Prostorný kočárek. Máte tip?

kaculik007
20. kvě 2020

Ženy prosím o radu. Koukám už po nějakém tom kočárku. Čekáme miminko začátkem listopadu. Kočárků spousta ale který vybrat...

Co bych chtěla, tak určitě nějaký prostorný, ať tam dlouho vydrží.
Aby se dobře skládal a dával do auta.
Byl lehký na ovládání.
Mohli jsme jezdit i po nějaké polní cestě, jsme z vesnice.
No a nelíbí se mi nic černého nebo šedého a tady už je to horší :( jelikož jsou tyto barvy teď IN , nic moc barevného aby za to ten kočár stál jsem nenašla. Nevíte o něčem? Děkuji za rady...

lucca0
20. kvě 2020

Mame v planu Roan coss 2020.. na delku 83cm, gelova kola.. bohuzel osobni zkusenost nemam, budem teprv objednavat..

olga_
20. kvě 2020

Inglesina

terka555
20. kvě 2020

My byli spokojeny s Gmini grand, syn rychle rostl a vydrzel v nem opravdu dlouho😊

sigyn
20. kvě 2020

Máme Noordi Sole II a co tak v okolí vidím, tak mi přijde hodně prostorný. Chtěli jsem hlavně dlouhou korbičku, protože oba jsme dlouzí a dítko také 🙂. Skládá se dobře, my ho narveme i do hatchbacku, ale je to jen tak tak. Do kombíku by se vešel v pohodě. Jinak kočárek je těžký, ale dobře ovladatelný (ovládám ho i jednou rukou a tím, že je těžší, tak mi připadá stabilnější). Po polních cestách jezdíme také, není to tedy úplně pohodlná jízda, ale nezasekává se nebo tak 🙂 Máme ho v hnědé barvě, ale hezká je i modrá.

martina_cz
20. kvě 2020

@kaculik007 my máme koupený moon style je spíše do města, ale mají i jiné modely do terénu. Konstrukce je skladná, v autě nezabere skoro žádné místo.

purplerain
20. kvě 2020

Tady na MK funguje kocarkova poradna. Zkus si ji pročíst, třeba najdeš inspiraci. Nebo polož dotaz. Za sebe mohu doporučit Baby Jogger City Elite - ale je to trojkolka. Super skládání, perfektně ovladatelná na chodníku i v terénu, velice prostorný sporťák. Korbička umístěna poměrně vysoko, ale mně to vyhovovalo (170 cm). Dcera je říjnová, do sporťáku šla v polovině dubna a to proto, že se v hlubokém už vztekala, že nic nevidí. Mmch Noordi měly dvě kamarádky a obě asi po měsíci používání sporťáku kupovaly sporťák nový, protože jako sporťák do terénu stál za prd.

malenka3
20. kvě 2020

Jen taková poznámka, nehledej zbytečně velkou korbu. Velká má smysl, dokud je dítě ve fusaku. Budeš mít listopadové dítě (stejně jako já), fusak jsem vyhodila v dubnu, holka je normálně velká a měla v dubnu cca 65 cm. Pak už tam je mimčo jen tak a to nepotřebuješ mít korbu tak velkou (dcera bude mít teď v 6,5 měsících 70 cm a během měsíce, dvou jde už do sporťáku). Tak jen ať se nepřipravíš o hezký kočár jen kvůli menší korbě.

lenatko91
20. kvě 2020

Roan, Inglesina, Tako nebo Adbor.. my máme Adbor Tori Classic, projede i zorané pole aniž bys z dítěte vytřásla duši a je prostorný, myslím 82cm na délku, musela bych přeměřit. A jako bonus výběr že spousty barevných variant

errol4388
20. kvě 2020

@kaculik007 já doporučuji inglesinu. Korbička je prostorná, uvnitř bílá, snadno pratelna vlozka. Kočár je odpružený s velkými koly, polní cesty zvládá. Klasicky kovový podvozek se skládá snadno a ten plastový cestovní zvládnu složit a rozložit jednou rukou. A barvy kocaru jsou různé, já mám fialový.

olga_
20. kvě 2020

Já prodávám béžovou inglesinu.

puhelin
20. kvě 2020

Mame Dorjan. Korbu ma jednu z nejvetsich na trhu. Ale sportak se mi taky nelibi, priste bych koupila jen korbu a ne dvojkombinaci.

marketka_m
20. kvě 2020

a my jsme koupili na zimu bebetto vulcano..a vubec nelituji..za ty penize hezka parada

olga_
20. kvě 2020

@kaculik007 Jinak teda ještě ze zkušenosti - při dvojčatech jsem zjistila, že kritérium velké korby není až tak extra nosné. Dvojky jsem dala do hluboké korby v bugaboo donkey ještě v 8 měsících a nebyly to žádné nedonošeňátka. Porodní normálně 3 kila každý a kopírovali v podstatě váhově i velikostně prvorozeného. Vlezli se tam v pohodě i s fusakem. To jen tak, aby sis ten výběr zase zbytečně nelimitovala...

jirovapa
20. kvě 2020

@kaculik007 dle vlastní zkušenosti časem spíš chce prcek vidět ven než ležet v hluboké korbě. Například straší dcera šla do sporťáku v 8mi měsících a mladší už v 7. Mladší je větší, v 6ti měsících měla velikost 74 a do hluboké korby se vešla krásně, ale už tam řvala, že nevidí ven 🤷‍♀️. Nyní mám kočárek od značky Nuna. Jo a obě jsou narozené na podzim.

levandule_k
20. kvě 2020

Párkrát jsem řídila kočárek od Tudore https://www.tudore.cz/obsah/o-nas, ovládal se lehce, zvládl i náročnější terén. Líbilo se mi na něm, že má koženou korbičku a ne tenkou látku, co v zimě profoukne. Velký mi přišel dost.

uzivatelkapetra
20. kvě 2020

Koupila jsem espiro next avenue, taky jsme z vesnice a spokojenost.
Malý dlouho neseděl, takže byl v hluboké do cca 11 měsíců, pak už chtěl vědět vidět ven tak šel do sporťáku do úplného lehu. Sporťák je taky super, ani jsme nekupovali golfáč.
Co se týká skladnosti, tak nevím jak jsou běžně dvojkombinace skladné, ale my nemáme problém ho dát do auta ačkoliv zabere větší část kufru

kaculik007
autor
20. kvě 2020

Děkuji moc všem za odpovědi. O té poradně tady na MK vím, ale vy mi poradíte lépe. Máte své zkušenosti🙂
My máme oba nad 175cm, takže počítám že i prcek nebude mrně 🙂 , ale jak už tu někdo psal,zase v létě bude bez fusaku a vejde se do kočárku lépe.... Možností a rad tu je od vás plno děkuji...

summer2012
20. kvě 2020

@kaculik007 starší je listopadový a taky žádný prcek (šel o 14dní dřív a měl přes 3.5kg), velký po tátovi...nicméně první zimu i s fusakem bez problémů a druhou už byl ve sporťáku...šel do něj v 7 měsících, protože v hlubokém se začal přitahovat do sedu ač sedět neuměl a opřený polosed přišel jako menší zlo (na spaní šel úplně do lehu). Takže velkou korbu bych vůbec neřešila...mladší byl srpnový a taky to bylo první zimu úplně v pohodě a to je taky spíš větší...obecně co se tak kolem mě všichni shodli, tak je lepší se soustředit na sporťák (ideálně aby šel úplně do lehu), ta korba je fakt na chvilku...

cherie24
20. kvě 2020

My máme tudore ranger. Je to česká značka, dvojité odpružení podvozku - lítáme s ním po polňačkách k lesu, zvládá i krásně kostky ve městech a chodím s ním běhat. Navíc se tudore pišní jednou z největších korbiček, já to pro našeho cvaldu dost ocenila i cena je příjatelná 🙂

jako_mala_holka
20. kvě 2020

My poridili Roan bass soft, v barve beige dots... ma velkou korbicku, coz my chteli kvuli mimcu narozenemu v cervnu... nevim, jak to bude se skladnosti apod, ale to pro nas vzhledem k nasim podminkam a mistnimu terenu nebylo podstatne... v podstate jsem chtela jen hezky kocarek, velkou korbu, a aby byl aspon trochu odpruzeny, nafukovaci nebo gelova kola

eithelwing
20. kvě 2020

Jako první jsme měli abc design, nějakou starší verzi, snad viper 4S (byl bazarový). Za mě super. 🙂 Kočárek dobře držel, taky bydlíme na vesnici. Ovládání podle mě jednoduché, korbička mi taky přišla prostorná. Fakt jsem s ním byla spokojená. 🙂
Byl váhově těžší, což mi v terénu nevadilo, ale pokud se zvedal spodek do auta, tak to prostě bylo znát.

ninolleta
20. kvě 2020

Inglesina, Roan Coss, ABC design salsa 4 air, z trojkolek Baby jogger city elite nebo značka TFK, bezvadný je i Bomimi bastien air, bohužel ten je jen v šedé myslím.

jancabr
21. kvě 2020

První dítě prosincové, měli jsme Camarelo. Vydržela v něm do září. Sporťák z trojkombinace je na houby. Ale jinak spokojenost a nechávám si jej pro druhé.

goovana
21. kvě 2020
anis0117
22. kvě 2020

Inglesina Sofia, prostorný, do terénu má parádní jízdní vlastnosti a odpružení. A super výběr barev (světlé i tmavé).

anis0117
22. kvě 2020

@malenka3 moje malá je prosincová a už teď v 5. měsících jdu objednávat sporťák, protože malé už moc nechybí do konce korby a to mám Inglesinu, kde je jedna z největších korbiček na trhu. Takže na velkou korbu bych se zaměřila. Když vidím, že někdo mění kočár ve 3. měsících tak mi to nepřijde úplně fajn.

malenka3
22. kvě 2020

@anis0117 prosimtě a kolik měří? Moje má 69 cm ve skoro 7 měsících a v Camarelu má ještě spoustu místa