Kdy vyměnit hlubokou korbu za sporťák?

kozaci
27. črc 2018

Ahoj holky, v kolika měsících vašeho miminka jste změnily hlubokou korbu na sporťák? Až když miminko samo sedělo, nebo dřív? Našemu miminku je čtyři a půl měsíce a v hlubokém kočárku se dost nudí. Chce koukat ven. Díky za typy!

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe to je taky pravda :D uvidíme časem jak na tom bude .. jak jsem již psala zatím je to jenom ležící miminko ... i když jí je 9 měsíců tak vypadá tak na 4 měsíce :D má teprve cca 64 cm, takže do hluboké by se ještě klidně do roka vešla ale jaksi tam prostě být nechce a než aby mi tam plakala a pořád se přetáčela a strkala nohy ven tak jsem jí raději dala do sporťáku a je klid

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe takhle jsme to zkoušeli a má to naprd takže jsem to nahoře nedávala

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe a takhle tam spokojeně spinká už bez připoutání 🙂

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe a i když jsem ty ochranné potahy sundala přesto to má přes hlavu :D takže jsem prostě odmítala jí to tak zapínat dokud nebude větší ... pak se uvidí jak budeme poutat ...

rebe
28. črc 2018

@bartakova_veronika No jo, když máš dítě, které v kočárku spinká, je to pohoda 😀 Já měla obě děti piráty, kteří stáli vpředu na korbě jako na pirátské lodi a mávali na všechny kolem (s občasnými pokusy skočit do vln)...

luciklim
28. črc 2018

@kozaci ahojky, syn ma 8 mesicu a stale jezdi v korbe, ikdyz uz sedi, stoji. Ve 3 mesicich zacal jezdit na brisku - boudu jsem odepla zipem a pretocila na druhou stranu, poridili jsme ksirky a ted si jezdi, jak chce on, bud sedi, nebo kleci. Ma tam vetsi volnost a moznost volby jak se usadit..takze se sportakem nespecham..🙂) zkuste taky brisko ale s ksirkama 🙂

bartakova_veronika
29. črc 2018

@luciklim me tam mala jak na brise tak na zadexh knourala tak jsem ji tam do sportaku dala 🙂 me nesedi ani nekleci ci nestoji tak je to trosku problem kdyz tam byt nechtela 🙂 ve sportaku ma klid 🙂

bartakova_veronika
29. črc 2018

@rebe to ano, ju je jedno kde spi 🙂 kdyz je unavena tak proste usne 🙂 vetsinou 2x za den ve stejnou hodinu. Hlavne kdyz jdem z vojtovky tak se prospi

veronikav31
29. črc 2018

syn šel do sporťáku ve 3,5 měsících a pohoda, vzhledem k tomu, že je blicí dítko,tak jsem stejně měla zvednuto pod hlavou v hluboké korbě.krom toho sporťák jde i do lehu a hlavně větrá,takže v těchto vedrech super.jinak je aktivní takže neleží na zádech,je buď na břiše nebo kouká a je spokojený.nemám ráda klečící či stojící dítě v hluboké korbě na kšírách, kamarádky malej se naklonil-byl silnější a kšíry nevydržely a spadl...měl jen lehčí otřes mozku.jinak i můj chlap jako dítě spadl z kočáru byť byl připoutaný kšírama

veronikav31
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronikav31
29. črc 2018

jo, jinak proti sporťáku v tak malém věku neměla nic ani naše pediatra, ani ortoped, ani neurolog. syn jezdí jen v bodýnu s krátkým rukávem a nebo tričku s krátkým rukávem, jen když fouká tak dávám lehčí kraťásky(chodíme ven okolo půl 9).některé mámy mají děti stejně staré jako syn do hluboké korby oblečené jak kdybyla byla zima a ještě je přikrývají a dávají plínu nebo deku navrch kočáru,chudáci děti se tam musí upéct-upozorňuji,že toto se děje v těchto vedrech...dcera je narozena v prosinci 2015 a šla do sporťáku a nebylo jí ani 5m a pohoda.obě naše děti jsou aktivní, až moc, takže to nebyly ležící panenky co jen spí(dcerka v 7m seděla i si stoupala, v necelým roce chodila), syn se od 4m plazí,teď už pomalu i leze. krom toho sporťák je vzdušnej a jde dát i do lehu stejně jako hluboká korba(tak proč mít dítě v těchto vedrech v hluboké korbě).já mít obě děti narozené na jaře tak hlubokou korbu nedávám vůbec

robin92
29. črc 2018

@kozaci Na sportak jsme presli kolem sednaho mesice, jak maly sedel. Byl v tomto rychlik 🙂. Tak yho uz pak nebavilo byt v korbe, ale v korbe jsem mela moznost mu zvednout leticko, aby vic videl ven a byl spokojeny. Zvedlo mu to cele telo, takze se mu nic nekrivilo.

martinka_33
29. črc 2018

Kluk v hluboké nikdy nebyl, do čtyř měsíců byl nošený, pak se střídal se ségrou ve sporťáku, dokud sám neseděl, dávala jsem naležato, hluboká korba pro mě byla zbytečná, holku jsem v ní taky moc nevozila, ta pro jistotu v kočárku jen řvala, tak jsem jí nosila a až když se narodil kluk, tak jezdila v tom sporťáku, ale to už jí byly skoro dva roky

martinka_33
29. črc 2018

Jinak dej na dítě, jestli se mu už v korbičce nelíbí, zkus sporťák, když to bude lepší, voz v něm, některý děti leží jak placka ještě v 10ti měsících, kdy jiný už běhaj

luciklim
29. črc 2018

@veronikav31 to je docela mazec teda :o ja teda mam ksiry chycene z obou stran korby a na prostredku a ma to nastavene tak, ze ho to pusti jen do toho kleku, a pres kocar se nenahne, ale je pravda, ze nemam vystupovaci dite, on se rad kouka a zkouma, takze se ani nesnazi nejak prelejzat :D ono dite vypadne i ze sportaku vid, kamaradce takhle vypadl ale ona prave dovolila detem jezdit ve stoje nepripoutany