Samovolný potrat a otěhotnění. Jak jste to měly vy?

frejaa
19. zář 2021

Hezký den, v 6tt jsem prodělala nejspíš biochemické těhotenství, proběhl samovolny potrat, a kdy hcg začalo klesat. Nyní je na 119,a na kontrolu mám jít za týden. Ptala jsem se doktora, kdy se začít snažit a říkal že po první menstruaci. Jak jste to měli Vy? Čekali jste nebo jste zkoušeli dříve a bylo již těhotenství ok?

klokanka31
19. zář 2021

@frejaa Já otěhotněla hned měsíc po biochemku a mám z toho 16 měsíční princeznu 🙂

arevb
19. zář 2021

@frejaa já měla spontánní potrat v 9 TT, nechala jsem proběhnout jakoby šestinedělí a 1 ms a pak další ms už nepřišla

katherine177
19. zář 2021

@frejaa počkala bych na první ms a pak to zkusila

teress1215
19. zář 2021

@frejaa otěhotněla sem 2 měsíce po biochemickem ale, já neměla ty dva měsíce ovu, každopádně nechala bych proběhnout aspoň jeden cyklus a pak se snažila, je to těžké to vydrzet sama to znám, ale aspoň si tělo jeden cyklus odpočine a bude připravené na další miminko 😊♥️

lucbednar
20. zář 2021

Já jsem otehotnela minuly rok v dubnu a v 10+3 SP (ZT 8+2), přešly 2 MS a znovu těhotná a opět ZT (6+3), čekala jsem na SP, ten přišel 11+4, ale nakonec stejně po dvou dnech docisteni na sále. Teď jsem 23+5 a zatím vše v pořádku, otěhotněla jsem půl roku po druhém potratu.

viktorieraketka
20. zář 2021

V 7 tt samovolný potrat. Vše odešlo samo. V lékárně jsem si nechala poradit, koupila si něco na regeneraci těla, taky kyselinu listovou a kontryhel. Nevím, co z toho skutečně zabralo, ale po první menstruaci jsem otěhotněla. Další těhu zcela v pořádku. Jinak mi doktorka pak říkala, že mám počkat tři menstruace, ještě doma povídám, že to raději dodržíme. No, ale to už jsem byla v tom 😀

frejaa
autor
20. zář 2021

@viktorieraketka a kdy jste brala kontryhel a jak dlouho a jak často?

klokanka31
20. zář 2021

@viktorieraketka Tak to slyším poprvý že by se mělo čekat 3 měsíce, všude se říká že se má právě zkoušet hned, že je to pohnojený ☺

viktorieraketka
20. zář 2021

@klokanka31 Moje doktorka je opatrná 🙂 My nečekali, to se nedalo.

viktorieraketka
20. zář 2021

@frejaa Určitě nějak podle návodu, už si to bohužel nepamatuji..

lucahv
21. zář 2021

Není důvod čekat déle jak po první MS. Nedoslo k žádnému mechanickému zásahu. Vše přišlo a odešlo přirozeně. Já po Biochemku hned otěhotněla

frejaa
autor
21. zář 2021

@lucahv ty jsi ani nečekala na první ms?

lucahv
21. zář 2021

@frejaa tak ono do te doby nemáš ovulaci 😁 tím ze potracis dostavas MS až skončí začíná nový cyklus. A jakmile začne ovulace tak jsme šli na to

lucahv
21. zář 2021

@frejaa když sem měla ZT v 10 tt. Tak sem byla na revizi a tam jsem měla ovulaci dříve před MS ale to jsem čekala do první MS a pak jsme začali klasicky sexuálně žít

frejaa
autor
21. zář 2021

@lucahv a podařilo se již vse po tom biochemku? Bylo ok těhotenství? Já si taky myslím že jakmile skončím krvácení a hcg budu mít na 0, v pondělí jdu na kontrolu tak bychom to mohli zkusit 🤔

lucahv
22. zář 2021

@frejaa proč ne, čeká se vždy pokud dojde k zásahu od doktoru jako je revize nebo odstranění vejcovodu díky mimodeloznimu. Ale ty přirozeně potratila. Jinak teď jsem ve 12 tt a zatím vše jak má být. Predtim se plod přestal vyvíjet v 9 týdnu a začala jsem hned lehce krvacet a v desátém mi to bylo potvrzeno. Teď zatím je vše v pořádku. Doktor říkal ze v tomhle týdnu už je malá pravděpodobnost ZT

frejaa
autor
23. zář 2021

@lucahv uvidím co v pondělí na prohlídce, už jen lehce spinim, a pokud bude vše ok tak na to příští týden vlitneme🤔 cítím se dobře jak po fyzicky tak psychické stránce 🙂

barborat13
24. říj 2021

Ahoj 20.9 jsem prodělala samovolny potrat 6.t (bez revize)kontrola u doktora po 6dnech vše v pořádku sliznice děloha....vyčkat aspoň 2 menstruace a pak se můžeme snažit dal.. no popravdě jsme to porušil...11.10jsem si dělala clerblue byl negativni...no pak 19.10 další bolela mě hlava...záda.. a najednou 2-3...došla jsem si raději na krev Hcg 97...zítra jdu opět na krev stalo se vám některé takhle rychle otěhotnět i když nepřišla menstruace dekuji...je mi 35 a tohle by bylo naše 1 vytoužené miminko...foto test dnešek

lucahv
24. říj 2021

@barborat13 ano ba naopak se říká ze je pohnojeno. MS jste měla ne?

klokanka31
24. říj 2021

@barborat13 Nemusí se čekat na několik ms. Já samovolně potratila v červenci 2019,a koncem srpna byla znova těhotná 🙂

barborat13
24. říj 2021

@lucahv právě že ne

barborat13
24. říj 2021

@lucahv ani nepřišla MS a test je pozitivní i tak

lucahv
24. říj 2021

@barborat13 a jak jste potratila když mě krvácením? Ranný potrat probíhá na základě spuštění MS

barborat13
24. říj 2021

@lucahv aha byl to začátek 7t a doktor mi řeklze toto se jako MS nebere

barborat13
24. říj 2021

@klokanka31 je tak super...⚘⚘⚘

lucahv
24. říj 2021

@barborat13 tak klasická MS to není ale dojde k vyčištění delohy jak plodu tak staré sliznice. Což vlastně je každá MS akorát tam není ten plod. Deloha je vycistena a začne nový cyklus. Narůstat nová sliznice která je připravena na zavrtaní plodu. Nic pak nebrání těhotenství 😊 i já takto otěhotněla.