První ivf ve 34 letech. Máte zkušenost a vyšlo to?

luciebelohradska31
23. říj 2021

Ahoj holky najde se tu některá která šla na první ivf ve vysokém věku a vyšlo to? Kolikátý pokus vám vyšel? Mám na klinice reprofit zmrazené sperma už přes rok a přemýšlím že příští rok bych do toho konečně šla. Jelikož mám smůlu na partnerské vztahy a nebo když se nějaký vztah naskytne tak ale děti nechce takže to budu muset skusit jinou cestou I když jsem si to představovala jinak tak jak by to mělo být. Dítě mít oba rodiče. Je mi ale 33 let a ještě ktomu mám jeden vejcovod no a kdo ví kdy jste ten pravý objeví. Chtěla jsem ještě chvíly počkat a zmrazit si vajíčka ale v mém věku je to asi nesmysl. Chtěla bych vědět komu se povedlo bez problémů.
Díky za odpovědi.

loylii
23. říj 2021

@luciebelohradska31 jaké sperma mas zamrazene? Jestli to je nějakého expřítele, použit bez jeho souhlasu ho nemůžeš..

bara88
23. říj 2021

počkej a co jako máš za sperma?🙂

luciebelohradska31
autor
23. říj 2021

@loylii ne kamarád my chtěl pomoct tak šel semnou na kliniku a tam se zamrazili

luciebelohradska31
autor
23. říj 2021

@bara88 od kamaráda kteréj má velké srdce

loylii
23. říj 2021

@luciebelohradska31 aha, tak neotalej, on to musí podepsat, ze souhlasí. Přímo tam. Neda se to obejít. Tak aby si to nerozmyslel zatim😀

luciebelohradska31
autor
23. říj 2021

@loylii už to podepsal a já ochoten mi pomoct i na dále ale díky mám to v plánu co nejdřív

zoyee
23. říj 2021

IVF v 36ti letech, nedařilo se nám druhé dítě. První máme přirozeně. Vyšel první cyklus a hned první transfer.

loylii
23. říj 2021

@luciebelohradska31 on to musí podepsat na místě, až bude IVF klinika oplodnivat jeho geneticky materiál s tvym. A pak ještě pri transferu oplodneneho embrya. Musí tam byt osobně a s dokladama. Taky jsem si naivně kdysi myslela, ze chlap přinese v kelímku svoje spermie a pak už tam nikdy nemusí. Omyl, každý “zakrok” tak musel podepisovat.

marselina
24. říj 2021

@luciebelohradska31 já po 40tce a vyšel druhy pokus.

rozitta
1. lis 2021

@luciebelohradska31 před každým transferem embrya budou chtít aktuální souhlas partnera. Buď podepíše na místě a nebo nechá podpis ověřit. A větší šanci na přežití po zmrazení mají embrya (tvoje oplodněná vajíčka) než jen vajíčka. Hodně štěstí 🍀

tease
14. lis 2021

@zoyee Muzu se zeptat ,kde jsi byl a kolik to stálo?nám se nedaří také druhé ,resp.snazili jsme se přes 7 měsíců vyšlo to ,ale musela jsem na ukončení těhotenství ve 13 TT kvůli vvv neslučitelnym se zivotem a od té doby nic už jsou to dva roky ,zkoušeli jsme hormony , inseminaci a nic takže zbývá jen umělé oplodnění 😟

zoyee
14. lis 2021

@tease Iscare Praha, platili jsme pod 15 tisíc. Nebylo nic k mrazení (měla jsem jenom 2 vajíčka a oplodnilo se jenom jedno, transfer 3denniho). Měli jsme isci, nic dalšího jsme nechtěli.

sorboni30
14. lis 2021

@luciebelohradska31 ahoj, Ivf jsem postoupila 5x. Posledni bylo úspěšné ve 30 letech. Narodily se jednovajecna dvojcata.Nikdy jsem neotehotnela přirozeně. ExManzel i ja jsme meli problem. Mam jeden vejcovod a rozdvojenou delohu..Ted je mi 37 let a jsem tehotna. Mám 2 roky přítele a otehotnela jsem přirozeně. Ve 33 letech nemit vztah a "nechat" si udelat dite.. No nesla bych do toho. Máš cas najít si vztah, dělat něco na silu za kazdou cenu.. Precti si knihu proc k nam miminko nechce od Wahlgrenis. Mit dite je dar, ne vyroba jako ve fabrice.

luciebelohradska31
autor
14. lis 2021

@sorboni30 no tak ono se to lehce řekne najdi si vztah když člověk není v kůži toho druhyho já měla vztahu že ani prstů na rukou tolik nemám nevím to co to je dlouhodobý vztah neumím si to představit takže asi pochopíš že člověk nemá sílu skouset něco co v životě mu není přáno takže si splnit svůj zkouší splnit jinak I když by to samozřejmě chtěl jinak tak každej nemá to štěstí že si řekne tohle chci a život mu to dá jinak jsem jako malá taky dost trpěla a ani věci který se zdají pro nějaký lidi jako samozřejmost já je neměla takže chápu tě neznáš mě neboť kdyby si mě znala chápala by si mě a ještě mě podpořila ale není to tvoje vina nemůžeš za to i tak díky za názor

sorboni30
14. lis 2021

@luciebelohradska31 evidentně nemas vyresene dětství.. Mela by sis s nekym promluvit, s nejakym odbornikem. To, ze nemas vztah nebo jsi jich mela malo nebo hodne... Na svete je miliarda lidi a najdou jeden druheho. Neni to hned. Nekteri se najdou pozdeji, nekteri hned. Ja svoji polovinu nasla az pred dvema lety a prirozene jsem otehotnela... coz nikdy neslo.Nekdo nema to stesti. Ja byt tebou se objednam na kinezilogii nebo regresivní terapii a promluvim si s odbornikem kde je problem. Ty přeskakujes..Ja te nesoudím. Je vidim jak jdes od konce.. Zaviras oci pred problemem, ktery mas. Zamyslela ses, proc nemuzes najit dlouhodobý vztah? Nebo proc to dlouho nevydrží? Na vse je odpověď. Ja svoji odpověď taky nasla kdyz jsem mela 20 let a zjistili mi rakovinu slinivky a musela jsem pak i podstoupit transplantaci jater.. Ve 32 letech jsem ochrnula.. Kazdy problem dostane pak i odpovedi pokud se zajimas, a ja nasla odpovědi nekolik.Nezlob se na me.. ale mám doma dvojcata, čekám třetí miminko a neni to vse tak jednoduché.. Ke vsemu jsem musela postupne dozrat..Proste zkus popřemýšlet i jinak... Kdyz nevyjde IVF..co budes delat pak?

tease
15. lis 2021

@zoyee děkuji za odpověď