Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

maudn
26. čer 2014

@moldanubia a před oběma mými tehu bral manžel vit fertilman můžu jen doporučit, druhé tehu vyšlo na první pokus s jedním vejcovodem

nikcza
26. čer 2014

ahojte, tak dnes ráno jsem to dostala, 31den, to není tak hrozné 🙂 ..ale,stejně jsem tiše doufala, že by...nevadí 🙂

moldanubia
26. čer 2014

@maudn já ho zase cpu nějakým vit E a spol🙂, my byli i na spermiogramu, vyšel mu ukázkový, tak snad....no v sobotu drž palce 🙂

moldanubia
26. čer 2014

@nikcza 31 je ještě dobré 😉 a příští měsíc to třeba nepřijde už vůbec

maudn
26. čer 2014

@moldanubia my meli na zprave ze spermiogramu napsano 0ˇ% pravdepodonost pocetí a nejdriv jsem ty vitaminy kupovala zvlast a pak jsem natrefila na tento pripravek ktery to vsechno obsahuje a je velice obdobny i jako pripravek profertil nebo tak nejak ktery stoji kolem dvou tisic, takže ve finale to zobal v jedne tablete, prvni reakce ksichty,že nebude žrát prášky, pak si to ještě rád běhal sám kupovat..

maudn
26. čer 2014

@moldanubia co ta sobota, ms nebo testování?

moldanubia
28. čer 2014

Aha,tak to musím sehnat 🙂 . Dneska jsme se viděli po třech týdnech,tak jsem si říkala, ze by se třeba mohlo za dařit,když jsme se tak dlouho nevideli 🙂 a ja jsem nabuzena z lazni 🙂

nikolina93
29. čer 2014

Ahoj Holky chtěla bych se s váma poradit, jestli náhodou nemáte s tímto nějakou zkušenost, před sedmi dny mi vyšel slabě pozitivní těhotenský test jelikož jsem minuly měsíc vysadila antikoncepci poslední MS byla 9.5. a nikdy jsem neměla pravidelný cyklus netroufám si říct kdy jsem mohla otěhotnět tak jsem volala ke gyn. a objednala se na prohlídku samozřejmně tam nic neviděli, ale vzali mi krev. Za 2 dny jsem se měla dostavit znovu. Výsledky HCG 87 naskočila sem na kozu doktorka na mě vyhrkla, že je tam volná tekutina, že to je prasklé GEU okamžitě sem musela jet do nemocnice. V nemocnici mě prohlíželi dva lékaři vzali mi opět krev na HCG ultrazvuk a poslali mě na lůžko do rána mi nikdo nic neřek ráno mi opět vzali krev a o dvě hoďky byla vizita primář mi zdělil, že HCG roste tempem 87-245-489, že mi momentálně laparoskopii dělat nebudou, že je jasne, že na ultrazvuku nic vidět nejde ... řekl mi že mohu jít domu ale pouze když podepíšu reverz, že mě tam MuDr poslala s prasklým GEU, že mě nemůže jen tak poslat domu. v pondělí mám jít opět na kontrolu, ale nikdo mi nic neřekl proste co je ta tekutina jestli je to mimoděložní nebo ne chápu, že nemužou poznat když to nejde ještě vidět, ale když mě tam poslali s rupturou GEU a domu mě pošlou druhý den s tím že mi nejspíš zatím nic nehrozí ...nechápu .. proč mě tak moje doktorka vystrašila .... myslíte že by to mohlo opravdu být ještě zdravé normalní těhu ?. ☹

catchulinecka
29. čer 2014

@nikolina93 ahojky, tak to je mi líto, že máš tak nejistý začátek těhotenství, musíš doufat a věřit miminku 😉 já teda jsem na této diskuzi jako ostatní holky a máme právě špatnou zkušenost...já měla hcg 112, pak mi brali vždy po dvou dnech...pak 485 a pak jak bylo 1500, tak jsem dorazila do nemocnice za "5 dvanáct" - šílené bolesti, nemohla jsem se ani narovnat, hrůza ☹ no a mazala jsem na laparoskopii, protože pokud od 1000 hcg nejde nic vidět (byla vidět jen rozletá tekutina) tak je to bohužel většinou mimoděložní. hrozně moc ti přeju, aby to u tebe mělo šťastný konec 🙂 my se tady taky jednou dočkáme 🙂 a dej vědět zítra, držím pěsti!!!

mala_carodejka
autor
29. čer 2014

@nikolina93 ahoj,zdravim te moc a omlouvam se,ze budu asi strucnejsi, ale chci ti dat podporu aspon trosku, jsem ale na mobilu a to tupkani je dycky o neco slozitejsi🙂 uprimne - muze se stat oboji - muze to dopadnout tak i tak, jista si nejde byt..nicmene - na UZ je neco videt NEJDRIV od 1000 jednotek hCG, vetsinou ale s jistotou spi az 1500-2000..takze tam zatim krome narostle sliznice v deloze nemusi byt viditelne vubec nic a nemusi to znamenat nic spatneho..Naopak to,ze je to GEU, taky nemusi byt az do urcite velikosti nijak zvlast patrne..takze bohuzel nezbyva nic nez cekat a verit..kazdopadne pravděpodobnost GEU je vyrazne nižší nez treba atypicke projevy nekterych zacinajicich tehotenstvi..zkus se klidne a v pohode vyspat;at mas silu do dalsich dnu - tak ci tak, to je nejdulezitejsi, protoze to "cekani" muze jeste chvili trvat..Ver ale ze kazda cesta nekam pokracuje a nebud smutna, bude dobre*

nikolina93
30. čer 2014

@mala_carodejka @catchulinecka Holky moc moc vám děkuji za podporu a povzbuzení tak dneska mi MuDr. jen vzala krev a podle toho se zítra uvidí, udělá mi ultrazvuk atd... pořád mi nikdo nic nechce říct mám z nich pocit jakože se snad bojí říct svůj názor hlavně, že mě pokaždé vyšetřuje jiný lékař nebo lékařka přehazujou si mě jako horký brambor. Budu se snažit a pevně věřit miminku snad to bude dobré. Ono pro mě je i uklidněním to, že vás je tu spousta co si prošla mimoděložním a stále máte víru a naději a většina holek potom měla spousty zdravých dětí a bezproblémové těhotenství, já sem hrozná histerka možná to moc řeším, ale pravda je, že teď už člověk bude mít asi strach pořád...ať je správně uchycené ... ať se správně vyvíjí... ať neni nemocné ... myslim, že to už je prostě uděl ženy a matky.. snad to dobře dopadne jsem moc ráda že sem to hlavně měla komu říct a s kým se poradit a vyslechnout si nějaký názror..doma to nemám s kým bohužel probrat 🙂 tak moc děkuji a všem vám přeju hodně štěstíčka a zdravíčka a hodně dětiček snad budeme mít všechny to vytoužené o čem sníme !!! 🙂

moldanubia
30. čer 2014

@nikolina93 ahoj,snad te uklidní,ze mě taky poslali domu- na utz nebylo nic vidět,hcg 1200, taky mi sebrali krev a čekala jsem do druhého dne... Ale celou dobu jsem spinila,pokud nekrvacis a nic te neboli,tak to muže byt v pohodě, zvlášť pokud nemáš ustálenou ms,což po práškách nemáš- mohla si otěhotnět třeba az kolem 20dne ms a to fakt nic vidět nemůžou,držím palečky a dej vedet 😉

nikolina93
30. čer 2014

@moldanubia ahojky nene právě že nekrvácím ani mě nic nebolí 🙂 tak budu doufat a u tebe to dopadlo jak ? 🙂

mala_carodejka
autor
1. črc 2014

@nikolina93 ahoja tak co? jak to dopadlo? uz se to nekam posunulo? doufam za tebe,ze ano,protoze ta nejistota je asi nejhorsi..

lucikpraha
1. črc 2014

Holky můžu se vás zeptat kdy jste měly první ms po operaci? V pátek to budou 4 týdny co jsem laparoskopii prodělala a bojím se že budu mít rozházenej strašně cyklus 😒 ... Děkuji za odpovědi
@nikolina93 Přeji ti aby ti vše dobře dopadlo vim jaké je se trápit nejistotou...☹

moldanubia
1. črc 2014

@nikolina93 ahoj, bohužel jsem měla mimo, ale já od začátku krvácela - dohromady asi 10 dní, takže držím palce!!!!

moldanubia
1. črc 2014

@lucikpraha ahoj, já měla první ms po 37dnech a druhou po 32. Na třetí čekám 🙂

lucikpraha
1. črc 2014

@moldanubia děkuji snad se mi to úplně nerozhodi měla jsem vždy po 28 dnech no uvidíme hlavně aby dorazila🙂

mala_carodejka
autor
1. črc 2014

@lucikpraha ahoj, já to dostala 30. den a ted 31.den..na třetí ještě čekám teď v červenci..tu první jsem počítala od prvního dne krvácení po operaci - nedělali mi revizi, takže jsem krvácela od 2.dne po operaci

lucikpraha
1. črc 2014

@mala_carodejka ahoj, ja taky druhý den taky to mám takhle počítat doufám ze se dostaví a děkuji

moldanubia
1. črc 2014

@lucikpraha ono se to po dvou,trech zase srovná. Můžeš taky zkusit nejaké bylinky,tuším,ze Heřmánek je na ,,přivolání,, 🙂. A první polovinu cyklu pit kontryhel na prokrvení🙂

lucikpraha
2. črc 2014

@moldanubia děkuju

moldanubia
2. črc 2014

@lucikpraha není zač 😉 , kamarádka mi půjčila knihu bylinky pro ženy, tak teď studuju 🙂, chci to zkusit nejdřív přírodní cestou, než do sebe začnu rvát hormony. je tady čaj na vyvolání menstruace 20g natě pelyňku černobýlu, 20g rozmarýny lékařské, 30g sporýše - nesmí se pít v těhotenství a při dostavení ms se má udělat týden přestávka....jo, tří šálky denně 🙂. A na uvolnění vajíčka tady píšou 20g pelyňku černobýlu, 20g listu maliníku a 10g květu jetele lučního - pít od konce menstruace deset dnů dva až tři šálky....do toho asi půjdu 🙂

lucikpraha
2. črc 2014

@moldanubia Tohle všechno seženu v lékárně? Taky bych ráda vyzkoušela🙂

moldanubia
2. črc 2014

@lucikpraha to doufám🙂,ja chci zajít do lékárny,koupit si jednotlive druhy a námichat si to sama...když to nepůjde,tak na netu to bude 🙂 nebo někde v čajovne... A dávají se 2-3lzicky na 200ml 😉

lucikpraha
3. črc 2014

@moldanubia děkuji

nikolina93
5. črc 2014

@mala_carodejka Ahojky holky ... tak skončila sem nakonec opet v nemocnici kde me totalne psychycky vycerpali tim ze mi opet nikdo nic nerekl.. a porad mi jen brali krev a cekali jestli neco teda bude nebo ne nekrvacela sed uz bude m nemela sem bolesti tak me pustili dom. Dneska v noci sem mela silene bolesti v podbrisku ale ne krecovite ale jako by se mi nekdo postavil na bricho a stal takovy neskutecne bolestivy tlak asi po pul hodine to preslo tak jsme do nemocnice nejeli ale v utery jdu zase k lekari tak snad uz bude toho videt vic ... na poslednim ultrazvuku mi potvrdili dutinku v deloze ze jde nejspis o velmi casne stadium a je to malinke tak uvidime snavidet vic ale ten strach je neskutecny ! ...Nevim co od nervu delat s pritelem se v jednom kuse hadam a vyvolavam hadky divim se ze odemne jeste neutekl :D ... snad to bude dobre a bude to poradne zlobivy klucina jen ktery nam dava zabrat od zacatku 🙂
@moldanubia To mě mrzí :(
@lucikpraha Děkuji moc

moldanubia
5. črc 2014

@nikolina93 teda to je síla! Jak to, že to ještě nevi 😒 , ale pokud tam máš tu dutinku, tak to je nadějné, ne? A vejcovody Ti určitě taky projížděli, takže pokud tam nic nenašli, tak t je super! Jak je to dlouho, co jsi nedostala ms? Mě na to mimoděložní přišli už týden po vynechané menstruaci...

nikolina93
5. črc 2014

@moldanubia no je to mazec nevim co to je za lekare proste prohlizeli si me snad uz 4 prehazovali si me jak horky brambor jak je to dlouho no ja sem mela posledni MS 9.5. ale to bylo jeste pod vlivem antikoncepce pak uz sem nezacla brat nove platicko a uz sem to nedostala no 🙂 ve vejcovodech nic nenasli jen ta tekutina za delohou nic vic no tak ja uz neverim v to ze by to dopadlo jinak nez dobre ... proste verim miminku jak mi tady holky radily 🙂 nic jineho nez pozitivni mysleni uz mi nezbyva a zacinam mit trosku ceskych lekaru plnou prdel abych pravdu rekla :(...ale tak uvidim no

nikolina93
5. črc 2014

@moldanubia jo a jeste jedna vec lezela tam semnou pani ktera byla tehotna normalne diagnostikovali ji mimodelozni a delali ji operaci ne laparoskopii ale laparotomii a nakonec prisli na to ze je to normalni tehu jo 🙂 bohuzel nevim co bylo s pani dal :( jelikoz me pustili ale tady jde videt to ze bohuzel i lekari sou omylni :-/