Interupce. Jak probíhá?

16. bře 2024

Holky hrozne tezko se mi to pise 😩
Mame 3 male deti a ted jsem otehotnela pres telisko😭
Muzete mi prosim napsat jak probiha interupce, hlavne co me ceka po zakroku?
Jen prosim zadne odsuzovani, i tak je to pro me tezke, ale dalsi dite uz fakt ne 😩

4formy
16. bře 2024

Je mi to moc lito 😔 osobne s timto neporadim ja cekam ctvrte a tesim se....jinak at je to brzo za tebou 🍀

autor
16. bře 2024

@4formy ani nevis jak me to mrzi, mam za sebou 3 cisare a u tretiho ve 27tydnu ruptura delohy, malem jsme obe zemreli😩 a ted tohle😭😭
Preji Ti zdrave miminko a at je vse tak jak ma byt🍀

lencaa11
16. bře 2024

Nejspíš budete muset na revizi aby vyndali i tělísko ( měla by to hradit pojišťovna ) hodně záleží na lékaři jinak pak bude 6 neděli

autor
16. bře 2024

@lencaa11 dekuji a nevite prosim zda jdu po zakroku jeste ten den domu? Chci si nechat udelat sterilizaci, ale to asi v jednom zakroku nepujde.

hasara33
16. bře 2024

To záleží jaká je to forma - ty nejranější, tuším do 8. týdne, se dělají pomocí léků ambulantně - krvácení a bolest by mělo připomínat silnější menstruaci. Do 12. týdne se dělá klasická kyretáž (výškrab) pod narkózou, udělají zákrok, poležíš si cca 2 hodiny a jdeš domů. Po zákroku dodržovat 6ti nedělí a klidový režim. Není to nic hrozného z fyzického hlediska. 😉 Každopádně objednej se ke svému gynekologovi hned, aby se to řešilo, co nejdřív. Musí ti vypsat žádanku, která je tuším zpoplatněna a pak samozřejmě samotná interrupce stojí od 3000-5000 tuším 🤔 v závislosti na typu, ale to si fakt nejsem jistá a možná, že tobě by to mohla hradit pojišťovna tím, že selhalo tělísko 🤷🏼‍♀️ přesné informace ti kdyžtak řekne gynekolog. 🙂

autor
16. bře 2024

@hasara33 dekuji, ja byla u dr ve ctvrtek, v deloze nic nevidel, ale vzal krev a vcera hcg 18174😩 Jenze tam byla jen sestra, tak se bojim mimodelozniho, v pondeli mam byt hned o pul 8 u dr.

meyryen
16. bře 2024

2hodiny po zákroku jsem šla domů....

lencaa11
16. bře 2024

@hasara33 pokud pani napíše lékař zprávu že selhalo tělísko bude to proplácet pojišťovna a prášek u tělíska se prý nedává aby nebyl problém z krvácením aspoň tak to dělají u nás osobně jsem to neřešila ale bavila jsem se o tom s lékárkou měla jsem tělísko pomalu 8 let ( dvě )

hasara33
16. bře 2024

Tak to je dobrý, v pondělí to vyřešíte. 😉 Zeptej se svého dr. rovnou i na tu sterilizaci, já myslím, že to možné je udělat při jednom. 🙂

lencaa11
16. bře 2024

Někdy se jde do 17h pokud máte vysoké HCG a v děloze nic tak to vypadá na mimoděložní což u tělíska může bejt držím palce ☘️☘️ aby jste byla v pořádku jinak sterilizaci ať vám napíše lékař že máte 3 císaře

autor
16. bře 2024

@lencaa11 dekuji, vim, ze mam narok na sterilizaci zdarma, ja ji chtela uz tenkrat, ale u ni je hospitalizace a to jsem skrz malou nechtela, tak jsem si nechala dat telisko🤦‍♀️ Takze ted uz do te sterilizace pujdu.

Holky vsem moc dekuji.

j.a.n.i
16. bře 2024

No, pri kombinaci tvoji vysky hcg, niceho na utz a teliska, se bojim, ze to fakt mimodelozni muze byt... A jinak inzerrupce je jeste ten den domu, ale nebim, jak v případě, te sterilizace, plus je tedy otazka, zda stihnes souhlasy, protože mam ten pocit, ze musi byt dva v nějakém casovem odstupu.

lencaa11
16. bře 2024

Pokud by to teď bylo mimoděložní držím palečky a snad ne tak si hned nechte vzít oba vejcovody jelikož to stejně dělají právě laparo a to je na 2 dny v nemocnici kdyby vám dělali normálně revizi dělohy tak jdete domu večer a pak domluvit sterilizaci

cherie24
16. bře 2024

Moc mě mrzí, čím si přicházíš. 😔 Mohla bych se zeptat a poprosit o to, jak probíhala ta ruptura? Klidně do zprávy. Byla bych ti za to nesmírně vděčná 🙏 Mám za sebou 2 nechtěné císaře a samozřejmě už jsem se setkala se strašením ohledně ruptury a třetího těhotenství. Prý je to vzácné, ale bojíme se toho všechny císařovny. 🙈 Zajímalo by mě hlavně, jestli tomu předcházel nějaký problém (ztenčení, špatné zhojení, bolest) nebo to bylo náhle? Doktoři tím straší ženy k smrti, ale vlastně se o tom člověk nikde moc nic nedozví, jak to probíhá nebo jakým ženám se to stává. 🤷

autor
16. bře 2024

@cherie24 me tim strasili od zacatku take, stalo se mi to kdyz jsem se zvedala ze sedacky, citila jsem jakoby lupnuti a v momente ze me tekla krev proudem, ale fakt hrozne, behem chvilicky u nas byla rychla a pak uz si to poradne nepamatuju, malou 4 minuty ozivovali, ja dostala nekolik transfuzi krve a plazmy. Muj gynekolog pak hrozne nadaval, ze mi tu delohu nevzali, ze je v silenym stavu 😔

lujhu
16. bře 2024

Mám za sebou dvě revize , poslední byl maličko bolestivější,po narkóze mě bolelo víc podbřišek jinak v pohodě , ten den mě pouštěli domu kolem 4 hod

hezz17
16. bře 2024

Tak u nas se zasadne sterilizace behem interrupce nedela.
Ke sterilizaci je potreba mit podepsany souhlas minimalne 14 dni pred vykonem. Dela se to laparoskopicky, tzn neni to v ramci jednodenni chirurgie

autor
16. bře 2024

@hezz17 dekuji, take si myslim, ze to tak bude i u nas v Prostejove.

cherie24
16. bře 2024

A to tam fakt nebyl žádný defekt nebo ztenčení na jizvě předtím? To fakt takhle praskla zhojená jizva? 😱
Taky mi teda není jasné, proč rovnou nesebrali celou dělohu, když je jasné, že další děti už zřejmě nebudou připadat v úvahu.

hezz17
16. bře 2024

@cherie24 pokud hrozi, ze dite neprezije- coz ve27.tydnu hrozi, tak nikdo delohu rozhdone brat nebude. Pokud neni nezastavitelne krvaceni.
Navic myslis, ze by si nekdo dovolil odebrat cloveku organ jen tak?

autor
16. bře 2024

@cherie24 bylo ztenceni, vzdyt pisu, ze me tim strasili od zacatku. Jo to me mrzi, ze ji nevzali😔

autor
20. bře 2024

HOLKY TAK JE TO DIKY BOHU ZAMLKLE TEHOTENSTVI 🙏🏾🙏🏾JA MAM TAKOVOU RADOST 🙏🏾

luciesofiealex
20. bře 2024

Ulevilo se mi upřímně řečeno za tebe, neumím si představit že bych sama otěhotněla přes tělísko, a je dobře že to dopadlo tak jak to dopadlo a držím palce ať už všechno v pořádku 🫂

autor
20. bře 2024

@luciesofiealex dekuju 🙏🏾🙏🏾 ja jsem tak moc rada🙏🏾 jinak telisko se mi uvolnilo a je v deloznim hrdle, tak musim na zakrok do narkozy, kde vse vyresi.

luciesofiealex
20. bře 2024

Hlavně že nemusíš řešit "To" zbytek už bude brzo v pořádku 🫂

veroniquecz
21. bře 2024

@hezz17 sterilizace jde udělat v rámci jednodenní chirurgie.

lencaa11
21. bře 2024

Držím palečky ať je vše v pořádku a jste brzo doma ...☘️☘️

autor
21. bře 2024

@veroniquecz u nas ne, dela se laparoskopicky a je nutna hospitalizace.

veroniquecz
21. bře 2024

Jde to domluvit všude, zjistovala jsem to. Někde mají přímo jednodenní gyne kde to dělají.

autor
21. bře 2024

@veroniquecz tak ve FnOl to vazne nejde.