Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

lunima
13. říj 2010

@werunka21 meli jsme sundana vsechna kolecka a promazavali jsme Védéčkem, ale pomohlo to na chvilku

renula1
13. říj 2010

ahojte, zvažujeme koupi Roanu Marita, a chci tímto poprosit moc, mohl by mi prosím někdo změřit výšku složeného podvozku a vyšku korby zvenku. Nevím totiž zda se nám kočárek vejde do auta na sebe. Děkuji předem všem moc.

renula1
13. říj 2010

@werunka21 : Zpětně jsem prohledala příspěvky a Majima napsala o vrzání, snad nevadí, že jsem to zpětně zkopírovala:
Majima napsala: Důkladně jsem to promazala speciálním olejem-sprejem (myslím, že na nádobce píšou, že je silikonový, na plasty) a vrzání přestalo. Ale toho oleje tam dávám fakt hodně a několikrát za sebou. Vždycky to prostříkám a pak s kočárkem chvíli rejdím a divoce houpám, aby se uvnitř olej rozmazal a natekl do všech koutků.
Tohle opakuju tak 3x-4x, dokud vrzání nepřestane. Pak musím vyčistit podvozek zapatlaný od vyteklého oleje a mám zase na půl roku pokoj.

korcula
13. říj 2010

renulo: Co máte za auto?

sambucca
13. říj 2010

@renula1 vsechny rozmery jsem tady nekde uz psala, procti celou diskuzi 😉

Jinak hlasim se po par projizdkach s Maritkou a jsme oba s manzelem uneseny - a mala Koblizka taky 😵 myslim ze se ji moc libi jak moc kocarek houpe, je hned v limbu 😀 Urcite bych rekla ze je kocarek pro vetsi lidi, ma rukojet vysoko a celkove je to takova limuzina pro statnejsi 😉 Korba jde zatim sundat tezko, ale pricitam to ze kocarek neni "zajetej", vsechny cudliky a udelatka jsou zatim dost napevno. Korbicka je obrovska, krasne se tam vejde nejenom Cudlinka le i deky, v zime fusak, snad i ten pejsek by se tam vecpal 😝 😀

renula1
13. říj 2010

@korcula Peugor 406 combi

renula1
13. říj 2010

@sambucca já to právě nemůžu najít. Jdu znovu na to!

sambucca
13. říj 2010

@renula1 - délka kočárku 102 cm
- šířka kočárku 59 cm
- vnitřní délka hluboké korby 82 cm
- vnitřní šířka hluboké korby 38 cm
- výška rukojeti 100 - 102 cm
- hmotnost podvozku s koly - 10,5 kg
- hmotnost sportovní sedačky - 4,5 kg
- hmotnost hluboké korby - 5 kg

sambucca
13. říj 2010

Délka podvozku po složení 95 cm, šířka podvozku 60 cm. Korba – vnější délka 89, šířka vnější 45 cm, vnitřní 34, sporťák – délka stejná, šířka sedáku vnitřní 34, šířka opěrky vnitřní v nejužším místě 27 cm!

sambucca
13. říj 2010

@renula1 výšku složeného podvozku a vyšku korby zvenku tam nevidim, takze provedu - jen musim najit metr 😝 😀

renula1
13. říj 2010

@sambucca děkuji Ti moc!!!! Jak jsi poslala míry, tak to jsem už taky našla 😉 Děkuji moc za ochotu!!!

sambucca
13. říj 2010

@renula1 taaaakze, vyska slozenyho podvozku je 40 cm s kolama - ty muzes sundat a bude i min, neni to tak tezky je sundat ale to mi prijde dost neprakticky sundavat je vzdycky 😝 korbicka je vysoka cca 35cm (mereno v nejvyssim bode kdyz je nandana slozena striska). Snad jsem pomohla 🙂

renula1
13. říj 2010

@sambucca děkuji mooooooooooc. jo pomohla jsi mi moc. vysku v aute mame 78cm, a tak to bude 75cm, tak to by se tam melo vejit. děkujiiiiiiiiiiii mocinkoooooooooo

sambucca
13. říj 2010

@renula1 no to se vejde urcite, ono tra korbicka si do toho podvozku jakoby sesedne, neni dole rovna ale trosku jako kolibka 😉

renula1
13. říj 2010

@sambucca jo super, snad si zvyknu na to skladani autem budu jezdit hodne🙂)

korcula
14. říj 2010

@renula1 tam by se ti určitě měl vlízt, my ho vozili ve Fabii combi🙂 a vlezl se 😉

mpavlinka
19. říj 2010

Holky je to super kočár. Já mám teda dva - doma mám maritu a v autě mám nastálo na cesty x landera. Xáč se suprově skládá, má otočný kola, ideální na cesty, do obchodů. Ale. Korba malá, nehoupe... Marita je super koráb, houpe, má prostornou korbu... Ale zas si nedovedu představit ji sestavovat, dávat do auta, Xáč je proti tomu fakt pohodlí, nacvakneš a jdeš 😉 Prostě každej kočárek je na něco dobrej, vždy je to kompromis.

teddybear_sapiens
24. říj 2010

Ahojky, jen poznámka k vrzání - hodně se tu o tom mluví jako o nevýhodě. Takový Quinny Buzz nebo Zapp vrže stejně a navíc je to takové jakoby "plastové" vrzání (jako kancelářská židle). A to nikomu nevadí, protože jsou to moderní kočárky a tedy moderní vrzání 🙂

Marita Elegance 2010 je fakt krásná. Kdo neviděl, mrkněte na www.roan.pl

sambucca
24. říj 2010

No holky, copak se jde do takhle krásnýho kočárku nezamilovat? Zvlášť když vevnitř spinká ta nejkrásnější čudlinka, piškvorka naše vyvoněná 😵 😵 😵 ?

suik
27. říj 2010

@sambucca 😀

michamicha
27. říj 2010

@sambucca nakonec máš taky puntíkatej? 😵

sambucca
27. říj 2010

@michamicha ja ho chtela od zacatku, jen jsem vahala mezi tim cokoladove hnedym a namornickou modri - no a hnedej vyhral 😵

renula1
29. říj 2010

Ahojte holky, tak mám doma Maritu🙂) Na zimu je Maritka určitě super je hluboká a vleze se tam fusak ještě po mě s pořádnou kožešinou. Do kufru se vleze v pohodě už je to vyzkoušený🙂 Děkuji za rady

mpavlinka
31. říj 2010

Já mám oranžový, ta oranžová je taková jemná, tlumená, je moc pěkný 🙂 Je to prostě klasika 😵

mpavlinka
31. říj 2010

Ještě mne napadá, lze někde sehnat ta hygienická vložka do hluboký korby? Mám ji bílou a už není co bývala ☹

werunka21
1. lis 2010

@mpavlinka Asi bych se poptala v kameném obchodě jestli u vás nějaký je, kde Maritu prodávjí, třeba mají možnost objednat pokud to nevedou na prodejně.

sambucca
1. lis 2010

@mpavlinka nasla bych si na netu kde Maritu prodavaji a zavolala tam, abys neztracela cas obchazenim kamennych obchodu. My mame kocarek z www.detskyraj.cz , takovych webu je urcite vic 😉

laula
4. lis 2010

Dobry den. Vcera jsme se s pritelem stali novymi nadsenymi vlastniky kocarku Roan Marita. 🙂 Hned jsem ho slozila dohromady, abych se ujistila, zda nema nejakou vadu, ale je naprosto uzasny. jsme z nej uplne paf a nase mala prdelka bude brzy take. 🙂 Jen bych potrebovala poradit, jak se vyndava boudicka z hluboke korbicky. nacvakla jsem ji, ale kdyz ji chci vyndat, tak mi to nejde a nechci to delat moc silou, abych jeste neco nerozbila. Nevim, zda neco nedelam spatne ci se na neco nema zmacknout, aby se boudicka uvolnila z korbicky... Budu rada za jakoukoli radu. Dekuji. 🙂

darma
4. lis 2010

@laula Ahoj, jsou tam takové čudlíky, na které musíš zmáčknout a pak táhnout - chce to dost sílu - ať to radši udělá manžel 🙂 kdybys ještě něco potřebovala, napiš mi do pošty 🙂

knedluska
4. lis 2010

Ahoj,
taky už máme Maritku koupenou. 🙂 Ale zatím je schovaná na krámě a čeká tam, až se prcek narodí. 🙂 A už se nemůžu dočkat, až s ní vyjedeme ven. 🙂