Uspávání dítěte - 15 měsíců. Jak uspáváte?

i_vet2
8. pro 2021

Ahoj holky prosím jak uspavate večer svoje děti okolo 15 měsíců a víc? Malý doteď usinal krásne sám , položili jsme pusinku a odešli a na chuvicce jsme viděli jak se pomazli s pleneckou a lehl a spinkal u kolotoče ale poslední týden obrovský řev když chceme odejít z loznice a to je horor , zkouším na rukou pak hladim v postýlce ale je to horor nechápu nejmin to trvalo půl hodiny a jinam hodinu a včera dvě hodiny řevu ?? Prosím pomozte mi jal ho uspat ? Já jsem ho nikdy neuspavala jen v kočárku přes den to spinka dvakrát na terase už je zvyklý ale večer nevím co s nim .. v posteli mi skáče po hlavě to by usnul tak za týden.. já už nevím zas se děsím večera po včerejších dvou hodinách hrůzy .. 😩

klokanka31
8. pro 2021

@i_vet2 Naše teď 18 měsíců usíná tak,že si ji vezmu do postele,chvilku se po mě válí, a většinou do 15 minut usne.

i_vet2
autor
8. pro 2021

@klokanka31 to jsem zkoušela .. půl hodiny skákal po mě a po posteli a pak v kočáru tuhý do minuty jak byl unavený .. nechápu už

izzylka
8. pro 2021

Tak se mu asi nechce spát 🤷🏻‍♀️ mě syn touhle dobou měl už jen jeden spánek po obědě..kdyby spal 2x tak večer neusne 🤷🏻‍♀️
On ten přechod na 1 spánek denně je sice pár dní zajímavý, protože k večeru už začíná být protivný, ale za pár dní si zvykne a pak večer normálně usne 🤔

areh
8. pro 2021

Maty usíná u kojení nebo u mě v náručí. sedím s ním v posteli. Sám nikdy neusínal. 🙄 Starší mi krásně usínal sám v postýlce.
Nerostou mu třeba zuby nebo nějaká separační úzkost?

veroniqess
8. pro 2021

Také bych se zamyslela, jestli opravdu ještě potřebuje dva spánky denně. Jinam syn 16 měsíců, uložíme do postýlky, zapneme melodii, přitulí si králíka, hladím po vláskách, usne do 5 minut a až pak odcházím, nikdy ne, dokud je vzhůru. Na denní spánek to samé.

jako_mala_holka
8. pro 2021

Máme to podobné jak klokanka, jinak má už docela dlouho jen jeden spánek denně, někdy dopoledne, někdy hned po obědě, podle toho kdy vstává ráno... Takhle už to má snad od roka

emillyhk
8. pro 2021

Mám teda mladší dítě (10m), ale "podle tabulek" spí jako cca 18m 🤦‍♀️😂. Už asi dva měsíce má jen jeden 30min spánek denně (když spí náhodou dvakrát, tak slavíme 🥳). Od miminka "neuspávám", nevyžaduje to, naopak ho to ruší🤷‍♀️. Večer spí ve své postýlce, dám ho tam, chvilku zpívám, sedím u něj. Pokud si stoupá, chce si povídat, tak si ho nevšímám, nenutím lehnout, on se za chvíli unaví sám. Večerní rutinu začínáme po 19.hod., ve 20hod. už spí (většinou dřív). Přes den je to složitější, v kočárku nespí, vadí mu, že je přikurtovaný. Po obědě chvilku pochovám nebo dám do ohrádky, chvíli si hraje a potom usne.

michaela666
8. pro 2021

Večer usne sama, ale během dne začíná být uspávání boj. Zatím zabírá lehnout si s jednou hračkou do postele. Chvilku si hrajeme, malá po mě leze a tak po 10 minutách si jí položím vedle sebe a popisujeme hračku ( uši, nos, ruce, kola,...) a šeptám jí to u ucha. Jindy počítáme prstíky a u toho šeptám pohádku. Jak přestane fungovat tohle nevím jaké opičky budu vyvádět aby spala. 🤣

moonulka
8. pro 2021

Taky se přikláním k tomu, že dva spánky přes den už jsou možná moc. Dcera si ten jeden začla odebírat už kolem 10m, ale definitivně přešla na jeden až o dva měsíce později. Má rok a půl a usíná teda výhradně u kojení, od narození neznám, že bych položila a ona usla 😁

jjasmina
9. pro 2021

@i_vet2 přejít na jeden spánek, ono je to individuální, malá má jeden spánek snad od 1r.usina se mnou v posteli, pritulena, v 15 mes jsem mohla mít pustenou tv a unula hned, teď jak se blížíme 2r tak jedině tma

krtikkrtovaty
12. pro 2021

Problém bude v těch dvou spáncích přes den. Buď zkrátit nebo nahradit jedním. Není večer unavený. Naše malá od skončení kojení chodí spát, že leží vedle mě a do 10 minut je tuhá, ale je to ve 20:30, když jdu ukládat ve 20:00 tak mi tu půl hodinu taky skáče po hlavě.

mmmmmartinka
12. pro 2021

@krtikkrtovaty a muzu se zeptat,jak jste skončily s tím usinani u kojeni.Vubec nevim jak na to..bez prsa proste neusne..

krtikkrtovaty
12. pro 2021

@mmmmmartinka Usínala na mně, ale ona teda nijak zvlášť neprotestovala, že prso nebude, asi záleží na dítěti. Postupně začala usínat vedle mě, jen přítulená, tak to má doteď. Jak po obědě, tak večer.