Mám po ET zůstat doma?

lorellin
30. led 2018

Ahoj, chci se poradit ohledně neschopenky....jsem čerstvě po ET a přemýšlím jestli mám zůstat doma....jsem zdravotní sestra a pracuji s rentgenem. Sice máme ochranné zástěry ale tohle je n5as jediný pokus o ivf tak nechci nic pokazit.....díky moc

matulka93
30. led 2018

Zeptala by jsem se lékaře, jaka jsou rizika, ale pokud vam PN nabidl, nějaké riziko tam prostě je a urcite by jsem raději zůstala nějaký čas doma, nez si pak vyčítat celý život, že mohlo byt jinak a ja jsem to pos.... Ale je to čistě můj názor 😊 zkušenosti nemam 😊

majajaa
30. led 2018

Taky jsem zdr. sestra a taky jsem pred 2 lety mela ET a zustala jsem hned doma. Moje lekarka o tom tedy semnou vubec nediskutovala.

drakenn
30. led 2018

Těhotná nesmí pracovat u rentgenu! Buď tě přeřadí na jiné pracoviště nebo si vyhandluj u dr. neschopenku

nita1984
30. led 2018

Obecně jsem spíše proti "preventivním" neschopenkam, ale u RTG bych do ni rozhodně šla.

janikas85
30. led 2018

Zaměstnavatel je povinen Vás přeřadit na práci vhodnou pro těhotnou. Pokud takové místo nenajde, je to bráno jako překážka na straně zaměstnavatele a máte nárok na plný plat a pobyt doma bez omezení vycházkami. Ale moc zaměstnavatelů to nedělá. Já bych na RTG nebyla těhotná ani minutu, raději bych šla na PN.

swetlusska
30. led 2018

Zůstaň doma, vůbec bych to neřešila. Já zůstala doma hned od 3 měsíce a to dělám v kanceláři, ani to jsem nezvládala....

luj89
30. led 2018

Nevim, jestli je toto v ,,seznamu,, praci nevhodnychro tehotne, zjisti si to a uvidis. Podle me to tam bude, pak te zamestnavatel musi preradit nebo ti dat 100% platu a nechat te doma.

1772
30. led 2018

Ano, máš nárok na přeřazení, práce u RTG je pro těhotné zakázaná. PN nutná není.

tulikiss
30. led 2018

ja teda po ET byla automaticky na PN. Urcite bych byla ted na PN a po potvrzeni tehotenstvi bych PN ukoncila a zadala prerazeni na jinou praci.