Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

eps
8. zář 2009

Ahoj. Já už psala dřív, jen teď k dotazu JUJA2. Pláštěnka byla v ceně, fusak tam nebyl, na zimu jsem měla starší, jen jsem kočár (hluboký) přikryla nánožníkem (je součástí na hluboký i sporťák). Síťku jsem měla ze starého kočáru, vytaženou 1x-procházela jsem rojem včel! Kupovala bych univerzální až zjistíš, že ho potřebujete.

Sporťák jsem ani do sedací polohy (tu část na nohy) nemusel adávat, Madla měla příjemně natažený nohy, takže nánožník se dal využít celou tu dobu...

mn.
11. zář 2009

Ahoj! Tak jsem dala na doporučení známých a také jsme koupili Roan Marita. Zatím ho máme v obchodě zaplacený do té doby, než se nám malý narodí. Fusak nám doporučili Emitex Combi, který jsme objednali do barvy kočárku. Síťku u pláštěnku nám doporučila prodavačka. Hlavně jsem byla velmi překvapená cenou v našem obchodě, stál 7.500Kč. Takže doufám, že budeme spokojeni 🙂

k.ate
11. zář 2009

beruska - my jsme nakonec koupili celou novou konstrukci podle vyjádření pána ze servisu byla ta konstrukce celá urezlá, takže to držely v podstatě jen ty plasty... 😖 No každopádně konstrukci máme novou, tak teď už snad bude všechno OK 😀

juja2
17. zář 2009

Kocky, tak uz mame konecne Maritu doma. Je kraaasny.
Eps, plastenku som vobec nedostala a vraj sa podla predajcu k Marite ani nevyraba. Pravdupovediac som sa nacakala dost (5 tyzdnov), s malou som doma takmer 2 tyzdne a nemali sme sa ist ako prechadzat, lebo sme cakali na kocik. Este cakam na tu plastenku od Emitexu, mame pekne uprsane pocasie, takze zase cakam. Hruuuza.
Diky vsetkym za rady a skusenosti!

marticumacek
17. zář 2009

Já mám také kočárek Roan Marita.Zatím s ním jezdím měsíc a jsem spokojená.Výborně se mi s ním manévruje.Jediné,co jsem už od začátku věděla,že není dokonalé-je taška.Originální je totiž strašně malá,bez přihrádek a vevnitř je nepraktická bílá látka.Ještě před porodem jsem si tedy v DM koupila velkou přebal.tašku.

zberuska
30. zář 2009

ahojky, zdravím Vás, "mariťanky"
tak už jsem pro Roan Maritu také rozhodla, před 2 týdny objednala a před týdnem dorazil do obchodu
zaplatili jsme ho a bude tam na náš čekat až do porodu
doufám, že budu spokojená - tady většina z Vás je 😉

peter814
8. říj 2009

dendisa
prosim Ta, vies mi poslat blizsie informacie, kde presne sa nachadza budka pre ROANy.

Dakujem velmi pekne.

mispulka22
5. lis 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat: má sporťák (Roan Marita nebo Roan Kortina) tu opěrku polohovatelnou až do úplného lehu? A jaký je rozdíl mezi maritou a kortinou, já na první pohled žádný nevidím 😅 . Díky za odpovědi 😉 .

musko
6. lis 2009

Marita je trochu lepšia - a ano, ide to do ľahu

tymothy
6. lis 2009

U Marity jde polohovat i hluboký kočárek - když už dítě umí sedět, nemusíte přecházet hned na sporťák, ale můžeš ho posadit i v hluboké korbičce. U Kortiny to nejde.

mispulka22
6. lis 2009

Tak to je paráda, díky 🙂. Myslela jsem, že si v té záplavě různých kočárků nikdy nebudu schopná vybrat, ale ten Roan Marita mě dostal hned 🙂. Akorát se mi moc nelíbí ten sporťák, když se z něj sundá ta boudička, pak to už připomíná spíš invalidní vozík než kočárek......teda aspoň na obrázku, třeba to je v reálu lepší. Ale stejně myslim, že tahle značka vyhraje 🙂.

tymothy
7. lis 2009

Mě se ten sporťák taky moc nelíbí, ale co nadělám...možná ještě přemluvím manžela, abysme koupili ještě golfky 😉 Jako s kočárkem jsem s ním vcelku spokojená (jediná nevýhoda je, že vrže a nedá se s tím nic provést) Ale včera jsem viděla paní s Inglesinou (je to nějaký nový typ, kde si člověk může vybrat jaký chce podvozek) a mooooc se mi líbila. Už aby jsme měli další mimi... 😀

musko
7. lis 2009

ja ho mám z druhej ruky, práve, že ten šporťák nebudem až tak využívať, kúpili sme Jane Nomad- tiež z druhej ruky, ale ako nový 😵 . Takže mám 2 kočíky za cenu jedneho nového.

zanet2009
17. lis 2009

ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda jde na konstrukci Roanu připevnit i jiná autosedačka než Roanovská?

musko
17. lis 2009

zanet, nie

zanet2009
17. lis 2009

musko, děkuji za odpověď.
Já mám favorita inglesinu sofii 2010, ale zaráží mě cena skoro 18 tisíc za hluboký kočárek 😖
jak je to s Maritou? slyšela jsem, že hodně vrže a kvalita nic moc? budu si muset pročíst celou diskuzi, ale nějak zatím není čas.

tymothy
17. lis 2009

Je pravda, že vrže - hlavně v zimě. Dře se tam plast na plast, takže ani mazání nepomáhá. (Manžel už to nevydržel a podíval se na to šroubovákem) 🙂 To na ni vidím jako nevýhodu, ale jinak jsme s ničím jiným problém neměli.

musko
17. lis 2009

Ja myslím, že Marita je super, po skúsenostiach pri prvom synovi...... A to že vrže až tak nevadí. Pomer kvalita/cena je akurát a to nehovorím o tom, že slušne kúpiš z druhej ruky ( my 2600 KČ) a ešte v záruke 😉

lenka0605
1. pro 2009

Marita je pro me nej kocarek, mela jsem ji od miminka az doted, Barunce je skoro rok a pul a stale na nej nedam dopustit, jedina vada-vrze-ale namaze se a to pomuze 🙂 a ktery kocar nevrze?prestehovala jsem se na predmesti prahy a chtela jsem nejaky kocar do mesta, koupila jsem quinny buzz, nasla jsem na nej same chvaly , tak jsem si rekla, proc ne...a ted lezi slozeny na kupe a proc?pokazila se mi prodluzovaci rukojet, takze, kdyz jsem chtela kocarek slozit, musela jsem slozite klicema improvizovat mechanismus, jinak by byla pojistka na samorozkladani kratka a kocar by se sam rozkladal-nejlepe v kufru auta, odkud ho pak nikdo nevytahne...sportak mel polohovaci podnozku, akorat pri sklopene poloze klapala o konstrukci, pohodli myslim plus-je mekounky, tvarovany...ale manipulace?totalni minus, to predni kolo je vysmech, hned zacalo zlobit, porad jsem to promazavala, v obchodaku se vselijak blokovalo kvuli hladke podlaze, upinaci ksiry jsou tak kratke, ze dite v 14 mesicich v bunde nebo ve fusaku skoro nezapnete...ten kocar fakt nesnasim...vratila jsem se k Marite, at vypada sportak jak chce,vyborne se s nim jede a ja ho mazu tak jednou do 2 mesicu a opravdu mi nevrze, zatim se mi na nem nic neulomilo, barva drzi, mam cerny-zadne sisovani a to uz projezdil 2 slunecna leta...akorat do vlaku ci letadla si ho clovek sam nevezme, potrebuje k tomu vzdy pomoc...takze suma sumarum-miluju ten kocar!po hloupem buzzovi je pro me vysvobozenim...

katerinka.kr
1. pro 2009

Mame Roan Marita a jsem maximalne spokojená. Hluboká korba ja super, nemusela jsem řešit, že se mi tam mimi nevleze s fusakem. Tento kočárek mi padl hned do oka, a nezklamal mě 😉 😉

a jak píšete o vrzání, tak mě doposud ani jednou nezavrzal 😉

mispulka22
3. pro 2009

Dneska jsem si byla Maritu pořádně prohlídnout naživo a jsem z ní nadšená 🙂 . Dokonce i ten sporťák už se mi líbí, naživo vypadá nějak líp než na obrázku. Ale překvapilo mě, že u toho sporťáku nejde polohovat ta "opěrka" na nohy...musí prý být pořád vodorovně. Nevadí to dětem, že si ty nohy nemůžou spustit dolů a musí je mít pořád natažený před sebou? Díky za odpovědi...

mispulka22
3. pro 2009

A ještě něco: v obchodě mi řekli, že v základní výbavě je hluboká korba, sporťák, taška a nánožník. Není problém objednat i autosedačku. Ale možnost vložné tašky do huboké korby tam prý není. Teď jsem ale koukala na stránky roan.pl, že ji taky mají v nabídce. Máte ji někdo,a jestli ano, mohli jste si ji objednat přímo s kočárem? A co fusak a pláštěnku, máte od Roanu nebo jste kupovali nějakou jinou značku?

mispulka22
3. pro 2009

A do třetice: když se na ten sporťák přidělá boudička, nebrání to polohování zad až do úplného lehu, případně je ten sporťák i potom boudičkou dost chráněný? Nevznikne tam vzadu nějaká mezera?

musko
3. pro 2009

mispul, vložná taška Ti je k Marite nanič, fusak mám od Emitexu, pláštenku od Emitexu na hlboký kočík XL..... V pohode.

mispulka22
3. pro 2009

Já jsem neznalec,můžu se ještě zeptat, proč je na nic? Mně to přišlo výhodné, že můžu mimčo vyndat i s tou taškou a přenést, když bude třeba spát....

musko
3. pro 2009

Podľa mňa je to zbytočná investícia, navyše si to neviem v tej korbe predstaviť a vačšinou sa to kupuje ku šporťáku - mysím, Roan Hugo..... Mimčo prenesieš aj tak - buď v zavinovačke, alebo vo fusaku.... Korba sama je prenosná, má po bokoch uši a funguje ako kolíska
Ad fusak - keby som mala prvé dieťa a nič kúpené, tak si kúpim Lodger - je pekný ale aj praktický a funkčný....

kvikvicek
15. led 2010

Ahoj, mame taky Roana Maritu, a u sporaku mi jdou spustit nozicky 😉

ajena
17. led 2010

mohli by ste mi poradiť, kde sa dá kúpiť na Slovensku Roan Marita?

mpavlinka
17. led 2010

Ahoj holky, ráda bych znala Váš názor na koupi Roanu po dvou dětech za 6500 Kč. Je to komplet i s autosedačkou od mojí kámošky. Byla používána jen hluboká korba, ale už na dvě děti. Kočár vypadá jako nový, krásně udržovaný, ale trochu vrže. Tak váhám, budu ho chtít na dvě děti a bojím se aby vydržel, jestli nemám raději koupit nový. Díky 😉