Jen líná 4měsíční holčička?

hihi25
28. zář 2016

Ahoj maminky,

potřebovala bych trochu uklidnit, zda je to normalni ci ne.

Mam 4 mesicni holcicku, ktera je usmevava. Je na UM, spi skoro celou noc. Co me trapi je jeji fyzicky vyvoj.
Detska doktorka nas poslala k detskemu neurologovi, ktery dcerku vysetril. Klepala ji kladivkem po tele. Rikala, ze tam jsou reflexy, ale hranicni. Potom ji delala takovej ten cvik kdy ji tahala za ruce dopredu a misto toho, aby hlavu davala na hrud, tak hlavu zaklanela dozadu. Poslala nas tedy na rehabilitace. Doktorka jeste rikala, ze jde videt, ze jeji mozek chce neco delat, ale telo moc ne. Ma pry slabe svaly na zadech. Vzali ji krev na testy (jaterni testy atd.) Krev v poradku. Jeste pristi tyden jdeme na sono mozku.

Doktorka na rehabilitace je uzasna. Cvicime vojtovku a nektere cviky, kdy se ma ke konci rozbrecet se mi necvici dobre. I kvuli tomu, ze jako kazda matka nechci sve dite plakat, tak i kvuli tomu, ze se mi to doma s nizkym stolem necvici dobre.

Davam malou na brisko casteji. Ma rozestup na mezi jidli 3 hodiny. 45 minut po jidle odpociva (ublinkava), 45 az 50 minut spinka a zbytek je na brisku nebo na hraci dece. Kdyz paseme konicky, tak ma vetsinou celou dobu hlavu nahore.

Kdyz lezi na zadech, tak si kope nozkama, hybe rukama, strka si rucicky do pusy. Usmiva se. Sem tam se snazi dostat na bok. Kdyz ji ukazuji hracky, tak mam pocit spis, ze se jich boji… Ale ta hlava ne a ne spolupracovat. Ani kdyz ji beru na ruce a chovam… ani to ze by se snazila. Jinak ma radsi pravou stranu, ale otaci se a spi tak ruzne.

Jsem kvuli te hlavicce zoufala☹

Nemate s timto nektera zkusenost? Diky

dokument
18. led 2017

Mne fakt nepřipadá normální, aby cviky pro tělesné postižené dnes cvičilo každé druhé dite. My jsme museli cvičit 2x denně. Pak nám řekla, ze to ani nemuselo byt. Dnes bych doktorce řekla svoje. Nemám post8zene dítě a na její údiv, ze neni zas tak opozdenej, to řekla, bych se ji vysmala. Viz můj profil. Ted ve 3 letech čte jednoduchá slova. Všechno chce sam.

dokument
18. led 2017

Takze se ale narodil predcasne, ne? @myshoun to je něco jiného.

dokument
18. led 2017

No vidis, tak i dele nez rok. Nasemu tam porad vedou kartu do 5 let myslim. My tam od te doby nechodime @hihi25

z_u_z_a_n_a_1988
18. led 2017

@hihi25 no snazim se..tak my mame jeden cvik po minute na kazdou stranu 2-3 denne.Akorat asi 3 dny, kdyz byla mala nemocna, jsem necvicila.

merope
24. led 2017

Ahoj holky, jen jsem nakoukla, ale jak to tady čtu, jen něco k mému příběhu - jako malá jsem měla nedostatek vitamínu D, tenkrát ho bylo nějak málo či co, prostě mi ho doktorka odmítla předepsat a měla jsem křivici. A se zády mám problémy dosud, musím cvičit pořád, jinak zlobí (teď na podzim jsem to flákala a zrovna o víkendu jsem se nemohla málem hnout). Posílená záda jsou opravdu základ a ono ne nadarmo se to pořád řeší, protože tyto základy od miminka si pak člověk nese celý život s sebou.

hihi25
autor
19. dub 2017

Ahoj, tak nase mala Eliska bude mit za tyden 11 mesicu, nedavno se zacala plazit. Jde i na 4ri, ale z toho ma srandu. Rozhoupe se a spadne🙂 Tohle me presvedcilo, ze nejake extra cviceni nepotrebuje.... jen je linejsi.