Náročné dítě. Kdy bude líp?

22. led 2023

Čau, máme doma dost náročné dítě, jdeme z jednoho náročného období do druhého, aktuálně třeba si vůbec doma nemůžeme povídat s manželem, ani na návštěvě když jsme, anebo když někdo přijde k nám..nemůžu ani s kámoškou ven na kafe...po prvním našem slově začne holka brečet, držet se za uši, lihat si na zem..mám z toho nervy na hadry...vyžaduje nonstop pozornost od první vteřiny co vstane, až pokud zase večer neusne, prosím o rady od maminek, co něco stejného zažili

lv
22. led 2023

Po třetím roce, pak po pátém..

luciksima
22. led 2023

U nás nejhorší období od 2-5 let.to byl totální masakr...od těch 5 let lepší....

pipi_puncocha
22. led 2023

Po třetím roce u nás lepší. Uvidíme, co přinese budoucnost.

sanyy22
22. led 2023

Mám syna 1.5r a manžel se ke mě nemůže přiblížit ani na centimetr, hned začne ječet. Když je u nás návštěva, tak nemohu jít od něho na milimetr, jen se otočím a hned řev.

hezz17
22. led 2023

Uplne vidim rodice “normalnich” deti, jak nad tim krouti hlavou 🙈 s nastupem do skolky lepsi, ted v 5 letech zas o fous lepsi, ale narocna je porad.

zmrzlinka
22. led 2023

Kolik je dítěti?

konidana
22. led 2023

U nas byly hysteraky kolem 2 az 3 let a v 9 letech druhy kolo🙄😂😅

konidana
22. led 2023

@lv a po puberte az se odstehuji😂

lv
22. led 2023

@konidana jo, puberta je moje noční můra, to bude jízda

martinka_33
22. led 2023

V pěti letech se s tim už dalo docela žít 😉

krisstina93
22. led 2023

Syn bude mít 4 roky a ještě ma takové sklony, když se treba bavíme tak na nás schválně mluví a když vidi, ze se zrovna nikdo nebaví s nim, tak to opakuje porad dokola a hlasitěji a hlasitěji :D akorat když ma kolem sebe další děti, tak si všímá jich a dospělé nechává na pokoji :D roční dcera je teď to stejné, jeďte horší, si nemůžu ani sednout vedle manžela, hned jeci a cpe se mezi nás :D

autor
22. led 2023

@zmrzlinka má za 3 mesíce 3 roky, tohle peklíčko začalo co má tak cca 2 a pár měsíců

autor
22. led 2023

@krisstina93 takže to je asi jako se vším, že nemám čekat, až prestane, ale prostě si na to zvyknou co? :D

autor
22. led 2023

@sanyy22 hm, to jsme asi taky měli, teď už s návštěvou docela vychází, když se někdo v odděleném pokojíčku věnuje jen jí

autor
22. led 2023

@lv dobrá zpráva 🙂

autor
22. led 2023

@luciksima nic moc vyhlídky :D

autor
22. led 2023

hele holky a máte pocit že takto náročné děti nakonec mají jako nějakou "výhodu"? :D třeba že jsou osobité, nadané, nebo něco takového? jen se nad tím často zamýšlím 🙂

lv
22. led 2023

Ano, někde je ubráno, třeba v té sociální sféře a jinde přidáno, je umělecky nadaná, chytrá víc než na svůj věk, sebevědomá

autor
22. led 2023

@lv to je hezký, z toho by měl její tatínek sochař radost, kdyby byla taky na to umění

lv
22. led 2023

Tak jasně, ještě když má geny.. U nás bylo taky něco, co si neseme v genech, ale obě dcery mě převyšují a jsem ráda (kresba, malba, grafika) . I tančí, zpívá, recituje..

irmamala
22. led 2023

No ty kraso…Se pak nedivim, ze je tolik domacich zabijacek.

palja
22. led 2023

Tohle dobře znám, trochu se to zlepšilo po 4 roce ale i tak, když si s manželem vykládáme, tak začne vřískat a hulakat, aby nás prekricela, předvádět se. Dcera má hyperaktivitu a dg vývojovou dysfazii, teď už mluví normálně.
Máme ještě jednu dceru a ta je úplně jiná chová se jako normální dítě a tohle co popisujete vůbec nedělá.

palja
22. led 2023

@irmamala jo to jsem si taky říkala, že se ani nedivím, že nějaká matka dítě třeba v afektu zabije nebo že ty chlapi od ženské utečou. U nás byly první roky doslova očistec. Bohužel takové děti jsou, je to hrozně psychicky náročné, řekla bych, že se o tom zas tak moc nemluví. Hlavně, když jste na děti sama, manžel v práci celé dny.

luciksima
22. led 2023

@palja přesný u nás ...dcera stejný DG.plus další k tomu...jako dítě meganarocne na psychiku všech okolo taky...i s tím druhým sourozencem malému budou teď 4 roky a to je úplně jiný a klidný dítě než dcera...

aannddreejjkkaa
22. led 2023

Od 4 let výrazně lepší

patypresdevaty
22. led 2023

Máme jeden kus doma.
Cca do dvou let peklo, od te doby už "jen náročné"
https://narocnedite.cz/narocne-dite/

sorboni30
22. led 2023

Kolik je dítěti? Může to být forma autismu.. sledovat..poradit se s psychologem. Kluci tohle dělali..ve školce mazec. Školka je nedokázala zvládnout. Stále mluvili, běhali, šplhali..mají adhd. Dostali asistenta ve školce a paráda. Od té doby klid. Dnes mají 8 let a zrovna dnes jsem k.o. Do toho mám ještě 11 měsíční dceru. Celkem mazec, ale jinak jsou to miláčci 🤣

fifinka2020
22. led 2023

Ehm...my tak do 3 let nemohli mít ani ty návštěvy 🙄🙈

fifinka2020
22. led 2023

@hezz17 mně zas malem vypadly oci, když mě v synove roce kamarádka s holčičkou zcela do kavárny...jsem si myslela, že se zbláznila 😂

leniczka23
23. led 2023

Od dvou let si tohle říkám, je mu skoro 10 a lepší to není, náročný je prostě pořád a teď už nabíhá puberta, takže mám někdy chuť skočit do zdi..
To si asi nechtěla slyšet viď 😂