Zbývá jenom doufat v zázrak. Adopci ne

pigy
8. říj 2010

Zakládám toto téma, jelikož jsem v diskuzích podobné nenašla. Pro všechny doufalky, kterým nepomohlo umělé oplodnění, další si už nemůžou, nebo nechtějí dovolit a o adopci nemají zájem. Pro všechny, které už doufají jen v zázrak a stále věří, že je naděje

cincinnati
3. lis 2010

@pigy
@zelvik Jinak dnes jsem byla na kontrole u doktorky, jsem v 5.týdnu a byla tam zatím jen bublinka. Testíky každým dnem sílí... Na další kontrolu jdu 16.11., to by mělo být vidět srdíčko.

zelvik
3. lis 2010

@cincinnati Tak ohromná gratulace!!!!!!!!! Užívej si celý těhu ve zdraví, klidu a pohodě!!!! To je nádherný, moc ti to přeju a budu se opakovat - ale ano, tady se zázraky fakt dějí🙂

cincinnati
3. lis 2010

@zelvik Jsem zvědavá na tebe.... Jak dlouho jsi po IUI ? Kdy budeš testovat ? Nezapomeň, že já otěhotněla hned po 1.IUI ... Takže jde to !!!

zelvik
3. lis 2010

@cincinnati Na IUI jsem byla minulý čtvrtek (ale cítila jsem, že ovulka byla až v pátek). Testit mám příští pátek. A už to bylo druhé IUI - bez stimulací teda. Protože funguju jak švýcarský hodinky - ovulace téměř na hodinu přesně, MS dorazí vždycky na tu hodinu fakt přesně. Jen tomu někde pořád brání ta endometrioza, kdoví, jak kvalitní je tam to vajíčko...

cincinnati
3. lis 2010

@zelvik A co ti říkal ten léčitel na to, že jsi byla na IUI ?

zelvik
3. lis 2010

@cincinnati To nijak nekomentoval. Jen říkal, že ta pravá strana je aktivní, jen tam je ta endomrcha...

pigy
autor
4. lis 2010

ahoj holky, tak bohužel v tom nejsem, ale to vám řeknu až pak, teď fakt nestíhám, je to na dlouho. Jinak co máte nového vy? už máme těhulku? 😉 od příštího týdne už budu mít zase fvolno, uf 😀 tak zatím pa pa

lola22
4. lis 2010

Ahoj holky, velmi me zaujala vase diskuse. My se snazime uz 3 roky a zatim II nikdy nebyly. Nezkousela jsem ale zatim ani IUI, manzelovi se do toho moc nechce. Mame za sebou snad vsechny vysetreni a az na moji pozitivni bunecnou imunitu, ktera likviduje spermie, co mi zjistili u Dr. Madara, je vsechno ok. Imunitu mam uz 4 mesice prelecenou, takze ted uz cekam na zazrak🙂 Zkousim take ruzne alternativy, ten lecitel me hodne zaujal, jak jste tu o nem psali,nasla jsem i jinde na internetu na nej skvele recenze, tak mi to nedalo a vcera jsem se k nemu taky objednala🙂 Tak snad to vyjde.

lola22
4. lis 2010

@cincinnati Zajimalo by me, kolikrat si u toho lecitele byla? A kdy naposledy?

cincinnati
4. lis 2010

@lola22 Byla jsem tam jenom jednou, víckrát jsem nestihla. Podruhé jsem to zrušila, protože jsem už byla těhotná. Už si to přesně nepamatuju, kdy naposled jsem tam byla, ale tuším, že to bylo tak 2 měsíce před otěhotněním...

lola22
5. lis 2010

@cincinnati Aha, tak diky moc.

zelvik
5. lis 2010

@lola22 Ahoj, to u nás je to naopak. Manžel by šel skoro do čehokoli, ale mně se moc nechce - hlavně mně se nechce do IVF. Jenže u chlapa v tom není rozdíl, kam ty "ocásky" jdou, že jo?🙂 Na kdy jsi objednaná k léčiteli? Mně řekl, ať se objednám na druhou návštěvu, ještě jsem to neudělala. Tak mě zajímá čekací doba. Dík

cincinnati
5. lis 2010

@pigy čekám, co máš za to překvápko.... už nenapínej 🙂

pigy
autor
6. lis 2010

@cincinnati ahojky 😀 teda ty jsi nedočkavá. No nevím, jestli je to překvápko, když jsem byla v naposled v centru na závěrečnou kontrolu, tak mi doktor řekl, že by jsme to měli skusit s dárcema spermijek, nebo i vajíček. Před tím mi řekl, abych si zažádala o adopci. Prostě jenom mi to přišlo líto, jakoby mi řekl, že už to jinak nejde. Já brečela jak malá holka když jsem odjížděla. Prostě jsi v naprostém ok a on mi řekne tohle. Vzalo mě to jestli mi rozumíš. Myslím, že tohle má říkat někomu, kdo opravdu nemá jinou možnost mít vlastní
😒 Tak jsem se vybrečela a zase jedu dál...

cincinnati
6. lis 2010

@pigy Proč třeba nezkusíš IUI, když je to hrazeno pojišťovnou. Vím, že je tam šance menší než u IVF, ale já bych to asi zkusila. To je strašný, když víš, že ti nic není, na nic ti nepřišli a přitom ti nabízí adopci... I to dárcovství mi příjde taky dost krajní řešení, když vezmu, že nikde není zábrana v tom, abys otěhotněla přirozeně. To jsou stejně divnosti, že to někomu nejde, i když k tomu vlastně není úplně důvod ....

pigy
autor
6. lis 2010

@cincinnati tak na to IUI jsem chtěla taky, ale doktor řekl, že je to zbytečný, no jsem naštvaná celkově na centrum, do kterého jsem chodila. Když bych náhodou někdy zase šla někam do centra, tak do jiného. Prostě jsem psychicky na hadry ☹ ale už jsem se z toho vybrečela...

cincinnati
6. lis 2010

@pigy Já bych to v prvé řadě viděla na výměnu centra. Oni to můžou vnímat jinak, třeba je taky chyba v doktorovi.... Pokud ti na nic nepřišli, tak nevidím důvod, proč by se mělo přistupovat k řešením, která se využívají až v případech, kdy se ví, že to jinak už nepůjde. TO U TEBE NENÍ !!! Zkusila bych fakt jiné centrum.... Za zkoušku IUI nic nedáš.... Rozhodně to nebude horší než IVF...

zelvik
6. lis 2010

@pigy Ahoj, naprosto úplně ti rozumím!!!!! Já vím, že mám diagnózu endometrioza a že to je pěkně zrádná mrcha. ALe ovulace mi probíhá ukázkově, spermie jsou výstavní a tak mám v sobě nějak zakořeněný, že to musí jít i samo. Že IVF je tu přece pro jiný nešťastníky (nechci se nikoho dotknout) - kde třeba chybí vejcovody, nejsou průchodný, a jsou tam prostě všelijaký mechanický překážky. Endoška je asi chemická překážka, nemám žádný bolesti, a tak proto ji beru ne lehkou váhu a zatím jsem se nechala natlačit do 2 IUI. CAR už mě teda taky začíná tlačit do IVF, ale zatím nijak drasticky. Rozhodně chápu, že tě to vzalo, když ti někdo doporučí dárce nebo adopci. Byla bych zoufalá, už takhle si vyčítám, že jsem "rozbitá" a nejde to. Ale neházej flintu do obilí a věřím, že těm doktorům natruc ještě ukážeš, jak to jde. A SAMO! Teď sis to obrečela, tak hlavinku vzhůru a to by bylo, abychom jim to všem nenandaly!!!!!!!!!!Pa a hezkou sobotu.

pigy
autor
6. lis 2010

holky jste moc hodný, já jsem taky pro změnu centra, ale teď momentálně už nemám ani penízky a ani psychiku. Užila jsem si své a tak rok určitě nic podnikat nebudu. Potom se uvidí, co bude dál. V létě chci hlavně odjet někam na dovču a prostě vypnout 😉 zatím to nechávám osudu

zelvik
6. lis 2010

@pigy Chápu, taky si po každém cyklu, kdy obden lítám na ultrazvuky a tu pregnyl, tu Utrogestan, tu IUI,... chci dát nějakou pauzu a mít zase normální sexuální život. ALe taky už cítím, že toho času moc nemám, 33 na krku...Kdyby se čas zastavil a nestárly jsme, taky hodím pauzu...Tobě přeju, když to necháš osudu, ať je ti ten tvůj osud MAXIMÁLNĚ nakloněný!!!!!!!

pigy
autor
6. lis 2010

@zelvik no já bych do toho dalšího šla taky třeba hned, ale nemám už penízky, dohromady nás to stálo kolem 80tis. no a manža celý léta chudák neměl dovču, prostě jsme si řekli, že teď si jí dáme a pak se uvidí. No a to mi doktor řekl, že při mém věku mám na otěhotnění ještě rok stejné procenta, jako teď a za za dva roky už prý budu mít jen 50% šanci 😒 no já fakt teď nic dělat nemůžu i kdybych chtěla ☹

mischacek
7. lis 2010

@zelvik@cincinnati Ahoj holky, dočetla jsem to až sem, ve středu jedu také k panu Haklovi, tak mě dost zaujalo, co psala zelvik a také cincinnati mooooc gratuluju! My chceme jít v prosinci na 1. IUI, snažíme se už 19 měsíců :0( Já mám minimální ložiska endometriózy, přesto nám mudr. v CARu staále říká, že to půjde přirozeně, ale stále se nedaří... Manžel má spermiogram úplně v pořádku. Věřím, že nám pan Hakl pomůže.. Držím pěsti, aby ti to vyšlo zelviku :0)

petra123
7. lis 2010

Ahojky holky tak ja jsem taky zoufalka spíše ale jak čtu kolik toho májí některé za sebou tak ještě jsme relativně v poho ale jinak jsme zdraví je pravy vejcovod trucuje neprůchodny a ted máme za sebou 2 IUI a v březnu doufám první IVF ve čtvrtek mi bude 30 a mam obavy že mo začína ujiždět vlak☹Jsme s chlapem 10 a půl roku a H neberu a nebrala a už to bude 4 roky marného snažení ☹

Tak pokud to nevadí přidám se k vám🙂

zelvik
7. lis 2010

@mischacek Ahojky, děkuju za přáníčko. A jsem zvědavá, jaké postřehy nám po středeční návštěvě napíšeš!!!Taky držím palečky.

zelvik
7. lis 2010

@petra123 To víš že to nevadí, a když nás tu bude víc, nebudem se bát vlka nic🙂🙂 Jóó, mně bude 33 teď v prosinci a o ujíždějícím vlaku už taky něco vím☹ To máš dobrý, mně zase v CARu říkají, že s endoškou je to běh n a dlouhou trať a že ani to IVF nemusí přinést výsledek...

petra123
7. lis 2010

@zelvik proč tě nepošlou na laparku?

petra123
7. lis 2010

jinak díky za přivítaní🙂)

zelvik
7. lis 2010

@petra123 Já už na ní byla dvakrát, naposledy letos v únoru...

petra123
7. lis 2010

ježiši tak to jo tak to věřím to bude na dlouho ale nesmíme stracet naději ☹

pigy
autor
7. lis 2010

ahoj holky, hezky se rozrůstáme, doufám, že budete každá hlásit, že se stal zázrak 🙂 jsme tady tak nějak všechny po 30. Je to prostě nespravedlivé...