Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sussanah
30. led 2011

holky, mam dotaz. Mame Spirit S3 a ukazuju nad skejtem pro mladeho az se narodi mimco. Vyuzili jste, mate zkusenosti, jde to pridelat k S3, jde to vubec pouzit na podzim,v zime (mlade se nam narodi v zari)? Diky 🙂

avenev
31. led 2011

@baarca kaiser mi bude pasovat aj do vanicky aj do sportaku? dakujem

babyrenka
31. led 2011

@maruska38 : za kočárek Fun System by mělo jít namontovat stupátko od firmy Lascal Buggy board Maxi. To dle popisu výrobce umožňuje přichycení na konstrukci od 31 do 54 cm širokou ( myslím tím vdálenost trubek rámu ) a do výšky od 7 do 39 cm. Stupátko je hodně přizpůsobitelné rozdílným konstrukcím, takže jeho montáž na Fun System by neměla být problém. Jen bych to radši u prodejce vyzkoušel i s nástavbou kočárku a dítětem, které na stupátku bude jezdit, protože se může stát, že po nasazení nástavby si přepravované dítě nebude mít kam stoupnout.

cobriatko
1. únor 2011

@babyrenka ďakujem, ten kočiarik je nový, bola to vzorka v predajni, tam ani slniečko na neho nesvietilo, takže farba by mala byt ok. Teda podľa mňa nieje vyblednutý 🙂. Asi to bude najjednoduchšie ak si kúpim čierny originál z novších kolekcií....

teodorka
1. únor 2011

@avenev ano bude pasovat

bolk
1. únor 2011

@babyrenka děkuji za odpověď

bolk
1. únor 2011

Mám ještě jeden dotaz. Nevíte, jestli lze prát měkkou vložnou tašku a dolní košík na nákup? V obou je jakási výztuha, ale nevím jaká a trochu se bojím, aby seto vodou nerozmočilo. Děkuji za odpověď

pett7
1. únor 2011

košík peru ručně a není problém..prodlužovací díl taky

maruska38
1. únor 2011

@babyrenka moc dekuji za odpoved, strasne si me potesila. Zkusim zjistit podrobnosti. Kocik me vyhovuje a skvele se s nim jezdi,tak by mi bylo lito, ze bych ho musela prodat. Jeste jednou diky.

babyrenka
1. únor 2011

@bolk : měkkou vložnou tašku vyprat lze, stačí ze spodní kapsy vytáhnout desku, která vyztužuje dno a vytáhnout z tunýlku kovovou výztuhu okolo hlavy. Tu můžete vyjmout po odepnutí druků na koncích, ten na tunýlku je dvojitý, tedy drží i výztuhu zevnitř látkového tunýlku. Pro snadnější vložení tašky do pračky můžete rozepnout zip na boku tašky u hlavy. Výztuhy zašité do látky tašky okolo hlavy jsou plastové, stejně jako výztuhy v přepravním koši, takže jemné přeprání na 30°C by nemělo prané části poškodit, výztuha v přepravním koši musí být vodě odolná, protože se počítá s provozem kočárku v mokru.

luciferova
2. únor 2011

Ked uz perieme- ako rozmontovat budu? Tiez som ju chcela oprat a neprisla som na to, ako ju "vyzliect". Vdaka 🙂

mahulka75
2. únor 2011

@luciferova Ahojky, musí se rozmontovat šroubky po stranách boudy, aby šly vyndat ty dráty. Ale možná je lepší si nakreslit jak tam byly, aby nebyl problém při následné montáži. Krásný den 🙂

luciferova
2. únor 2011

Jeeej super, diky

bolk
2. únor 2011

@babyrenka Děkuji moc. Hlavně za informaci, že vyztužovací prvky, které nelze vyjmout jsou z plastu.

hadeline
2. únor 2011

Holky prosím vás o info. V prodejně gessleinu mi pan majitel tvrdil, že Teutonia vyrábí svoje kočárky v Číně. Můžete mi prosím některá zkouknout na teutonce ty cedulečky na kterých je napsáno "made in" kde se teda vyrábí? Vrtá mi to hlavou. Díky

tonko_babymarket
2. únor 2011

@hadeline
Ak by to bol čínsky výrobok, tak je o piatich farebných prevedeniach, tak ako pri iných značkách, ale viditeľne ťa chcel "nalomiť" na Gesslein.
Gesslein, Teutonia i Hartan sú nemecké značky 😉 a určite ich nevyrábajú v Číne, sú to konkurenčné značky, ktoré sú porovnateľné kvalitou, cenou i možnosťou výberu doplnkov a farebných kombinácií.

luciferova
2. únor 2011

Ved aj adidas siju v cine a je to (vraj) kvalitna znacka 😉 to sa nevylucuje podla mna...😅

hadeline
2. únor 2011

@tonko_babymarket Díky. Byla moje hloupostu mu říct, že se rozhoduji mezi G a T.No, ale můžu říct, že pán to měl naučené jako básničku. Vyhrála Teutonia.

@luciferova na boty jsem ras (hned se mi všechny rozpadnou) takže nemůžu porovnávat 😀

tonko_babymarket
2. únor 2011

@hadeline
I teutonia skúsila x rokov dozadu lacnú pracovnú silu v Číne, ale kvalitou vtedy išli dolu, a tak sa vrátili s výrobou do Európy (odvtedy je 3 ročná garancia), a preto ta výroba trvá neskutočných 12 týždňov 😢 a cena kočíkov je vyššia a zodpovedá nemeckej kvalite.

susyk
2. únor 2011

Ahoj určitě teutonii vyrábějí v Německu. Nebo aspoň do roku 2008 určitě, to sme jí kupovali my a v záručním listě bylo určitě made in germany.

novazienka
3. únor 2011

@michal_spuntik

Ahoj Michal,
ja sa tiež neviem rozhodnúť. Porovnávam Teutonia Cosmo s Hartanom Racer GT. Mám malé auto a tá Teutonia sa mi zdá o niečo menšia, ľahšia a spratnejšia. I keď i Hartan (spodná poskladaná časť) sa mi zmestí do kufra. Hartan je pevnejší a velmi sa mi páči, že sa dá strieška sklopiť úplne dole. Je to super keď sneží, alebo fúka vietor.
Hartan má o niečo väčšiu vaničku a myslím že i športová časť je väčšia. Bábätko sa narodí v apríli, takže keď bude mať 7 mesiacov bude potrebovať priestrannú športovú časť an fusak a deku. Bývam na kopci a neviem, ktorý z nich by sa mi lepšie tlačil do kopca a manévroval - cesta - chodník - obrubníky.
Ďakujem za radu.

luciferova
3. únor 2011

@novazienka ten co ma rucnu brzdu, ak teda byvas na kopci 😉

tonko_babymarket
3. únor 2011

@luciferova
- súhlasím, ak kopec, tak je fajn mať brzdu, čiže ak Cosmo HB
@novazienka
- teutonia Cosmo viac mestský kočík, skladnejší a Hartan Racer je odpruženejší, väčší

pett7
3. únor 2011

@novazienka bouda teutonie jde sklopit taky, sedačky mi přišly stejné,ale největší ma Gesslein teda vyškově.. rozhodně ale ruční brzdu já bych bez ní nefungovala

novazienka
3. únor 2011

Dakujem za odpovede. Ručnú brzdu majú oba. Najskôr som chcela Hartan VIP XL, ale ten nemá ručnú brzdu. Ano Teutonia je super, len čítam že veľa báb má problem v teréne a na snehu. Plusom je, že je spratnejšia a skladnejšia. Ja bývam na kopci, je tu plno obrubníkov a velmi hrbolatý povrch. Preto sa mi ťažško rozhoduje medzi Hartanom, ktorý je asi do terénu lepší a medzi spratnejšou a ľahšou Teutoniou.

michal_spuntik
3. únor 2011

@novazienka
Ahoj, tady na fóru Teutonie ti asi většina zde přítomných doporučí spíš Teutonii. Na druhou stranu kdo kočárky zná, určitě uzná i kvalitu Hartanu. Oba dva tyhle kočárky jsou samozřejmě dobrou volbou a jsou si ve všech parametrech velmi velmi blízko.
Pokud se ptáš na můj osobní názor, pocitově bych zvolil mezi těmito dvěma kočárky Cosmo určitě ve variantě s ruční brzdou. Ale ať už se rozhodneš finálně pro jeden nebo pro druhý, určitě je to vždy dobrá volba.
Michal

novazienka
3. únor 2011

Ďakujem Michal. Zaujal ma aj ten kočíkov v Nemecku, kde lepšie obstála Teutonia. Ale aj Hartan bol ok.
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2538-Test-koci...

michal_spuntik
3. únor 2011

@novazienka
ahoj ještě jednou. Pokud mohu doporučit, tak tento článek je opravdu ten nejméně vhodný jako podklad pro výběr kočárku... Stiftung warentest, v tomto případě nadělal víc škody než užitku...
Michal

hojda
3. únor 2011

@michal_spuntik můžu se zeptat proč? Tahle instituce je celkem věrohodná.