Kombinovaný kočárek, vhodný do terénu, ne drahý

lassie2
24. říj 2016

Zdravim vás všechny. Prohlížim nabídky i diskuse a nějak z toho moudrá nejsem. Hledám jestli existuje kočárek kombinovaný (hluboký se sportovním), s dost velkým prostorem pro ležící mimčo a ve sportovní verzi aby bylo dítko otočené na mě. Aby byl vhodný i do terénu (les, hory, došlo u nás i na cestu sněhem do kopce do půlky sjezdovky). No a na závěr, aby vypadal pěkně a nebyl drahý :D Počítám s tim, že spíš se bude hledat starší, nový je zbytečný.

vrabcak0007
25. říj 2016

tak já nedám dopustit na abc viper 4s - do lesa - že jsem kolikrát lezla po dost krkolomných cestičkách, na asfalt, do hlubšího sněhu v pohodě, kolečka s aretací, ale lze i bez aretace, sportovní korbičku jsem si i s malým uvnitř navíc nasazovala jakýmkoliv směrem dle aktuální potřeby... i jako nový byl za rozumnou cenu...což mi připomíná, že mi na něj od února sedá ve sklepě prach, tak bych ho asi měla oprášit, nafotit a poslat ho dál....

ldiesel
25. říj 2016

Taky bych řekla, že požadavky splňuje tako laret nebo jiné tako, navíc ten laret budeme mít my a jako brzdy nemá ozubené kolečko, ale už si nevybavím co tam přesně je, máme ho u tchyňky 😉

lenny.cz
25. říj 2016

Ještě přidávám fotku kočárku Teutonia spirit, sporťák lze otočit po i proti směru jízdy, hluboká korba je velká a kočár s námi zatím projel úplně vše (hory v létě, hory v zimě, les, polní cesty).

ada22
25. říj 2016

Mám od emmaljunga nitro city rok cca 2009 a velikost sedačky jedna z nejprostornější co znám. A dítě je tam hezky kryté. Nitro je do města,ale pak dělají nějaký podvozek do terénu. Nebrala bych akorát ten s přehazování rukojetí.je zbytečně těžký.

zoyka
25. říj 2016

Mrkněte na Hartan Topline X. Je 100 % do terénu, má otočné madlo, takže na dvě cvaknutí si otočíte dítě, jak potřebujete. Buď má klasickou korbu, nebo použijete prodloužení sportovní verze (U díl) + můžete ještě vložnou tašku. Není to tedy bůhvíjaký krasavec a není levný. Je to trochu tank 😀 Nový stojí asi 20 tis, v bazaru seženete po 1 dítku za 6 tis. Ale je téměř nezničitelný, takže i bazarové jsou v dobrém stavu. Pokud byste chtěli kompromis - terén/město, tak pak ještě stojí za zvážení Hartan Topline S.

andie90
25. říj 2016

My máme Roan.. "Stará klasika", velká kola která přejedou i tankodrom, hluboká korna veliká a sporťák kde otočit po i proti směru 🙂

sara84
25. říj 2016

@lassie2 je jane revers- dite kouka na vas 🙂 a Jane croswalk, Concord wanderer. Kvalitni pevne neznicitelne kocarky!

terezama
25. říj 2016

Myslím, že i kočárek Mutsy tohle vše splňuje. Na bazaru i za slušnou cenu😀

gepe
25. říj 2016

@lassie2 B.O.B. Revolution SE nebo PRO. Hydraulika, 16" zadni kola, zamykaci aretace predniho, opravdu stabilni, vysoko odkladaci prostor pod kocarem, sportak smerem k Tone a moznost az do lehu, aj. Mame ho jako all terrain a nemenime ani pro druhe dite. Zvlada v podstate cokoliv, sjezdovku napr. z Medvedina do Misecek v pohode, lesni tereny (ne cesty) aj. narocne i mene narocne tereny. A kdyz uz nekdy teren nebyl na kocar doslova, tak ErgoBaby a pozdeji nosici krosna Corazon Panda. 🙂

lassie2
autor
31. říj 2016

@vanilkacka My měli právě Dorjan se stejně velkými koly a v základu byla korbička otočená proti směru (tedy dítě koukalo na mě) takže jsem rukojeť vůbec přehazovat nemusela.. ale teď to mají skoro všechny kočárky opačně, nechápu proč.. Jinak ty hratan, jestli jsem něco nepřehlídla, maji vpředu ta dvě malá otočná kola..ty vim jistě, že nechci.. buď 4 stejná a nebo případně stabilní 3-kolku, ale taky s těmi většími koly.. Teď jsem v praxi viděla kamrádku s kočárkem TFK v terénu, kam jsem si myslela, že se kočárek asi ani nevejde a přejela s tím i takové ty lesní "schody" na horách, které byly výškově mě asi po kolena.. ale tam je to dítko taky čelem dopředu :/

lassie2
autor
31. říj 2016

@lenny.cz Koukám, že ten váš má nafukovací kola? Já zatím na netu viděla s plnými.. to se bojim, aby si dítko nevydrncalo zuby :D

lassie2
autor
31. říj 2016

@gepe Nenašla jsem, že by se dalo otočit ten sporťák, všude bylo že je po směru jízdy.. Jinak využití terénu co uvádíte se mi líbí, i když přesně nevim co je za cestu z Medvědína, ale konkrétně o Krkonošské terény mi krom našeho města jde nejvíc 🙂
Jen tedyy nevypadá, že by se dal nějak levně sehnat bazarový..

lassie2
autor
31. říj 2016

@sara84 Na ten Jane reverse jsem koukala, ale myslim, že v poloze směrem ke mně nemá žádnou podpěru pod nohy, takže budou dítěti viset dolu, což mi nepřijde uplně ideální, ty druhý dva maji ty 2 malá kolečka, to určitě nechci. Právě pro mě neni ta varinta sporťáku v protisměru varianta, jak je to u většiny, ale pro mě je to základ..usazení po směru bych ani nepotřebovala..

lassie2
autor
31. říj 2016

Tedy, když to tak čtu, asi mám nesplnitelné nároky.. Jak bylo jednoduché, když jsem při prvním nákupu nevěděla co mě čeká.. se prostě naskytl kočár, tak jsem ho vzala a naštěstí byl celkem fajn a co se mi nelíbilo, to jsem prostě musela překousnout, protože už byl koupený 🙂..ale 4. dítě už prostě nezvládne chudák..
Jinak nosítko mám, krosnu na dítko taky, ale kočár chci taky, myslim, že čistě jen s nosítkem nebo šátkem bych asi fungovat neuměla.

eloise02
31. říj 2016

@andie90 Koukám, že máte sotva 4 měsíční dceru a ten sporťák jste ještě nezkusili. Měla jsem Roan a sporťák byl něco příšerného. Po měsíci jsem musela koupit Britax, protože toto je naprosto nepoužitelný kočár. Dokud jsem měla malého v hluboké korbě, taky jsem ještě chválila, jak je prostorný, všechno projede... Ve sporťáku vlastně pořád jen brečel, díky naprosto šíleně řešeným popruhům, seděl úplně blbě, kroutil se, za zády vzduchoprázdno, protože ty kšíry jsou prostě na prd. Však sami uvidíte.

andie90
1. lis 2016

@eloise02 ano, sporťák zatím nevyužíváme.. V obchodě se nám celkem líbil, tak uvidíme 🙂

letadlo13
1. lis 2016

@ldiesel ten Laret je supr, mám ho dva roky, má pár dobrých vychytávek. Na sporťáku je velká bouda, tak je supr na slunko i na děšť. A k nÁm do terénu jak dělaný. Navíc za poslední dva roky tu nepřestali kopat ( splašková kanalizace, přípojky, kanály, pak vodovod) a jak má velké kola a vysoko košík, tak ani nebyl tak špinavý. Sporťák je velký a fajn, uspávám v něm malého 1 a3/4 roku. Krásně se vejde a vyspí. Jde sklopit 100% na rovno. Celý se dá hodit do pračky. Za sebe doporučuju. Teď mám bohužel sourozenecký, ale co to jde, beru šátek a tenhle kočár.

ldiesel
1. lis 2016

@letadlo13 7 akorát mě trošku naštvalo, že jsem oprala vnitřek hluboké korby a to kolem dokola mi šlo špatně natáhnout jakoby se to změnilo 😀 a ta podložka je nějaká hrbatá 😀

sara84
1. lis 2016

@lassie2 normalne ma podperu nozicek. Stavitelnou podle potreby rovne, jak byl uplne maly tak to mel i nahoru aby nesjizdel 🙂

dzejn002
1. lis 2016

Ahooj, na Tvoje požadavky sedí přesně náš kočárek - Roan Marita. Je to tank mezi kočárky - zvládne prostě všechno! 🙂 Jsme moc spokojení. Máme variantu z koženky (Prestige s156) - nevadí mu ani mrholení. Chválí mi ho lidé na ulici. Drandím s ním dvakrát denně dlouhé procházky a paráda! Klidně mi napiš do pošty, kdyby jsi ho chtěla popsat. ;)

eloise02
1. lis 2016

@dzejn002 Viz. můj příspěvek výše - on je super, lidi mi ho taky chválili, ale bohužel, až dáte dítě do sporťáku, budete nešťastní. Věřte mi, že opravdu změníte názor. Taky jsem nedala na to, že kočárek se má vybírat podle sporťáku. Na těchto kombinacích, jsou bohužel sporťáky úplně na dvě věci. ☹

vercik83
1. lis 2016

Inglesina magnum,Roan marita

letadlo13
1. lis 2016

@ldiesel divné, prala jsem to kolikrát a pořád v pohodě 😉 hluboká vypadá ještě dneska jak nová. A u sporťáku je to praní vůbec paráda, jak malý leze v botách od bláta, písku, ruce od ostružin a trávy. Vyrážím to do automatky a je jak nový 😉

lenny.cz
1. lis 2016

@lassie2 za sebe určitě doporučuji kola nafukovací, kočárek je parádně odpružený a dá se dobře houpat, když stojíme na místě 🙂 Kočár je bytelný, pevný, na ovládání lehoučký, ale na skládání do auta je těžší. Mám srovnání s Jané Slalom Reverse (má ho švagrová) a oproti Teutonii je ten kočárek trošku "chřastítko", celkově je menší, víc rozhrkaný, brzda vyklechtaná a téměř nefunkční a to s ním jezdí téměř pořád jen ve městě. Kočárky máme pořízené skoro ve stejnou dobu a oba po dvou dětech. S Teutonií jsem neměla dosud žádný problém, pouze jednou jsem píchla kolo. Brácha na Jané už 2x kupoval nové pláště, protože je měli úplně sjeté a říkal, že jsou hodně drahé 🙂

ada22
2. lis 2016

@lenny.cz na Jane dorucuji koupit neorigo pláště od rubeny. Sedí perfektně stoji do 150 jedna.

andysek2512
2. lis 2016

@lassie2 mám firkon vesta swing a za mě supr. Korbu jsme moc nevyužili ptz v ni malý plakal, takže jsem nosila v šátku a od 5 mes jezdime sportákem a super. Máme všechny 4 kola velká a projedem tím fakt vsude a krásné houpe🙂