Zapomenutá antikoncepce, můžu být těhotná?

miander
28. srp 2017

Ahojky holky, zapoměla jsem si vzít antikoncepci. Ve středu jsem si vzala dva prášky najednou, ale za pondělí a úterý.. a ve čtvrtek jsem si vzala za středu... Mezitím jsem měla nechráněný styk. Odpoledne ve čtvrek jsem lehce krvácela. MS jsem měla dostat v neděli, ale nedostavila se. Nemužu být těhotná?
PS: Antikoncepci beru už 5 let.

j.a.n.i
28. srp 2017

@miander Ano můžeš a upřímně řečeno i ti přeju, aby ta MS byla rozhozená a meškala dlouho, aby sis ty obavy pořádně užila, protože když víš, že sis nevzala HA a máš i tak nechráněný styk, tak si nic jiného nezasloužíš.

jaanicce
28. srp 2017

@miander ja ji brala 5let poctive a tehotna jsem taky ;) Proste na me presta fungovat tak jak mela.. Mozny je uplne vsechno! Vcetne toho, ze to budou trojcata...

dante_alighieri
28. srp 2017

To lehký krvácení bylo pravděpodobně způsobený změnou hladiny hormonů (kvůli tomu, že sis ty prášky brala, jak sis vzpomněla) a a svědčí o snížení antikoncepčního účinku - aspoň tak mi to řekla sestra mojí gynekoložky, když jsem se taky jednou strachovala. Ale byla jsi v posledním týdnu cyklu, což by tak jako tak měly bejt neplodný dny - nicméně pokud si dobře vzpomínám, v příbalovým letáku HA se píše, že nejhorší je vynechat v 1. a 3. týdnu cyklu - a ty jsi byla ve 3. Je to složitý. Když tak si to pročti...

dzogobela
28. srp 2017

@miander nemyslim si, ze jsi tehotna. Je nepravdrpoodbne, ze bys otehotnela v poslednim tydnu cyklu.

ronja55
28. srp 2017

Po tom co jsem otěhotněla přes Antikoncepci, kterou jsem svědomitě brala, tak je možné všechno. Udělala bych si 14 dní po tom nechráněném styku těhotenský test a uvidíš. Nikdo ti tu neřekne jestli jsi nebo ne. Nějaká pravděpodobnost tam je, tak uvidíš.

miander
autor
28. srp 2017

Děkuji za vyjádření, teď budu jen čekat. Miminku se samozřejmě nebráním. Jen se bojím, aby bylo zdravé když by bylo přes HA.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru