Kočárek zn. Venicci, máte zkušenost?

ivis_b
6. bře 2016

Holky, narazila jsem na kočárky zn. Venicci - mělo by jít o anglickou výrobu a asi se tady u nás moc dlouho neprodávají... a proto taky na ně není moc recenzí 😒 Líbí se mi designově, ale i jinak by splňoval moje požadavky - není moc těžký, má nafukovací kola (a ta přední nejsou úplně mrňavá), sportovní sedačka jde dát pro i proti směru, zdá se, že dobře pruží... a cenově ještě dostupný.
Líbí se mi hlavně tento:
http://www.spuntik.cz/kombinovany-kocarek-venic...
... ale případně i tento:
http://www.spuntik.cz/venicci-white-black-kombi...

Nějaké zkušenosti s touto značkou???

jannef
7. bře 2016

A je teda zajímavé, že tady na něj tolik referencí není, ale když pohledáte, tak třeba v UK ano a jsou vesměs pozitivní. Tak uvidíme no... 🙂

eliskaxox
7. bře 2016

@jannef Podle toho co jsem videla ve videu sportak do lehu nejde,alespon ne do toho co si my predstavujeme pod pojmem leh= rovina. Autosedacka hruza ale to uz je hodneo tom jak dbate na bezpecnost. V anglii ma dobre reference? V zemi kde se prakticky nepouziva hluboka korba? Tak to me prekvapuje. Odpruzeni a jizdni vlastnosti poznate az v praxi. Podle me zkusenosti jsou proste 2 deseticentimetrovy pruzinky do terenu na nic. Ale at vam dobre slouzi snad budete spokojena

milena_v
8. bře 2016

@eliskaxox Pokud si ho chcete koupit, běžte si ho vyzkoušet a osahat. Pokud máte osobní zkušenost, tak bych na Vaše názory přihlížela. Ale soudit podle videa je neobjektivní.
S jakým kočárkem jezdíte, nebo o jakém uvažujete Vy?
Většina maminek tady v Česku si kupuje polské kočárky s naprostým vědomím. Ano, u Venicci se možná jen výrobce tváří jako Angličan, ale to si tady nemůžeme bohužel zatím nikde ověřit, když každý říká něco jiného. My už ho máme objednaný, bude v záruce, tak jsme v případě vad krytí. A asi budeme patřit mezi ty, které budou psát tady v Česku první reference.
Já doufám, že na procházky městem bude dostačující.

milena_v
8. bře 2016

@eliskaxox a autosedačky téměř u všech značek kočárků nedoporučují, místo toto je lepši Maxi Cosi nebo Cybex.

eliskaxox
8. bře 2016

@milena_v Ja mela Jane Rider,Jane Slalom, Concord wanderer, Concord Neo a Britax b motion. Vozila jsem i Cam Cortina X3 a golfky Moon Fit. Rider a b motion mely prave jen ty dve maly pruzinky vzadu a byli to desny hrkacky,i kdyz jestli to mate jen do mesta tak to asi staci. Taky muzu rict ze je obri rozdil v ovladatelnosti kocarku kde sportak stoji 6tis a 12 tis. Ty polske golfky ktere vazi 7 kilo se ridi snad 3x hur nez wanderer a ten vazi 2x tolik. To same plati pro britax, hrozny krap, jednou rukou prakticky neovladatelny, naproti tomu treba Neo otocite malickem jedne ruky. Jo a to nemyslim doma v obyvaku ale treba na namesti vydlazdenem z kostek. To same britax 4 nafukovacky a 2 male pruzinky a na kostkach skace daleko vic nez Neo ktery ma 2 nafukovaci a 2 plastova kolecka, jen kvuli jinemu systemu odpruzeni konstrukce.

eliskaxox
8. bře 2016

@milena_v s autosedackama 100% souhlasim, my nakonec meli Concord Air a ta vychazi v testech ADAc moc dobre. Navic vazi jen 2,9 kg a to je fakt znat 🙂

jannef
8. bře 2016

My teda taky počítáme s tím, že na to pobíhání po městě bude dostačující. Tu autosedačku jsme brali spíš kvůli ceně ke kočárku, do auta je určitě lepší pořídit kvalitnější. S tím sporťákem do lehu mně to ani nenapadlo, protože to jsem ani nepřemýšlela nad tím, že pořídíme sporťák do úplného lehu. Takže tak, jak jde polohovat, mi přijde naprosto dostačující. Musím teda říct, že mě včera to s tou výrobou v Polsku zaskočilo, ale když nad tím tak přemýšlím, ono dneska to asi není nic nenormálního. Pokud jde o anglickou značku a výrobce je uváděn anglický (i když nakonec výroba probíhá v Polsku), tak pořád doufám, že ta kvalita bude jinde, než když máte kočárek komplet od značky až po výrobu jenom Polsko. No uvidíme, já se na něj těším, tak snad mě tolik nezklame po tom dlouhém vybírání 🙂

eliskaxox
8. bře 2016

@jannef ten leh je dulezity pokud dite uz nemuze nebo nechce byt v korbicce ale neumi sedet, tak by i ve sportaku melo byt v leze. Napriklad nas maly korbicku od 4m naprosto bojkotoval, kazda prochazka musela byt spocitana presne na minuty co spi. Skoncilo to tim ze ho pritel radeji vytahl z korby nez aby tam rval. Jenze bylo kolem nuly, maly se nadychal toho ledoveho vzduchu a skoncil na antibiotikach. Takze sel ve 4,5m do sportaku a byl klid, pokud bych mela tento sportak venicci tak by to byl problem.

milena_v
8. bře 2016

@eliskaxox Vidíte sama, že ideální kočárek není, když už jste jich vyzkoušela tolik. My kupujeme pro první dítě a taky nakonec máme dva. Do terénu a na běhání jsme pořídili americký Baby Jogger Summit x3 a na pochůzky městem Venicci. Bohužel stále jen spekulujeme na základě srovnání s jinými, ale k tomu Venicci nemá žádná z nás osobní zkušenost. Vím, že jsou lepší kočárky. My jsme vybírali Hartan, Peg Perego, Gasslein apod., ale stejně ani jeden nesplňoval vše. Takový kočárek bohužel neexistuje.
Jinak tuhle kulantní odpověď jssm před chvílí dostala od anglického distributira "Hi Milena,
thank you for contacting Venicci.
The Venicci prams are manufactured in EU. Venicci is one of the best brands in the UK. These prams have got many positive comments on Facebook as they are lightweight, functional, compact, easy to steer one hand. It is better to see the Venicci prams and test them in person at a shop. Thus we invite you to visit our stockists. Click the link to find their locations http://venicci.co.uk/stockists/j"
V podstatě mi nijak nepomohl vzhledem k tomu, že EU má 28 zemí a ne každá z nich umístění dělat kočárky. Já jsem mohla před objednáním vycházet jen z těch dobrých referencí v UK a mého osobního dojmu z obchodů, kde jsem Venicci zkoušela. Oproti Britaxům, které jsou u nás velmi oblíbené, je měkčí, více pruží, lépe se ovládá. A taky, což pro nás bylo dost limitující a tím pádem jsme vyřadili Perego, Hartan apod., se nám vleze do malého výtahu.
@eliskaxox

milena_v
8. bře 2016

@eliskaxox Tady je Korbička dost prostorná. To byl jeden z mých požadavků, abych v ní mohla vozit půlroční dítě ještě v zimě

eliskaxox
8. bře 2016

@milena_v ja si myslim az se projedete se summitem tak venicci pujde do kouta :D Co jsem slysela tak baby jogger jsou velmi dobre kocarky. Jak uz jsem psala ja bych mohla mit korbu metrovou ale maly mi tam rval jak tur 🙂

ukeke
9. bře 2016

ahoj, já jen., že jsem zapátrala, kdo je teda výrobce kočárků Venicci a bylo mi řečeno následující "Venicci značka je ryze Anglická, která působí v Anglii již více než 10 let a využívá pouze některé patenty a prvky od předního polského výrobce"

ivis_b
autor
9. bře 2016

Teda holky, kdo by řekl, že bude takový problém vypátrat výrobce, že? Ale odpověď, že se kočárek vyrábí v EU, je teda dost výmluvná 😖 A že je to anglická značka, to je taky prima, ale o výrobě to neříká zase nic. Tak já nevím, až půjdu kočárky omrknout na živo, tak se schválně popídím.

milena_v
10. bře 2016

@eliskaxox Věřím, že by Vám to udělalo radost 😎 😀
Já jsem to riskla a Venicci objednala i přesto, že tady na něj nejsou recenze. Kočárek není na našem trhu dlouho, tak se to dalo předpokládat. Nikde jinde kromě Anglie jsem informace o něm nenašla. Nedokážu posoudit, jakou kvalitu anglická výroba nabízí, ale nic není 100%. Vsadím se, že i na tom nejdražším kočárku jsou prvky "made in China" nebo tak nějak.
Naproti tomu všude na internetu se dá najít plno recenzí na Britax, Jané, Cam apod.,které nejsou jen pozitivní a i přesto si ho spousta maminek kupuje. Stejně jako mnoho dalších značek, klidně i polské výroby, jako např. X-Lander, Adamex atd. A i tady platí, že ne každá je s ním NEspokojená. Pokud to není vyloženě vada na kuse nebo nedejbože špatná konstrukce, tak si určitě každá nakonec zvykne na to, co má, a neřeší, co mohla mít jiného. Teda pokud nemá peníze na rozhazování a může si kočárky střídat jako ponožky 😀
Já budu doufat a věřit, že v něm dítě v pohodě odvozíme. A do terénu máme jistotu s Baby Joggerem, takže já jsem v klidu, že si pěkné Venicci nezašpiním blátem 😎

eliskaxox
10. bře 2016

@milena_v Tak to neni o radosti ale spis o zkusenosti. Trojkolky se vzdy ridi lip nez 4kolky a pak Baby jogger je jedna z nejlepsich znacek na trhu. At vam oba kocarky slouzi a sama za par mesicu uvidite 🙂 a kdy mate vubec termin? Mam taky syna narozeneho v kvetnu :D

milena_v
11. bře 2016

@eliskaxox Nás naopak všude od trojkolek odrazovali. Je to prý super v terénu, ale do města při najíždění na patník nebo nerovnost má tendenci předek kočárku balancovat. Což jsme si i vyzkoušeli, ale protože jsme věděli, že ho budeme využívat jen v terénu, tak jsme do toho vědomě šli.
My máme termín na konci května. Korbička u Venicci se nám zdála v porovnání s jinými dostatečně prostorná na to, aby se v ní dalo vozit ještě i půlroční dítě. Třeba Pérego, Jané, Mutsy, Neonato, které se nám opravdu hodně líbily, mají korbičky užší než Venicci. Mám kamarádku, jejíž syn v kočárku nechtěl být od narození a nebyl to problém korbičky nebo sporťáku. Prostě se mu tam nelíbilo.
Ale to se stejně nedá namyslet předem, když nevíme, jak velké a jaké dítě se nám narodí a jak to pro něj bude dlouho pohodlné. Taky kvůli tomu jsme pak volili polohování sportovní nástavby. Na videu to dost klame, ale když jsme zkoušeli v obchodě, tak se to dá sklopit téměř do lehu. Ten úhel byl naprosto zanedbatelný. Moje sestra má dvě děti - po celou dobu jsem měla s kým konzultovat, co ano a co ne ;)

eliskaxox
11. bře 2016

@milena_v S trojkolkou je to o cviku. Musite dat na obrubnik kolo pak co nevic zajet zadni napravou k patniku a pak uz jen zhoupnuti nahoru. Je jo fakt o zvyku, navic pokud je trojkolka kvalitni tak je i velmi stabilni, takze se nemate ceho bat.

1kacka1
17. bře 2016

kočárek už máme taky objednaný, koukali jsme na něj i v reálu. Byl to jednoznačně favorit....na prodejně snad 100 kočárků a tenhle jediný byl dostatečně odpružený, a zároveň vypadal moc hezky. Ve srovnání s nějakým Mutsy Igo apod. byl ve všech ohledech (samozřejmě až na vychytaný design) prostě lepší 🙂. A jak tady píšete s polskou výrobou, tak na to bych v dnešní době vůbec nehleděla....

stejssy
4. dub 2016

Také mám tento kočárek značky Venicci Silver jako favorita. Termín máme na začátek července. Takže vítám velkou korbičku kterou má. Jako druhého favorita mám Britax b motion plus. Ale tam je malá korbička a sporťák jde jen po směru jízdy. Já jsem zase pro změnu zjistila že Venicci je úplně stejný, tedy zatím dle parametrů a fotek, v realu sem je ještě neměla šanci posoudit, jako polský kočárek Babetto Flavio!!! A trochu i Silvio.... Takže mi došlo že to asi úplně anglické nebude,ale spíš polské... Pak samozřejmě hraje roli i cena...Venicci 16700 Kč a Babetto okolo 10000kc. Oboje s plnou výbavou. Tak fakt nevím....líbí se mi oboje

panesami
11. črc 2016

Ahoj holky, my jsme též hooodně vybírali a venicci byla láska na první pohled a jeho koupi vůbec nelituji, je krásný a super se s ním jezdí. Nikdo v okolí ho tady nemá a neustále slyším slova chvály, že máme krásný kočárek a i já musím říct, že opravdu vypadá luxusně a hodně draze a přitom je to kočárek za slušnou cenu. Mimoto korbička je super prostorná a malý v ní má spoustu místa 🙂 Jinak přesný výrobce mi je nakonec jedno, protože to máte jako se vším, například plínky je kapitola sama pro sebe, pampers je kvalitou na strašné úrovni, jejich věčně propagovaná savost je ta tam... nechápu jak může mít miminko po vyčůrání hned vlhké oblečení a co mě nejvíc štvalo, že ty plíny smrdí... přitom na první dvě dcery jsem používala jen pampers, zato plíny Dada, které jsou kvalitativně lepší jak pampers a za třetinovou cenu se vyrábí v ČR jen pro polský trh... takže to je pro mě naprosto na hlavu postavené a musím si je objednávat od dovozců z Polska nebo pro ně jezdit do Polska... takže asi tak 😅

lnatasha
13. zář 2016

Ahoj, koukala jsem na recenze na zahraničních webech, kde jsou maminky s Venicci hodně spokojené (výhrady bývají akorát k autosedačkám). Co se týká výroby, psala jsem na jejich zákaznický support, přímo jsem se zeptala a bylo mi sděleno, že opravdu se některé komponenty vyrábějí v Polsku, ale dle UK standardů, které jsou mnohem náročnější než Polské. Takže je to asi jako když Hyundai má fabriku v ČR, nebo Volkswagen v Číně kvůli nákladům. My do něj určitě jdeme, ale autosedačku chceme Besafe 😉

stejssy
13. zář 2016

Ahojky. Zakoupili jsme kocarek Venicci 🙂 a je uzasnej. Skvele jezdi,dobra manipulace, prostirna korba,perovani na houpani. Jen autosedacku mame jinou pac jsme ji dostali 🙂 Je krasnej a jsem rada ze jsme do nej sli. Navic v UK vyhrava ceny jako top kocarek.. A nikdo ho v okoli nema na rozdil od jinych znacek. Takze urcite spokojenist

ivetadvorackova
29. zář 2016

Ahoj, my jsme koupili kočárek Venicci letos v lednu pouze na základě recenzí na UK stránkách. Používáme zhruba od začátku května, kočárek je naprosto luxusní, výborně odpružený, bydlíme na vesnici, takže dost jezdíme do terénu a naprostá spokojenost, stejně tak ve městě. Jak už bylo uvedeno, každý nám kočárek chválí, jak je krásný a hlavně tady žádný v okolí není. Kupovali jsme ho s tím, že je anglické výroby, ale teď po přečtení této diskuze teda nevím. Ale protože už s ním mám delší zkušenost, tak je mi asi jedno, že některé komponenty jsou polské, protože kočárek je naprosto super. A sportovní verze jde do úplného lehu! Korbička prostorná, kvalitní zpracování, prostorný košík a opravdu vydrží velkou zátěž. Za mě veliká spokojenost, neměnila bych!

stejssy
29. zář 2016

Jsem ráda že další spokojená maminka 🙂 Náš včera zdolal i horu Říp!!! a no probleme🙂)) Jen si samozřejmě manžel krapet máknul..

kristynak13
3. led 2017

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat těch, které si kočárek koupily a používají ho, zda jim nevadí, že je nižší než případně jiné typy kočárků? Je to u nás velký favorit, ale toto je jedna z věcí, které se bojím. Předem děkuju za komentáře 🙂

stejssy
4. led 2017

@kristynak13 mame kocarek od leta a jsem stale nadsena. Krasne peruje.do lesa i do bahna skvekej a i ted snih zvlada na 1. Je nizsi ale nicemu to nevadi. Navic ja sem prcek takze pro me ideal. Manzel velkej ale taky ok. Myslim ze jsou nizsi kocarky..treba easywalker nebo bugaboo jsou taky nizke. Ale jak rikam jsem mala takze pro me super. A jeste korba krasne velka a boudicka hezky chrani proti vetru. Mam po pribuzne na balkone xlander a ten je tvrdej a korba mala. Snad jsem pomohla

kristynak13
4. led 2017

@stejssy Děkuji za odpověď, která mě moc potěšila 🙂

stejssy
5. led 2017

Kristynak13 neni za co🙂 jeste tady fotka pro predstavu🙂

kristynak13
6. led 2017

@stejssy Děkuju 🙂 My jsme na něj narazili na jednom veletrhu, pak jsme se raději podívali ještě po dalších kočárcích, ale nic se nám nelíbilo. Jediné od čeho nás teď prodejce v obchodě odrazoval byla právě "vada", že je nízký. Takže jsem ráda, že jste nám to vyvrátila a půjdeme do něj 🙂

manys
6. led 2017

@ivis_b Máme tento kočárek Venicci Silver limited edition a nemůžu si na něj stěžovat 🙂 Recenze jsem také nenašla když jsem se rozhodovala (prodejce říkal, že v ČR ještě tuto značku moc lidí nezná a nemá), ale byli jsme na veletrhu pro dítě v Brně, kde jsme si ho okoukali a vyzkoušeli. Malá v něm je už 7 měsíců, vyzkoušeli jsme už i sporťák a žádné zápory jsem zatím nevypozorovala 🙂