Kontrola po spontánním potratu v 6tt, je nutná?

sarusev
3. srp 2015

Ahojte, před dvěma týdny jsem měla pozitivní těhotenský test a hned jsem se objednala k doktorovi. Termín kontroly byl až v půlce srpna, což by odpovídalo téměř 8tt. Bohužel jsem ale začala krvácet a i těhotenský test přestal být pozitivní. Chci se zeptat, je normální, že jediné co doktor udělal bylo, že když jsem volala, tak mi zrušil původní kontrolu jinak nic? Sice mě nikde nic nebolí nebo tak, ale upřímně jsem čekala, že si mě k sobe aspoň pozve a zkontroluje.

bajana
3. srp 2015

Ja som potratila v 11tt (MA) a na kontrole som bola 2x po tyzdni, či som sa dobre vyčistila. Neviem, čo je štandardný postup. V ktorom tt si potratila?

sarusev
autor
3. srp 2015

@bajana na začátku 6tt

aneztuzka
3. srp 2015

Je mi líto, žes potratila. Také se mi to stalo v 9tt. Myslím, že by tě měl prohlédnout, aby bylo jasné, že ses vyčistila dobře. Jinak mě pomáhal čaj z kontryhele, kokošky pastuší tobolky a meduňky pro vyčištění. Přeji hodně sil. Já to beru tak, že mám maliného přímluvce v nebi, i jsme malé pojmenovali 😉

sarusev
autor
3. srp 2015

@aneztuzka děkuju za rady, vyzkouším 🙂 asi to tak mělo být, máme andílka v nebi,který jednou bude dávat pozor na sestru/bratra..

bajana
3. srp 2015

Tak možno dr. usúdil, že je to dosť skoro a ak bolo krvácanie silné, je možné, že to berú ako opozdenu MS...vlastne ti meškala len týždeň...takže radšej sa sleduj a v prípade horucky radšej zájdi za lekárom. Držím palce do ďalšieho snaženia, nám sa zadarilo hneď 😉

sarusev
autor
3. srp 2015

@bajana gratuluju, snad se taky zadari ;)

lendulina
3. srp 2015

já to měla u dr stejně, mně se to stalo na začátku 6. týdne a taky mi jen zrušila kontrolu.. v tý době tam podle mě ještě neni nic, co by mohlo dělat neplechu, proto se nechodí na čištění

simdan
4. srp 2015

já byla na revizi po potratu v 6+2tt nenechali mě vyčistit samu,a bolesti jsem měla skoro jak při porodu a padaly se mě velké sraženiny,takže každý to má jinak

hanina_d
4. srp 2015

Potratila jsem v 6+1tt, v podstatě jsem měla standardní menstruaci, a byla jsem na kontrolním ultrazvuku po tom, co krvácení skončilo - jen zkoukli, že vše odešlo a děloha je čistá...což naštěstí byla. Kdyby ne, řekli mi, že by mě poslali na revizi.

aneztuzka
4. srp 2015

@sarusev Přesně tak 🙂 My měli čekat s otěhotněním 2 měsíce, počkali jsme měsíc. Teď už jsem v 28tt a mrňkousek se má nad dobře v břiše. Tak budu držet palečky i Vám.

denninka22
7. srp 2015

@sarusev Stalo se mi to, co tobě předminulý týden (byla jsem v 7tt) a musím říct, že jsem byla na kontrole ultrazvukem 3x a navíc pokaždé na krvi. Na krev mám docházet ob 14dní, aby doktor sledoval hladinu hcg až do negativity. Pokud by hladina stagnovala, nebo padala pomalu, mohlo by to znamenat i nejaky problem. Takze bych rekla, ze bys rozhodne na kontrolu mela jit - alespoň na ten ultrazvuk. Pokud by ti nekde zustal kousek tkane a nevycistila ses uplne, mohl by z toho byt i zanet. Drzim palce, at je vse ok.

simya
7. srp 2015

@sarusev Mě po spontánním potratu v 7tt gynekolog nekontroloval, jen mi řekl, že si mám tak za 14 dní udělat test a jestli bude negativní, tak ok, pokud by byl pozitivní, tak by se to muselo nějak řešit. Byl každopádně negativní.

gepe
7. srp 2015

@sarusev neni potreba, pokud nemas zadne problemy typu velke krvaceni ci bolesti, horecky aj. A jak uz zaznelo prede mnou, udelej si teh. test, mohl by byt uz nyni negativni. Resp ja ho mela negativni uz po dvou dnech po. No uvidis a nezoufej, stava se to velmi casto a take casto se zenam po nem lepe a brzy zadari dalsi tehotenstvi 🙂