Jak pomoct, aby se při samovolném potratu tělo vyčistilo?

kukujda
15. říj 2012

Ahoj holky, neexistují nějaké babské rady jak pomoct tomu, aby se tělo při rozjetém samovolném potratu samo vyčistilo a nemusela se dělat kyretáž? A za jak dlouho se kyretáž musí dělat? Je tam nějaké riziko zánětu nebo otravy nebo tak nebo se potrat prostě nechá běžet třeba několik týdnů?

ruzovypuntik
11. dub 2017

@marketicepalice @brambora28 Ahoj holky, tak jak se cítíte, co je u vás nového? 🙂

marketicepalice
11. dub 2017

@ruzovypuntik Punti, u me nic noveho, imunologicky jsem byla v pohode hned po 6ti nedeli a i presto me doktori od dalsiho poceti odrazovali min. 3 mesice, ideal 6 mesicu, coz nechapu, kdyz imuno OK temer hned. Nova moje gynekolozka me tlaci do planovane koncepce s clostilbegytem, medrolem a jeste neco a neco, mam to nekde na receptu, utrous to neni. To se me ale nelibi, pac jednak nevim, co bude delat, kdyz mi clostil.vyprodukuje vic vajicek, ostatne k tomu je, medrol uz jsem na zkousku mela dvakrat a i pri nejmensi davce mi po nem bylo zle a ten zbytek jsem si ani jeste nevyzvedla z lekarny. Mezitim jsem si uz vyzkousela cinskou medicinu, kde jsem vydrzela presne mesic, stalo me to neskutecny penize a na kontrole mi cinanka povida: "mate puls tehotne zeny, no a nebo vazne nemocne". Jeste kdyz jsem od ni odchazela, dostala jsem MS 😀, na umirani se zatim necitim 😝, No a ted dalsi cyklus bych to mela dostat kazdym dnem a citim, ze dostanu. ☹, co dal, jak dal, to vubec netusim, ale dochazi mi trpelivost s doktorama, s alternativama, se sebou samou...

kdanak
11. dub 2017

Já potratila tuto neděli na začátku sedmého týdne...

ruzovypuntik
11. dub 2017

@marketicepalice Jéjda bobku tolik lítání a poslouchat od každého něco jiného.... to je v dupě, jako já vím, že se to lehce říká a hůř dělá, ale být tebou, řídila bych se sama sebou, svým srdce a hlavou. Už se to povedlo spontánně, takže to jde a půjde zase 😉 ale psychika je svinstvo. Ale sama vím, že to nejde se odpoutat a nemyslet na to. Co takhle dovolená? Nebo se zaměřit a plánovat něco co máš ráda?
@kdanak To je mi líto ☹ a samovolně nebo musíš na revizi?

marketicepalice
11. dub 2017

@ruzovypuntik bohuzel zamestnanosti hlavy a nervu to neni, tento mesic mi umrel telefon a s nim treba i veskera data o moji MS, takze jsem ani nevedela, kdy, co a jak, byla v jednom kole, resila spousty veci, sex probehl snad jen jeden, kdyz jsme se s muzem doma nahodou potkali a ja byla po preventivni prohlidce u gyn., ktera mi tak nejak zpetne i potvdrila ovulaci v onen inkriminovany den, takze s trefenim se, taky zadnej problem. U nas je to holt neco jako na dvakrat zakopanej pes a ani tisich dovolenejch a zapomenuti na cokoliv, jakozto i na dite, vubec nepomaha. Buhvi, co to tenkrat bylo za divnou nahodu a jestli to nebylo vsechno, co moje deloha s vajecnikama umi predvest

@kdanak i me to je moc lito a mrzi za tebe, jak se jinak citis a mas?

marketicepalice
11. dub 2017

no a to, ze dostanu MS kazdou hodinu nebo den, svedci brutalni PMS, ted mi ani nemusi zadnej kalendar nic ukazovat 🙄

kdanak
11. dub 2017

@ruzovypuntik
@marketicepalice
Samovolně, na revizi nemusím, prej se o to postará příroda. I tak chci jít ve čtvrtek na gyndu. Sice krvácím, ale podle mě málo. Tak chci vědět, že je všechno v pořádku. Jinak je mi dost špatně - fyzicky. Psychicky mi bylo zle neděle, pondělí. Dnes už je lépe, přišla mě probrat kamarádka, která toto před dvěma lety zažila...

marketicepalice
11. dub 2017

@ruzovypuntik Punti a jak se mas ty vlastne?

brambora28
11. dub 2017

Ahoj holky 🙂 já jsem právě v očekávání zda MS dorazí nebo ne.. minula měla 3dny zpoždění, ale ty 3dny jsem špinila.. teď to mam dostat v neděli, ale upřímně bych byla ráda kdyby ne, že 😀 Jinak jsem to vše tak trošku hodila za hlavu, nic neměřim, nestresuju se.. ale je pravda, že mám teď mnohem víc práce doma i v práci, měla jsem narozky tak pořád nějaký oslavy, koncerty, divadla, akce... Teď ale když to mam dostat tak to ve mě opět hlodá, navíc mě od pátku bolí podbřišek, což ale může být čímkoli.. pokud to teď opět nevyjde, tak nasazují zase Clostik a Duphaston..
Jinak @marketicepalice doporučuji se taky na vše vykašlat.. to mi přijde takový zvláštní do sebe cpat tolik hormonů a věci, to už můžeš jít zrovna na umělý.. ☹

kdanak
12. dub 2017

Já si nechám napsat ten indometacin čípky, a třeba se zase zadaří....

marketicepalice
12. dub 2017

@kdanak jen se zeptam, jakej to ma vliv na poceti? ja mam treba zkusenost se Stacylem, lek na redeni krve, obecne kys. acetylsalicylova

ruzovypuntik
12. dub 2017

@marketicepalice To je na houby. Kéž by to šlo prostě tak, jak si člověk přeje. A těm co to tak jde, tak si to toho vůbec neváží ☹ Budu moc držet palce!
@brambora28 Jůůůůůůůůůůůů tak tfuj tfuj tfuj, ty jsi dobrá že sis ještě nedělala test 🙂 Já jsem byla blázen a už jsem jela ráno cca 10 dní po ovulaci 😀 😀 😀 A špinění taky může být příznak.... 🙂 Tak hned nám dej vědět 🙂 A já se mám krásně tak doufám, že to aspoň chvíli vydrží, protože vždycky jak si to řeknu tak se něco pos.... 😀
@kdanak To je dobře že si zajdeš, určitě je lepší jak to doktor vidí jestli tam něco nezůstalo. A kamarádka je dobrá, mě taky jedna pomohla, když jsem po druhém potratu seděla doma v slzách a ona na mě vlítla se slovy ať se vzpamatuju, ,že nejsem jediná, a že není konec světa - i když mě to tak připadalo... a že dítě prostě jednou bude! A to mi fakt pomohlo víc jak takové to utěšování chudinko atd. Takže holky, prostě to mimčo bude a hotovo!!!!! :-*

kdanak
12. dub 2017

@marketicepalice No, my jsme rok a půl nemohli otěhotnět. A 3. 3. jsem byla na gyndě, doktorka mi dala kyselinu listovou a indomatecin čípky a 30. 3. už jsem měla jistotu, že jsem těhotná. Pochopila jsem, že indometacin je na bolest, ale i na to, aby uvolnil ty cesty dole. Prostě hned jsme otěhotněli. Tak tomu věřím a chci to zase....

kdanak
12. dub 2017

@ruzovypuntik Jojo, přesně tak. Ta kamádka mě taky dost pomohla...

marketicepalice
13. dub 2017

holky tak ja nakonec tehotna, zadny PMS 😍, test delanej ted, z vecerni moci, den cyklu 29, musela jsem zavolat svoji dr. kterej den cyklu jsem byla, kdyz jsem u ni posledne byla, abychom na to prisli 😀. Tak vam moc preju, aby to tu zacalo brzo podobne naskakovat ❤

brambora28
13. dub 2017

@marketicepalice Ježíš to je nádherný, upřímně z celého srdce gratuluji a přeji ať vše vyjde jak má! Tak to byl opravdu puls těhotné ženy 😀 U mě to tak růžové není.. Dnes jsem začala špinit, je to dost podobné minulému cyklu.. očekávám pár dní špinění a pak MS.. :-/ No nic, příští měsíc opět Clostilbegyt a Duphaston, bez toho se nám asi holt nezadari...

marketicepalice
13. dub 2017

@brambora28 nene to prave jeste nebyl puls tehotne zeny, jakmile jsem od cinanky odchazela, jeste u ni na toalete se mi MS spustila a od toho se mi prave docela dobre i nakonec pocital cyklus, protoze to mi docvaklo dneska, kdyz jsem videla na svoji cmaraci nastence termin konzultace u cinanky, jinak ja za sebe opravdu muzu rici, ze nam se jednonazcne zadarilo se Stacylem, mela jsem sice jen 3, po 3 dny, ale na prokrveni delohy na zavrtani embrya to stacilo, stejne jako ten minuly uspesny pokus bohuzel s blbym koncem, akorat tehdy jsem ho brala mnohem dele a mozna se mi to stalo osudnym, protoze s kys. acetylsalicylovou neni zadna legranda v tehotenstvi. No a v neposledni rade moc dekuju za gratulace a ted je rade na tobe Bramůrko. Jde to a jde to brzo a u tebe to bude stejny, verim v to.

ruzovypuntik
14. dub 2017

@marketicepalice Jééééééééééééééééééééé to je náááádhera!!! To mám obrovskou radost!!!!
@brambora28 A za měsíc nebo dva, nám sem dáš stejnou fotku 😉 A já se k vám přidám snad za pár měsíců 🙂

ruzovypuntik
19. kvě 2017

@marketicepalice
@brambora28
@kdanak
Ahoj holky, tak cooo, jak jste na tom? 🙂 Pořád na vás myslím :-*

marketicepalice
19. kvě 2017

ja se mam dobre, dnes jsem byla u doktora prvne na utz. srdicko ten malej vorisek ma a velikost odpovida presne danymu stari, coz je dneska 9+1, takze za me moc dobre a co vy ostatni holky? jak se mate, bez ohledu na to, zda-li jste v ocekavani

brambora28
19. kvě 2017

@ruzovypuntik Ahojky 🙂 U nás pár docela zásadních změn, ale těhotenství to není, aby ses hned neradovala 😀
Měla jsem začít brát hormony a dočetla jsem se, že Clostilbegyt způsobuje cysty a když s nimi někdo má problémy nema se vůbec nasazovat a i když se nasadí musí se hlídat.. a tak jsme si řekli a dost, na takový doktory kašlu, a rozhodli jsme se jít s manželem co CARu, protože jsme prostě chtěli, ať se nám někdo věnuje, vše nám vysvětlí, řeší naše problémy.. A tam se tak i stalo.. Vzal si nás doktor Vrána a nestačil se divit tomu, co vše se nám stalo.. První informace, kterou se hodně (a jako první zdravotník) zabýval je manželovo postižení.. My tomu tolik pozornosti nevěnovali, protože jsme doufali, že to prostě dobře dopadne.. Díky němu jsme si ale uvědomili, že 50% je prostě fakt moc, a že umělé přerušení třeba v 16tt bychom nezvládli.. On nás informoval, že pravděpodobně jediná cesta, jak toto postižení u dítěte vyloučit, je IVF.. Ovšem pouze v případě, že se jedná opravdu o to postižení, které manželovi bylo před 5 lety diagnostikováno, a pouze v případě, že bude z emrya zjistitelné.
No a máme za sebou schůzku s genetičkou a zjistili, že to manželovo postižení se dá u embrya geneticky vyšetřit, tak pravděpodobně do IVF půjdeme.. dělali nám ještě odběry na jiné běžné genetické vady, ja mam za sebou odběry na hormonální profil, imunologii a hematologii a manžel spermiogram.. až budou všechny výsledky, cca 6 týdnů, čeká nás schůzka s doktorem a bude se řešit co a jak dál.. každopádně geneticka dnes řekla, že je pak otázka cca 3 měsíců než se embryo vyšetří..
Takže my teď se snažením končíme, užijeme si léta, uděláme si pergolu a od září se už snad bude něco dít.
A co ty..? 🙂

ruzovypuntik
22. kvě 2017

@marketicepalice No paráda, to je super!!! Takže už vybíráte jména? 🙂
@brambora28 Téda holka toje mi líto, že je to tak složité ☹ Je to nespravedlivé, ti co nechtějí mají kupu dětí bez problémů a my co chceme, proto musíme vydat tolik síly a slz a snahy. Ale stojí to za to. To je dobře, že jste to tak rozjeli ve velkém s odborníky. Budu moc moc moc moc držet palce. Léto si užijete a pak hurá do toho. Já bych se v září chtěla do miminka pustit taky, tak třeba nám to vyjde a budeme se zakulacovat stejně 🙂 Jinak se mám dobře, konečně si užívám sluníčka a těším se na koupááák 😀

kdanak
25. kvě 2017

@ruzovypuntik Ahojky. My zatím nic. I když, mám chutě a pobolívá mě v podbřišku. Oblíbené dny mají přijít v pondělí... Tak snad nedojdou...

ruzovypuntik
26. kvě 2017

@kdanak Tak budu mooooc držet palce! Dej pak vědět!

kdanak
26. kvě 2017

@ruzovypuntik Dnes jsem si dělala test. Slaboulinkatej dušík. Uvidíme zítra - koupila jsem si lepší test. 😉

ruzovypuntik
27. kvě 2017

@kdanak Jéééé tak hurá hurá hurá!!!! Měly bychom založit nové fórum, tady se nějak vymykáme tématu už 😀 A mě zajímá jak se máte 🙂
@brambora28
@marketicepalice

brambora28
27. kvě 2017

@ruzovypuntik Já už jsem psala 😉 Čekáme aktuálně na výsledky​ a myslím, že v červnu bychom mohli na konzultaci.. Aktuálně si ale užívám v Londýně 🙂

ruzovypuntik
28. kvě 2017

@brambora28 Jojo, já jsem myslela jestli si nezaložíme něco vlastního 🙂 Užívej plnými doušky než budou plínky 🙂

kdanak
28. kvě 2017

@ruzovypuntik Dnes jsem si dělala test a je negativní. Zítra má přijít ms, tak uvidíme... ☹

ruzovypuntik
28. kvě 2017

@kdanak To si zkoušela nějaký jiný že? Slyšela jsem že by měly být stejné značky ty testy pořád aby byl vidět rozdíl jak to sílí... Zkus zase za dva dny 😉