Miminka v nákupních centrech

jbzirafa
4. lis 2014

nedávno jsem si zajela do obchodu, využila jsem babičku na hlídání a vyrazila koupit něco na sebe, taky okouknout něco pro prcka. A, protože byla sobota, a chtěla jsem toho oběhnout za drahocenný čas co nejvíc, vyhrálo nákupní centrum. oblíbené místo na trávení volného odpoledne, ale co obvlášt nepochopím, s malinkými dětmi, miminkdy, pár pěsíců starými. ještě mám v živé paměti, jak nás na to sestřičky v nemocnici upozorňovaly, at netaháme děti po nákupech, že je tam velká koncentrace lidí a tedy bacilů...
sama bych si ani nebyla schopna s prckem něco vyzkoušet, vybrat v klidu. nehlědě na ten slalom mezi regály, ostatními nakupujícími, hledáním čistého místa na přebalení, prostoru na krmení..
ted mi budou některé argumentovat, že není kam chodit, že si potřebují s kámoškou zajít na kafe, nemají hlídání...chápu že někdy opravdu nemá kdo pohlídat, ale vážně, netahejte děti po "výletech" v nákupních centrech, není to dobré ani pro jejich zdraví a troufnu si říct ani vývoj. a ted mi to popřete. nepo potvrďte?

jaja01k
4. lis 2014

@jbzirafa Já nesnáším nákupní centra a nakupování obecně, takže jdu, až když opravdu musím, tedy něco nutně potřebuju. A pokud to jde, zařídím si na tu dobu pro syna hlídání.
Nechápu matky, které se schází v obchodních centrech a stráví tam s dětmi klidně i celý den. Ale někdo zase třeba nepochopí, že já vydržím být se synem celý den venku v lese a klidně sama.
Prostě to vidím tak, ať si každý bere dítě na výlet, kam uzná za vhodné a jak mu to vyhovuje.

llluckaaa
4. lis 2014

Pro naši rodinu teda není nákupní centrum zrovna oblíbené místo pro trávení volného odpoledne, ale zase se mu nevyhýbáme obrovským obloukem 😉 Na rizika číhající v nákupních centrem mě nikdo neupozorňoval a když si tam potřebuju něco nakoupit, tak tam prostě jdu i s dítětem. Já totiž nemá k dispozici babičku, která mi na hodinku, dvě dítě pohlídá. Dělala jsem to takto se všemi dětmi a nějakého negativního vlivu na zdraví ani vývoj jsem si nevšimla. Ale jak jsem psala, pro mě není nakupování nějaká zvláštní zábava, takže chodím jen když musím.
A po pravdě, mnohem rizikovější prostředí pro malé děti mi přijde třeba školka. A i když tam chodíme denně, tak se nám stejně drží mimčo zdravé 🙂 A ono takové dětské hřiště... tam taky nejsou zrovna ideální hygienické podmínky pro přebalení nebo kojení a stejně tam chodíme 😀
Ať si každý tráví svůj čas jak a kde chce, ne? 😉

romantika
4. lis 2014

Pravdu mate, ale z obou stran. Jsem 5 let doma sama s dětmi a jedine místo, kde se da nakoupit a koncentruje se vice obchodu po hromade a dite je ochotno se zabavit aspoň pohledem na fontanu a tak je obchodak. Nicmene tak na 2 hodiny a pryc. Krom toho ze v zime a tak tam nesnezi apod.. Jinak je to stejnak o tom jak zabavit dite a nic si nevyberete. Takze spis praktikuji nakoupim co se mi libi odhadem, doma ozkouším a pak vracim. Nicmene cistou pravdu mate v tech bacilech, je to proste koncentrace bacilu, vcetne toho uzasneho sireni klimatizaci. Po operaci jsme do takového prostředí měli vyhradne zakaz mesic a pak idealne pul roku se vyhýbat se. Ale co delat když je mama na deti sama? Jinak jako dospela do obchodaku také moc nemuzu, trpim na zanety dutin a jak tam vlezu je otázka nahody ze se mi zase rozjede. Ale predpokladam ze to akazda inteligentni maminka vi. Takze kazda delame nejlepsi co jde.
Spis by mel někdo uz sakra resit, ze maly obchodnici uz neexistuji a i tisocova města mají stezi pekarnu, masnu a ostatní vymrelo. Kdyby to bylo tak je dnoduche zajit si do města nakoupit ..........

papalinka
4. lis 2014

Na nákupních centrech nevidím nic špatného, každý občas potřebuje něco nakoupit a každý nemá hlídání. Připadá mi přehnané to strašení bacily, aby se dítě nakazilo, musí s nemocným člověkem strávit delší čas a ne, že kolem něj jen projde.
@jbzirafa

eldrag
4. lis 2014

hlídání nemám, a někdy opravdu potřebuju oběhnout víc obchodu najednou, takže ano nákupní centrum je to jediné řešení, než lítat celý den po celém meste. Ne všichni máme takový luxus , že necháme prcka s někym doma a vyrazíme v klidu na nákupy oblečení. Navíc o víkendu je jediný způsob jak zajet s autem na velký nákup např. do Globusu. Kdybych měla možnost vyhnout se tahání dítěte po nákupech tak to udělám, ale nemám tuto volbu. 😠

smardik
4. lis 2014

tak kdyby jen několikaměsíční, tak je to super, kolikrát potkám snad ještě ani na 6týdenní miminka, na co jezdit po venku, lepší do obchodu.

moji kluci jsou říjen, leden takže já je nebrala ani do obchodu, ty změny venku zima, tam teplo mi přišli na houby, takže jsem s nimi nechodila-jezdila jsem ven s kamarádkou, takže si zašla na nákup ona, já počkala venku s kočárky s dětmi a pak jsme se vystřídali a bylo to, na větší nákup-nemám řidičák jsme zajeli o víkendu kdy nám syna vozila babička-nakojila jsem, oni vyrazili ven a my na nákup

dodneška dělám větší nákupy, kdy jsem v obchodě dýl převážně bez dětí-je to rychlejší, levnější, nakoupím co chci a ne pořad mamiii koupíš, mamiii maminkooooooo proč ne, případně řev a vztekání

misulka84
4. lis 2014

@jbzirafa Jsem proti, miminka ještě nemají veškerá očkování a je to fakt risk. Já jsem byla dle kamarádky asi divná, když jsem tehdy raději šla s mimčem do parku na vycházku a seancí u kávy v OC se nezúčastnila. No pak už mně ani neříkala, našla si sobě rovné kámošky- milovnice OC - a bylo tím vyřešeno 🙂
Maminy, i káva se v dnešní době dělá do kelímku 🙂 nebo do termosky 🙂

amabilis
4. lis 2014

Já bych to neházela všechno do jednoho pytle. Za sebe můžu říct, že taky nechápu maminky, co chodí do nákupního centra jako na procházku. Zas na druhou stranu, když něco potřebuju koupit a potřebuju toho stihnout hodně v co nejrychlejším sledu za sebou, je to ideální místo. Pak mi ale stejně nezbývá, než to absolvovat s miminkem. Těch lidí, co by mohlo dát hlídat miminko, které ke všemu ještě kojí, asi zas tak moc nebude. Ne každý má u zadku babičku a svěřit miminko někomu cizímu, tak to ani náhodou.

marecekavendulka
4. lis 2014

@misulka84 já očkovat nebudu do roka..takže to nemám rok chodit nakupovat? ale tím neříkám,že jsem v OC jak ryba ve vodě,spíš mám ráda takové menší krámky,ale prostě jsou situace (např. koupě oblečení či obuvi,nákup potravin,které jinde nemívají),kdy se prostě do obchodního centra musí. já s malou byla nakupovat už když jí byly 3 týdny.musela jsem. manžel v práci do večera a jíst musíme.

jarunkaxyz1
4. lis 2014

Taky to nechápu, byť zase na druhou stranu chápu, že každý nemá babičku na hlídání. Ale i tak jsem to neriskovala a manžela nechala s miminkem raději v autě a nakoupila co nejrychleji. V nákupákách je opravdu daleko více bacilů než kde jinde. Myslím, že zakladatelce šlo spíš o takový pokus o prevenci, protože si troufám tvrdit, že dneska se promenádovat s pár týdenním mimčem po obchůdkách je spíše móda....nicméně, i nouzovka to holt někdy je, ale to je prostě nutné zlo......

marecekavendulka
4. lis 2014

@misulka84 jo a zcela s tebou souhlasím,že bych nedala svoje miminko na hlídání! 😉 🙂

zuza01
4. lis 2014

První dceru jsem se OC snažila max. uchránit, nikam jsme ji dlouho nebrali. Přesto se jako miminko od někoho nakazila a musela se léčit v nemocnici. Druhá - 3 měsíce už v OC byla, ne na kávě, ale na nákupu. Nemám hlídání, kamarádky jsou bezdětné a ty, kterým bych dítě svěřila, žijí v Praze. Takže pokud je doma manžel, vysílám s nákupním seznamem jeho, ale když je na služebce, je to dlouhá doba a prostě nemám na výběr... Žijeme na vesnici, jedinou vymožeností je tu elektrický proud 😉 , nemáme vodovod, kanalizaci, Tesco k nám nezaváží... Nestěžuju si, ale některé věci je možno chápat i z jiného úhlu.

marecekavendulka
4. lis 2014

muj poslední příspěvek patrí @amabilis nějak se mi to pomotalo. 😀

werunqa
4. lis 2014

Tak já se do nákupního centra dostanu jednou za čas a kdyby byla možnost,tak děti neberu.Ale máme syna 3 měsíčního,kterého kojím,takže toho těžko nechám někde na hlídání.Dcera je už větší,tak tu většinou nebereme.
Nám říkali jen v 6-nedělí netahat do větších obchodů.
No bude to vyjimečně,tak snad nebudou mít děti nějakou újmu 😎

marcinek
4. lis 2014

ja na tom nevidim nic spatnyho chodit s detmi nakupovat do nakupnich center. Podle me uz je to prehnane, ze by to detem skodilo. Kdyz ale mame jednou za rok cestu kolem, deti s sebou a neco nutne potrebujem, tak tam jedem. My totiz se ale v tom nakupovani nevyzivame s temi davy lidi, takze si rozhodne dovedu predstavit s detmi lepe straveny cas nez v nakupnim centru. I potraviny jezdim radsi nakupovat sama, ale ne vzdy je moznost hlidani

kacca11
4. lis 2014

Děti v nákupních centrech mi nevadí, nebo pokud mě obtěžují, snažím se jim vyhnout, pokud to jde. Někdy teda rodič nedá možnost, ale holt každému není dáno. Ale k věci - když vidím několikatýdenní novorozeně s maminkou a tatínkem na výletě v nákupním centru, tak fakt nezbývá, než si ťukat na čelo.

blahova_andrea
4. lis 2014

v naší rodině nesnáší nákupní centra jak rodiče, tak i děti, takže když je fakt potřeba něco poběhat, tak je to pro nás výlet za trest. ještě, že to není až tak moc často 😀

veruska007
4. lis 2014

Novorozence v nákupních centrech nevidím ráda. U prvorozeného jsem vymýšlela možné nemožné, abych s ním nemusela do hypermarketu. U dalších dvou už jsem to neřešila - ne, že bych s nimi jela "strávit den do Olympie", to ani nešlo, děti nakupování zrovna nemilují... ale na nákupy šly, jely se mnou. Hlídání nemáme, cizí paní na hlídání bych dítě kvůli nakupování stejně nenechala. No, nakupování se třemi malými dětmi je zážitek sám o sobě 😀

kamino
4. lis 2014

Já asi budu černá ovce, ale hlídání opravdu nemám, přítel maká od rána do večera a hlavně je totální nákupní antitalent takže v zájmu zachování zdravého rozumu a jakž takž vyrovnaného rozpočtu domácnosti jsem chte nechte od měsíce malého na nákupy chodila.. Nejsme sterilní domácnost, pes s prckem sdílel gauč od narození a musím zaklepat, mimo 2xrymy nevím co je za 2 roky nemoc.. Asi si vybudoval imunitu jako miminko 😀
Z porodnice jsme s malým hned jeli do LDN, aby ho viděla tchyně a asi po půl hodině nám sestřička řekla, že tam řadí průjmy... To jsem měla fakt s strach..

achjonetusim
4. lis 2014

Tak manzel pracuje a kdyz ma volno radsi s nim jedeme prave na ten vylet 😅 Ovsem staci mit trosku selskyho rozumu a zajet na nakup jindy nez v patek vecer nebo o vikendu kdy je nejvetsi naval. A venovat se nakupu, ne vitrinam.

kocicinka
4. lis 2014

Samozřejmě máš pravdu. Není to pro ně dobré. Ale co když někdo potřebuje nakoupit a opravdu to hlídání nemá? Ty máš štěstí, že máš babičku. To ale nemá každý. Samozřejmě je nakupování s dětmi nepříjemný, člověk na to nemá klid. Ale u nás babičky nehlídají a muž je v práci celý den od rána do večera. Co bych měla tedy dělat, podle tebe?

letadlo13
4. lis 2014

Neříkám, že se mají tahat mrňouskové po obchodech, ale na druhou stranu, zajít si jednou za dva měsíce, i kdyby jen tak a s kočárkem s kámoškou na kafe, nebo jen tak omrknout, co se nosí by mi nevadilo. A to jsem odpůrce nákupek, nákupů obecně a sama se oblíkám po sekáčích a zbytek koupím po netu, protože česká konfekce typu Orsay a HM mi prostě nesedí. Beru to tak, že občas vypadnout někam jinam, než pořád kolem vesnice zleva zprava je dobré. Tím nemyslím vysedávání půl dne u mekáče a nebo v předvánočním šílenství v 5 hodin odpoledne. Hlídání taky mít nebudu, takže mě občas supermarket nemine.

pisisvori
4. lis 2014

Necetla jsem celou diskuzi, ale plne souhlasim se zakladatelkou kor u deti 0-3/6m. a reci,ze nemam hlidani? Snad matka samozivitelka,ale ostatni snad maji manzela/partnera= kdyz uz tam musim tak tatinek muze jezdit venku s kocarkem,ne.

pisisvori
4. lis 2014

A presne jak nekdo pise, malokdy je to jen maminka s miminkem a starsim ditkem, ale maminka a tatinek (co by mohl hlidat na cersťem vzduchu)a jem tak se tam poflakuji...ne ze by treba potreboval nekdo zimni bundu, boty atd. a meli duvod tam jit.

jarunkaxyz1
4. lis 2014

My jsme schválně vybírali i večerní čas nebo o víkendu kolem oběda, aby bylo méně lidí......když už vyhnutí nebylo...ale raději tatínek čekal v autě i s mimčem..

pisisvori
4. lis 2014

A podotykam,ze babicky mame 100 a 200km a nikdy nehlidaly a manzel je v praci 9-12 hodin. Ale nikdy jsem ani 2-3letou do obchodaku netahala.

dasara
4. lis 2014

Sama nesnáším nakupování, tak se tomu vždy snažím vyhnout. Když něco nutně potřebuju, vezmu manžela a je s malou venku na vzduchu.
Ale myslím si, že je to dnešní dobou. Nakupování je IN ! 😝 Nás brali rodiče, když jsme byli malí, po výletech, po lesech, na kolo, prostě do přírody. Dnes se chodí po obchodech...

blahova_andrea
4. lis 2014

@pisisvori to je přesně můj chlap 😀 potřebuješ ty a míša boty? fajn...tak běžte dovnitř a my počkáme venku v parku 😀 a mě to teda rozhodně nevadí. lepší než uřvané mimčo a protivnej chlap v zádech 😀 víš, ale někdy je fakt potřeba jet všichni nebo je to rychlejší, pohodlnější...prostě každý dle svých možností a rozumu 🙂

lamarika
4. lis 2014

hmmm. . . . a že každá neřešíme radši sebe, co? Místo toho co dělají či nedělají ostatní maminky se svýma dětma 😉

blahova_andrea
4. lis 2014

@pisisvori ani s 2-3letou? tak to už mi přijde moc. podle mě by dítě mělo chodit s rodiči nakupovat. v rámci svých možností pomáhat vybírat, učit se, co je dobré a co nekvalitní, jak se v obchodě chovat, učit se znát cenu peněz...