Syn je hrozný uřvanec - už to nedávám

24. dub 2022

Holky jdu si pro rady a vypsat se, už to s tím naším děckem nedávám.. nevím za jaký trest ho máme nebo jestli je z pekla nebo z kama.. je to psycho, má rok a půl a ještě nebyl jediný den kdy by neřval (ani nemuzu napsat plakal protoze on řve až vříská hystericky pořád) už od prvního dne z porodnice řval celé dny, tekly mu slzy jak hrachy uz jako miminku, pro mě jako prvorodicku to bylo nejhorší období v životě.. po doktorech a hrůzy.. no to nic, zjištěno abkm, pak teda lehká úleva ale jak se probudí jak vříská pořád, každý den rok a pul v kuse.. každé ráno se děsím jak bude vstávat že zas bude vřískat, denní spánky ještě větší psycho.. ani nevím jak se budí normální děti, on se normálně nikdy nevzbudil, pořád jenom řev, každý den několikrát.. snažím se být chápající, milující, ale už to nedávám, musím někdy odejít z místnosti nebo mám chut po něm zařvat at už drží hubu... je to někdy už na hlavu takové psycha zažívat každý den.. (s dr to řeším, alergologie jestli nemá bolení kazdy den a ještě jdeme na neuro...) chodili jsme k fyzio kazdy den do roka, tam neni problém.. prostě jestli je jen uřvanek? ted je všechno problém, přebalit, oblect, chce jit na druhou stranu, nechce v kočáru u všeho hysterický řev, prostě nejradši bych mu dala na zadek uz kolikrát, ale vím že by to bylo ještě horsí..pak ted je zavislý na manzelovi, takže pro mě uplné psycho, že mě začal odmítat, nechápu důvod, uplně mě to už nicí, když jsme sami tak pohoda většinou ale jak je doma manžel tak je doma jen řev, fnukaní, vynucuje si od něj nošení, pozornost, pořád jen řevem když ho chci od něj vzít tak za mnou nechce jít.. to já už jsem uplně vyřízená z toho, snad nesnáším víkendy protože to je u nás nonstop jenom řev, manžel se musí schovat kdyz mu jdu dat jídlo, jinak nechce jíst , ale od nej taky nechce to zas jsem mu dobrá na jidlo koupaní a spaní, to jde mama... jinak na všechno tatinek, a beda jak se mu ztratí za rohem tak šílený vřískot neutisitelný slzy jak hrachy a ja na nej nemuzu sahnout, nenecha se utesit,. holkyyyy to je psycho , už jsem se byla svěřit terapeutce, ale fakt nevím co s takovým dítětem, to snad nikdo nezažívá nebo? nebyl jediny den bez řevu.. to bych si pamatovala takový svátek,.,. on řvě fakt kvůlu všemu a pořád.. to je masakr

vikinkav
24. dub 2022

Je to silene narocne, to mas pravdu, ano je to smutne kdyz rekne dite neco takoveho, ale neni to zadna tragedie. Je to proste maly clovicek, ktery je na svete jen velmi kratkou dobu, a jeste vubec nema vyvinuty mozek a nervovou soustavu (kdyz to tak reknu. Ale je to pravda). Tudiz reaguje jinak nez dospely, na druhou stranu co nekteri dospeli obcas vypusti z pusy, to taky stoji za to 😊 Takze me to nestresuje.

fifinka2020
24. dub 2022

Nečetla jsem všechny komentáře, jen chci napsat, že jsem zažila něco podobného... syn proste pořád jecel, navíc nespal doma (takže do roka a půl 2x denně ven). Neobešlo se nic bez "konfliktu". Nejtěžší pro mě bylo asi srovnání s jinými dětmi- viděla jsem, jak vklidu jedí, jak je maminky můžou položit a dát si kafíčko...já se bála dva roky vlézt do kavárny, aby neudělal šílenou scénu. Takže na tvém popisu mi nepřijde nic divného🙂. A ano, hodně se to zlepšilo po tom 2.roce, kdy už se se synem dalo trošku psychologický pracovat. Jinak potřeboval spousty podnětu (často měnit cinnosti) a doteď je velmi citlivý a emotivní kluk. Vydrž, budeu líp...

zmrzlinka
24. dub 2022

Zažila jsem něco podobného s dcerou.Malem jsme se s manželem rozvedli.U ní je to povahou.Ted řve min.Bude ji 6 a je to lepší.Zkus si najít nějaký ventil ,který Ti pomůže vypnout.A taky to přijmout jako fakt.Že prostě takovy je a nedělá to naschvál....A taky školka mu určitě trochu pomůže 👍

biciklissie
24. dub 2022

Právě, ono se často nepostrehne ten přerod bezmocného plačícího miminka v cilevedome dítě. Chce to zachytit hned v počátku a prostě se o nějakou vychovu aspoň pokoušet🙂. Ji, chápu, že to byl příklad. Jen jsem si říkala, že při některých věcech by šlo vzít dítě někam bokem mimo tatínka a tam si to s ním vyřídit. Ale dělá ti tedy psi službu, on má chvíli od malého klid, ale ty to pak musím řešit celé dny, že si vyrvava. Chápu te, že jsi z toho unavená. Já jsem taky ráda, že jsme v domě, kolikrát je tu řev jako ve vopicarne a to mám děti docela zlaté.

veronicka89
24. dub 2022

Nic moc neporadim ...ale s cim bych zacla ze bych odstanila vyrusila veci u kterych vis ze vzdy rve ...
Proste vecem predchazet...
Bere nuzky ? Nema se k nim dostat...
Rve u oblikani ?- bude chodit v overalu co je obleceny do 5 minut a slips plenkou ...
Rve kdyz na hristi nesmi lozit vysoko ...chod s nim kopat na louku kde nema kam utect a nedostane milion prikaxu zakazu...

Zkus proste den kdy nebude skoro vubec omezovan ...
Kdy nebude dostavat zakazy orikazy ani usmernovani...

autor
25. dub 2022

@veronicka89 ale to není jen o tom, on řve když se vzbudí , to nemá chodit spát? já nechci znít nějak zle, ale to co píšete jsme zkusili tisickrat eliminovat, vyhybame se všemu, co to mame za zivot, ? abysme ho nahodou nerozrusili, nesmime nic doma pomalu se ani zvednout z gauce a to je trochu spatně ne, takže my s manželem se máme co nejvíc omezovat chodit po špičkách nejíst nepít nejít na zachod před ním aby neřval ? to je trochu mimo už😂

autor
25. dub 2022

@veronicka89 to není jen zákazy a příkazy, to řve ze spaní, řve když manžel odejde za roh, řve když jdu na nákup, řve jen nekde uklouzne je z toho scena a řev na hodinu, řve když jdeme jíst ke stolu tak řve v židli, řve u svého stolečku, řve u našeho stolu, chce lozit po stole, to nemáme jíst?? najde ovladač řve, nemůže jít ke krbu řve, to nemáme topit? nemůžeme pracovat na počítači protože chce hned ťukat a řev, s ním se opravdu nic nedá, nejvíc dne trávím tak že si s ním hraju jezdím auty, vaříme v kuchyni to ho baví, jsme venku.. ale potřebuju i uklidit, potřebuju se najíst, napít, trochu žít normální život

efa1
25. dub 2022

I když vtom zní asi trochu ezo, zkusila bych zajít na osteodynamiku. I když jste chodili na fyzioterapii, ty blokády fakt každý nepozná a někteří na ně ani nevěří. A právě třeba ta osteo by vás mohla někam posunout dál. Soucítím, je to psycho. Moje obě děti byly uřvané, nespící. I když ne asi takhle moc .

eithelwing
25. dub 2022

Naše obě děti byly dost a jsou uřvané. Byl to kiss syndrom. Každopádně i s dalšími projevy. Ale věčná nespokojenost, pláč, ale spíš hysterický jekot.
Jenže je to i povaha. Oba jsou impulzivní. 🤦 Nádherně se radují a šíleně se vztekaji. Syn bude mit dva roky, je to lepší. Odblokování pomohlo, vztekloun je, ale už to není od bolesti.
Kromě rhb jsme navštěvovali osteodynamiku, ještě pojedeme. Mám dojem, že se po tom syn vždy zase o trochu vic uvolni.

marge_s
25. dub 2022

Zda se mi, ze tady michate dve veci dohromady. Je rozdil mezi tim, ze diteti vsechno vadi a nebo, ze “si vsechno vyrve”. Tu druhou zalezitost bych dala stranou a nezabyvala se obvinovanim otce a dumanim, jestli ho vychovavam blbe. Vzdyt je mu 1,5 a rikas, ze to je odjakziva. Tak zbyvaji v zasade dve moznosti. Je to povahou nebo diagnozou. Ani jedno nevyresis ze dne n den. Nicmene bych se zamerila na to, jestli je ok. Domluvit si foniatrii, orl, neuro, etc. Ber to i z te druhe strany. Ze ani pro to dite to neni super a pokud ma nejaky problem,tak nema jinou moznost jak ho dat najevo. Jiste ho to taky netesi.

tahejhula
25. dub 2022

Hele, to dítě ví, že jste našponovaní, že jste v permanentním očekávání, kdy zase začne. Vnímá tu atmosféru, nemůže ke krbu, není možné ho zabezpečit tak, aby k němu mohl? A pochopitelně je ve věku, kdy tu pozornost děti vyžadují, neumí se ještě nějak slušně zabavit samy. Nevýhoda jednoho dítěte. Je logické, že se chceš v klidu najíst, vysprchovat, číst si nebo cokoli. Ale on to nedělá vám natruc, je zkrátka v nepohodě a v té nepohodě se tam vzájemně zacyklujete všichni. Když řve během spánku, to mohou být noční můry nebo děsy (jedná se o dvě různé záležitosti). Zároveň se tam opravdu může manifestovat nějaká porucha, se kterou nic neuděláš ve smyslu eliminace, ale když ti to někdo (nějaký odborník) definuje, obvykle se s tím pak lépe žije a pracuje.
Leze po stole, když chcete jíst, to by mi vadilo, pokusila bych se s ním domluvit, ať tam jen sedí - opět, takhle to mám já. Tlak vyvolá protitlak, v tomto případě řev. Ale fakt, když tě čtu, v mnoha bodech vidím sebe při prvním dítěti. Když se ohlednu zpět, často si řeknu, proč jsem proboha trvala zrovna na tomhle a proč jsem něco jiného zakazovala. Dnes už opravdu nevím. Vyvíjí se i rodič.

veronicka89
25. dub 2022

Me je to jasne ale cim vic ofporu bude mit bude klidnejsi i u tech jinych veci trochu

veronicka89
25. dub 2022

Jo a komplet bych zrusila tv

autor
25. dub 2022

Holky mám pocit že už se tu míchají jablka a hrušky, myslím, že jen pár z vás to chápe, protože takové dítě opravdu mělo.. hledala jsem tady podporu a pochopení, případně rady co pomohlo jiným.. a ne blbé řeči jak mám zabezpečit krb.. prosim Vás dámy, to už je mimo, on chápe že to pálí,to byl jen příklad, co všechno v něm dokáže vyvolat pulhodinový záchvat vřískotu,. třeba dnes ráno se vzbudil, spíme spolu s posteli a začne se propínat a hned řev pláč.. nikdy nevstane normálně takže od 5 ráno ho musím utěšovat, pak sedí na posteli a řve než ho uklidním, já nevím čím to je a samozřejmě že běháme po všech možných doktorech a jdeme na neurologii ted a je snad jasné že to řeším, jen jsem chtěla podporu od matek které něco podobného zažili či zažívají.. to nejde jen o odpor on je dráždivý na všechno a fakt nevím čím to je, a takové kecy jako pokusila bych se s ním domluvit at neleze na stul, nebo komplet bych zrusila tv, prosimvas holky.. to pro mě není pomoc ani podpora tak to radši nekomentujte.. a Vám holky co jste tu sdíleli svoje zkušenosti a tipy na pomoc tak moc moc děkuju, vyzkoušíme ještě tu osteodynamiku, díky za tip, o tom jsem nevěděla a moc mi pomohlo si přečíst vaše zkušenosti, díky

autor
25. dub 2022

@eithelwing a jak jste řešili kiss syndrom, hodně to na něj sedělo když byl miminko ale ny fyzio řekla že to není ono.. ale mám pocit že je nějakém nekomfortu stále právě.. a když nepomůže fyzio tak kdo?

tahejhula
25. dub 2022

No, je vidět, že možná ani pochopit nechceš. Třeba to všechno píšu právě proto, že jsem velmi náročné dítě měla. Ale asi to slyšet nechceš, řekla bych. Samozřejmě, že je pak už dráždivý celkově. Blbé řeči, no. Tak se v tom radostně plácej dál, je to tvoje volba a máš právo i na takovou.

tahejhula
25. dub 2022

A s naprosto čistým svědomím napíšu jednu věc, moje dítě bylo ještě o dost náročnější než tvoje.

efa1
25. dub 2022

Jak jsem psala výše, právě ty blokády neboli KISS syndrom můžou někdy pomoci vyřešit na té osteodynamice. Pokud máš fb, je tam přímo i skupina, co se tím zabývat, můžu pohledat. Právě tam doporučují odborníky, kteří už pomohli.

autor
25. dub 2022

@efa1 to bys byla hodná, děkuju moc

bessinka
25. dub 2022

rozumím ti ani nevíš jak.od narození syn šílené koliky a 3h řev v kuse každý den.nakonec taky abkm.od 8m zuby a řev a řev.poslední mu vyrostly nedávno.a to má teď skoro 3roky.od 1,5roku období vzdoru trvající doteď.je strašně náročnej od narození až doteď.ALE je to už lepší.je hrozně pohybově nadanej,hezky kreslí,dá se s ním už domluvit.moc držím palce.vím,jakej masakr je to na psychiku.já ještě nemám hlídání.už 3roky v tom jsem každý den.je to fakt psycho.kdybys chtěla,napiš.můžeme to probrat.kdo takové dítě neměl,nepochopí.

miia90
25. dub 2022

Tohle jsem měla 2 měsíce vkuse, když se malá narodila. Masakr to byl. Pak jsem jednou zapoměla vigantol u mamky a byly jsme pár dní bez a měla jsem najednou dokonalé miminko. Pak jsem dala vigantol a zase hrůza, takže jsem koupila D od Terezie a mám dokonalé miminko, které brečí tak 20 min dohromady za celý den a spí ukázkově.

efa1
25. dub 2022

Jmenuje se KISS syndrom - sdílení zkušeností

tahejhula
25. dub 2022

@bessinka no asi takhle, kdyby to moje první dítě jenom křičelo, byla by to v podstatě ještě legrace. 🙂 Přesto jsem byla v čase schopná si uvědomit vlastní chyby, které situaci zhoršovaly. Ono by to nebylo ideální ani tak, ale bylo by to o dost snazší.

kukysenemyl
25. dub 2022

Ahoj, taky mám druhého syna uřvánka, do 15 měsíců řval pořád, v 15 měsících začal chodit a hodně se to zlepšilo, ale do sluníčkového miminka má teda daleko, teď se mi zdá, že se to zase zlepšuje tím, jak začíná hodně komunikovat. Pohlídat se nechce nechat a ani ho nikdo moc hlídat nechce, protože je hrozné torpédo. Tatánek je taky, ale to byl i první syn, na to jsem zvyklá. Třeba se to u vás taky bude lepšit s vývojovými milníky. Já teda doufám, že z toho vyroste 🤷 , takže ti přeji totéž.

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
zname
25. dub 2022

Autorko, úplně ti rozumím. Vím jaké to je mít takhle náročné dítě. Dcera křičela už v porodnici tak, že nevěděli co s ní. Všechno byl problém. Kolik revu už jsme si užili! a užíváme pořád. Teď už ale vím proč, dcerka má diagnózu pas. Je to pořád náročné, ale lepší se. Ted s druhou dcerou jsem v šoku, jak hodne děti dokáží být! Myslím na tebe. Drž se a věř, že se to bude lepsit! 🍀❤️

bessinka
25. dub 2022

@tahejhula asi nechápu,jak to myslíš

eithelwing
25. dub 2022

Každý fyzio to nepozná. My chodili k panu Popperovi, to je ale rhb lékař. Maleho odblokoval manuálně. Plus ta osteo.

lv
25. dub 2022

@zname u pediatra na poradně se chodili sestry dívat do čekárny, kdo a proč tak řve

janule1940
25. dub 2022

@klokanka31 jaky byl porod?co svalové napětí?nerikal fyzio,ze by byl hypertonicky?neni rozený sekci,klestemi,vaxem?hypoxie při porodu?velmi mi připomíná mou první dceru-PA totálně zpackala krasny porod-nakonec hypoxie a kleště.dcera silena,vse oplakala,totálně neuklidnitelna,záchvaty i 20min v kuse,v noci nocni desy,nespavost,ale ruku v ruce zrychlený psychomotoricky vývoj.v 6 letech přišel epileptický zachvat +diagnóza tetanie.neurolog tvrdí,ze tam pravděpodobně byl problém s mozkem už od toho porodu,ale naši praci s dcerkou,non toxic domácnost plus individuální přístup k ocko ji udržel “zdravou”.pomaha nám horcikovy protokol-nastudujte na stránkách svetnontoxic.cz,pokud mluvíte anglicky,je na FB skupina zaměřující se na horcikovy protokol u deti.je to šílené…ale bude se to zlepšovat věkem,u nas kolem 4roku.je dobre,ze jdete na neurologii.