Do kolika let se děti odplenkovaly?

95newmommy2020
1. lis 2020

Ahojky přišla mi na mysl takhle otázka. Moje dvě kamarádky, které semnounrodily v únoru 20 už dávají děti na nocnik. Obě vědí, kdy je čas kakani. Teprv stim začaly je to jen jako taková sranda, zkousej jen posazovat formou hry. Já osobně to považuji za zbytečnost a ani se mi do toho nějak extra nechce. Vždy jsem to brala tak, ze se dítě odplenkuje až bude chtít, až to fyziologicky zvládne většinou do 3-4 let stačí. Neumím si představit to svoje skoro 9 měsíční miminko dávat na nocnik. :D

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
luci_ela
2. lis 2020

Dcerku jsem začala dávat na nočník během dne cca od 9 měsíců, ale bylo to jen občas, bylo vidět že se jí nechce. Přes den se plně odplenkovala kolem 18 měsíců. Od té doby jsme přes den bez plenky, ale na noc ji má pořád. V Září ji byli 3 Roky. Už jsem to na noc chtěla zkusit, ale začala plakat že plenku chce a tak ji stále nechávám. Podle mě na to musí být ona sama připravená a nesmí se do toho nutit. V Únoru čekáme chlapečka, tak bych to po jeho narození chtěla zkusit znovu jestli by to už šlo

terez94
2. lis 2020

@95newmommy2020 Starší syn bez plen a bez dudlíku až ve 3letech a to přesně měsíc před nástupem do školky,dříve to bylo úplně marné snažení 😁 S mladším už to bylo lepší. Ten šel do školky teď ve 2,5letech a všechno ohledně WC odkoukal už právě od toho staršího,takže ve 2letech během týdne bez plen. Teď uvidíme jak na tom bude třetí syn,ten teď oslaví rok,tak možná za půl roku jsme taky bez plen 😁😁

martiniquest
2. lis 2020

Ve 2,5 letech sam od sebe

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@luci_ela Já mám prave zkušenost z UK, tam bylo běžný na noc ještě ve 3,4 letech. A tady se to hrozne hroti. Jeeeeee unorcatko. ❤️ Gratuluju, je to celkem výhoda, s prikrmy začneš ve chvíli kdy bude teplo. 😁

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@martiniquest Takže blbost nějak ucit, ze ? Oni na to přijdou.

leilinka1234
2. lis 2020

Posazovala jsem na nočník od chvíle, co samy seděly. Formou hry, s knížkou apod. Někdy se povedlo, pak třeba 14 dní nic. Ale počkat do věku 3-4 roky? To se mi zdá fakt moc 🙂 to už bych se styděla 🙂 mám obě holky od 18m bez plen přes den. Chtělo to v obou případech cca týden praní, ale vyplatilo se. V momentě, kdy si poprvé řekly, že chtějí dělat ee a podařilo se, sundala jsem plinu a už nedala.

astyna88
2. lis 2020

Jako takto. Pokud vidím, že syn tlačí, tak ho nad nočník dám, i když má ani ne půl roku, mám látkové plenky a nechci to pak máchat v záchodě, tak radši vymeju nočník a on je rád, že netlačí vleze.

Ale co se týká odplenkovani, tak o tom jsem začala uvažovat, kdyz syn dlouho necural, několik hodin, to už udržel moc a byl schopny ji vyloučit pak jinam než do plen. Takže první syn od 20.m bez ple přes den, od dvou na ven a od tři v noci. Druhému synovi se nechce, takže doladujeme jiné věci (aby jedl sám, oblékání, svlékání), bude mít 3,5roku.

Já moc nejsem na takové to lámání přes koleno, jistě by to šlo dříve, ale mě ten stres za to nikdy nestal. Radši počkat a v klidu, než v presu.

martiniquest
2. lis 2020

@95newmommy2020 Kazd na to ma jiny nazor a kazdy ti bude nutit, ze je jeho pristup spravny. Delej to podle sebe. Ja se neztotoznuju s vysazovanim na nocnik (a syn mych par pokusu zcela bojkotoval) a odmitala jsem tomu podrizovat nas svet. Proste mel plinky. Nestydim se za to, byt do me rypala rodina i nektere kamaradky. Delam veci tak, jak vyhovuji nam.

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@leilinka1234 Já se prave bojím nějakého toho tréninku, který by nebyl fajn.jsem četla, ze jejich soustava dozraje až kolem 5 let dokonce u někoho dyl, a tak to nemají šanci moc natrenovat. A je to spis otravne, jak pro rodiče tak pro dítě. A 18 měsíc? Ty brdo to je hodně ale dobrý výkon.

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@astyna88 Ju to je ale zas spis taková ta bezplenlova kontaktní metoda v kombinaci s latkovakama?

pavlinar
2. lis 2020

Zkousela jsem nesystemativky kolem 1 roku. Kolem 2 intenzivneji. Ve 2,5 odlozila plinu vcetne noci. Ale pres noc nemela nacurane uz dlouho.. zajimalo by me, jak moc to je o uceni, jestli to vlastne jde nejak vyrazne ovlivnit.. a taky je rozdil, jestli sice je bez pliny, ale sam si nerekne. Nebo si to hlida vice mene sam

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@pavlinar To bych taky rada věděla. Někdo říká, ze se to dá už v roce, ale je to masakr.

kytickaaa
2. lis 2020

Beru to jako ty, taky mi to přijde brzy... Můj syn nočník vůbec zkoušet nechtěl, takže jsem mu hned po druhých narozeninách vzala přes den plínku a do 14 dnů byl bez plen úplně v pohodě. Na noc jí měl do 3,5.... Špatně spal, tak jsem mu nechtěla brát ještě plínu.

evik19
2. lis 2020

Já jsem obě děti začala na kakání dávat na nočník ve chvíli, kdy perfektně zvládly sed a seděly stabilně (cca ten 9.mesic).Obě prakticky na první prosazení pochopily, že je lepší bobky házet do nočníku než do plinky a od té doby nevím, co je bobek v plence a jsem za to fakt ráda! Přijde mi to jako nejlepší čas. Naopak znám několik děti, kde si mamky řekly, že je na všechno čas, děti si navykly na kakaní jen ve stoje a zašití někde v koutku a nejsou to schopni odbourat ani mezi tím třetím a čtvrtým rokem,kdy už měly jít děti do školky, ale když kakají jen do plenky anebo do tepláků,tak to moc nejde. Je to samozřejmě každého věc, ale to už je pak věk, kdy si dítě tyhle věci víc uvědomuje a má větší sklon k tomu, udělat si z kakání blok, než když začneš s miminkem, kterému je to ještě fuk a naopak je rádo, že nemá kejdu v plince. Jinak syn byl bez plen komplet i na noc ve 22 měsících, dcera má za týden 2 a na noc ještě plenku dávám, není to ještě úplně stoprocentně a nechci mít třeba jednou za týden počuranou postel. Jinak je bez plenek od prázdnin.

kuttu
2. lis 2020

Ja nedávala a ve 22 mesiich byla dcera bez plen,za 14 dni i na noc a asi mesic trvalo naučit říct na kakani...zacala rovnou na záchod,na nočník téměř nechodi

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@evik19 To je zajímavá úvaha, taky na tom něco bude. Jen mě ještě sám nesedí. Zatím se rozlejzla.

95newmommy2020
autor
2. lis 2020

@kuttu Tak to šlo rychle. A wc ? To asi chtělo nějaký spešl prkynko tam, ze?

zdenamol
2. lis 2020

Naše dcera je od dvou let kompletně bez plenek na wc. Plenku nechtěla sama od sebe a ani na noc ji nechtěla. Naučila jsem ji to násilím, až když měla přes rok a chtěla si sama sednout na nočník, tak šla a když ne, nevadilo mi to. A najednou sama od sebe konec plenek a hotovo. Já osobně bych každou chvíli neposazovala na nočník. Každé dítě je jiné a třeba ani neumí čůrání zadržet. Nechala bych ať si řekne dítě tak nějak samo.

cinam
2. lis 2020

Se synem jsem od jeho měsíce praktikovala bezplenkovou metodu (samozřejmě ne 100%, plenku měl, ale sledovali jsme signály a dávali ho kakat i čůrat nad záchod). Já si zase myslím, že ani malé miminko není rádo v mokru a v pokadene pleně. Na nocnik ale kupodivu pak moc nechtěl. Zkusila jsem vždy jednou za měsíc posadit cca od 14 měsíců no a když nechtěl, tak jsem ho nenutila. Ve 20 měsících si tam sedl a pak už to šlo rychle, za týden si začal říkat sám a byl bez plen. Teď mu jsou dva, plenku má na spaní a na dlouhé cesty v autě.

kuttu
2. lis 2020

@95newmommy2020 Ty jo vůbec,bylo léto a ja chtela ten nočník,jenze dcera kousla a z nocniku mela hysteraky,tak jsem jí posadila na záchod na obyč prkynko co mi dala kamaradka a naucila ji spalchovat a to byla zábava,citila se strašně důležitě...venku jsme curaly na kytičky a fakt to pochopila strašně rychle a prostě si řekla,behem 14 dní zacala byt suchá i v noci,vydrzela do rana,večer jsem ji dala těsně před spanim na záchod a do 6 hodin v pohodě vydržela...prostě byla připravená...jenže to je strasne individuální,obecně bych řekla,ze klukům to trvá déle to pochopit

konidana
2. lis 2020

@95newmommy2020 u 1. Jsem vytahla nocnik asi v roce. Ve 13.m uz mela suchou plenu rano ( po odstaveni v noci) tak jsem po spani zacla davat na nocnik. Asi od 14.m jsem ji sebrala plenu na noc. V 17.m se tak vztekala u prebalovani , ze od te doby nemela pleny ani na den. U mladsiho jsem jela bezplenkovku, miminko mi pri koneni kadilo do misky, ale hlavne z dovodu pohodlnosti, ze nebyly skoro zadne pokadene pleny. Jak se zacal hybat tak to slo stranou. Pleny mel pres den do 2.5 roku a bylo mu sumak ze pokadene🙄😅

barulina
2. lis 2020

Ja davala dceru co se posadila. Tedy v pul roce. Chtela jsem at si zvyka a neboji se. V roce byla pres den bez plen, v noci do let.

zdenamol
2. lis 2020

Já se omlouvám, telefon to přepsal...mám tam naučila a já ji to NEUČILA násilím🤣🤣

hezz17
2. lis 2020

@95newmommy2020 starsi dcera kadila na nocnik od 10m, od roka a čtvrt mivala suche pleny, od roka a pul byla bez plen.

barulina
2. lis 2020

@95newmommy2020 co je na tom masakr? Ze usetris na plenach? A ze je to mnohem pohodlnejsi? Masakr jsou 4lete deti s plinou. Tohle chapu u nasich mamin a babicek. Nemit automatky, susicky a moderni vymozenoati, taky bys delala vse pro to at dite je co nejdriv bwzbplenky. Takze za me je to naprosto v pohode a deri jsou chytrejsi nez si myslime. Ted u syna jen cekam nez se posadi, nocnik uz mame vystaveny u hracek v obyvaku at se ho neboji

nikoulinka
2. lis 2020

Obě děti ve 2 letech úplně bez plen, i na noc. Jakmile začali ťapkat, prosazovala jsem je na nočník alespoň 2-3x denně, ať si na něj zvykají. Nočník jsem jim nechávala vždy na očích, a kolikrát si ukázali i sami. Oba jsou dubnoví a oba v dubnu odhodili plenu 😂 nebyla ani jedna nehoda 🙂

krtcice
2. lis 2020

Neřešila jsem a starší dcera se sama odplenkovala během týdne ve dne i v noci ve 2,5 letech. Druhá dcera přes den taky kolem 2,5 let a na noc měla plíny do skoro 4 let. Synovi jsou 2,5 nočník bojkotuje, wc taky, neřeším. Jedinej kdo má z rodiny blbý kecy je můj otec, tam už jsem se v sobotu sebrala a šla domů,tohle nemám za potřebí poslouchat, není to jeho věc. Teď jsem v Pompo katalogu viděla nočník s volantem, na ten koukal že by se mu líbil tak ho koupíme a uvidím, snad půjde aspoň na tenhle.

hezz17
2. lis 2020

@pavlinar ja ji na kadeni davala na nocnik, kdyz začínala tlacit. Od 10m, to si jeste nerekla respektive tim tlacenim dala najevo. Od roka a pul byla bez plen a sama si aktivne rikala. Mela latkove pleny, rika se, ze s nima se deti nauci rychleji, proroze nechteji byt v mokru.
A souhlasím s @barulina muj nazor je, ze pokud ma dute ve 2,5 nebo 3 letech plinu, je to lenost rodicu, ne neschopnost deti. Sestrenice a svagrova obe rikaly, jak nemizou deti odnaucit, že jeste nejsou zraly a obe to odnacily babicky, proroze uz se na to nemohly divat (jedne 2 a druhe temer 3 roky).

inkheart
2. lis 2020

@hezz17 taky používám látkové pleny a většinou se hned hlásí, když je nehoda (prakticky od narození). Proto doufám, že odplenkovani nebude problém. Teď ale malý ještě nesedí, tak ho na nočník prosazovat nebudu. Pak to ale budeme vždy třeba jednou týdně zkoušet, ať pochopí celý ten koncept nočníku 🙂