Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

rokoja
10. bře 2011

@ada22 To joo, já právě myslela, že zatím taky rozhodujete, tak jsem chtěla jen uvést, že pro běžný dav musí být dostačující i rukojeť Teutonek. Klidně ji pohaň, když něco zjistíš, za ty peníze, ať se to ví, kde jsou mouchy, já na ni nejsem nijak háklivá, že neexistuje ideál pro všechny je jasný... 🙂 a kvalitní jsou určitě oba dva. Postupem času, až budeme používat, tak na případné neduhy tady ráda upozorním 🙂, ale teď jsem si odfrkla, že jsme se rozhodli a nemusím to dál řešit, je to fakt náročný, jak výběr nového auta 😀 .

ada22
10. bře 2011

@rokoja 😀 já bych tak nejraději "pět" kočárku. Do terénu na parádu do MHD na běhání 🙂

rokoja
10. bře 2011

@ada22 To mi povídej, přesně tak... 🙂), ale kde na ně vzít a nekrást, co?🙂 a u nás bychom neměli ani místo, nemáme žádný sklípek, garáž, nic a malý byt, budem rádi, když se tu poskládáme a v pidi předsíni ještě budeme zakopávat o kočár, protože není kde v baráku nechat, šílenost. Takže mít jich víc, musela bych je začít věšet na strop místo lustru 😀. Přeju štastnou ruku při výběru!🙂

ada22
10. bře 2011

@rokoja diky 🙂

sussanah
11. bře 2011

Ahoj, prosim o radu. Kdyz uz ma byt ted konecne teply a slunecny vikenc, tak jsem se rozhodla konecne vyprat ten nas zablaceny kocar. Potahy jsem sundala vsechny i strechu, ale zustala tak jedna kovova vystuz, vadi to nebo to muzu prihodit do pracky k ostatnim potahum? A na kolik prat? Pisou na tom na 30, ale to se mi zda docela malo, myslite ze to prezije prani na 40? Mame kombinaci bila,cerna,cervena no a ta bila uzje spis taky cerna 😅 Poradite? Diky

michal_spuntik
11. bře 2011

@sussanah ahoj, před časem jsem nafotil několik obrázků jak tu boudičku rozebrat, vyndat žebra a zas jí po vyprání složit - mám to tady: http://www.spuntik.cz/jak-vyprat-boudicku-kocar... ... snad to admini nezmažou.
Michal

sussanah
11. bře 2011

@michal_spuntik diky moc, to jsem to v tom pripade udelala dobre 🙂 Odsroubovala jsem, vyndala jsem tu hlavni obruc (i s polstrovanim) a pak tu kovovou tyc. Ale pak je tam jeste jedna vsita se mi zda. Nebo je to jen nejake vyztuzeni, ktere v pracce nevadi? prani teda jen na 30?

sylvajs
11. bře 2011

@gucci Lodger Bunker nebo Aesthetic

gucci
11. bře 2011

@sylvajs psala jsem Lodger Bunker 😉

tonko_babymarket
11. bře 2011

Mnohé mamičky hľadajú aj prechodné fusačiky do teutoniek...veľmi pekne sedia http://www.buggysnuggle.com/

lila75
13. bře 2011

asi tak o mesiac sa chystame predat nasu Teutonku Spirit S3. Bude mi sice za nou smutno 😉 ale co sa da robit. Nas drobec ma uz rok a stvrt a zo vsetkeho najviac chce chodit pesi. A kedze sme uz kôli dovolenke kupili golface (lebo by sme sa do auta nespratali 5 ludi + batozina + kocik) tak si myslime, ze Teutonku uz vlastne potrebova nebudeme. Len chcem este pockat, kym sa trochu otepli, dovtedy este sem tam pouzijeme. Planujem si potom dat inzerat, len by ma zaujimalo ci vobec by mal niekto zaujem. Je cervena+ hlboka vanicka+ taska. Je este v zaruke, kupovana na jesen 2009 a pouzivana od 1/10-6/10 hlboky a potom sportak. Je v bezchybnom stave, akurat na kolieskach je vidno, ze sa pouzivali sem tam nejaky skrabanec na kostre, ale tomu sa neda vyhnut. No latkove casti su ako nove, cistucke bez jedineho fliaciku a bez jedineho kazu, farba pôvodna-nevyblednuta ani od slnka ani od prania. Musim povedat, ze sme boli s nou spokojni na 100%. Je to super kocik, lahucky, lahko ovladatelny aj jednou rukou, lahko sa sklada do auta... proste, ako povedal môj muz: nase cervene Ferari🙂

milarepa
15. bře 2011

Dotaz na babyrenku: Dobry den, mam moznost dobre koupi Teutonia Cosmo, ale stale vaham mezi T.Mistralem S, Hartanem S ,H. Racerem S a H. VIP.Bydlim ve meste, kde budu kazdy den korzovat,ale rada budu chodit i do prirody.Bydlim ve 3 patre bez vytahu a kocarek budu muset davat bud do sklepa, kde musim sjet jedno schodiste bez najezdu,nebo hrkat s kocarkem do 1p.,coz jsou tri schodiste.Ktery z tech kocarku by jste mi doporucil s ohledem na vahu, protoze mam moznost bud kocarek rozlozit a odnest po kusech, nebo s nim hrkat po schodech, s tim ze mimco ci ditko extra odnesu predem.Prehazovaci rukojet se mi moc libi,ale nevim, zda dat vetsi duraz na vahu kocarku vzhledem k prenaseni ci sjizdeni schodu.Je mozne pokud si vyberu Cosmo, vymenit kolecka za nafuky.)?Zdalo se mi, ze by nafukove mohli lepe zvladat ty schody.A Cosmo mel taky nejvetsi z tech vsech kosik.Cekam mimi na konci kvetna, tak uz neni moc casu. Dekuji za odpo, od Spuntika jsem rady uz dostala.)Spirit nebo Cosmo,ale Spiritu se prave vzhledem k castemu prenaseni bojim.Tak jeste jednou diky za odpoved.Kamila

babyrenka
15. bře 2011

@milarepa : když to vezmeme po jednotlivých modelech, tak Cosmo bude na přenášení mít stejnou váhu jako Spirit, Mistral S bude o něco těžší. Pokud budete chtít jet do lehčího terénu, tak nejlehčí, nejpohodlnější a nejsnadnější jizda bude se Spiritem, pak bude pro miminko pohodlný Mistral S a nakonec to bude Cosmo. Spirit nabízí totiž největší kola, takže budou mít i díky počtu kol nejmenší odpor, u Mistralu S máte možnost jet většími zadními koly napřed, takže v terénu bude na ovládání lehčí, než Cosmo. Oba prvně jmenované podvozky mají také na přenos odpružení delší páky než Cosmo, takže budou i měkčí. Pokud porovnáme prostor v přepravních koších, dostaneme zcela stejnou přepravní kapacitu, všechny pak jsou omezeny doporučenou váhou přepravovaných věcí do 5 kg. Koš Cosma je úplně stejný jako u Spirita, protože mu svůj koš typově od loňské kolekce daroval. Pokud si zvolíte Cosmo, nemůžete používat nafukovací kola, protože ta se vyrábějí pouze ve vzoru 60A a velikosti 12,5 palce ( 280 mm ), Cosmo žádná taková kola nemá, zadní kola Cosma mají pouze 10 palců ( 254 mm ). Největší výhodou Cosma tedy bude jeho minimální rozměr, když ho složíte do kufru auta, tam pak díky velikosti prohraje Mistral S, opačný pocit pak budou mít rodiče s výškou okolo 180 cm, pro ty bude Cosmo na pohodlnou jízdu tvrdé a na pohodlné ovládání malé a nízké.

zuzanaca
16. bře 2011

Ahojte 🙂
Chcela by som kupit teutoniu spirit. Neviete, kde by som ju zohnala najlacnejšie? 😉

hojda
17. bře 2011

@zuzanaca Asi v Německu (ale pozor na řešení případné záruky) a nebo zkus TEutonia days.

zuzana581
17. bře 2011

Ahojte. Už tu bolo niekde spomínané, ako sa nastavujú kolesá, ak zaťahujú do jednej strany, ale neviem to nikde nájsť. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.

babyrenka
17. bře 2011

@zuzana581 : pokud máte Spirita S3 nebo Team Alu, tak nad blatníkem zezadu vidlice předního kola je seřizovací šroub s matkou. Matku nebudete povolovat, ale kolo zajistíte aretací a budete otáčet šroubem ne jednu nebo na druhou stranu. podle smyslu otáčení se bude zajištěná vidlice otáčet doprava nebo doleva. Pokud máte Cosmo, Mistral S, Fun system nebo Lambdu, pak máte seřizovací šrouby zezadu za ovládáním aretace předního kola. Postup nastavení přímého směru je stejný, jako v předešlém případě. U všech variant máte postup nastavení zobrazený v návodu k používání kočárku.

druidee
17. bře 2011

@zuzanaca zdravím, já teď byla v jednom kamenném obchodě u nás (nejde mi to do IP dát ten odkaz) a Cosmo HB mají o 5tis levnější než kde jinde.... 😨 , tak by mohli mít i dobrou cenu na spirita, zkus přes google Dara baby Valašské Meziříčí-na netu kočárky nemají,ale v obchodě ano, zkus je oslovit 😉

pett7
17. bře 2011

@druidee myslím si, že to bude spíš doprodej kolekce, nebo tam není něco započítané jinak tam mají ceny stejné jako všude jinde já tam kočár taky kupovala, teutonia má skoro jednotné ceny tady v Čr.

druidee
17. bře 2011

@pett7 hm, no také mi to nesedí, cosmo jsem pořídila jinde, páč vím, že ty ceny jsou v podstatě všude jednotné. ale je to tak a bylo to na cosmu s ručkou 2011, sporťák a ještě tam je "cena s DPH 12 800,-" no nechápala jsem..ale že už kočárek mám, neptala jsem se.. 🙂

pett7
17. bře 2011

@druidee asi to nebude jen tak..loni jsem videla spirita z roku 2008 taky v Daře, ale Nový Jičín výrazně levnější byl to takový ten hnědý papoušek ..

druidee
17. bře 2011

@pett7 😀 😀 kdo ví, co za tím je, no mají ho tam nahoře, čokoládově hnědý 😉

michal_spuntik
17. bře 2011

@druidee @pett7 ahoj, to Cosmo bude velmi pravděpodobně doprodej kolekce 2010 (čokoládově hnědý je design číslo 4020). Cena 12.800 je ceníková cena samotného podvozku Cosmo 2010 s ruční brzdou. Na to je potřeba připočítat cenu sportovního sezení 3.480,-. Zkuste to proklepnout, ale nejspíš to tak bude.
Že se jedná o kolekci podvozku 2010 a ne 2011 poznáte například podle toho, že pod páčkami na odepnutí korbičky nebo sportovní sedačky nemá "čudlíky" pojistky v zelené barvě. A také to bude mít napsáno na identifikačním štítku na podvozku dole.

druidee
17. bře 2011

@michal_spuntik díky, Michale, za objasnění, také mě pak napadlo, že to je jen cena za podvozek.. nj, to mají docela blbě udělané teda.... 🙄 z jiných prodejen jsem zvyklá, že je na kočárku cena kompletní za to, co je u něj vystaveno, nebo každý díl zvlášť s cenovkou.. 😉 tady jiná cenovka na kočárku vůbec není (to jsem se dívala 🙂 )

zuzana581
18. bře 2011

@babyrenka Ďakujem. Ráno to vyskúšam. Skúsim nájsť aj manuál 😎

tygrik2
18. bře 2011

@michal_spuntik Dobry vecer, chtela jsem vybrat kocarek na mirny teren typu sotolina, nezpevnena cesta, obcas nejaka lesni stezka. Cetla jsem o Spiritu jako o kocarku do terenu, ale taky jsem se docetla na internetu o jeho castych problemech s prednim koleckem, coz je docela pochopitelne, protoze to jedno kolecko absorbuje veskere narazy. Proto bych se priklanela spise k Mistralu S ,nebo prinejhorsim ke Cosmu. Sice bydlim ve meste,ale planuji vyjezdy na nezpevnene cesty za mesto. Proto bych se chtela zeptat na doporuceni ohledne Cosma nebo Mistralu S, s tim ze ten bude mozne v terenu pretocit velkymi kolecky dopredu. Muzete mi prosim poradit , jestli ma Mistral S nejakou jinou nevyhodu krome vahy, popripade casto opakujici se zavadu nebo slabinu? A nebo prece jen myslite, ze Cosmo by zvladlo sporadicke vylety po sotoline? Dekuji za odpoved.

michal_spuntik
19. bře 2011

@tygrik2 pokud nechcete Spirit, nevadí. S Mistralem S samozřejmě v terénu jde jezdit velkými koly dopředu. Nejsem sice přesvědčen, že je to nějak extra příjemné ježdění, ale na překonání teréních nerovností ho takto využívat samozřejmě lze. U Mistralu S (ani P) se téměř žádné závady nevyskytují (chce se mi skoro napsat vůbec žádné), rozhodně jsme za celou dobu nenarazili na nějaké "slabé místo", kvůli kterému bych měl zábrany ho doporučit. Je pouze potřeba počítat s tím, že je o kousek těžší a po složení zabere trochu místa navíc. Na druhou stranu Csomo jednoznačné sporadické výlety po štěrkové cestě zvládne.
Asi ideální variantou by pro vás bylo zvolit nový BeYou! - přehazovací rukojeť a velá kola jako u Mistralu S, kompaktnost a skladnost téměř jako u modelu Cosmo, standardně výborné Teutonia odpružení...
Michal

babo01
19. bře 2011

vy uz mate teutonia days za sebou🙂) ako je na tom beyou...asi to je moj favorit 😀

marianas
19. bře 2011

@tonko_babymarket alebo @michal_spuntik
Ahojky. Neviem nájsť návod k autosedačke Romer (vajíčko od narodenia), ktorú máme spolu s Teutoniou Cosmo. Do koľko kíl môžem nosiť dieťa v autosedačke pripevnenej na podvozok kočíka? Mám pocit, že tie adaptéry veľkú hmotnosť neudržia, i keď konštrukcia asi áno. Keď bude teplo, nebude sa mi chcieť k rodičom nosiť celý kočík, tak by som malého (9 a pol mesiaca, 9 kg) nosila radšej v sedačke. Ďakujem za odpoveď.

babyrenka
19. bře 2011

@marianas : nosnost adaptérů je prakticky stejná jako nosnost autosedačky. Takže je do 13 kg.