Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

rasl
21. dub 2008

Taky máme Roan ale Hugo a je super 🙂!!!Můžu jen doporučit 😎 a klidně i levně sehnat 😉

marselina
24. dub 2008

měli jsme roan marita a musím říct naprostá spokojenost.prostorný,krásně houpe.

paja11
26. dub 2008

Ahoj, taky jsme používali maritu lux a byli jsme moc spokojeni. Chtěli jsme si ho nechat i na druhé dítě, ale z důvodu nedostatku prostoru v bytě ho musíme prodat. Je jako nový, v kombinaci bílá koženková loď a tmavě modrá boudička s bílou kytičkou - moc líbivý. 😀 🙂 Jestli bude mít někdo zájem, klidně pošlu poštou. Zatím pa.

lenka0605
1. čer 2008

ahojík taky mám objednanou Maritu, myslím, že kočárek je to velmi elegantní zvláště v těch nových barvách z kolekce 08, líbí se mi, že je houpací, chápu, že trend je trend a když je něco klasika není to totéž jako, když se jedná o super in věc, ale u mnohých právě "in" kočárků nechápu např. odpružený podvozek-vždyť děti se rády houpou, tak proč tato vymoženost?Nebo tři kola místo 4, když stále někde čtete nebo vidíte, že se jedná o kočárky krajně nestabilní a maminky si kvůli designu koledují o malér (viz. dokument z pořadu Černé ovce nebo spousta zkušeností a recenzí) , ze začátku jsem uvažovala taky o trojkolce, ale i paní z firmy Roan mi říkala, že chvíli trojkolky vyráběli, ale z důvodu častých reklamací právě kvůli stabilitě a bezpečnosti od výroby upustili. A ještě maminkám co o Maritě uvažují: v e-shopech jsem jej viděla podstatně dráž, mám jej od výrobce-cena hluboký+sporťák-6500Kč a se sedačkou a adaptérem-8500 Kć a ještě do něj vyrábějí fusáček v barvě kočárku🙂

evicka1
2. čer 2008

ahojte... tak idem sa k vam pridat..ja som sa zamilovala do kociarku roan martina... som rada, ze tu o nom tak krasne basnite aspon ste ma utvrdili v tom co chcem a to vam moc diky 😀

chala
13. čer 2008

Prosím prosím, kde se dá koupit Roan Marita za 6500? Já ho nikde za míň než za 8000 neviděla.

matrinka
13. čer 2008

Ahojte, tiez sa mi paci Roan Marita, ale zatial som ho videla len na internete. Neviete kde v okoli BA sa da pozriet nazivo?

lenka0605
13. čer 2008

Ahojik chala ja ho mam primo z polska od primo z te firmy roan takze ho mam za 6500 (sportak a hluboka vanicka) kdyz koukas na net nebo ho chces od nejakeho sprostredkovatele tak je to vzdy drazsi...u nas se ani levneji nez za 8000 koupit neda...nevim odkud jsi a jestli se ti to vyplati ale v polskem tesine je stanek s kocarky a jeden je primo od nich tam dostanes katalog vyberes barvicku ukazi ti vzornik latek a muzes doobjednat doplnky... 😉

lenka0605
13. čer 2008

jeste muzu poslat primo link na jejich stranky: http://www.roan.pl/ , nebo tady jsou kontakty: http://en.yellowpages.pl/AFE12313B1/.html

barunka81
13. čer 2008

ahoj tak mi mame roan maritu a je super. Hlavne je velkej, krasne houpe.
Jezdime s nim vsude. Nekdo rika ze to eni kocar do terenu atd. my s nim normalne jezdime i na hory na prochajdy atak, stejne se jezdi po zpevnenem povrchu. muzu ho jen doporucit 😉 . Je to proste klasika a ne zadnej pidi moderni kocar

chala
16. čer 2008

Ahoj Leni, děkuji moc za odpověď. Do Polska to mam ale moc daleko. Zas si říkám, že i za těch 8500,-- neni z nejdražších kočárků.

petruna
17. čer 2008

ahoj,
my mame taky Roan Marita. Rozhodla jsem se pro nej z nekolika duvodu. Jednak se mi libi klasicke kocarky, ty moderni mi pripadaji na muj vkus az moc kosmicky 🙂 , chtela jsem 4 kola, aby houpal, aby se mi do nej mimco veslo co nejdele (vedeli jsme ze budeme mit kluka pres 4 kila) atd atd....
Jezdi se s nim krasne a vubec mi nevadi, ze ho musim pri zataceni trochu nadzvedavat. A je to urcite terenak....v pohode zvladne i sutraky 🙂

jo a my ho mame za 8500 se sportakem, coz mi taky pride docela slusna cenu, kdyz si vezmu, ze nektere holky maji kocarek za 17000 a mimco se jim tam ve 4 mesicich uz nevejde... 😲

cifer
21. čer 2008

Ahoj holky 🙂
včera jsme viděla kočárek Roan Marita na živo a moc se mi líbil 😵 Na kočárek máme sice ještě nějaký ten týden čas 😉 ale už se začínám trošku rozhlížet 🙂
Chtěla bych se zeptat těch co už tenhle kočík mají, nejvíc se mi na něm líbí ta jeho výška, že neleží korbička skoro na zemi jako u sportovních kombinací, ale ani jeden s manželem nejsme moc vysocí (170 cm) takže se mi zdálo že ta rukojeť je u mě tak na hranici a problém je že tchyně má 160 cm a švagrová 155 cm, tak aby mě pak neproklínali že se jim blbě vozí 😅 co vy na to? 🙂

kovarik1
24. čer 2008

Ahoj, taky jsem měla kočárek Roan Marita, docela mi vyhovoval. Hluboký kočárek byl dost velký, takže se mi tam prcek krásně vešel i s fusakem. A díky dobrým kolečkům se s ním dobře jezdilo jak ve městě, tak v terénu i ve sněhu. Naše sedačka už má 5-ti bodové pásy, takže není šance z něj vypadnout. Taky mi bylo v prodejně řečeno, že druhý takový nepotkám. Že každý kus má být vzorově jiný. 🙂

beruskablanka
3. črc 2008

ahoj Cifer,
tak s výškou bych si hlavu nedělala. Marita má nastavitelnou rukověť pro menší a vyšší osoby. Jsme na tom stejně, já mám 169 cm a tchyně cca 155 cm, manžel má 175 a jeden děda přes 180cm a všem se nám s ním jezdí dobře. Takže můžu jen doporučit 😎

Kočárek používáme už cca 2 měsíce a jsme zatím velice spokojení. Sice jsme už stejný potkali, protože si lze objednat z katalogu, ale to mi nevadí 😉

oskarka
4. črc 2008

Ahoj holky, Roan Marita patří i k našim favoritům ve výběru, proto se Vás uživatelek dovolím zeptat, jaký má kočárek potah - pratelný? Nebo jak se čistí? Díky moc.

beruskablanka
4. črc 2008

Oskarka, vnější barevný potah se čistí mýdlovou vlažnou vodou, prostě klasika a vnitřní bílý je sundavací a lze ho prát na 30C.

ilci
10. črc 2008

taky jsem dnes obhlížela Roan Maritu a vypadá dobře
hlavně, jak už se tu psalo, je vyšší než ty sportovní kombinace
na sporťák jsem se teda moc nedívala, to okouknu příště

ivanky
12. črc 2008

Ahoj!Já mám taky Roan marita a jsem sním nad míru spokojená!

krista
24. zář 2008

acornika • 1d • 20. září 2007 v 11:29
tak po dlouhém vybírání jsme včera s taťkou narazili na kočárek Roan Marita ( mám v albíčku ), zdá se nám být nejlepší, chtěla bych se zeptat maminek které ho mají jak jsou s ním spokojené, děkuji

mirin • 1d • 20. září 2007 v 16:42
Ahoj 🙂 je krásnej, taky jsme ho koupili, bohužel zatím nedokážu posoudit klady a zápory... ale slyšela jsem na něj jen samou chválu, i když některé maminky nejsou spokojené s tou sportovní verzí, mně se zdá moc pěkná... ale jak říkám, praxe chybí...

kyri • 1d, 24tt • 25. září 2007 v 19:02
ahoj, už tu tohle téma je 2x...

my ho máme a je dobrý - i když mouchy má: třebas je hrozně těžký nacvakávat na autosedačku boudičku a pásy u sporťáku mi přijdou krátký pro dítě,když v něm leží...

jinak ok, je hodně lehoučký, to je na něm super, ale zase se s ním hůž zatáčí a najíždí, než třeba s tříkolkama

neeve • 1d • 25. září 2007 ve 22:58
kámoška má a spokojenost.
hodně lidí ji ho chválí.
já mám inglesina vittoria a vždycky nás lidí zastavují a říkají - konečně normální kočárky, to je úplný retro... mnohem hezčí než ty ruksaky na kolečkách 😝

petruna • 1d • 26. září 2007 ve 00:02
já bych ho taky moc chtěla. Nevíte, kde se dají koupit. Zatím jsem našla jen prodejnu v českých Budějovicích.
neeve : přesně...Taky mám radost, když vidím maminu, která má klasiku a né ty kosmický vajíčka na kolečkách a jedné tyči 😀
Ale každá máme jiný vkus...

musko • 1d, snž • 26. září 2007 v 08:03
petruna, na nete nájdeš aj novú kolekciu a krásne farbičky! Daj si do vyhľadávača Roan marita a vyhodí Ti to, kde sú a za koľko. Len si ho choď na živo vyskúšať do obchodu, ako Ti sadne do ruky! 😉

petruna • 1d • 26. září 2007 ve 13:12
musko : no, já tu internetovou stránku našla a mám vybranou i barvu, ale právě jsem nenašla žádný obchod, kde by se kočárek dal vyzkoušet. Jsem z Prahy a vím jen o Českých Budějovicích a to je daleko...

lyn • 1d • 27. září 2007 ve 12:03
petruna - ahoj, taky se mi líbí Roan Marita😉 Jestli jsi z Prahy, mrkni se na http://www.ajuty.cz/shop/index.php?loc=detail&i..., je to obchod na Smíchově, kde tyhle kočárky prodávají. Teď jsem tam byla s manželem. A ještě vím o obchůdku na ČM - bazar kočárků AAA, kde taky prodávají nové Marity - i tam jsme byli kouknout. Je opravdu moc hezký a narozdíl od moderních hrůz, jak jim říkám🙂, mají hodně prostornou korbu, takže miminko tam bude jako v bavlnce🙂

petra2204 • 3d • 28. září 2007 ve 22:09
Tenhle kočárek mám a jsem s ním moc spokojená. Je lehounký, krásně se s ním jezdí i houpe. Zatím se neobjevily žádné závady i když na to je ještě krátká doba. Kupovala jsem ho v obchodě v Plzni za 7900,- Kč. Ty kosmické konstrukce se mi taky nelíbí, mám raděj klasiku.

berry07 • 1d • 28. září 2007 ve 22:17
Ahoj ! Maritu máme a jsme moc spokojení, dcerka je velká, ale do tohoto kočárku ji - pevně doufám - nacpu i v zimě ve fusaku. Objednali jsme ho ze Smíchova přes internet, vše bez problémů. Taky nám ho lidi chválí, mně se líbí, že je poměrně vysoký a že dítě neleží "nízko nad zemí". V lesním terénu péruje, lecos vyjede, dá se s ním houpat a ne jen "skřípat".. Howgh 😀

mangal • 1d • 1. říjen 2007 ve 13:29
Ahoj, Roan Maritu máme, koupili jsme ho přes mimibazar po jednom mimi za 3500,- vypadá jako nový, dá se celý vyprat. Chválí si ho hlavně, že houpe a má velkou korbičku. Ještě jsem ho v terénu nezkusila.

dendisa • 1d • 1. říjen 2007 v 15:33
ahoj, tak už ho zajíždíme. Nejlepší je fakt to houpání a pružení (malá usne skoro okamžitě a spí i několik hodin v kuse, což je normálně přes den scifi) a taky vzhled. Lidi čumí a zastavujou, kde jsme ještě dneska koupili tak pěkný kočárek. Ruksak na kolečkách - perfektní přirovnání ke všem kočárům, proti kterým je Marita pravý opak. Ty šusťákové kočáry nejsou nic pro mě, je to fakt jak baťoh. Marita je klasika - máme béžový manšestr se smetanovou koženkou. Je fakt vysoký, nejsme s manželem žádní záprdci, takže oceňujeme, že se nemusíme ohýbat (mohl by být i vyšší, ale to už bych chtěla moc). Přitom ani při jízdě z kopce nekopeme do podvozku.
Zápor: samotná korba je špatně vyvážená, když ji chcete nést i s dítětem jenom za uši a je těžká jako prase. Já v ní malou neunesu, takže můj plán brát si s sebou korbu k doktorovi a podvozek nechávat venku, šel někam.
Sklapování boudy na kočáru i autosedačce je hlučné, malá se mi vždycky lekne, když s tím počas jejího spánku manipuluju. Ale neprobudí se, to houpání je zázračné 😀.
A jestli je lehký, nechtěla bych zažít těžký kočárek, ale nemám s čím srovnat, vozíme první dítě.

dashak • 1d • 1. říjen 2007 v 15:50
Ahojky, já mám taky klasiku, kočárek Palex, korba je tam ještě větší - vnitřní rozměr 40x80cm, má přehazovací rukojeť (nevím jestli má marita), taky je houpací, což jsem taky jako densisa ocenila 😀 Je docela lehký, oproti prvnímu kočárku, který jsme měli a má plastová kola, se kterými se mi jezdí mnohem lépe než s nafukovačkama.

No ale teď už jezdíme stejně ve sporťáku. Ten kočárek jsem si nechala pro druhé mimi, ale teď jsem objevila kočárek Deltim, ten je víceméně podobný, jen je tam vychytávka v tom, že má i aretaci kol. Je to česká značka a docela dobrá cena. Tak posílám jako tip 🙂
http://www.autosedacky-kocarky.cz/kocarky/golfk...

casiopeia
24. zář 2008

Ahojky, já teda ještě nemám zkušenosti s Roanem, ale plánuju jeho koupi. Ne teda Marity, ale Kortiny. Rozdíl je tam asi jen v tašce a barvách. Pro Pražandy mám info, že Roany mají v obchodě slune-cz.cz

krista
29. pro 2008

karabinka • 30. júl 2008 o 00:20
Ahoj chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s kočiarom Roan Marita .Je naozaj taký veľký ako ho opisuje predajca na nete?
Ak môžte , tak mi prosím poradte , kde by sa dal kúpiť v okolí Spisskej Novej Vsi ,alebo niekde blízko ! 🙂

Dakujem

sonikah • 31. júl 2008 o 07:21
Ahoj, nemá ho síce žiadna známa, ale keď sme sa prechádzali, tak jeden párik šiel okolo nás a mali tento kočiar. Vyzeral dosť veľký. Neviem čo si predstavuješ pod pojmom "veľký", ono by to možno chcelo omrknúť na živo. Skús zájsť do Delty, tuším obchod sa volá Maroško a dohodnúť sa s vedúcou. No a potom môžeš skúsiť Poprad, no najväčší výber kočíkov z nášho okolia je asi Košice, Prešov - otvorili tam nový obchoďák, no a jasné že poslúži aj net. 😀

karabinka • 1. aug 2008 o 16:25
Ďakujem velmi pekne za odpoved.Pod pojmom "velký" si predstavujem , aby bol dostatocne priestranný.Babo sa nám narodí v januári a neviem si predstavit , ci by som ho napchala do tých niektorých miniatúr , co vidim v obchodoch!
V Delte som bola , aj som som sa pýtala , ale bolo mi povedané , že takú značku " neberú".Bola som aj v Bejby centre , ale ked som predavacke povedala , co si zelam , pozrela sa na mna , ze taku znacku este nikdy nepocula .
Cez net som to skusala , no da sa sice objednat , tusim zo skladom niekde v Senici , ale nechcem kupit macku vo vreci .Ale dik za typ asi naozaj zajdeme do Kosic , alebo do Presova. 🙂

prajem pekny sen

mala.cinka • 8. nov 2008 o 18:36
ahojte, dnes som bola v hodonine v predajni Copart - a maju tam asi 15 kocikov roan marita - su fakt krasne, pan Kopecky bol velmi mily a maju tam aj vsetky vzorky z kt. kociky robia.
su velkosti ako steggi air klasik alebo dema - ale su ovela krajsie. Neverila som ze maju len 15 kg, a pan mi ich aj odvazil - takze vana aj s konstrukcou ma fakt 15kg. cize sportova verzia je ovela lahsia.
ja osobne si ho objednam - dokonca staci urobit objednavku bez zalohy a ak ho maju tam na sklade tak do 3 dni vam ho zdarma poslu postou - ak ho nemaju tak 2-3 tyzdne vyroba
cize pred narodenim im poslete typ co chcete a ked sa narodi poslu ho v baliku.
majte sa

kukulenka
2. led 2009

Milé maminky, při výběru kočárku pro miminko jsem pročítala diskuze na internetu, nakonec jsme pořídili ROAN MARITU. Chlapečka v něm vozím už skoro 5 měsíců 🙂 , rozhodla jsem se, že také přispěju do diskuze se svými zkušenostmi. V podstatě jsem spokojená, ale pár věcí mi trochu znepříjemňuje procházky 😖
1)kočárek vrže a to dost hlasitě - vržou kolečka a vržou panty. Promazáváme je skoro každé 2 týdny.
2)Na kočárku se mi líbilo, že kryt na hluboké vaničce bude pěkně chránit před větrem a nepříznivým počasím,ale: kryt je připevněn patentem k boudičce a ve stejném místě je boudička připevněna patentem k vaniččce. Někdy je kryt tak naptutý, že se mi podaří až na poněkolikáté ho připnout, protože se prostě patnety odepínají - vznikne otvor, kterým do kočárku fouká. (to může být ale vada pouze mého kočárku)
3)Líbilo se mi také, že je vanička odnímatelná od podvozku a můžu ji celou vzít i s miminkem za uši, které jsou po stranách. To bych ale musela být rambo,abych to takhle unesla (vanička je dost těžká) a hlavně nevyvážená. Když vezmete odejmutou vaničku za uši, převáží se i s miminkem dopředu - dá se teda nést pouze oběma rukama najednou.
Koupili jsme současně i autosedačku Roan s adaptérem na kočárek. Za 5 měsíců jsme ji na kočárek dali asi 3x. Na autosedačce mi vadí, že nemá polstrování pro miminko kolem hlavičky. Úplně malému miminku hlava spadne na bok. Je třeba mu dát kolem hlavičky ještě nějaké postrování (složená deka apod.) Teď bych asi koupila kočárek ROAN a autosedačku jiné značky.
4)Polohovací rukojeť má 2 polohy (více jsem teda neobjevila) a jezdíme pouze v poloze nejnižší. Jsem středně vysoká (170cm), tchýně je menší postavy a myslím, že by uvítala ještě nižší polohu (ale zatím si nestěžovala 😉
Osoba menší postavy (např. tchýně) není za kočárkem skoro vidět a sama nevidí do kočárku.
Zkušenosti s MHD nemám, s ROANEM se mi jezdí dobře i po nerovném terénu. Chválím odpružení. Do auta ho musíme celý rozložit (máme favorita), pokud potřebujeme v autě více místa, sundáváme i kolečka - to jde docela jednoduše. Autosedačka se mi do favorita přidělává docela špatně,ale chce to asi cvik.
Vyjmenovala jsem tu skoro samé chyby a nevýhody,ale kdybych si měla teď vybrat kočárek vůbec nevím jaký bych si vybrala. Okukuju kočárky kamarádek a asi bych brala zase ROAN nebo pokud bych chtěla lepší, musela bych prostě zaplatit 2X víc. Za ROAN MARITU s autosedačkou jsme v Polsku dali 8500,-.
Jsem zvědavá na sporťák, ten dáme až na jaře,až bude malý sedět. Hluboká vanička má polohovací záda, ale ta si myslím nejsou stejně využitelná, dokud miminko samo nesedí a to už může být ve sporťáku - takže další věc, která se mi zdála jako plus, ale je o ničem.
A teď aspoň nějaké Výhody: 1) opravdu prostorná hluboká vanička, kam se miminko v zimě v pohodě vejde ve fusaku. 2)kočárek vypadá elegantně - teda můj názor 3)taky se mi zdá, že má užší rozchod koleček oproti jiným sportovnějším kočárkům - projede lépe dveřmi
Další poznámky: Hmotnost kočárku se mi zdá přiměřená, spíš menší,ale nejezdím MHD, nemám zkušenosti. Taška na kočárek je fajn,ale mohla by být možná trochu větší (prostornější ) a zapíná se zase tím nešťastným cvokem, který chce opravdu šikovné ručičky 😅
Doufám, že někomu aspoň trochu pomůže můj spis 🙂 při výběru kočárku, přeji hodně štěstí a příjemné procházky!!!!!! 🙂

pasoa
7. led 2009

Ahojte dievčatá, som z marcoviek 2009, t.j. za dva mesiace rodíme a ja stále nemám nič konkrétne vyhliadnuté. Som ale veľmi zaťažená na retro kočiare (v mojom albume už nejaké foto mám, čo som objavila na nemeckom webe) a teraz som pred malou chvíľou naďabila na Roan Maritu. Som z nej paf, je to super retro, veľmi sa mi páči. Ja som ju našla na nemeckom webe a s prekvapením zisťujem, že je to poľská výroba...

Kukulenka, aj nevýhody treba spomenúť, aby sme boli pripravené na všetko.
Ja teda ešte váham, lebo som takýchto retro-štýlov našla viacero, všetky sa pohybujú v cene okolo tých 300,-EUR, takže rozhodovať sa budem asi neskôr a zrejme veľmi ťažko. 😉

kesinka
12. únor 2009

Mamicky, poradte mi prosim. Je tento kocarik vhodny aj na vysku 153cm 😒 ? A este, ci je skladatelny do auta 😅 ( asi nie, ze?). Ale ked je taky krasny 😵

petruna
12. únor 2009

kesinka : no, tu vysku je nejlepe vyzkouset v obchode. To nedokazu posoudit, ja mam 180 cm.
Do auta se nam vejde, ale mame Opel kombik...kufr je dost veliky. Do skodovky rodicu jsme museli sundavat kolecka.

kesinka
12. únor 2009

petruna dik, ale asi na kazdodenne skladanie do auta to neni, ze? Byvame na dedine a do mesta chodime kazdy druhy den. mame ford mondeo sedan - mozno by tam vosiel aj s koleckami. Je perfektny, uvazovala som, ze si ho kupim aj len tak na dvor a prechadzky po dedine - ale to sa mi uz zda luxus 😀

kesinka
16. únor 2009

Mamicky, je Roan Marita na caste skladanie do auta?

casiopeia
16. únor 2009

Kesinka, co já mám tu Kortinu, tak se skládá do auta výborně.

ladymarionne
16. únor 2009

Kesinka, my sice ještě nevozíme, ale snad už tak za týden budem 😉 Máme Maritu, rozložit se dá dobře, ale je ten kočárek dost objemný, tak záleží co máte za autíčko, abyste ho tam nacpali 😉