z nich běhá pořádný lump. Držím palce 🍀

babetak
3. lis 2021

@nynna1 stalo se mi něco podobného... Doma tři zdravé holky, nejmenší měla 5 měsíců, když jsem se začala cítit jinak. Menstruaci jsem ještě po porodu nedostala. Pro jistotu jsem si udělala test a ejhle, pozitivní. Byla jsem trošku zaskočená, ale zároveň jsem se začala strašně moc těšit. Bohužel, nakonec to skončilo v 9tt zamlklým těhotenstvím a následnou revizi. Tím, že jsem o miminko, ač neplánované, přišla, jsem si uvědomila, jak moc po něm toužím. Na revizi jsem byla koncem ledna a začátkem května už jsem měla potvrzené těhotenství, z kterého se narodil zdravý 4,6kg kluk jako buk 😉 No a o 18m později se nám rodina rozrostla ještě o další holčičku. Věřím a držím pěsti, že i u tebe to dopadne dobře👍

nynna1
4. lis 2021

@jittuli mě trápí, že už nejsem nejmladší. V únoru mi bude 36 let. Je pravda, že o první dítko jsme se začali pokoušet ve 27, otěhotněla jsem ve 28 a syn se narodil v mých 29 letech. Dcerka až za 3,5 roku. Mám od dětství revmatoidní artritidu, tak musím těhotenství vždy "dobře" plánovat. Teď by děti od sebe byly taky o 3,5 roku. Děsí mě obavy, jestli to není nějaké znamení apod. Prostě jsem ztratila "půdu pod nohama". Děkuju za slova podpory a vyslechnutí.

nynna1
4. lis 2021

@ele_nka to je krásné - ten výsledek. Jinak mě samozřejmě mrzí co tě potkalo. Děkuju za podporu ❤️

nynna1
4. lis 2021

@babetak život je nevyzpytatelný. Máte doma teda veselo - kupa dětí - to je krásné ❤️ Já si vyčítám, že prvotní co jsem po // cítila byl strach. Velká spousta, na většina, lidí mě od třetího těhotenství odrazovala - jako bych byla z jiné planety "Co? Vy chcete třetí?" A jak už jsem věděla, že jsem těhotná, tak jsem se moc bála. Jestli to zvládnu a trápily mě všechny ty podsouvané starosti druhých. No a nakonec obavy byly žalostně předčasné.

babetak
15. lis 2021

@nynna1 Strach jsem měla u poslední, ne úplně plánované, moje 3tehu během 4let... Bála jsem se, jestli to moje tělo zvládne ( všechny děti měly nad 4kg, předposlední 4,6 no a nakonec zvládlo i to poslední, přes 5kg holčičku 🙈😉), bála jsem se reakce okolí, rodiny, zvlášť mojí mamky, která mě okamžitě posílala na potrat... Bála jsem se, jestli to finančně zvládneme... Jestli to já zvládnu, protože manžel péči o děti a domácnost nechává na mne ... Poslední dcera má čerstvé 2roky a vše se zvládlo a já věřím na osud, že to tak prostě mělo být... Je u nás veselo, někdo by řekl, až blázinec, někdy jsem opravdu KO, ale neměnila bych.

nynna1
15. lis 2021

@babetak taky v rodině spatřuju to největší štěstí ❤️ Nee, že by mi dvě děti nestačily (jak to někdo tímto způsobem umí podat), ale prostě z nevysvětlitelného pocitu cítím, že ještě nejsme všichni. Doufám v to. Že mě mé pocity neklamou jako zklamalo mé tělo.
Jsi skvělá ❣️ Je dobře, že sis to své "uhájila".

nynna1
15. lis 2021

@babetak dnes jsem byla u dr. na vyšetření. Začalo mě dost divně bolet břicho a na rovinu jsem se totálně vydeptala z možnosti, že by revize nebyla dobře udělaná a já bych až bůhví kdy musela jít znovu... (můj gynekolog mě chtěl vidět až po první menstruaci - ta se ještě nedostavila). Všechno je prý v pořádku, ale důrazně mi doporučil po té první porevizní menstruaci menstruovat ještě jednou. Vysvětlil mi to na případu rychlého otěhotnění po vysazení antikoncepce a celkem mi dávalo smysl proč to doporučuje. Ač nerada, poslechnu. Bojím se neposlechnout. Navíc sama vidím na svém těle, že ještě není v pohodě. Začala jsem držet pár dnů zpátky docela přísnou mléčnou dietu a výsledek po 10 dnech (pije se mléko, jí se jen bílkoviny a zelenina a ovoce) byl půl kila nahoře. I mé revma je nyní zhoršené. Co mě nepotěšilo bylo doporučení počkat až nebudou řádit virózy. Coo? To nedám. Tolik si přeju, aby nám to potom vyšlo na první dobrou, ale je to teď strašně nedosažitelný sen 🙏

babetak
16. lis 2021

@nynna1 až skončí virózy? To bude nejdřív na jaře 🙈 chápu tvoji netrpělivost, řídila bych se i sama s sebou, až se budeš cítit, za měsíc, za dva... Šup na to 😉 Věřím, že se v příštím roce staneš trojnásobnou maminku a tipuju, že to bude holčička 😘

nynna1
17. lis 2021

@babetak děkuju za ta krásná slova ❤️ 😘🙏❣️
No přesně s těma virózama. Už jsem se s tím na různých diskuzích setkala, když jsem je pročítala, ale v době covidové...kdy je konec? V létě na dva měsíce.
Děkuju za ten úsměv, který jsi mi vykouzlila na tváři ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru