Nepřipravená na podzimní nemoci. Čím doplnit lékárničku a co uleví?

janinaklinku
23. říj 2021

Maminky prosím o radu, syn už od včera pokašlává a dneska od rána na něm bylo vidět, že mu není dobře. Po večeři, které se ani nedotkl, jsem mu měřila teplotu 38,4 ☹ máme doma jen nurofen, syn doteď nebyl nikdy nemocný.
Poradíte nějaký sirup, kapky, cokoliv, čím doplnit lékárničku a co mu uleví? Třeba i něco na podporu imunity.
Nemoc nepřišla v úplně pravou chvíli, bydlíme dohromady s tchánovci a tchýni čeká operace, má kýlu na jícnu. Takže ta potřebuje být taky fit.
Proto bych ráda rady od zkušených, synovi je 2,5 roku, vím, že některé léky jsou až od 3.

mdch91
23. říj 2021

@orisek56 tak hlavne asi je u vas trochu jjna situace, kdyz si mas pro leky jet 60 kilaku.

orisek56
23. říj 2021

@keysi90 přesně tak no 😓 já radši kupuju už dražší věci, hodně si čtu recenze, jestli to má smysl. A samozřejme jsem se začala více zaměřovat na to, aby to bylo hodně přírodní, mám i bylinkové kapky jak tu někdo psal. No a samozřejmě cpu do nás ve velkým ovoce, zeleninu, hodně ujizdime na zeli... To se nám osvědčilo taky, snažím se co nejvíc udělat pestra jídla, takže nervu do děti jen pilulek jak bezmozek.Aoe v tomto období to jinak nejde. Me leden a hlavně pak srpen a září úplně rozložily, to lítání po doktorech, ten strach, ještě nás čekají nějaká vyšetření a do toho já muzu kdykoliv tsd už rodit atd a to přes léto žádné podpůrné vitaminy, decka nebraly, no holt jsem je od půlky září po vyléčení nasadila zpět.

orisek56
23. říj 2021

@mdch91 to je samozřejmě taky pravda. A na zimu to bude ještě horší, protože silnice neotevřou.

mdch91
23. říj 2021

@janinaklinku u nekoho jsem tu nedavno narazila na vyjadreni detske doktorky ke kasli. Ve zkratce tam psala Kdyz ma dite kasel, zamerte se na leceni rymy. Uz i nas byvaly pediatr byl hodne skepticky k lekum na kasel. Tak max.neco na podporu vykaslavani a to právě muze byt ten jitrocel nebo cibule a tu ma doma bezne kazdy. Ale jo, rikam, mame - ťuk ťuk - imunni deti a mame lekarnu v dosahu, pripadne nonstop lekarnu ve fakultce 30 minut cesty, takze fakt nic jineho nez leky na horecku doma nemam

mdch91
23. říj 2021

Kecam, mam, jeste drosetux - homeopatika na kasel,.co jsem koupila, kdyz mel syn kasel jako mimino, ale pak jsme to ani nepouzili.

janinaklinku
autor
23. říj 2021

@mdch91 já mám právě jen ten nurofen a ještě jsem při rabování lékárničky narazila na fenistil kapky, co nám předepsala doktorka tenkrát na vyrážku. Lékárnu máme ve městě, 12 km daleko, já neřídím a přítel je rád že se drží, chytli ho záda. Takže jedeme snad v úterý, protože musí na úřady. A protože jsem nechtěla stát v lékárně jak trubka a ptát se lékárnice, které jsou mimochodem u nás velice ochotné, ptala jsem se tady.

mdch91
23. říj 2021

Na podporu imunity davam rakytnikovou stavu, kdyz si parkrat do roka vzpomenu a z veci z lekarny by mel pomahat imunoglukan. Na kasel hlavne hodne pit a likvidovat tu rymu, no. Nase deti treba bezne maj jednodenni teplotu, tou si telo s nakazou poradi, nesrazime (nejde pres 39) a dalsi den jsou fit. Letos to bylo jinak. Vleklo se to dyl.

martt
23. říj 2021

Moji synové jsou často nemocní. Takže u nás v lekarničce běžně najdeš mořskou vodu, nurofen,Paralen, sinupret - na rýmu, sirup stopkašel, mucosolcan a stoptusin. Většinou se to nejdříve snažím léčit bylinkami a pak teprve sáhnu do lékárničky.

janinaklinku
autor
23. říj 2021

@mdch91 tu rakytníkovou šťávu mají taky v lékárně? Nebo je to jedno? Nebo mi raději nějakou doporučte, snažím se synovi dávat pestrou stravu, ale má teď nějaký jídelní blok

mdch91
23. říj 2021

@janinaklinku neco mit urcite budou, ja mam vlastni. Celkove na imunitu Ccko a Dcko, no.

zuzekk
23. říj 2021

@orisek56 imunologlukan pro děti od 1r se jmenoval Hlíváček, teď nějak jinak, má to nějaké příchutě, od Terezie.

zuzekk
23. říj 2021

@lachipie jak se ti osvědčuje to kolostrum prosím?

janinaklinku
autor
23. říj 2021

@zuzekk děkuju, už jsem koukala a vyzkouším 🙂

izz76
24. říj 2021

@janinaklinku Já myslím, že to je naopak zbytecny mít doma hromadu léků, taky mají nějakou trvanlivost a zbytečně to budeš vyhazovat nespotrebovane. Mám dítě už 7lete,doma máme akorát paralen, ibalgin, náplast, nějakou dezinfekci. Když onemocníme, zajdeme do lékárny a koupíme jen to co je potřeba.

lachipie
24. říj 2021

@zuzekk kozí kolostrum Betula asi nejvíc

lachipie
24. říj 2021

@zuzekk lepší než všechny ty sirupy typu betaglukan apod. Ten mě absolutně zklamal. Tohle mi přijde že se líp zmotoří

ninive211
24. říj 2021

@orisek56 Já mám taky dvě bedny léků a teda hlavně i vitamínů (C, D, betakaroten, betaglukany...pro nás dospělé i hořčík, zinek)😀

orisek56
24. říj 2021

@ninive211 ano já taky 😁

ekou
24. říj 2021

@janinaklinku na kašel máme doma hedelix. Na přírodní bázi pro všechny věkové kategorie

dzejsy
25. říj 2021

Obecně: sirup/čípek na teplotu, něco na bolest, něco na kašel, náplasti, desinfekce, mořská voda ve spreji (např. Sterimar) a fenistil kapky. To je dle naší pediatry naprostý základ. Ostatní se dá vždy dokoupit dle potřeby, ale aspoň doma máme ten základ který se využije než se dokoupi co je aktuálně nutný (třeba obyč kapky do nosu ti vydrží otevřené půl roku, pak ztrácí svůj účinek). + když je dítě alergik/astmatik tak léky co má dítě indikované

zuzekk
25. říj 2021

Nenapadlo by mě kupovat něco preventivně, tím to člověk tak akorát přivolá. Kupujeme v případě potřeby, a vždy v balení spousta zbyde, občas i nějaká obtíž ustane, než stihnu lék rozbalit🙂 ve finále tedy máme lékárničku taky plnou. Náplasti a desinfekce, sirupy na kašel, netknuta mořská voda a kapky (odmítá cokoliv do nosu), čípky na horečku, masti na hrudnicek při kašli, aloe vera, imunoglukan, fenistil kapky a masticka a roller. Tedy jen ro dítě, naše zbytky toho za léta čítají hodně.