Osekali mi rodičák - ztrhli rozdíl

yasmine81
18. únor 2017
Ahoj, vyřizovala jsem si rodičák jen na dva roky, a měla jsem dostat 11500kč. Ale přišlo mi vyrozumění, že mi ztrhnou nějaký rozdíl ani nevím čeho o 3500. Takže nakonec mám dostat jen 8tis. Přitom mám vysoký základ a tudíž i nárok na celých 11500kč. Nemáte některá podobnou zkušenost a co s tím?
stratilikova
18. únor 2017
@yasmine81 a to ti ubrali len jednorazovo, alebo budeš dostávať pravidelne každý mesiac menej, než si chcela? Je to tvoj prvý rodicak?
78marcela
Moderátor
18. únor 2017
@yasmine81 je to prvni.mesic, co ho mas dostat? Pokud ano, strhnou ti urcitou castku, kterou jsi jeste dobirala PPM, tak abys celkove uz ten.mesic mela PPM+RP ve vysi 11500. Dalsi mesic ti dojde dalsi vymer a.pak budes pobirat normalne 11500.
andyinka
18. únor 2017
@yasmine81 Už si to nepamatuju přesně, ale asi mi přišly dvě vyrozumění - taky nejprve nižší než těch 11500 Kč, na které mi to vycházelo, a potom mi přišlo další na celou částku. Šlo o to, že mi v jednom měsíci asi v půlce končila mateřská a začínal rodičák. A v tom měsíci mi rodičáku vyplatili jen tolik, aby se mateřská plus rodičák za ten jeden měsíc rovnalo 11 500 Kč. Takže první vyrozumění bylo jen na ten rozdíl. Ale když jsem si to četla, taky jsem tomu nerozuměla hlavu patu.
stratilikova
18. únor 2017
A nie je možné poberať 11500Kc celé 2 roky (tj24 mesiacov). Takže mám pocit, že v tom máš trochu chaos.
liliprili
18. únor 2017
Uplne presne si ta pravidla nepamatuju, ale nedavno jsem na toto tema neco cetla...takze pokud se jedna o prvni vyplatu rodicaku a ty jsi predtim pobirala materskou, tak v mesici, kdy se ti tyto davky stridaji, dostavas defacto jen rozdil, vyrovnani mezi nimi, tedy rodicak ve vysce materske...nebo tak nejak. Pro dalsi mesice bys uz mela dostavat plnou castku.
kacireksro
18. únor 2017
me to tak taky doslo.taky jsme se desila co to mam za castku.do .6.2 jsem byla na materske od 6.2 rodicak.tech 6 dni mi odecetli z rodicaku.od dalsiho mesice to budes dostavat normalne 11,5tisice.
linee
18. únor 2017
@yasmine81 podle mne to je jen ten mesic,kdy ti konci materska.Ten mesic ti po skonceni materske doplati zbytek mesice rodicovskou.Od dalsiho mesice budes dstavat,jak si si zazadala. Kdyz si zadala o rodicovsku,neptali se te,zda chces nvazat na materskou a nebo dostavat od dalsiho mesice?
prostejina
18. únor 2017
Ano, je to tak, jak píšou holky. Ma to spojitost s dobihanim mateřský. Býka jsem si ted vyřizovat zadost o rodicak a paní me ba to upozornila, at se neleknu, ze mi přijde vyrozumění, kde bude napsána nějaká částka (snad jen 900), ale ze mi pak přijde další, kde už to bude na tech 11500 🙂
prostejina
18. únor 2017
*byla, telefon zas žije vlastní život a upravuje slova 😃
monaluza
18. únor 2017
Jooo, taky jsem letela na UP, jak si to predstavujou... A ona to byla jen pomerna cast za mesic, kdy se materska lame v rodicovskou 😉. Kdyby se uracili pripsat do toho dopisu jednu vetu navic a poslat oba nejednou, usetrili by si dost vysvetlovani nakrklym maminam a jeste za postovne 😃.
yasmine81
autor
19. únor 2017
@stratilikova Je to do dvou let dítěte. Takže asi 19 měsíců....
marketa11112
19. únor 2017
mela jsem to stejne..jde jen o první mesic, pak bude chodit 11500 a zbytek ti doplati najendou.. tedy poslední mesic budes mit 11500 + zbytek..
yasmine81
autor
19. únor 2017
Ano, je to moje první rodičovská a navazuji přímo z mateřské. Takže to asi bude jak píšete. Ale kdo se má v těch jejich papírech vyznat..... Moc děkuji za odpovědi 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli