Tatínkové snažící se o děti

dragoun
5. bře 2009

Zdravím přítomné dámy i nedámy 😀
Možná se většina z Vás bude divit co tu dělám, ale pozor dámy, i my tatínkové - snaživci máme své dny

strouzek
5. bře 2009

jo? a jaké jsou příznaky v ty dny? abych to poznala 😀 jestli je příznak házení fuseklí na zem, zvedání prkýnka a jiné věci které mě jednou přivedou do blázince, tak ty má můj muž celoročně 😎

michamicha
5. bře 2009

hmm, to by mě taky zajímalo jak to vypadá...

dyaz26
5. bře 2009

Lítáme celé odpoledne v kuchyni ,uklízíme celý barák a hladíme manželku to ste chtěli vědět? 😀

donnald
5. bře 2009

Můj manžel se směje a říká, že je to určo to správné 😀 😀 😀 😀 😀

petra123
5. bře 2009

Tak můj ted odešel ale jak mu řeknu že tu má taky diskuzi tak se pousměje a možná se přidá 😀

dyaz26
5. bře 2009

😎 my to taky nemáme jednoduché 😕

rona2
5. bře 2009

Chlap,že nemá něco jednoduché? Nevěřím. 🙂

dyaz26
6. bře 2009

😀 😀 do nás nevidíte ,my nemyslíme pořád jenom na fotbal ,pivo a sex někdy nám probleskne hlavou i jiná myšlenka 😵

cambina
6. bře 2009

super...chlapské téma 🙂
aspoň i my dámy i nedámy se můžeme podívat, jak snažilkování vnímají páni tvorstva a co pro to vše dělají.
hned bych měla otázku 😉 proč se pánové tak brání spermiogramu?

misicka455
6. bře 2009

A jaká je tá jiná myšlenka? 🙂

pipinka
6. bře 2009

holky , musím dát za pravdu dyaz26.Jak tam koukám na skoro manžela, tak i on se moc snaží abychom měli mimi, no ale je fakt že někdy nám lezou na nervy, nemám pravdu? 😉

l26
6. bře 2009

ahoj,tak koukám,že i chlapi sem píšou,supr 😀
já také souhlasím s dyaz26,do chlapů opravdu nevidíme,já jsem si taky u svého manžela myslela,že mají v hlavě jen to svoje,auta,motorky,...atd,ale holky,není tomu tak,zjistila jsem,že i oni jsou na tohle téma citlivý,můj manžel to vše prožívá se mnou,dělá vše proto,abych nemusela vše absolvovat sama,na spermiogram šel bez řečí,protože i on chce moc miminko,takže s tím problém nebyl a i chlapi dokážou být oporou a velkou,bez manželovi podpory po neúspěšných IUI bych se asi zbláznila 😕 ,nesmíme je tak podceňovat,oni jsou jiný v jedné věci,my ženský to dáváme najevo,svěřujem se,ale chlapi to drží a dusí to trápení v sobě to jen z jediného důvodu,aby nám byli oporou,protože vemte si,že i kdyby chlap se sesypával tak jako my ženský,tak bysme všichni za chvíli viseli 😲 ☹
takže před chlapama klobouk dolů a před manželi obzvlášť 😉

dyaz26
6. bře 2009

Nevím jestli se někdo brání ale možná to bude tím ,žě samec byl vždy ten kdo má vytvořit rodinu a při dnešní neplodnosti mužů je to strach o to ,že on není schopný splodit potomka 😖

dyaz26
6. bře 2009

A kté druhé otázce je těžká odpověd protože nám se v hlavě honí pořád něco od mikroba po slona 😎

cambina
6. bře 2009

tak samozřejmě každý muž se asi nebrání svému vyšetření, nicméně je jich dost, kteří o tom nechtějí ani slyšet popř. dlouho se nechávají přemlouvat...můj názor byl a je...strach z výsledků...problém, že to většinou vlastní muž nepřizná a to už začíná narážka na druhou odpověd...že vy muži sice hodně přemýšlíte od mikroba po slona, ale většinou potichu ve své hlavě a my dámy se to vaše uvažování nedozvíme

jarkabilik
7. bře 2009

ahojky všechny zdravím a zároveň jsem ráda že je konečně i téma kde se mají prostor vyjádřit se chlapy a taky si o tom popovídat co se jim odvíjí v hlavě když s námi vše absolvují 😉 jinak svého manžela musím pochválit když jsme zjistili že kvůli mě budem muset podstoupit kliniku, která nám pomůže k tomu aby jsme měli potomka tak bez problémů šel na spermogram a když se jelo na kliniku snažil se být pokaždé semnou což jsem hodně ocenila 😉

dyaz26
7. bře 2009

myslím,že pokud chlap ví,že chyba je na jeho straně tak se snaží pomáhat jak to jde .Jsme po druhém ISCI a vím jak je to pro manželku náročné hlavně psychicky.Chyba je na mé straně a nesmírně si jí vážím co je pro to ochotna podstoupit,já sám nevím jestlim bych zvládl každý den injekce,hormony,aprohlídky.Tak si myslím,že pomoct překonat toto obdobý je 😎 asi to nejlepší co můžu udělat abych se mohl konečně cítit jako chlap i když mě museli pomoct doktoři.

cambina
7. bře 2009

dyaz...klobouk dolů před tebou...budu vám moc držet palce
kdyby jsi byl ženská,tak to zvládneš...my přece to bereme trochu jinak...přece po miminku toužíme už co by malé holčičky....a vytoužené mateřství přebije ty nepříjemné prohlídky,injekce apod. a je jedno na které je straně chyba...
stačí tady pročíst pár témat...psychicky jsme na tom špatně už i po málo několika měsících snažení, do doby dokud nepříjde ten náš cíl-miminko
hlavu vzhůru...všechno se překoná a dosáhneme svého cíle

dyaz26
8. bře 2009

cambina..dík za podporu .Včera jsme byli na ET tak doufám,že to vyšlo 🙂 🙂 🙂

jarkabilik
8. bře 2009

dyaz neboj jak bude klídeček a pohoda určitě se mimi zahnízdí 🙂

cambina
10. bře 2009

dyaz...to víš,že to vyšlo 😉 musíš nás pak informovat.. 😵
je dobře,že ta medicíná je dneska na takové úrovni a dokáže nám pomoct
držím všem moc palce

dyaz26
11. bře 2009

Testovat máme až 24,3 tak zatím samé srandičky,moc nad tím nepřemýšlíme to nemá cenu stresovat se dopředu.Večer jsem manželce pich Agolutin ale asi blbě tak ji to dost bolelo,potom jsu vyřízený a dost mě to štve. Dneska to bude snad v pohodě 😖 Manželka říkala,že 2 dny po ET cítíla jak koušou a už ne .Myslím,že 2 krokodýlci jsou zakouslí a už nepustí 🙂

wrtulka
11. bře 2009

Ahojky,
musím říct že se mi tohle téma strašně moc líbí!
Protože tohle jsou ti moderní chlapi! Přemýšlí a berou to úplně jinak..
dyaz my máme podobný problém jako vy.. já jsem úplně v pořádku a manža má hodně vážnou poruchu tvoření spermiek..takže nás taky čeká IVF+ICSI a navíc nás ještě PICSI 😀
Někdy je to dost náročné.. jak to zvládáte psychcky? a jak jsi to bral když jsi se to dozvěděl? Někdy bych potřebovala pochopit líp chlapskou psychiku v tomhle směru..

dragoun
autor
11. bře 2009

Ahojda, tak Vás tu zase po dlouhé odmlce zdravím a jsem rád, že občas zavítáte na toto téma, už mám zase svoje dny 🤐 s manželkou je to hrůza, od doby kdy vysadila antikoncept, tak se jí opožďuje jak jsem tu někde v diskuzích četl tzv. "MRCHA" a člověk potom neví na čem je ☹ někdy si říkám, že hurááá konečně budu taťuldou a potom si uvědomím, že teta mrcha přijela opožděně, někdy zapomene přijet i 3-4 měsíce, gynekoložka píchne jenom injekci a život jde dál, už začínám mít pocit, že dojde na plán "B" - umělku, ale co s těmi problémy okolo, už vážně nevím 🙄

Někdo z Vás se tu ptal, jak vypadají takové chlapské dny ... není to o tom že myslíme jenom na to jedno, ale občas si dáme na balkóně ferneta a poklábosíme o těch našich snažilkách, jak jsou buď nezodpovědné a nebo hledají jakékoliv překážky ať už zbytečné nebo donucovací 😲

Překážka a, KARIÉRA (odstraněno, zažehnáno, na mateřskou půjde tatínek 🙂

Překážka b, FINANČNÍ NEZÁVISLOST (nedokonalé, ale pracuje se na tom - splacení posledních úvěrů)

Překážka c, BYTOVÁ SITUACE (pronájem malého bytu, ale dnes nám nečekaně spadnul domek se zahradou přímo do klína)

Překážka d, ŘEKLI JSME SI, ŽE CHCEME MIMČO (a ejhle ono to někde vázne)

cambina
12. bře 2009

dragoun...sice to není můj případ s vysazením HA, ale vím, že některé holky mají tento problém (tělo se po anti dává zase dohromady), který časem se většinou spraví...příklad. pilulkama...čekat, že po několika letech cpaní HA se zadaří hned otěhotnět je šance malá (ikdyž některým se to přece jen podařilo!?)
každopádně je fajn,když druhá strana, tedy muž se na snažení aktivně podílí a né jen, že čeká až si žena všechno vyřeší a v pravý čas se mu "předhodí" 😠
mimochodem..překážka c) se báječně vyřešila 😵

jarkabilik
12. bře 2009

dragoun stále každý na něco čeká a pak se moc diví že něco nejde...

cambina
12. bře 2009

jarka...souhlasím 😉 ☹

dyaz26
12. bře 2009

wrtulka,jak to beru.Nejdřív jsem byl v šoku,protože jsem to nečekal.pak další šok když navrhovali metodu ISCI za ty prachy.Pak jsem si říkal,že když to vyjde tak to skousnem ale nevyšlo.Vyhozené peníze a co dál?Tak a když to nev yjde ani ted tak to bude v pr... ☹
Jinak spermio je 4,7 mil. morfologie 48% v den punkce poprvé.
Podruhé to bylo prý lepší ale to uvidím až pojedem na kontrolu.Paradox je ,že jsem 2 výkendy pařil protože jsem slavil 30tiny a dost tak přemýšlím,že je jedno jestli něco vypiju nebo sním jogurt 😀 😀 😀 😀

jarkabilik
19. bře 2009

dyaz věřím že jednou se to každému podaří 😉 i když bohužel někdy to vyjde moc draze ale co by jsme neudělali proto aby jsme měli mimi 🙂

wrtulka
19. bře 2009

dyaz to chápu, ale vy to máte jak píšeš lepší než my..
nám doktoři jednoznačně doporučují dárce☹ a to je něco na psychiku chlapa☹
ale to jak píšeš že po propařených víkendech bylo spermio lepší..podpruje mojí terorii..
že za vším je především stres..
Napříkad u nás..
manža byl na prvním spermiu v létě, kdy měl pohodu v práci a všechno bylo fajn.. měl 4 mil spermií a 10% morfologii..
V říjnu kdy jsme byli na první IUI měl 6mil spermií ale 2% morfologie ☹ to měl stresy v práci..
V listopadu měl 3 mil spermií 0% morfologie a nepohyblivé (ještě větší stresy)
Po vánocích kdy byl na mražení spermiejk měl 4 mil a 3% morfologie - evidentní zlepšení po klidných vánocích..

Takže rada doktora jet před IVF na dovču je odpvodněná..