• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak jste skloubily spaní 2 dětí 20 měsíců po sobě?

28. srpna 2013 
Ahoj maminky, v listopadu se mi narodí chlapeček a mojí holčičce bude v té době 20 měsíců. Chodí po obědě spát ven do kočárku. Jak jste skloubily spaní dvou miminek nebo mimča a batolete - malého a např. 20ti měsíčního? Malá je zvyklá spát venku už jen v kočárku, jednou denně, cca 1,5 hod. a musím jí dost uhoupávat - to se jí ještě budu snažit odnaučit. Ale např. kde máte druhé dítě, když to první uspáváte venku v kočárku? Bydlíme v RD s terasou, malá nemůže všude po domě sama běhat, zapnula by troubu apod., to jí asi taky budu muset oblíkat a brát s sebou k uspávání malého? Myslíte, že by šlo dát malého spát ven až poté, co se malá po obědě vzbudí? Tak v 15 nebo v 16 hod.? Mít venku 2 kočáry, to by se asi vzájemně při vzbuzení probudili... Chci, aby také byl jedno spaní denně na čerstvém vzduchu a ne celý den v postýlce... Jak to bylo u Vás a jak jste to ideálně skloubily? Děkuji moc.
27. srp 2013 v 18:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka662006 Já jsem měla sourozenecký kočár, hlavně protože starší dcera mi taky spávala jen v kočárku :slight_smile: No a obě děti se naučily spát zároven. Myslím si, že v tvém případě by bylo lepší jít s dětma ven dopoledne, menší bude spinkat a po obědě uspat starší na zahradě.
Ale úplně ideální by bylo naučit oba spát doma v lůžku a ven chodit na procházky.
27. srp 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Asi to tak bude, když bude v zimě relativně hezky, tak půjdeme ven a malý u toho bude spát v kočárku a malá půjde spát klasicky po obědě. A když bude ošklivěji, tak bude malý spát v kočárku až odpoledne nebo ten den vůbec. Bude to hodně přemýšlení, jak to každý den udělat:slight_smile:
28. srp 2013 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, mám kluky 22m od sebe, a zpočátku mimino spalo nepravidelně, takže když se uspával starší (v postýlce) tak buď spalo, nebo se kojilo. Potom spalo 2x denně, dopo a odpo, starší spal po obědě, takže spali napřeskáčku. A ještě později spával malej od 10h, v kočárku na balkoně, houpala jsem ho a starší byl se mnou tam, potom jsme si hráli, pak obědval a šel spát. Teď už spí malej 1x po obědě, a starší spí tak 2x týdně a to mladší spí v postýlce v pokoji (od roka v kočárku být nemohl, spí na bříško a kdyby nebyl připoutaný zdrhnul by mi z něho) a starší v obýváku na gauči (teď zrovna takhle od 12.30 spí) :slight_smile: Ono se to hodně mění ten režim a vždycky to člověk musí nějak udělat.
28. srp 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
To je fakt, režim malého mimča se mění nejdřív skoro co měsíc, max co 3 měsíce, takže se člověk musí tak nějak přizpůsobit. Žádné pravidlo, které by mi vydrželo rok, asi nebude:slight_smile:
28. srp 2013 ve 13:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám od sebe děti 2 x 2 roky. První dva spali s námi rok v ložnici, v noci se nebudili, po obědě šel starší spát do postýlky (v 1,5 roce jsem ho naučila spát po obědě v postýlce, do té doby spal jen v kočárku), mimčo spalo v domácím kočárku v jiné místnosti. Doteď po obědě spí zvlášť, malý teď v obýváku v cestovní postýlce, starší ve své posteli. Od věku 3 a 1 rok spí spolu v noci v pokojíčku. Na procházky chodíme dopoledne a odpoledne. Snažila jsem se, aby mladší na procházce moc nespal :wink:.

Teď máme třetí mimčo, kluci 2 a 4 roky jsou v pokojíčku, mladší po obědě spí v té cestovní postýlce, mimčo mám v tu dobu v domácím kočárku. V noci spí mimčo s námi ve své postýlce.

Když se zadaří a všichni tři spí po obědě (zatím se daří :dizzy_face: ), tak jsou ty dvě hodiny volna k nezaplacení :wink:
28. srp 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veruska007 Tak to je hustý kominování:slight_smile: Gratuluju ke skloubení spánku:slight_smile:
28. srp 2013 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám děti taky 20 měsíců od sebe, spaní bylo od začátku tak, že po svačině jsme šli ven, kdy spala mladší dcera v kočárku, pak oběd a to jsem během toho, kdy syn sám jedl kojila dceru a pak ji dala do postýlky, ať si usne, šla se najíst a pak dala spát syna a s ním musím sedět v pokoji dokud neusne, jinak by vůbec nespal, pak jsme šli zase ven nebo spala dcera doma v postýlce, kterou jsem měla v ložnici, když jsme byli doma, tak jsem si se synem v pokojíčku hrála, pak postupem času jsem rušila spaní dopoledne, pak jsem zrušila spaní v podvečer a zůstalo jen spaní po obědě a jakmile jsem přestala kojit v noci, což bylo u ní pozdě, ale spíš pro uspání, než hlady, tak jsme ji přestěhovali k synovi do pokoje a uspávám je po obědě oba, já tam jen ležím a čtu si a čekám, než oba usnou, dcera by usla i sama, ale kluk ne, hlavní je, aby to starší se zvládlo zabavit během kojení, to byl u nás problém, protože dcera nechtěla pít a já se musela zavírat do ložnice, protože ji všechno rozptylovalo,
ale zvládla jsem to s nimi doteď dobře, syn jde až teď do školky
28. srp 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andy82 Z kojení mám taky trochu obavy, abych mohla kojit malého, aby dcera moc nežárlila a nelítala mi přitom po baráku a nepouštěla spotřebiče...když člověk kojí, tak nemůže starší dítě moc okřikovat, mladší zase potřeuje na kojení klid, případně klidný tišší hlas....aspoň malá to tak měla, jinak se nepřisávala a plakala.
28. srp 2013 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka662006 - mám kluky 18 m od sebe a já jsem teda naopak chtěla, aby mi kluci společně po obědě spali doma v posteli - abych měla klid na kávu a úklid a PC a knížku ... prostě čas pro sebe. Mám pocit, že se mi to dost vyplatilo, kluky ještě dnes zaženu každého do svého pokoje a mladší každý den spí, starší jak kdy - někdy spí, jindy si odpočívá, případně sám si hraje v pokojíku - a já mám stále po obědě svůj klid. Na čerstvém vzduchu jsme byli celé dopoledne a odpo asi tak půjdeme, takže taky v pohodě.
Ten první rok to bylo trochu náročnější, většinou jsem počkala, až mi po obědě usne adam (mimino) a pak šla uspávat do postele staršího (tehdy neuměl usínat sám, takže to bylo docela náročný) - později už usínali sami oba.
28. srp 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka662006 já mám také sourozenecky kocar. Staršímu je 3,5 a jeste si tam občas schrupne. Spal po obede jen v kocarku a ja je vozila. Byli jsme venku 5-8 hod denně i v zime. Myslim, ze jsem se tim fyzicky vyřídila.. kojení bylo peklo. Starší rušil, mladší se rušit nechal a v 11mes uz to vzdal.. :frowning2:
28. srp 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek