Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

vanesska
13. kvě 2010

ahojte kocky...
neviete nahodou v BM alebo v inej predajni dostat kupit aj samotny matrac do hlbokej korbicky keby som chcela vymenit farbu?
a nahradne kolieska na spirita?
dakujem...

katy1979
13. kvě 2010

vanesska no najjednoduchsie je zavolat si tam. nahradne kolieska podla mna bez problemov a samotny matrac to sa ich musis opytat

labutka
13. kvě 2010

asi pred tyzdnom tu supi spominala, ze sa jej na prealovacej taske odtrhol cvok. no tak ja som si na to vcera spomenula, rozmyslala som ze je to asi len otazka casu, kedy sa to aj mne stane, lebo maleho davam do kocika aj spavat, a vtedy musim tasku odopnut - no a ako som odopinala tasku, tak rovno sa mi ten cvok aj odtrhol.
supi tak ako si dopadla? treba sa ohlasit, alebo mam rovno prist do BM a naozaj mi to napockanie urobia? a treba najst aj blok o zaplateni?
ja bez prebalovacej tasky neviem byt. nosim ju stale zosebou.

mooncaa
13. kvě 2010

No korba mi přijde skutečně malá, možná jí Teutonka dělala malou vždy. Ale kočátek, ve kterém jsem vozila dnes 13 letého syna měl korbičku dlouhou 83 cm (už taky měla kulaté rohy). Přeto se mi do ní na délku nevešel v 6 měsících. Liberta korbička byla větší (používala jsem u babičky), ale připouštím, že možná jen na šířku a to bylo celkem zbytečné, teda na léto super, ale v zimě v ní dítě bylo utopené a měla jsem pocit, že mu je v ní zima - fusak nedokázal vyplnit celý prostor.
Ale já mám děti extrémě dlouhé, ale i ty by měly mít nárok se občas povozit i v kočárku, jinak to považuji spíš za diskriminaci. 😉 Nanašla jsem ty správné míry syna, ale v 1 měsíci měl 60 cm a 5.5 kg. A dupačky jsem měla ve výbavě i velikost 104.
Naštěstí čekám holčičku, ty bývají menší, alespoň dcera byla oproti synovi menší, jinak taky extrémě velká.

Díky za vychválení muffa, nylonové pláštěnky a clony. Plánuji ještě prodlužovací nástavec, až se nevejde do korby.

Chci se zeptat, využíváte nánožník? A přebalovací tašku? Zvažuji, zda pořídit. Musím pořídit najednou, v příští kolekci, by mohla chybět mnou vybraná barva. Případně jaké doplňky doporučíte?
Máte někdo kočárek v šedé barvě, zvažuji tuto barvu s tím, že budu měnit vnitřní vložku do kočárku a tím obměňovat a ladit k oblečení. Jen si říkám, jestli to zbytečně není moc smutná barva.

jmisa
14. kvě 2010

Prodlužovací díl nemám, malý šel do sporťáku v zimě a to měl fusak, tudíž mi to přišlo zbytečné a teď už stejně v kočáře jen sedí. Nánožník používám, v zimě na fusak a na jaře bez fusaku, odpadla nutnost nějaké deky apod. Nyní už jezdí jen v normálním oblečení.
Přebalovací tašku jsem měla, ale z drogerie DM, investice do origoš mi přišla zbytečná. Aktuálně jezdíme bez tašky, pouze na cestu autem ji beru, ale to mám v autě golfky. Na normální vychajdy nám stačí lahev s pitím, kterou mám v košíku.

editah222
14. kvě 2010

Já mám teď prodlužovací díl půjčený od kamarádky (děkuju) a jsem z něho nadšená. 🙂 Na druhé dítě si ho určitě koupim. Nikam mi nepadá deka, malé netahne na nožičky a mám super prostor na hračky. Možná to je zbytečnosti, ale kdybych to brala takhle tak nepotřebuju ani sluneční clonu (stači plinka) ani plaštěnku (protože v dešti se ven moc nechodi) 😉

adaba
14. kvě 2010

mooncaa: nánožník jsem využívali na 100%, super věcička, v zimě na fusak a na jaro buď na deku nebo bez, pořád byl kočárek upravený a vypadá to s nánožníkem pěkně, tašku máme origoš a líbí se mi že je dost prostorná, my v ní furt něco vozíme, někdy bychom potřebovali i větší 😀

scai
14. kvě 2010

Nánožník se mi hodí už teď, když je malá ve vlžné tašce. Aspoň to líp drží, vypadá to kompaktněji.
¨Za tašku jsem taky moc ráda, je tam hodně kapsiček, hodně prostoru, bez ní si to taky nedovedu představit

scai
14. kvě 2010

ale kecám, né nánožník, ale prodlužovací díl...nánožník mám ještě schovaný ve skříni 😀

vanesska
14. kvě 2010

caute baby,

zasa vam sem nachvilku skocim ale chcem sa spytat z vasej skusenosti ktore kolieska su na spirita lepsie 50 ci 60?
je v nich nejaky rozdiel v jazdych vlastnostiach alebo vo velkosti??

dakujem

lodgermaniacka
14. kvě 2010

vanesska, ja mam tie väčšie, ale to len preto, lebo sa mi viac páčili, ktore su lepšie neviem, ale podla mna tam nebudu rozdiely

akcull
14. kvě 2010

vanesska, kolečka jsou stejně velké, my máme 50 a jsem spokojená, vyber co se líbí víc tobě (ale mám spirita) u cosma jsou lepší ty 60, ty malé vepředu jsou mohutnější a bude se ti s nima lépe jezdit v případě nezpevněné cesty....

my jsme nejvíce využili přebalovací tašku, prodlužovací díl, nánožník a slunešní clonu, pláštěnku máme igelitovou a měla jsem jí na kočárku jen párkrát a stačila, ale ta nylonová je určitě parádnější🙂

vanesska
14. kvě 2010

dakujem kocky... no my tiez chceme spirit... a chceme ho pouzivat aj na korcule alebo do lesa a tak... no a nevedela som ci nie je rozdiel napr. v odpruzeni, v hrubke tej gumy co je na kolesach a pod...

niki11
14. kvě 2010

Ahojte Teutonacky! Tento-krat by som sa vas chcela spytat, ktore doplnky na zimu sa vam osvedcili na sportaku. Nemame vobec nic, tak neviem, ci predlzovaci diel a fusak, alebo fusak a ten kryt proti vetru alebo ako to nazvat... Poradte, uz by som pomaly zacala objednavat! Vdaka!

mirka285
14. kvě 2010

Vaneska len ti chcem povedat ze Teutonia nie je kocik na korcule..na korcule su specialne kociky na to urcene 😒

dadka2
14. kvě 2010

Akcull: reaguju na golfky Solano, taky jsem si je chtěla pořídit, ale letos už je v nabídce Teutonine nemá. Pídila jsem s proč a prý to byl jediný kočárek od Teutonie, který se nevyráběl v Německu a byly s nimi problémy, tak už je nedělají☹((, tak jsem místo toho vybrala Peg Perego Sí a jsem taky moc spokojená.

editah222
14. kvě 2010

Niki - fusak bych vzala každopádně 🙂 Prodlužovací díl podle toho jak bude tvoje dítě v té době staré, podle mě je super pro děti do té doby než v kočárku chtěji sedět, protože když je tam prodl.díl. neni tam " středové madlo". Co se týče nánožníku, já ho mám, přijde mi to praktické a kočárek je takový pěknější. Navic když bude v zimě třeba padat sníh tak neni třeba hned nasazovat pláštěnku.

Vaneska - Mirka má pravdu, už tady bylo několikrát psané, že Spirit není určený na jízdu na bruslích. Je to dost rizikové, ale to platí o většině kočárků.

akcull
14. kvě 2010

dadka, tak snad se mi s nima nic nestane☹, ale jsou takové festovní, přijdou mi že musí vydržet hodně..... Já je kupovala na MMB, ale skoro nové.
Jinak Peg Perego Si se mi taky moc líbil, má i dobrou váhu.🙂 Já jsem se hlavně řídila tím odpružením a skladností, my už jedny golfáče máme Maclaren Quest, ty jsou taky fajn, ale tak na nákupy a k doktorovi, ne na výlety na dovče.
Zkrátka zatím jsem z nich nadšená.🙂

editah222
14. kvě 2010

Akcull jsi prostě jedna ze zákaznic která je se Solane spokojená, tak buď ráda. Myslím si že kazové nebyly, jen to asi nebyl ten klasický standard od Teutonie. Pár stránek nazad o tom psal Michal. 🙂

vanesska
14. kvě 2010

no s tymi korculami som to myslela skor len tak prilezitostne a iba na uplnej rovinke... alebo myslite ze vobec?? 😕
a kvoli comu sa neodporuca na korcule? kvoli stabilite alebo nieco ine?

mirka285
14. kvě 2010

vanesska ved vzdy sa korculuje na rovinke 😉 proste teutonka nie je prisposobena na jazdu na korculiach..pise sa to aj v navode na kocik....inak ja neviem,raz som spadla tiez na rovinke na korculiach,a keby som mala pred sebou kocik,urcite ho prevratim ☹ to je proste pud sebazachovy,proste padas,tak sa chces zachytit 😔 takze ja ked budem chciet ist korculovat,malu radsej prenecham babke akoby som riskovala ze si ublizime 😉

andreb
14. kvě 2010

ahojte, predavam pouzivane vajicko romer plus adaptery na teutoniu ak by ste mali zaujem ...vid bazar
inak neviem o com sa prave vedie diskusia, ale kocik odporucam 🙂 mame spirit a nachodene mame uz slusne

babyrenka
15. kvě 2010

odpověď pro vanessku : Fashion korby do roku 2008 měly Alvi matraci nasunutou zespodu do vnitřní vložky korby, takže bylo nutné při zpřípadné změně barvy měnit vnitřní vložku, od kolekce 2009 a 2010 je matrace samostatný díl a je možno měnit pouze potah matrace z kolekce Fashion designu a doplňků Color - it, takže pokud už nějakou barvu máte a chcete ji změnit, není problém objednat tyto doplňky u kteréhokoliv prodejce Teutonie, stačí si pouze vybrat barevné ladění, odpovídající Vaší barvě.

labutka
15. kvě 2010

niki, na zimu jednoznacne odporucam ten chranic na ruky, anglicky nazov polar bear. super vec.

mell
15. kvě 2010

ahojky, mám dotaz, který tu určitě byl už milionkrát řešený, ale číst 126 stran asi není možné 😀

zajímala by mě nosnost Spirita a nosnost jeho košíku... a taky jestli někdo nevíte nosnost fashion korby.

babyrenka
15. kvě 2010

odpověď pro mell :
nosnost kočárku Teutonia Spirit je 15 kg, což je stejné, jako u všech kočárků, to je celosvětově předpokládaná váha dítěte ve třech letech, tedy v době, kdy už většina dětí normálně chodí a kočárek již prakticky nepoužívá. Konstrukce je však natolik masivní a pevná, že krátkodobé přetížení o tři kilogramy není pro ni problém. Doporučené zatížení transportního koše u kočárku je do 5 kg a je třeba počítat s tím, že i toto zatížení se počítá do celkového zatížení kočárku, tedy do výše uvedených patnácti kilogramů.

babyrenka
15. kvě 2010

ještě k Fashion korbě : maximální zatížení Fashion korby je 9 - 10 kg, což je dostačující, protože v té době již většina dětí normálně sedí a je možné je bezpečně přepravovat na sportovní sedačce kočárku.

pett7
16. kvě 2010

zatížení korby mě nenapadlo, tak to nakonec půjdem do sporťáku kvůli váze a né délce 🙂 malý má 6m a skoro 9kg je velký a dlouhý, ale v korbě se mu už moc nelíbí nevidí ven takže to vyjde 🙂 . když ještě sám nesedí, ale dokáže se přitáhnout a chvíli sedět můžu ho nechat chvilku v té prostřední poloze pololeh ve sporťáku?

vanesska
16. kvě 2010

babyrenka... tak nejako som to nepochopila k tej zmene farby matraca... 😕
ja som mala na mysli vlastne vymenu celej tej vnutornej vlozky alebo ako to nazvat...
ak mam teda korbicku z roku 2008 ktora ma to vnutro ruzove mozem si objednat novu tu vnutornu vlozku napriklad bielu z novej kolekcie 2010??

babyrenka
16. kvě 2010

odpověď pro vanessku :
v letošní kolekci je možnost si u Fashion korby objednat zvlášť barvu korby, střechy korby a vnitřní vložky s potahem matrace. Takže pokud si objednáte bílou vnitřní vložku, bude k ní automaticky i bílý potah matrace. Pokud byste chtěla i jinou barvu potahu matrace, lze si objednat jako další doplněk jinou barvu potahu matrace, tu si můžete vybrat ve všech barvách color-it, kde je všech patnáct barev fashion designu a dalších sedm vzorovaných potahů.