Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
8. srp 2013

@januli252 Je to škoda, že ta barva nevydrží, i když Teutonia asi nešisuje jako jiné kočárky, sousedka má jinou značku a oranžový kočárek, je to tálně vybledlý☹.

cizu
10. srp 2013

@babyrenka Dobrý den,
mám koupený kočárek Spirit v 11/2011, ale dodaný v 01/2012 - teď jsem po jarním čištění narazila na dírky ve švu na boudičce - není to místo, ve kterém by se cokoliv ohýbalo nebo manipulovalo, proto mne to překvapilo☹ Chtěla bych se jenom informovat, jakým způsobem se dá vyřešit tato reklamace? Zašívá se to nebo se dává nová boudička apdo?
Posílám fotky. (jarní číštění bylo opravdu po jaře, foceno v 05/2013)
Děkuji moc za odpověď, hezký večer

babyrenka
12. srp 2013

@cizu : no z fotografií je patrné, že jsou prodřené konce vzorované lemovky v čele potahu stříšky. Protože vnitřní výztuhu lemovky tvoří poměrně měkká polyuretanová pěna, která nemá jinou funkci, než pomáhat udržet lemovce tvar, je asi nepravděpodobné, že by se konce lemovky prodřely zevnitř od samotné pěny. To spíš k prodření došlo třením konců lemovek o jiný materiál během používání kočárku, při jeho přepravě nebo se to také může stát při praní potahu v pračce třením o jiné části potahu.
Pokud se týká vlastního řešení problému, pak naprostá většina výrobců řeší reklamace v podobném případě tak, že do půl roku bere poškození jako výrobní vadu, neřeší jak k ní došlo ( pokud tedy není potah roztrhaný viditelně při dopravní nebo jiné nehodě nebo úplně zničený ) a potah vymění. Teutonia to dělá nad rámec záruky do jednoho roku od nákupu kočárku. Po uplynutí této doby se již k poškození vyjadřuje oddělení kvality výrobce po detailním prověření výrobku na zkušebně výrobce a případná výměna potahu jde obvykle na vrub uživatele kočárku, při tisícinásobném zvětšení poškozených vláken lze příčinu jejich poškození vyhodnotit naprosto objektivně.
Otázkou také je, proč chcete reklamovat poškození potahu nyní v srpnu, když jste jeho poškození zjistila při jarním čištění, tedy nejpozději v květnu. Nejschůdnějším řešením by tedy bylo asi pomocí šikovné švadleny zkrátit pěnovou výztuhu v lemovce a konce lemovky znovu zašít. Potah střechy Trend 4160 z roku 2011 bude jako náhradní díl stát stejně, jako kompletní nový současný potah sportovní sedačky v barvě MFY a termín dodání bude velmi dlouhý.

cizu
13. srp 2013

@babyrenka Děkuji moc za odpověď🙂
ad poškození/tření - potah boudičky jsem nikdy v pračce neprala ani neměl žádnou nehodu. Jediné od čeho by to v tomto případě mohlo být je jak píšete tření o nějaký další díl - což je jedině nánožník - jeho zapínání na gumičky v těch místech
ad záruka - proto jsem se obracela s informací, aniž bych ho někam posílala (nekupovala jsem ho v místě bydliště)
ad termíny - mezi květnem a srpnem je opravdu nějaká doba, ale v tu dobu jsem byla na začátku těhotenství, které nebylo pohodové a myšlenky ještě s jedním dítětem ohledně takovéto (co se týká funkce) nevýznamné vadě nebylo bohužel na pořadu dne......
Ještě jednou děkuji, přeji hezký den,

rozzaarka
15. srp 2013

Maminky, jak je na tom Teutonia s odpruzenim? co jsme v krame zkouseli kocarky, vetsina mi prijde, ze vubec nepruzi a je to jak tankodrom...☹

mooncaa
15. srp 2013

@rozzaarka Teutonka pruží pěkně, já jsem spokojena. Ale je pravda, že v dnešní době těch odpružených kočárků moc není, spíš jen ta klasika a tu já nechtěla.

rozzaarka
15. srp 2013

@mooncaa a neni to tankodrom? me podle recenzi prijde Teutonia jako nejlepsi volba, tata tam hodne jezdi, tak jsme mysleli, ze mi tam sezene nejaky pekny z druhe ruky... uprimne,m mam v tech kocarcich hokej - milion druhu, kazdy jiny, jelikoz prcka nemam, nemam tucha, co se zamerit a na jednu stranu si rikam, ze nase mamy nas odvozily vsechny ve stejnem kocarku a dokonce jsme to i prezili, tak proc to vlastne porad resim🙂🙂 a celkove jsi taky spokojena?

hojda
15. srp 2013

@rozzaarka Nejdůležitější asi bude, kde budeš nejvíc jezdit, jestli chceš kočárek do města, nebo do terénu a jakého terénu.

rozzaarka
15. srp 2013

@hojda bydlime v Praze, sem tam jedeme k nasim na navstevu a tam je klasicka prasna cesta... ale zadny velky tereny asi ne, max na prochazku treba po polnacce, ale toho podle me nebude tolik... dneska jsme byli v Chiccu a uprimne, nemam vubec tucha, jak ty ceny kocarku urcuji😀

divosko
15. srp 2013

ahoj, tak ja pridavam nasu skusenost so Spirit S3-trojkolka.....chcela som ju predat, nech sa mi investicia trosku vrati...ale po dokladom zvazeni som sa rozhodla si ju nechat aj pre druhe babo....mala som moznost odskusat u kamosiek aj ine kociky, ale Teutonka je proste Teutonka...materialy su vysoko kvalitne....jedine minus je, ze po zlozeni podvozku so sportovou castou zaberie velmi vela miesta:(treba mat velky kufor na aute, ten my nastastie mame🙂 velke plus je autosedacka ...je velka, priestranna s novorodeneckou vlozkou....ine vajicko by som nechcela!!!! Uz len kvoli tomu vajicku by som si ju nechala, ked uz nie pre ine🙂 a ak by som uz nechcela Teutoniu zvazila by som asi Phil and Teds🙂

miana
20. srp 2013

@babyrenka Dobrý den, prosím pěkně, jaký skate je možno nasadit na Teutonii Spirit s ruční brzdou? Model je to tuším 2010... vím o jednom- Lascal, ale přijde mi příšerně veliký. Je možno použít i nějaký jiný - takový ten menší trojuhelníkový? Děkuji moc za odpověď.

augustka
20. srp 2013

@babyrenka Dobrý den, chci se zeptat jestli se dělá přední nafukovací kolečko na Spirita. Děkuji🙂

babymarket_sk
21. srp 2013

@augustka
nie, iba zadné

hojda
21. srp 2013

@augustka Proč nafukovací, tyhle pěnové jsou super, už jsem přivezla několik připínáčků v kolečku a bylo to bez práce🙂

augustka
21. srp 2013

@babymarket_sk Děkuji, je to škoda, že se nevyrábí.
@hojda My máme zadní nafukovací, nechtěli jsme ty "plastové". Nejde o připínáčky, ale o tlumení při přejezdem např. děr, železničních přejezdů....

hojda
21. srp 2013

@augustka Od toho je tam právě to super odpružení.

mooncaa
21. srp 2013

@augustka Ty bezdušovky tlumí úplně stejně. Já jezdila s kočárkem, ale ne Teutonkou s nafukovacíma kolama a pojezd, co se týče tlumení nerovností byl horší.

augustka
21. srp 2013

@mooncaa Mám srovnání s obouma od Teutonie a rozhodně jsem pro nafukovací. Každého věc, co si vybere a co mu vyhovuje😉

nikieda
24. srp 2013

Já mám plastová kola a s nerovnostmi jsem žádný problém neměla (jezdila jsem v lese, na vesnici po polní cestě i ve městě přes tram. koleje). Teď se musím s mou Teutonií rozloučit, dítě roste a v autě je potřeba stále více místa na odrážedlo, atd 😉 Tak nabízím k prodeji, viz. inzerát v mém Bazaru. Kdybyste měla některá zájem, nebo chtěla více informací, klidně pište 🙂 Děkuji

lena82
27. srp 2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit s uchycením nánožníku Teutonia. Máme Be You 2012 s korbou Comfort Plus a nánožníkem, který by měl pasovat na hlubokou korbu i sporťák. Na hlubokou korbu nánožník seděl hezky, ale když jej roztáhnu na sporťák, nepekně dole "plandá". Na spodním okraji roztaženého nánožníku jsou dva cvočky, které by se snad měly dát někam připnout, aby nánožník neplandal, na konstrukci sedačky ale zespodu nemohu najít, kam bych cvočky připla. Děkuji za případnou radu.

babyrenka
31. srp 2013

@augustka : nafukovací kola dělá Teutonia pouze v provedení 60A, což je zadní kolo vzor 60 o rozměru 12". Protože přední kola se dělají v rozměrech 7" a pro Spirit S3 a Team Cosmo v rozměru 10", nedá se nafukovací kolo v přední části kočárku použít. Přední kola jsou tak pouze v provedení plastové komorové kolo.

babyrenka
31. srp 2013

@miana : většina maminek používá právě Lascala, protože se dá dobře přizpůsobit potřebám přepravovaného dítěte. Kdysi jsme prodávali ještě o trochu menší stupátko z české provenience, ale jednak bylo nutné ho trochu poupravit, aby bylo možné kočárek zabrzdit a také nebyla jednoduchá manipulace se skejtíkem, když už jste nechtěli další dítko z nějakého důvodu okamžitě převážet.

hojda
1. zář 2013

@divosko Já budu na zimu stupátko asi prodávat, je to ten Lascal. 😉

divosko
1. zář 2013

@hojda ahoj dakujem ale druhe zatial na ceste nie je...takze stupatko nepotrebujeme🙂

hojda
1. zář 2013

@divosko Omlouvám se, překlikla jsem se o jeden řádek, mělo to být pro někoho jiného 🙂 .

hojda
1. zář 2013

@miana Konečně ten správný adresát. Na zimu budeme skejtít asi prodávat, pokud máte zájem.

miana
1. zář 2013

@hojda Díky, už jsem ale objednala.

mina_
2. zář 2013

@lena82 tak to mám stejný problém, na nánožníku cvočky jsou, ale na sportovním sezení ne....
@babyrenka můžete nám prosím osvětlit, tak se připíná nánožník u sportovního sezení u By you, když tam nejsou cvočky? díky

@rozzaarka pružení Teutonky je super, to mi přijde v pohodě (máme by you) ale na to, jak je to drahý kočár, tak má jiné, řekla bych, že daleko horší neduhy, které mě dost štvou...
Kočárek používám jen do města a to se vším všudy - cestování MHD - metro, šaliny a to většinou bez nízkopodlažného vozu, autobusy... takže si myslím, že jízdní vlastnosti kočárku znám moc dobře.
Máme 13 m kluka, který váží 10 kg a když ho dám do kočíku (čelem ke mě) a na do koše na podvozek přebalovací tašku, tak má kočár problém s brzdou... brzdu nelze zabrzdit a odbrzdit jinak než s nadzvednutím kočárku, je to dost na pytel... a tenhle týden se mi najednou odbrzdilo pravé kolo ve vlaku a to mě dost naštvalo.... brzda na kolečku zaskočí jen občas, takže kočár nejspíš poputuje na reklamaci... přítel tam nic nenašel... Ale potkala jsem maminku s vajíčkem na podvozku a brzda ji udělala to samé... takže je očividně jedno, jak velkou váhu kočík veze.... Brzda fungovala dobře tak první 3 dny... a bohužel to bude tím, že se spodní osa kočárku prohybá - je tam jen tenká tyčka, která nese celou váhu a při jejím prohnutí se vysunujícíse tyčky z brzdy nedostanou kam mají..... chtělo by to udělat nějakou výztuhu, aby se osa neprohybala a pak by bylo vše ok...
Jinak se o by you dočteš, že je to v podstatě všestranný kočárek... no není.... řekla bych, že je čistě městský, protože na lesní cestě nebo kamenité polňačce má problém se stabilitou a má tendenci se i převracet a naprosto nepraktická jsou pidi přední kolečka...
kdyby výrobce uděla přední kola skoro stejně velká jako zadní a otočná a pevnější zadní nosnou osu, tak by to byl hoooooodně vymazlenej kočárek.
Polstrování super kavlita, zatím jsem prala jen jednu, ale žádné oděrky nevidím. Musíš počítat s blednutím boudičky, jako u všech kočíků. Vajíčko naprosto luxusní, jiné bych nechtěla,máme se základnou do auta, už tedy nepoužíváme,ale mám schováno pro drhátko, které se snad podaří 🙂
Kdyby měla jakýkoli dotaz, tak se klidně ozvi i do IP... Jinak bydlím kousek za Prahou a do Prahy jezdím, takže pokud cheš, můžeš si kočík ozkoušet s živou váhou a ne jen v krámě, kde je prázdný a tudíš idálně funkční...

rozzaarka
2. zář 2013

@mina_ ahoj, moc dekuju za info. jsem v rozpacich☹ uz jsme byli pro teutonku rozhodnuti, ale celkem jsi me nalomila, jenze nemam paru, jaky jiny kocar☹ uz jsem z toho hotova☹ kazdy ma neco...

hojda
2. zář 2013

@rozzaarka Tak já se spritem problém s brzdou neměla, Be you je celkem nový model, takže možná ještě nevychytaný, tak bych zkusila Cosmo nebo Spirita. Do MHD je rozhodně vhodnější golfový kočárek, zálezí na tom, kde se budeš s kočárkem pohybovat nejvíc a na ten terén vybrat kočárek.