Jak jste se rozkojily po plánovaném císaři?

11. led 2022

Bohužel mě čeká další císař a tentokrát to vypadá na plánovanou sekci. První skončil po celém dni akutní sekcí, takže jsem se rozkojila jako po normálním porodu. Dost mě ale trápí, jak to pak půjde s kojením? Přijde mi to pro tělo i pro miminko hrozně drastické ta plánovaná sekce a nerada bych k tomu všemu odcházela z porodnice ještě i umělou výživou. Jak jste to měly by, které jste plánovanou sekci zažily?

madaki31
11. led 2022

Asi nějak nechápu rozdíl mezi plánovanou SC a akutní SC co se kojení týče....
Já naštěstí zatím sekci nezažila, teď možná přijde, ještě se čeká... Ale kvůli kojení jsem jen četla že je lepší spinaální a ne celková narkóza, jinak nevím jak to myslíš...

mamikry
11. led 2022

Měla jsem plánovanou sekci a rozkojila jsem se úplně normálně jako po přirozeném porodu.

kelerub
11. led 2022

Plánovaná sekce. V porodnici jsem se kojila, ale sestry musely dokrmovat UM. Doma jsem kojila pořád. Přes den jsem jí měla pořád na prsu, přesto jsem občas přes den a pokaždé večer a v noci musela dokrmovat Nutrilonem. Po šesti týdnech neustáleho kojení už stačilo dokrmit jen večer a 7. týden po porodu už UM nechtěla a a stačilo jí jen kojení. Bylo třeba vydržet. Teď má rok a čtvrt a stále kojím.

lilianapul30
11. led 2022

Plánovaná sekce. Rozkojila jsem se hned, díky bohu jsem ani nemusela dokrmovat a kojím do teď. Synovi je rok.

aspie83
11. led 2022

První cs akutní, druhý plánovaný... Po druhém jsem se rozkojila rychleji, mléko jsem měla druhý den (u prvního až třetí) a úplně v pohodě 😉

biciklissie
11. led 2022

První porod plánovaný císař, druhý porod přirozený. U toho císaře se mi druhou noc mega nalily prsa. U toho přirozeného jsem musela horko těžko se rozkojovat. Ono u nás to kojení nedopadlo ani v jednom případě, ale píšu to pro ilustraci, že fakt se to nedá takhle soudit.

westie
11. led 2022

Mela jsem dve planovane sekce a u obou jsem se rozkojila hned druhy den. Miminka nam nosili i na JIP po nekolika hodinach, zkouseli jsme prisati. Je pravda, ze obe moje deti byly “mleko-milove” a vetim, ze je to i jejich zasluha, az sestricky nechteli verit tomu, kolim toho vypily.
Nemam srovnani s klasickym porodem a je pravda, ze se planovanymi cisari nijak netrapim, brala jsem to, jsk to je. A stejne jsem to mela nastavene s kojenim - kdyz to pujde, tak prima, kdyz ne, tak zaplat pan buh, ze zijeme v dobe, ksy existuje kvalitni UM. Takze jsem se z toho vlastne nijak nestresovala, coz asi taky hodne pomohlo.

merope
12. led 2022

Já měla císař a k tomu dítě na neonatologii, takže jsem si domů na týden, kdy jsem byla bez něj, půjčila elektrickou Medelu a rozjelo se to fajn. Teda pořád jsem dokrmovala UM, ale to částečně proto, že až ve 4-5 měsících se konečně sám přisál. I tak se mi podařilo rozjet a držet laktaci.

Hodně pít, něco na podporu laktace a ono to půjde. A když nepůjde, svět se neboří. Ale většinou to spíše jde než nejde.

journals
12. led 2022

Akutni sekce - kojeni bez problemu. A to byl syn malicky (2,5 kg) a ja v porodnici dovolila prikrmovat

alpakovo
12. led 2022

Rozdíl v kojení pti akutním a plánovaném CS není žádný. Mam za sebou 3 sekce a u všech jsem se plně rozkojila a měla děti bez příkrmu. 😉

katule1990
12. led 2022

Měla jsem plánovanou sekci a rozkojila jsem se normálně už v porodnici, přestože jsem měla po porodu další komplikace. Příkrm jsem nikdy nedávala. Akorát byl pak problém, že syn neměl sílu sát, měl jen 2 kg, ale to s rozkojením nesouvisí 🙂.

nazka
12. led 2022

Já se naopak po plánované sekci rozkojila, po akutní ne. Rozdíl mezi tím není. Je to v hlavě. Prvně jsem dceru nekojila a nešla to blbě. Podruhé jsem to neřešila a byla smirena s um. A hle, teď ji jsou dva a nemůžu se jí zbavit 😄
Je důležité hodně pít, jist vývary a hlavně se tím nenervovat.

janedv
12. led 2022

dve planovane sekce, po obou kojeni uplne bez problemu. Laktace u prvniho do 36h, u druhe do 24h.

ckei
12. led 2022

Kojení naprosto bez problémů od samého začátku, bez jakékoli přípravy. Měla jsem mléka pro celé oddělení 😁

jako_mala_holka
14. led 2022

Já měla plánovanou sekci a nerozkojila jsem se, ale nemyslím si, že za to mohla sekce

zdenina22
14. led 2022

Rozkojila jsem se jen díky odsavacce, malá se vůbec nechytla,věděla jsem,ale po prvním porodu,že to bude problém,první syn se taky nechytil... takže jsem dokrmovala přes injekční stříkačku, domů si pozvala LP a ta mi ukázala jak dokrmovat pomocí cevky... byl to strašný maraton,přiložit,odsát,dokrmit a takhle pořád dokolečka,pak jsem si půjčila váhu a prostě jen kojila,zvazila dokojila,to jsem dělala asi týden,potom se malá chytla úplně a kojím do teď.... malá má 18 měsíců.... půjde to 🙂

maxulekapcule
14. led 2022

Každá to na asi jinak, při přirozeným jsem mohla kojit ještě před porodem, jak mi teklo mlíko, a to mě porod vyvolávali. A druhého plánovaný císař a první tři dny neměla mlíko vůbec. Teď máme přesně 7 týdnů, a kojim tolik, ze mě doktorka ani nechtěla verit, ze jen kojim, jak malej přibírá 😁

penelopaw
15. led 2022

Rodila jsem akutní sekcí, laktace se rozběhla později, ale taky to bylo mojí nezkušeností, vůbec jsem netušila, co s dítětem dělat, že bych ho měla přikládat apod. Takže jsem se rozkojila cca týden po porodu, nakonec se mi během šestinedělí prsa srovnala a kojila jsem do nějakých 2,5 let (to už tedy ne plně, jen 2x za 24 hodin na usnutí). Možná, pokud máš obavy, bych se domluvila s laktační poradkyní již na návštěvě v porodnici, popřípadě otravovala dětské sestry, aby Ti náležitě poradily co a jak 🙂.