Kočárek zn. Venicci, máte zkušenost?

ivis_b
6. bře 2016

Holky, narazila jsem na kočárky zn. Venicci - mělo by jít o anglickou výrobu a asi se tady u nás moc dlouho neprodávají... a proto taky na ně není moc recenzí 😒 Líbí se mi designově, ale i jinak by splňoval moje požadavky - není moc těžký, má nafukovací kola (a ta přední nejsou úplně mrňavá), sportovní sedačka jde dát pro i proti směru, zdá se, že dobře pruží... a cenově ještě dostupný.
Líbí se mi hlavně tento:
http://www.spuntik.cz/kombinovany-kocarek-venic...
... ale případně i tento:
http://www.spuntik.cz/venicci-white-black-kombi...

Nějaké zkušenosti s touto značkou???

misa89m
5. pro 2017

@eviica spuntik.cz

stejssy
6. pro 2017

Babynova.cz ale kupovali jsme ho od nich na veletrhu for kids.

barborakomi1986
13. pro 2017

Holky,ja si ho dnes koupila 🙂 a muzu jen doporucut,v terenu super,uzasne se s nim manevruje..vzdycky.jsem mela polsky.kocarek,ale.tentokrat jsem chtěla neco.jineho a jsem nadsenaaaaaa...

kristynak13
14. pro 2017

Zdravím maminky, kočárek máme Venicci Pure Shadow Grey, používáme 7,5 měsíce a musím říct, že jsem naprosto spokojená a mohu jedině doporučit. Je v každodenním zápřahu a naprosto splnil moje očekávání od kočárku, když vidím jiné varianty u kamarádek. Na kočárek jsme jako na novinku narazili na dětském veletrhu, kde nám řekli, že je to novinka z Anglie. Osobně mi je asi jedno, zda je z Anglie či Polska.
Plusy:
- hluboká korba je dost veliká
- hrozně jsem si v létě i za větru pochvala prodlouženou stříšku a její "clonítko" na magnet u hluboké korby (jiné kočárky nemají nebo na knoflík, toto je praktičtější)
- perfektně se s ním manipuluje, velmi dobře zatáčí
- péruje, dají se péra nastavit na tuhost
- projede bahnem, sněhem, pískem, v terénu i ve městě
- taška je pouze na nandání a zacvaknutí (dobře a rychle se nandavá i sundavá)
- nánožník na hlubokou korbu je na zip a magnetové knoflíky, které se připínají ke stříšce
- držák nápojů je super věc (u některých kočárků se musí dokupovat)
- moskytiéra i pláštěnka sedí perfektně na tvar hluboké korby (u sportovní jsem ještě nezkoušela)
- brzda bez problému (jiné kočárky nebrzdí tolik či se po nějaké době opotřebuje)
- za pár korun navíc jsme pořídili adaptéry na autosedačku jiné značky, které krásně pasují. Máme značku autosedačky (vajíčka) Cybex.
- polohovací systém v hluboké korbě jsem velice ocenila (taktéž vím, že kočárky nemívají)
- rychlé a snadné nandání korby ať už hluboké, tak sportovní
- otočení sportovní korby ve směru i proti směru
- sportovní korba lze nastavit až do lehu (tu momentálně využíváme, syn je veliký a ještě nesedí sám)
- u sportovní korby prodloužená stříška o dost (že syn, když leží, opravdu ho to zakryje a nefouká nebo nesvítí na něj)
- košík je prostorný, ale znám větší u jiných kočárků
- dobře se udržuje, jak z venku, tak zevnitř
- hluboká korba vnitřek na zip, takže se lehce odepne, aby se mohl vyprat
- hluboká korba se dobře nese za schované madlo ve stříšce
- někomu se může zdát nízký (i prodejce mě upozorňoval), ale měřím cca 168cm a byla jsem spokojena a partner 184cm a taky neměl problém
- podvozek se složí tak, že se vejde i do menších aut
- dokonce zvládl párkrát výjezd na kolečkových bruslích 👍

MÍNUSY:
- těžký kočár pro ženu na tahání třeba do schodů (ale nevím, zda existují lehčí)
- košík znám u jiných kočárku větší a třeba možnost zapnutí. Tento je zvláštně sklopený a sem tam mi něco vypadlo, když jsem ho měla plný. Třeba když jsem si tam dala tašku s věcmi, pak jsem měla problém ji i vyndat pod korbou. Navíc jednou se mi tam něco vylilo a chtěla jsem to sundat a umejt a jde to na zip sundat jen z jedné strany a na druhé se to už musí sundávat šroubovákem 😂
- taška je krásná, elegantní, perfektně se nasazuje, ale bohužel pro mě je malá pro nošení tolik věcí pro prcka a sebe
- myslela jsem si, že je tenká matrace v hluboké korbě, ale byla naprosto dostačující
- POZOR při nafukování kol. Jsou hodně citlivá a nám se nafoukla hodně v jednom místě, takže pak se kočár klepal 😂
- v jedné chvíli mi začala vrzat rukojeť, ale stačila promazat a od té doby nic

Musím říct, že jsme s partnerem hodně nároční, měli jsme už požadavky při koupi a pouze tento kočárek nám je splnil a není to ten nejdražší kočár. Rozhodně bych neměnila a šla do něj znovu. Věřím, že bude dobře sloužit ještě i případně pro další mimčo 🙂

sadamka90
21. bře 2018

@stejssy
@barborakomi1986
@kristynak13 Ahojky, můžu se zeptat na vaši spokojenost se sporťákem? Z hluboké korby jsem nadšená, ale časem nás čeká výměna za sporťák a jsem zvědavá, zda ho používáte, nebo se u vás stalo, to co u hodně maminek, že sporťák z kombinací téměř nepoužívaly?

stejssy
23. bře 2018

Ahojky, za nas musim zas jen chvalit. Dcerce je 20m a stale pouzivame. Usne mi jedine v kocarku,takze za kazdeho pocasi denne vyrazime ven. Ja hodne vyuzivam moznost otaceni korby.po i proti smeru jizdy. Pak velky nak.kosik. Je opravdu prostorny, vyspi se tam,jde do uplne roviny. Koupili jsme i golfky,ale ty mam zatim jen kdyz jedem treba do obchodaku kvuli skladnosti ci kdyz jsme venku ,obihame hriste a ona chce chvili tapat chvili nosit. Jdou sice take do lehu,ale spat v nich nechtela ,navic v zime narvana v kombineze s fusakem uz nejde.
Miluju nas venicci a asi to obrecim az ho dame pryc uplne👍😉😀

kristynak13
23. bře 2018

@sadamka90 Ahoj, jelikož já mám docela malého obříka, takže jsme na sporťák přešli strašně brzy. Jsem se sporťákem moc spokojená a malýmu se v něm líbí. Složení je taky rychlé a jednoduché, je super, že může být po směru i proti směru jízdy. Hodně jezdím autem, takže je pravda, že už také přemýšlím o "golfkách", ale Venici si budeme 100% nechávat na takové ty terény, které obyč golfky nedají 🙂

iowa
Autor odpověď smazal
Zobraz
iowa
29. kvě 2019

Ahoj, je tu někdo, kdo s odstupem času dokáže říct, jak mu kočárek sedl? Jak byl kvalitní, v jakém byl zápřahu, jaký zvládal terén. Dost po něm pokukuju 😊

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@iowa
nebude treba v kocarkove poradne tady na MK?

kristynak13
29. kvě 2019

@iowa Ahoj, synovi je 26m, váží 15kg (váhu píši z důvodu, že nosnost má max 15kg) a stále kočár využíváme. Kočárek Venicci miluju a nedám na něj dopustit. Navíc, když vidím kočárky kamarádek. Nestalo se mi, že bych kočárek musela reklamovat nebo tak. Plusy a mínusy jsem sepisovala někde výše a tak nějak to stále sedí. Stále za mě mínusy - taška na kočár malá, košík menší, popruhy se strašně špatně rozdělávají, když tam chceš nasadit nějaký fusak apod. a teď v zimě byly už synovi i krátké, když měl zimní bundu, kočár sám o sobě těžký, natož s prckem, který váží 15 kg, a tím, že jsem kočár přetěžovala, zničila jsem péra (ale to je má chyba) a originální nánožník neni dostačující, je velká mezera mezi prckem a fusakem a navíc se mi odtrhli oba magnety na připevnění při sundování. Jinak plusy sepsány výše a musim řict, že dává snad vše i menší terén. Jsem ráda, že jsem do něj šla 🙂 Nijak mě teď nic dalšího nenepadá, pokud má někdo nějakou otázku, tak ráda odpovím, pokud s tím budu mít zkušenosti 🙂

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@kristynak13
no podle tech vsech minusu mi z toho vychazi,ze je to kocar naprd 🙂

kristynak13
30. kvě 2019

@zelenaesmolda to je asi věc názoru. Myslím si, že má mnohem víc plusů, které jsem sepsala výše a to mnohem důležitější. Mám okolo sebe kamarádky, které měly kočáry total děsný, pořád je reklamovaly, zjistily, že mají hodně velké mínusy oproti mým sepsaným a musely po pár měsících koupit nový kočár a šly vetšinou do těch Snap apod., ale i ty se jim rozpadají. Takže je to asi kus od kusu, člověk od člověka a samozřejmě, co od něj očekáváte. Já kdybych kupovala kočár, tak jdu do něj znovu.

iris92
30. kvě 2019

My ho mame, zatim vyuzivame jen hlubokou korbu a zatim muzu rict ze je super 👍 moje postrehy: mimco se tam vejde v pohode; dobre se ridi, i jednou rukou; kosik dole vyuzivame hodne a vejde se tam moc veci; boudicka ma jeste takovou "zaklopku", takzr kdyz fouka vitr, muzete mimco schovat; hned nepromokne; vsichni ho chvali 🙂 je to nas prvni kocarek, takze nemam s cim porovnavat, ale nakupu opravdu nelituju a doporucuju dal 🙂

koki88
20. srp 2022

@iris92 dobrý den, už jste prosím prala kočárek. Stříška zevnitř jak je to bílé bych chtěla oprat,ale nějak to nemůžu celé vytáhnout. Jde to vůbec. Děkuji za odpověď

iris92
20. srp 2022

@koki88 Dobry den 🙂 kocarek uz nemam, ale nikdy jsem to cele nevyndavala, nevybavuji si ze by se to vubec dalo. 🤔

koki88
20. srp 2022

@iris92 i tak děkuji za odpověď