Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

nikcza
17. kvě 2014

@mala_carodejka ale taky jsem takhle přesně nad tím přemýšlela..levý vejcovod uzavřen v březnu, pak pravý,teď teoreticky levý..ale já necítím vaječníky, jakoby spíš dělohu..i na omak jsem ji měla pár dní citlivou...teď dobrý, fakt jen pobolívání jako před MS.. škoda že nemám svůj vlastní uzv doma, nebo nějakého známého dr 🙂 :D to bych chtěla asi moc 😝

nikcza
19. kvě 2014

ahojte holky, něco nového? jaký byl víkend? dostala jste to už některá ?

mala_carodejka
autor
19. kvě 2014

@ nikcza aoj 🙂 nene, stále nic, ale když to tak počítám a pokud by se to od začátku krvácení po výkonu počítalo jako první den, tak bysem to měla dostat v pátek 🙂 což by teoreticky lehce odpovídalo i tomu předchozímu pobolívání bříška 🙂 tak uvidíme..

nikcza
19. kvě 2014

@mala_carodejka 🙂 ted mi to nejak moje hlava nebere..proc tento patek 23.5.? 🙂 a cemu prisuzujes jak pises to boleni bricha(pulce cyklu predpokladam 🙂 )? Ja mela prvni krvaceni po lps. 29.4..diky za vysvtleni :P

mala_carodejka
autor
20. kvě 2014

@nikcza ajo,tak ja zacala krvacet v nedeli potom, tzn. 26.4.a od toho jsem pocitala 28 dnu 😊boleni pak bylo zhruba v pulce..ale nevim treba je to blbost, nekdo tady i psal,ze to doslo az za 5 tydnu..

mala_carodejka
autor
20. kvě 2014

..kecam,datum plati,ale byla to sobota🙂)

kacaba1212
20. kvě 2014

@ptjj ahojik, dekuji za prizvani 🙂 Mam 6 tydnu po MT. Citim se uz dobre. Jeden menzes za mnou po 4 tydneajah. Doktor mi rekl dva menzesy pockat a pak se snazit. Snad to vyjde. Jinak me silene boli zada a nevim, kdy mohu zacit cvicit. Neporadili byste mi?

mala_carodejka
autor
24. kvě 2014

@nikcza tak já furt nic..co ty? 🙂

mala_carodejka
autor
26. kvě 2014

@nikcza tak vcera uz 🙂 mam radost 🙂 co ty,jak je??

nikcza
26. kvě 2014

@mala_carodejka pořád nic.. ach jo :/ no pokud budu počítat 4týdny od prvního krvácení, tak bych to mohla dostat zítra .. bere se to od toho? nebo od lps?

nikcza
26. kvě 2014

@nikcza ještě jsem zapomněla, před pár dny mi začala dělat zle leva jizva..dodnes mi z pupku trčí ta vstřebávácí nit, a z té levé taky trčela, na ni jsem se dívala tenkrát ráno a odpoledne citlivé..tak jsem se mrkla,okolo zarudlé,tvrdá jizva, nit najednou nikde .. tak jsem si to vymačkávala aspoň 2-3dny, tak teď dobré..boože

nikcza
26. kvě 2014

@mala_carodejka ještě jsem zapomněla, před pár dny mi začala dělat zle leva jizva..dodnes mi z pupku trčí ta vstřebávácí nit, a z té levé taky trčela, na ni jsem se dívala tenkrát ráno a odpoledne citlivé..tak jsem se mrkla,okolo zarudlé,tvrdá jizva, nit najednou nikde .. tak jsem si to vymačkávala aspoň 2-3dny, tak teď dobré..boože

nikcza
26. kvě 2014

@mala_carodejka anebo, že bych hned otěhotněla :D ale to pochybuji 😖 🙂

mala_carodejka
autor
26. kvě 2014

@nikcza tak pokud jste šli "do plných", tak proč ne 🙂) možné je uplně všecko..já to počítala od začátku toho předchozího "krvácení" - tzn. od soboty 26.4., vycházelo to 4 týdny teď na pátek, takže jsem to dostala 30.den..a jinak - stehy uz bys mela mit davno vytazene, tobe tam neco zustavalo??

nikcza
26. kvě 2014

@mala_carodejka jojo,tak mě těch 28 dní vychází na zítra... měla jsi nějaké "výtoky" do doby než si dostala menzes (od toho bolení břicha cca od toho 14dne) ?? jojo, mě můj dr. říkal jak jsem byla na kontrole, že to je v pořádku (v té době mě nic nebolelo) - to bylo těch 14 dní od lps.. a právě až teď mi ta levá strana zahnisala.. teď tam mám zas malou dírku a v tom tu černou nitku a v pupku mám taky tu nitku, ještě jde cítit na omak.. já neměla vytahovací , pouze ty vstřebávací... a pořád se nevstřebaly..asi se mi srkz tu nit na té levé jizvě dostal bordel..proto to hnisalo...

mala_carodejka
autor
26. kvě 2014

@nikcza jej, no to jsou veci zbytecny teda..jakoby toho clovek nemel i tsk dost,ze.. to me mrzi..davej si na to aspon betadinovou mast nebo jakoukoli dezinfekci..a uvidis ale hnisat by to uz davno nemelo..
a stran vytoku - nijak abnormalne moc nebo malo,spis tak jak to mivam v zavislosti na fazi cyklu..

nikcza
27. kvě 2014

@mala_carodejka už se to hojí, mám doma tu zelenou mastičku (novikov) a pak jsem si to ještě alpou desinfikovala..tak už by to snad mělo být ok.. no, tak dneska to zatím nevypadá že bych to měla dostat..tak snad zítra 🙂

nikcza
27. kvě 2014

@mala_carodejka ahojky, tak paráda, také jsem to už dostala.. přesné jako hodinky.. to jsem ráda,že mám 28denní cyklus jako předtím a že nemusím v pondělí na vyvolávačku :D

mala_carodejka
autor
28. kvě 2014

@nikcza no tak vidíš super!!! to nam to pekne jde😊😊😊 akorat jsem teda zvedava na to pauzovani abych neotehotnela jeste 2 mesice..jestli to zvladnu nechtit..A taky jak moc by vadilo,kdyby se nahodou podařilo..

nikcza
30. kvě 2014

@mala_carodejka hodne jsem slysela,ze je prave lepsi po te prvni (uz mame) mens 🙂..ze je to lepsi pro telo a jednodussi.me dr.v nemocnici rikal pockat dva cykly..takze teoreticky to zkusit v cerven-cervenec..ted musim rict sama za sebe,ze uz ze me vyprchal ten chtic zase rychle otehotnet..nevim,jestli chci :D to je zvlastni :/ ne ze bych nechtela druhe,to urco,ale treba za rok..ale ja si myslim,ze se nam to povede rychle,pozor si stejne nedavame..

kurimka
2. čer 2014

@nikcza
@mala_carodejka
holky ja jsem po operaci a bez vejcovodu od 25.5. a doktori mi vylozene i rikali ze po sestinedeli mame na to hupnout, ze je tzv. prihnojeno pro dalsi mimino, takze to hned zkusime a uvidime ;o) mimodelozni bylo po 10 mesicnim snazeni, tak snad dalsi dopadne driv a mnohem lip ;o) jinak dostala jsem to hned treti den po operaci, ale prej to neni ta prava menstruace, ale bylo to zpusobeny tzv. hormonalnim spadem, jak to najednou ze dne na dne silene kleslo, tak si pockam na dalsi snad bude v pohode pac todle prvni me odrovnalo tak, ze jsme se musela vratit do nemocnice pac silene silny a hrozne bolestivy ze jsem omdlela nekolikrat bolesti (a to si myslim ze po tom mimodeloznim neco skara vydrzim) ;o) tak snad se nam to brzo podari na jednicku ;o)

nikcza
2. čer 2014

@kurimka ahoj, tak to máš ještě čerstvé :/ jinak my už tu pravou mens. máme s čarodějkou za sebou (po 4 týdnech že 🙂 ty po 30), takže napoprvé super cyklus,snad to tak zůstane. Já si navíc koupila vitamíny inofolic,slyšela jsem více méně hoodně pozitivního, tak uvidíme..ale jak jsem psala, teď ani nevím, jestli chci zas otěhotnět :D no uvidíme

mala_carodejka
autor
3. čer 2014

@nikcza jaktoooo?? jaktoze nevis jestli otehotnet?obava z toho,co bude? a co by bylo kdyby? a ten inofolic je dobrej teda jo?
jako ja uz jsem přemýšlela nad kde cim a napadlo me ze jsem mozna uzivala vysoke davky kyseliny listove a mozna proto to tak rychle narostlo..nevim..a uz nad tim asi ani přemýšlet nebudu..
@kurimka vitam te mezi nas,byt je teda takove vitani neradostne..kazdopadne kdybys potrebovala nejak pomoct, poradit nebo se z toho jen "vypsat", muzes cokoli

kurimka
3. čer 2014

@mala_carodejka
@nikcza
diky holky za privitani ;o) i kdyz teda jak pisete neni to nic veselyho, ale nejak se s tim clovek musi smirit. ted si zrovna hodlam dat do obalky vsechny pozitivni tehotensky testy a naramky z nemocnice co mi zustaly. Manzel se na to netvaril, ale myslim ze je to proste vzpominka at uz to dopadlo jakkoliv a na ty dve hezky carky se vzdycky budu usmivat ... no mne ta normalni MS teda teprva ceka jen bych se chtela zeptat co vam rekl doktor, kdy se zacit znovu snazit, pac vsude ctu a slysim neco jinyho ale mne bylo receno ze na to mame skocit prave po tech sesty tydnech ( a to uz takhle pro mne bude silenost to sest tydnu vydrzet - to se priznam bez muceni a nemyslim tim hned snazeni ale sex jako takovej ;o) ale bylo mi receno ze neni na co cekat ze po 6 tydnech to bude zahojeny a tzv. prihnojeny na dalsi pokus takze to urcite nevzdame... a nikcza: ty to taky nevzdavej! Jako spis to chce pustit z hlavy nejaky planovany snazeni pac my se snazili 10 mesicu a povedlo se teprve az jsme oba meli prace az az a o vikendech jedna zabava za druhou.. to ze to nedopadlo je vec druha ale furt si rikam, ze to tak asi melo byt, ze lepsi nez aby bylo mimco nemocny nebo neco takovyho osklivyho ...

nikcza
3. čer 2014

@kurimka presne tak,to jsem take rikala ze to tak melo byt,ze by mohlo byt postizene nebo cokoliv jineho..melo se to stat..taky hodne ctu ruzne diskuze a tvrdi to co ty,snazit se hned.me dr.v nemocnici rikal(i gynek.muj),snazit se po druhem cyklu..
@mala_carodejka ja nevim,co se to ve mne obratilo,asi upadek hormonu 🙂 nemam strach z toho,(teda mam),ale nepripoustim si to tak,verim,ze dalsi tehu uz bude ok 🙂 ale tak nejak kdyz nam diteti nemelo byt ted prano,asi to chce az za nejaky cas.momentalne nemam potrebu byt znovu tehotna..kdyz budu,tak budu happy,ale netouzim uz ted po tom..zvlastni ze.nase dvouleta Valerie je tak ziva,ze je za dve deti :D Stavime dum,za par dni se vrhnem na hrubou a rada bych byla uzitecna (muj je zednik na zivnosti),tak si to delame sami..to bych pak nemohla nic delat(i kdyz muj o to nestoji,chteli jsme oba druhe dite) a moje priorita je ted to,pomoct silami jak se da,malou lehko pujcime babicce kdyz budem delat a je to s jednim prckem jednodussi,nez s miminem..tak to vidim ja,muj ne 🙂..taky by bylo lepsi jit pro me za rok do prace a spolecne zazadat o hypo,abychom mohli ryxhle stavet..je to vsechno slozite..muj nazor se mimodel.tehu zmenil na tyto prednosti..ale,zas nejde naplanovat,mit druhe treba za 3 roky,nemusi to pak jit vubec ze..dite uz neni ani dar :/ muj tvrdi,nebudeme mit hned svuj dum,ale "plno" zdravych deti,nekdo ma dum,penize a nema deti.. Aaale,co bude,bude..budem fungovat jak pred tim,bez zabran a bud si mimco najde cestu brzo nebo pozdeji..zadne bariery ...ten inofolic hodne pozitivne chvalili..napr.po nekolikaletem snazeni,upravovani leky atd.,kdy to nezabralo pak zkusili tento inofolic a proste se povedlo..jinak kys.list.je samozrejme zdrava,ale netusim v jake mire muze skodit.ovsem ceho moc take skodi..ten inofolic prave uz ma v sobe i kys.list.. Hezky den devcata ;)

catchulinecka
3. čer 2014

Ahoj holky,zdravim vas...ja jsem celkem nestastna,lapar. 24.4. A ms stale nikde,uz to bude ted ve ctvrtek 6 tydnu :( doktori mi rikali,ze dojde 5-6 tyden,ale stejne uz jsem nervozni co se zase deje ☹

mala_carodejka
autor
3. čer 2014

@catchulinecka ahoj jsem moc rada,ze o tobe slysim..vubec se nestrachuj,kazda to mame jinak a do 6 tydnu by to melo přijít,pokid ne,tak si zajdes po vikendu za dr.na vyvolání..nebo jsi tehotna 🙂 vubec se neboj,neni proc by jsi to nemela dostat..jen to telo se s tim musi nejak popasovat a to trba ruzne dlouho..dej si horkou koupel.a kakao nebo bylinkovy caj a udelej si pekny vecer..urcite to bude dobry*

catchulinecka
3. čer 2014

@mala_carodejka díky za uklidnění 🙂 pěkný večer už mám několikátý, akorát ne s kakaem, ale s červ. vínem 😀
no uvidíme, já jsem každopádně i před lapar. měla nepravidelný cyklus a i delší, takže jako nic nového, ale tajně jsem doufala, že se to třebas trochu upraví po takovém zákroku 🙂

kurimka
3. čer 2014

holky ted mne jeste uplne mimo napadlo jak je to s laznema? vim, ze kdyz jsem byla po operaci slepaku, tak sokoro kazda druha holka co tam byla se mnou byla po mimodeloznim... davaji se na to jeste lazne?

nikcza
4. čer 2014

@kurimka nedávno jsem četla, že nárok by na lázně měl být určitě..ovšem, některá ženská psala,že ji sám dr. říkal, že teď je to s nárokováním složitější, když při operaci nebyl žádný problém ... 😨 jako samo mimo.těh.je problém, ale když nebylo při operaci v břiše nic problémového, tak je menší pravděpodobnost,že ti ji vypíší... ale zkusit bys to mohla. já mám malou doma, nechtělo by se mi tak či tak 🙂