Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

kikina666
7. led 2009

ahojte ja sa tiez pridavam ku Vam,
2005 / tehu prirodzene missed abort v 6 - 7 tyzdni, cistenie
2006 / biochem teh, hcg 4.5 ..... cize skoro 0,
april 2008 KET .. missed abort v 7 - 8 tyzdni, videli sme krcpeka bublinku na sone, csitenie

a teraz stimulujem, teda uz skoro koncim, na 90 percent v pondelok mam naplanovany odber vajicok, mame 17-19 folikulov, tak snad to tentokrat uz vyjde ... takze mi vsetky drzte palceky 😵

lauritka ja som KETovala s Tebou v aprili, 20.4. som mala KET a 10.6. som bola na cistenie ☹

len
autor
7. led 2009

Ach jo, ty si to taky vyžereš, co? 😒 A máte nějaký instrukce, za jak dlouho to znovu zkoušet, když nebyla revize? Já se přiznám, že prvních 14 dní jsem měla pocit, že už nikdy víc nechci být těhotená, ale otřepala jsem se z toho strašně rychle. Teda ne z toho pocitu, že to tak mizerně skončilo, ale dost rychle jsem to zase chtěla zkoušet, abych tu bolest nějak přebila. Asi strachem, kterej stopro nastane, až budu zase těhu... Každopádně dřív jak po půlroce na další IVF náladu nemám 😒

len
autor
7. led 2009

Ahoj Kiki, budu moooc držet palce! 🙂

kapr
7. led 2009

Zatím žádné. Tohle jsem řešila jen se svou gyn. Do Caru jdeme koncem ledna. Tak uvidím, co mi na to řeknou. my jedeme dál. Prdím na pocity 🙂 To bych se z toho musela zbláznit.
Kiki vítáme tě a držíme palečky. Folíků máš dost tak to bude určitě OK. 😵

len
autor
7. led 2009

No, já asi i kdybych otěhotněla přirozeně, do toho CARu se na kontroly nacpu, aspoň do srdíčka, mají lepší vybavení než můj gyndr... Tak pak určitě poreferuj, co ti řeknou 🙂

kikina666
7. led 2009

len dakujem ... mne uz tolko ludi drzi palce, ze to neni az normalne .... snad to vyjde tentokrat, rozhodli sme sa vlozit 2 tak snad sa 1 uchyti a aj ho zdrave vynosim 😵

len
autor
7. led 2009

Určitě 🙂 Mně to taky strašně překvapilo, kolik lidí mi to přálo a kolik IP jsem dostala, když jsem našla //... O to horší pak byl ten konec 😔

kikina666
7. led 2009

len, musime verit .... raz to vyjde aj nam a dojde na nas rad 😵 😵 😵

len
autor
7. led 2009

Jo, musíme, holt si počkáme dýl, ale dočkáme se, neboj 🙂

kapr
7. led 2009

Jasná zpráva 😉

kikina666
7. led 2009

len spravny pristup, na kazdu raz dojde rad 😵

petrakalcik
7. led 2009

Čau holky,

tak jsem včera byla v CAR na další kontrole. MS mi nedorazila a to je už 11. týdnů. Prý ještě počkáme cca 10 dnů a když nic, tak už asi budou hormony. MUDr. říkal, že folikul se pořád vyvíjí (dává si teda dost načas, protože za měsíc se jen zvětšil) a nechce do mě dávat zbytečně hormony. Jsem za to docela ráda, protože se zdá, že tělo pracuje, ale holt pomaličku. Důvodem prý může být, že tělu dlouho trvá, než se dá dohromady po těhotenství.

Je pravda, že i Hcg mi klesalo hoodně pomalu, tak i na MS si musím počkat déle, než ostatní.

Nicméně pravý vaječník, který se zdál minule naprosto atypický, je úplně v pořádku. MUDr. by to nezmínil, kdybych se nezeptala. Takže opět plati: mluví se pouze o problému, když je vše OK, nemluvíme o tom. :o))

len
autor
7. led 2009

Tak to je docela pozitivní, ne? 🙂
Ach jo, abych byla vděčná za to, že po potratu vůbec funguju 😒

ikke
12. kvě 2009

kotjatko • snž • 8. máj 2009 o 16:01
Ahoj,holky!Rozhodla jsem se zalozit nove tema.22.04 tohoto roku jsem musela na kyretaz.Zhroutil se mi cely svet,a plakala jsem hodne dlouho,ted premyslim co dal.Jestli nekdo prozil to same,prosim o vase prispevky.

felicia1 • 1d • 8. máj 2009 o 16:02
☹ je mi to luto,neboj,po nejakej dobe bude zas dobre,

marhulinka • snž • 8. máj 2009 o 16:11
Ahojky Kotjatko....je mi to mocinky líto ☹ Vím,co si teď prožíváš,zažila jsem to také,ale věř,že opravdu to spraví jen čas!!!
U mě je to už delší dobu-posledního října 07-ale na našeho andílka myslíme,jen teď už je to prostě jiné....my to nesli hodně špatně,protože pak nastali i komplikace....
Všichni nám pak radili,ať si pořídíme zvířátko 😉 Takže za měsíc už jsme si jeli pro naše psí mímo a můžu říct,že nám to strašně mooooc hodně pomohlo,nebyl vlastně čas vracet se tak myšlenkama zpět...No a teď se vrháme do dalšího boje a věříme,že tentokrát to dopadne tak,že budeme držet v náručí zdravé miminko - miminka....
Jen jsem ještě asi měla upřesnit,že o miminko bojujeme cestou umělou...proto nervíky jsou dost veliký...ale zvládneme to...-my všichni!!!!!

monka26 • 9. máj 2009 o 17:46
Ahoj Kotjatko...i nám se takto zhroutil svět 4.prosince 2008 kdy jsme ve 20.týdnu přišli o dvě holčičky po IVF,bylo to něco strašnýho a taky jsme to dlouho oplakávali.Teď se snažíme znova o další mimi,ale zatím to bohužel nevychází ☹ .Tak se drž a určitě se dočkáš vytouženýho miminka 🙂

kotjatko • snž • Dnes o 19:43
Ahojky vsem!Dekuji za vsechny dobra slovicka,kazda mame za sebov moc smutne obdobi.Snad uz vsechno spatne zustane v minulosti,a v budoucnu nas cekaji lepsi casy.
monka:to,co jsi tady napsala,je nejhorsi.Je mi to moc lito,a vim,ze zadne slova ti nedokazou pomoci,musi to prebolet i kdyz vim,ze nikdy na to nezapomenes,a nikdy neprestane bolet uplne.Verim,ze jednou se vam urcite povede to nejkrasnejsi miminecko pod sluncem!!!Moc ti to preji!
Ja zatim cekam na mesicky,ani nevim kdy by meli byt,a potom zavolam do CAru,a objednam se na konzultace.Nevim co dal.

len • Dnes o 19:58
Kotjatko, loni v prosinci jsem založila diskuzi na podobné téma, zkus si počíst, třeba ti to v něčem pomůže...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak já byla po první MS na konzultaci a taky na kontrole u obvodního gynekologa, jestli mi kleslo hCG. Prakticky mi řekli, že po šestinedělí se klidně můžeme začít snažit a po dvou proběhlých MS můžu jít na další IVF (měla jsem dlouhý protokol, takže samotné IVF by proběhlo třetí cyklus po kyretáži). Ale co ti budu povídat... Rozhodně jsem se do toho nehnala a trvalo mi přes půl roku, než jsem se rozhoupala k dalšímu IVF, jestli všecko klapne, na transfer půjdu někdy kolem data předpokládaného porodu 😔 Nějak jsem si myslela, že se během té doby dám dohromady, ale jak tak začínají holky s "mým termínem" odcházet na mateřskou, zase se to vrací. Navíc mě vyrazili z práce, takže když se to se**, tak se to se** všecko. Na druhou strenu, když je nejhůř, už se člověk jenom může odrazit ode dna a plavat vzhůru, takže já věřím, že napodruhé už to určitě vyjde 🙂 To samé přeju i tobě... Z vlastní zkušenosti - časem sice člověk nezapomene, ale bolest otupí, tak se vybreč a bude líp 😔

kotjatko
12. kvě 2009

Ach,jo,holky,spousta zen kolem nas nema ani tuseni o tom,co prozivame...
Ted uz vim,ze neni vyhrano,kdyz mam pozitivni test,neni vyhrano,kdyz HCG stoupa.Ted uz tolik verit nebudu doktorum,a strachu se nezbavim nikdy,vzdycky budu mit obavy,ze i kdyz se podari otehotnet,tak nemusi se to udrzet ☹

len
autor
12. kvě 2009

Víš, co mi teď přijde nejhorší? Bojím se, že při tomhle IVF neotěhotním. Ale co hůř, bojím se, že zase těhotná budu a budu zase prožívat ten neskutečný strach... Jenomže bez něj už to asi nikdy nepůjde, takže pokud chci mít děti, budu si to muset nějak protrpět 😒 Zkusím předtím navštívit psychologa, třeba to ze sebe aspoň částečně setřesu...

jajka27
12. kvě 2009

ahojte,bohužiaľ aj ja sa k vám oddnes pridávam...bola som na usg a MA, srdce mi ide puknúť od žiaľu ☹ 😢 😢 😢

len
autor
12. kvě 2009

Á, Jajko, dneska? 😢 Já už to mám za sebou od listopadu, ale živě si tu bolest pamatuju... Drž se! Jinak pro mě byly úplně nejhorší ty dva dny od diagnózy po revizi, to jsem vážně věřila, že smutkem umřu. Po zákroku samotném už se to nějak porovnalo, ale vrací se to, vrací... Buď hodně s manželem, vybreč se, co můžeš a zkus to přežít, ač to zní teď neuvěřitelně, potkaly mě potom i krásné věci 😉

veria
12. kvě 2009

Jajko, mně se stalo to samé loni v listopadu, taky v 10 tt, po 2. IVF. Zatracená smůla. Moc jsem to obrečela, ale už jsem se z toho oklepala a už ani nevím, že jsem byla vlastně těhotná. Jen někdy se mi připomene, že jsem za měsíc měla rodit....Ale už při tom neřvu. Chce to čas, mně to smíření trvalo asi dva měsíce. Teď je to pro tebe strašlivé, ale bude to lepší, uvidíš.

kotjatko
14. kvě 2009

jajko,je mi to mooooc lito! ☹ Musime se vsechny s tim nejak vyrovnat a smirit se,ale je to tezke!

Ja ale jinou sansi nemam,budu muset zase na IVF,nemam ani mrazacky.Strasne se bojim toho,ale co mi zbyva?

kacarina
17. kvě 2009

Ahojte babule, este chodite do tejto temy?
Ja som vas teraz precitala na jeden dych, kedze bohuzial riesim podobne veci.
Velmi vam vsetkym drzim palce, aby ste znovu nasli elan a silu do dalsich planov a hlavne, aby sa to stasticko uz konecne zacalo lepit ja na nas 😉
Strucna verzia mojho pribehu je v mojom profile...
Takze ja som zatial v ramci 1.IVF+ICSI bola 2x na KETe, po oboch som otehotnela, ale vzdy to este v 1. trimestri skoncilo. Na jednej strane dr. hovori, ze je parada, ze otehotniem a dokonca zatial uspesnost 100%, ale teraz budeme musiet asi este zistit, ci nie je este nejaka dalsia chyba u mna. Doteraz mame robene: zrazanlivost krvi, genetiku, laparku s drilingom vajecnikov, okrem toho mam diagnostikovane PCO a nepriechodne oba vajcovody a manzel slabsi spg ...
O tyzden mam konzultaciu v CAR a uvidim, co na to dr. povie, ale ked tak citam rôzne pribehy, myslim si, ze ma posle na imunologiu, ci netvorim nejake blbe protilatky na embryo ...
Celkovo vsak teraz citim absolutnu rezignaciu a unavu, ked nas posle na to imuno, objedname sa, lebo to trva hrozne dlho (teraz sa baby objednavali a dostali termin na august), ale momentalne sa vôbec necitim na dalsi pokus, dame asi par mesiacov prestavku a koncom roka uvidime, ako to budeme vnimat .. dovtedy sa budem snazit dat sa dokopy a asi vyrazime s manzelom aj niekam na cesty, nech vyvetrame hlavy ...

kotjatko
19. kvě 2009

Ahojte vsechny!Prosim vas o radu,za jak dlouho vam zacali mesicky po kyretazi?Ja vubec nevim,kdy je mam cekat.Ja jsem byla na vycysteni 22.04,a jeste to nedorazilo.Nechce se mi jeste za doktorama.

len
autor
19. kvě 2009

Kotjatko, přesně za 28 dní (obvykle mívám cykly 20-24) a říkali mi, že normál je tak 4-6 týdnů... Pokud těch 6 týdnů nic, tak zkus zajít za dr., ale myslím, že je ještě čas, ten první cyklus po revizi bývá dost odlišný 😔

kacarina
20. kvě 2009

kotjatko, mne tiez povedali, ze cca. do 6 tyzdnov, ale ja mam dlhsi a velmi nepravidelny cyklus, tak budem cakat tak max. 2 mesiace asi ...

kotjatko
20. kvě 2009

Dekuji za odpovedi,ja jsem mesicky mivala pravidelne vzdycky 26 dnu,ted nevim vubec jak to bude,jestli se mi ten cyklus nerozhodi 😒

len
autor
21. kvě 2009

Kotjatko, tak za sebe opravdu mohu říct, že ten první cyklus byl o dost delší než mé obvyklé, ale ty další cykly už zase najely do normálu a mám to snad pravidelnější než dřív 😉

kacarina
21. kvě 2009

len, ja ze odkial tvoje meno poznam, dnes som cele doobedie citala temu o Mojzisovej cvikoch 😉

len
autor
21. kvě 2009

Kacarina, nojo, já jsem byla velká propagátorka Mojžíšový 🙂 Teda vlastně ještě jsem, akorát se kloním k názoru, že když to dva roky nezabere, tak už asi nikdy, tudíž momentálně chci Mojžíšku doplácat do dalšího IVF (čili ještě tak 14 dní) a pak už s tím asi seknu 😒

kacarina
21. kvě 2009

len, ja len tak kratucko (aby sme tu "nenarusali" temu): ja som sa s Mojziskou zoznamila pred rokom, ale som sa jej nevenovala poctivo a teraz sa na to chystam ... mam problem udrzat mimco, uz som bola 2x tehu .. a okrem toho ja mam velke problemy s chrbtom a krizami, takze hlavne aj preto s tym chcem zacat ... 😉

len
autor
21. kvě 2009

Tak na to je určitě ideální 🙂 Jinak teda říkají, že Mojžíšová + mobilizace těsně před IVF zvyšují šanci na uchycení (což mi opravdu zabralo) a snižují šasnci samovolného potratu. Bohužel to ale nemá vliv na MA, které je dané převážně geneticky a které pak postihlo i mě 😒