Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pajushka
7. bře 2011

@tonko_babymarket Díky, díky.

krpcek
7. bře 2011

@lenulice je to divne, ale co narobis. ja som to nikdy neriesila, ani nebudem. ako som uz spominala mam aj ine tasky a kocik uz pouzivame len prilezitostne. nie je to taka vada, ze by mi to nejako hrozne vadilo.
a zas neviem, ci by som len preto, ze mi nejake farebne odtiene nekupila znova tento kocik . . . . ma planujem aj pre druhe si nechat tento a potom ho niekomu darujem.

ma12
7. bře 2011

@michal_spuntik Ahoj Michale, jsem stastnou majitelkou teutonku a nemuzu si ji vynachvalit.
Nicmene se nam ted narodilo mimco, takze jsme nasadili korbu a velka (dvouleta) musi chodit. Ale nejak zapomnela, na co se nozicky pouzivaji. Takze premyslim nad tim, ze bysme poridili skate. Muzete poradit, jestli na to nejaky skate pasuje?

gabika84
7. bře 2011

ahojte. ak niekto kupoval novu 3kombinaciu teutonie, viete mi prosim povedat kolko ste za nu dali? vcera mi predavacka povedala v obchode cenu, ale mam pocit, ze sa asi "sekla" 😒

michal_spuntik
7. bře 2011

@ma12 ahoj, na Mistral S a P existují originál skejtíky (jeden typ s nafukovacími kolečky a druhý s plastovými). Na Sprita, Cosmo a spol se tyhle skejtíky nedají upavnit, ale máme vyskoušený švédský Lascal Buggyboard - ten tam pasuje velmi dobře.

ma12
8. bře 2011

@michal_spuntik mam Cosmo 😉, tak to se na ten skejtik pujdu podivat, protoze co jsme zkouseli, bylo spatny. Mala byla presne pod tou rucni brzdou ☹, kolik stoji?

ma12
8. bře 2011

tak na cenu uz jsem se podivala, vypada to dobre. Kdy jste ve spuntiku vy osobne, chci primo vas. Mam spatne zkusenosti s Vasimi prodavackami (psali jsme si viz bankomat), takze jak vidite, vracim se k Vam 😉

mirka285
8. bře 2011

@gabika84 a kolko ti povedali?ja som kupovala minuly rok,s vanickou,prebalovacou taskou,nanoznikmi,farebnou vlozkou,plastenkou,sietkou proti hmyzu a fusakom ma vysla 900 eur...

gabika84
8. bře 2011

@mirka285 jaaaj tak to by potom mohlo byt. povedala mi 890,- za 3 kombinaciu, teda sportak, vanicka, autosedacka. potom som pozerala niektore internetove stranky a vyskladat si cely kocik vychadzalo okolo 1000,- tak som myslela ze sa pani pomylila, kedze to bol normalny kamenny obchod. dakujem miri 🙂

lemurko
8. bře 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci by niekto vedel porovnat Teutoniu Mistral S a Hartan Topline S? Rozhodujeme sa medzi nimi, ale zatial sme teda len pri tom, ze hartany su o par drobnych lacnejsie. Vdaka

tonko_babymarket
8. bře 2011

@gabika84
tiež si myslím, že sa pomýlila, možno zabudla narátať podvozok, už sa to niekoľkokrát stalo...
@lemurko
najlepšie zbehnúť do niektorého obchodu a oba si vyskúšať...

lemurko
8. bře 2011

@tonko_babymarket
uz som oba videla aj oba skusala. Nie vsak tak, ze by som ich postavila vedla seba. Prvu sme videli Teutonku u vas a mysleli sme, ze je rozhodnute, potom sme narazili na hartan prave ten topline S bol vystaveny aj s vanickou aj so vsetkym prislusentvom a zdal sa nam tiez super. Cenovo su takmer rovnako, takze preto ma napadlo opytat sa, v com je vlastne rozdiel, ak nejaky je. Pokial viem, tak sa daju u vas kupit oba...

cinamon7
8. bře 2011

konecne sa otepluje a my mozeme nase ferrari vyuzivat 🙂

luciferova
8. bře 2011

@tonko_babymarket a kolko stoji novy podvozok? napriklad cosmo a spirit?

tonko_babymarket
8. bře 2011

@lemurko
- dajú sa aj oba vidieť, postaviť vedľa seba a porovnať...rozdielov je tam viacero...
@luciferova
- samostatne podvozok sa neoplatí kupovať, ak ho budeš chcieť posunúť ďalej, tak ho skôr predáš ako športový kočík

luciferova
8. bře 2011

@tonko_babymarket ok, ale kolko stoji?

cabalkova
8. bře 2011

Dobry den, neumel byste mi prosim nekdo poradit, zda adapter na sedacku Tariio, pouzivany se Spiritem, pujde pouzit take na BeYou!? Diky.

babyrenka
8. bře 2011

@cabalkova : Teutonia sice připravila nový univerzální adaptér pro Tario, ale stávající adaptér pro Tario na Spirita lza použít i na BeYou!

lemurko
9. bře 2011

@tonko_babymarket
No teda priznam sa, ze takato odpoved ma velmi nepotesila. Nemohol by si to prosim teda nejako zhrnut (rozdiel teutonia a hartan). Nejde mi samozrejeme o vizualne rozdiely, ale skor o kvalitu, vychytavky, co moze byt u jedneho problematicke, v com je zase druhy lepsi...atd. Chcem sa rozhodnut v klude doma, na nakup sa pripravit, nie sa zbrklo rozhodovat v predajni, to je aj dovod preco pisem sem.

tonko_babymarket
9. bře 2011

@lemurko
táto téma je o teutonii a mne tu veľmi radi admini mažú príspevky a moja 1/2 hodinová snaha by vyšla nazmar...

martinamil
9. bře 2011

Děvčata, kamarádka prodává ani ne 2 roky starého Spirita v kompletní výbavě. Sporťáček tmavě modrý, včetně prodlužovacího dílu, hluboká korbička lososová, lososová autosedačka včetně adaptéru na kočárek a isofixové základny do auta.
Kdyby jste měla některá zájem napiště IP, pošlu fotky.

ada22
10. bře 2011

@lemurko ahoj předevčírem jsem v kice viděla Hartan s line ty přední kolečka otočná a přehazovací ručka a topline xl čtyři pevná kolečka a zároveň tam měly spirita. Teutonia má mnohem hezčí potahy než hartan a takové to designové zpracování. Pružení jsem úplně nezkoumala, ale obě značky si myslím mají slušné. Hlavně v krámu na rovné podlaze bez nerovností se to blbě pozná 🙂 . Co mi přijde u hartanu lepší je velikost boudičky u teutonky je sice elegantní, ale přijde mi děsně nízko a malá u hartanu je výš nad končící sedačku. Teutonka má zase vychytanější tu větrací síťku, kde jde v létě odepnout kus boudičky. Hartan má i líp vyřešeno to madýlko před dítě, které mi u teutonie přijde děsně nízko. Ani jeden teda nemám vyzkoušený v praxi 🙂. Teprve kočárek budu vybírat 🙂,ale pár zkušeností co bych od kočárku chtěla mám odježdění s kočárkem s neteří a co tak měly kočárky kamarádky.

ada22
10. bře 2011

Jo a ještě hartany mají možnost dát výš rukojeť. 🙂

lemurko
10. bře 2011

@ada22
velmi pekne dakujem

rokoja
10. bře 2011

Ahoj všem kdo uvažujete nad koupí Teutonky,
ptala jsem se tady nedávno na autosedačku jestli Pebble nebo Tario, rozhodli jsme se pro Tario a vyrazili omrknout celou sestavu do Špuntíku v Teutonia days, abysme chytli slevu, přece jen při těch cenách je rozdíl znát. Mohu všem vřele doporučit, nebyli jsme si jistí jestli Mistral S nebo Spirita a hlavně,jestli se vejdeme do výtahu, půjčili nám podvozek Spirita na zkoušku v praxi, doma jsme otestovali, zda projedeme všude, kde potřebujeme a ještě máme čas rozhodnout si barvičky do neděle 13.3., kdy končí Teutonia days, takže kdo ještě uvažujete o koupi, pořád máte čas si otestovat, rozhodnout a využít slevy. Doufám, že budeme další z majitelů, kteří budou na Spirita pět ódy 🙂.

rokoja
10. bře 2011

@ada22 Ahoj, co se týče rukojeti, nevím jak jste vysocí, ale můj chlap má bez centimetru 190 a rukojeť u Spirita mu bohatě stačí a nemusí se nijak hrbit, zkoušel si to zrovna včera. Takže pokud nejde o úplné extrémy, musí v pohodě vystačit i vyšším lidem. Co se týče madýlka, tam nemůžu sloužit, to poznáme až v praxi, jak nám bude nebo nebude vyhovovat.

martinamil
10. bře 2011

Děvčata - pro velký zájem vložím pár fotek sem a kdo bude mít zájem o další, prosím o email.

Cena je 18.000 Kč (pořizovací cena 35.000), Kupovaná v květnu 2009

Jedná se o maximální komplet TEUTONIA Spirit S3 - 3-kolový podvozek (poškrábaný od skládání do auta), hluboká korbička tmavě šedá s lososovým vnitřkem, MiniNest v lososové barvě do hluboké korby, autosedačka lososová, adaptéry na kočárek, 2 isofixové báze s nohou na jednoduché umístění do auta (mohou být umístěny ve dvou vozech a nemusí se pořád znovu kurtovat), prodlužovací díl k sportovní části, nánožník a mnoho dalších doplňků.

ada22
10. bře 2011

@rokoja Ne jsme normálně vysocí, jen jsem to uváděla jako další rozdíl. 🙂 Zároveň mi vyhovuje, když můžu mít rukojeť ten kouse od ohýbacího kloubu víc do rovna. No popisuji to jak tatar 🙂 . asi jako to je vidět na obrázku, kde je sporťák. Vůbec jsem nechtěla hanit Teutonku jen jsem psala co jsem si tak všimla v čem se liší 🙂 od Hartanu.

skippy7
10. bře 2011

dievčata ,
prosim vas, aky FUSAK použivate do šporťaku? vdaka

gucci
10. bře 2011

@skippy7 Lodger bunker