Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

ratatooy
5. dub 2013

@surael však ja sem to taky nepsala plošně pro všechny stejne je rozdíl 3 člená a 6člená rodina ale jestli 3 nebo 4 nemuže udelat mesične desetitisíce,ale myslela sem to tak že samo zřejme musi každej zvážit co a kde platí a jestly se dá nekde neco ubrat,manžel živnostník není je zamestnanec kterej musi platit vetší dane jk živnostník

ratatooy
5. dub 2013

@surael a nikde sem nepsala že mame penez jako šlupek mnžel vydelá cca 25 ja mam rodičák což jako 33tis neni žadnej zazrak ale znám i 4členu rodinu co žije z 12tisíc a jde to,je to o tom že čím víc človek má tím víc potřebuje

surael
5. dub 2013

Nemyslím si,že čím víc člověk má tím víc potřebuje,spíše záleží,jaké máte náklady jen na chod..nájemné,energie,apod..někdo platí hypotéku a někdo třeba jak jste uvedla vy sama bydlí zdarma.
A to jsou všechno věci,které dělají pak rozdíly...takže když to shrnu,tak třeba my s manželem dáme dohromady cca 35 /38 tisíc ,- ale jen bydlení a energie nás stojí cca 13000,- dále má náklady na cestu do práce,váš muž jezdí zdarma jak jste uvedla,má služebák,můj manžel ne..pak si platí soc. a zdr.což dělá měsíčně kolem 4000,-.Mám 4 děti a když vezmu,že by mě každé měsíčně stálo pouze 2000,- jako že nejstarší dceru stojí intr 1000,- stravné 2000,- cestovné a kapesné 1000,- a to se ještě stravuje i doma o víkendech.Tak se mi hlavně nesnažte vysvětlovat,že čím víc člověk má tím víc potřebuje,když plácáte nesmysly.Nesrovnávejte nesrovnatelné.Když bych bydlela v domě rodičů,kde bych přispívala jen na elektriku a vodné-stočné,tak pochopitelně cca 10000,- mám na rozhazování.Ale za mě nikdo bydlení nezaplatí,stejně jako za spoustu jiných rodin.Jak píšu pro někoho 40 tisíc málo,pro někoho super a někdo by za takové peníze ani nevstal.my to máme od výplaty k výplatě už ted,s tím,že kupuju převážnou většinu potravin v akci a ještě jen něco.

surael
5. dub 2013

Na víc se tu stále bavíme jen o tom základním..ale já si myslím,že žádná správná máma s tátou nechtějí,aby jejich děti dostaly pouze to základní (jídlo a ošacení),ale aby je taky jednou za čas mohli vzít třeba do zoo,na koupaliště,apod....
když budu mít 1 dítě tak mě výlet do zoo příjde na cca 500,- když tam pojedu já se svojí 6-ti členou rodinou...zkuste mi to spočítat 😀DD a o tom se bavíme,když se rozhoduje zda si můžu další dítě dovolit nebo ne.jak jsem psala,nebudu rodit děti jen proto,abych jim pak dala pouze namazaný chleba s máslem a tvrdila jim do konce života-můžete být rádi,že jsem vám dala život.ve škole budou sedět s jinými dětmi a jen smutně poslouchat,jak se nikdy nikam nepodívají,protože na to prostě není.a prachy si z prstu nevycucáme nikdo.

surael
5. dub 2013

je spíše smutné,že o takových věcech dnes prostě bohužel rozhodují právě finance.Kdyby to bylo jen na mně a kdybych věděla,že moje finance jsou dostatečné,tedy,kdybych je nemusela řešit,tak mám děti klidně 10.A věřte mi nebo ne,nerozhodla jsem se pro svůj blahobyt,ale právě pro blaho těch dětí,které ted vychovávám.Nenosím umělé nehtíky,nekupuji si hadříky,ani drahou kosmetiku,nechodím ke kadeřnici,atd...Nechodím ani do kavárny na kafíčko a ani nekouřím,takže opravdu svojí rodinu o finance nepřipravuji.jednou za čas si koupím někde na aukru knihu,dají se tam sehnat za hezké peníze a to je asi tak vše.Přeji všem ženám,které se budou muset někdy rozhodnout,at zváží vše kolem,a když už se z jakéhokoliv důvodu rozhodnou,že dají mimino pryč,tak at je to bolí co nejmín.Jen my sami víme,jak se věci mají nebo ne,ostatní do naší situace nevidí,tak at si svoje soudy nechají,až budou muset o sobě rozhodovat oni sami.

timbouctou
6. dub 2013

@ratatooy no, 30 táců z jedné výplaty? Klobouk dolů teda, to my nemáme ani dohromady na měsíc. My třeba musíme vyžít z 5 tisíc na jídlo a drogerii max, někdy jsou to 4 000. A rodina se 4 dětmi z 12000? To je směšný, platěj nájem?

ratatooy
6. dub 2013

@timbouctou jj platej je to kamoška jeji chlap vydelá 10 a sama ma tech 3600,.najem platí určo kolem 6tis,no joooo 30 z vejplat ale to bylo před prvním ditetem to byla jiná doba protože sme s manžem každej vydelal 30

timbouctou
6. dub 2013

@ratatooy hele, nezlob se, ale 10 000 a 3600 není 12000 😀 v každým případě, pardon, ale tohle není reálné. 6000 nájem, zbyde 7600. Co energie? Ta většinou i v minibytě pro dva lidi dělá kolem 2500. A to jistě v tolika lidech mají byt větší, a taky mnohem větší spotřebu. Ale zase asi mají minimálně dva tácy od státu, ne? Teda jestli vycházejí z méně než 5000, tak mi zjisti, jak to dělá. Neumím si to živě představit. Jako my, jen když je běžný provoz, tak jen za lékárnu vypláznem měsíčně litr.

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou jen za lékárnu? co proboha pořád kupujete? vy jste někdo vážně nemocnej? to si nedovedu představit, dávat měsíčně tolik na léky.

timbouctou
6. dub 2013

@blahova_andrea už jsem psala, mladší je astmatik. To koupíme jeden měsíc sprej na inhalaci, další sirupy na noc, když dostane kašel, tak další sirupy, do toho se mu z toho udělá zánět průdušek tak kortikoidy, protože už nějaké bere, tak mu dr nechce psát atb. A taky vitamíny. No, a někdy potřebujem něco taky my, třeba antikoncepci 😀 mám jednu z nejlevnějších a platím 650,- po třech měsících.

surael
6. dub 2013

@timbouctou ,,to je přesně ono,paní tu chce dávat rady mně,která živí 4 děti ze stejných peněz jako ona zatím jedno a ani neplatí nic kolem za bydlení.A jestli její kamarádka má 2 děti,tak ma minimálně přídavek na obě děti a jestliže platí nájem a její manžel vydělává udajně jen onich 10 tisíc,tak i příspěvek na bydlení,takže to jsou jen blbé kecy.Ale ráda se nechám od paní poučit jak by to v mojí situaci zvládala ona,když koukám,že má ve všem tak jasno 😀DD

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou chudáček malej. my šetříme taky, kde se dá, takže jsem ráda, že malej zatím žádnou extra péči nevyžaduje. my jen jednou za čas koupíme dětský sirup na kašel nebo nám brufen, tak snad nám to relativní zdraví vydrží ☹

timbouctou
6. dub 2013

@surael no ona psala 12 tis, pak z ní vylezlo (výše) že 10 tis + 3600 mateřská, ale se 4 dětma, takže to je jen za ty děti od státu 2000 minimálně a taky něco na bydlení, ale i tak, asi jim někdo přispívá. Nám nikdo, a i tak se nám povede sem tam něco ušetřit, třeba v lednu jsme kupovali nový bojler 😝 starý odpochodoval. Jak jinak, měla jsem v obálce našetříno na poplatky městu za odpad a psa a něco už stranou na opencard, neboť v srpnu nastupuju do práce. Ale zjistila jsem, že to pak nebude lepší, budu moct dělat jen na půl úvazku kvůli vodění dětí do a ze školky 😅

timbouctou
6. dub 2013

@blahova_andrea snad ano 🙂 ale to budete mít v pohodě. My jsme najeli na astmatický režim v půl roce 😝

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou ono bohužel neexistuje na světě jen astma a spousta věcí si ráda počká ☹ já už třeba šetřím prckovi na rovnátka, protože bude mít zoubky asi po tátovi a já teda nejsem zrovna prototyp zdraví, takže jen čekám, co se nám kdy ukáže. musíme doufat, že se nám vážný nemoci a nehody vyhnou 😀 docela koukám, kam se diskuse vyvinula 😀

timbouctou
6. dub 2013

@blahova_andrea no, beseda o zdraví 😀

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou spíš celkově o rozpočtech a šetření 😀

timbouctou
6. dub 2013

@blahova_andrea já bych teda řekla, že to s původním tématem úzce souvisí 😉 Ale přiznávám se, doufám pevně a modlím se, abych se nemusela v tomhle rozhodovat, protože vůbec netuším, co bych nakonec zvolila. Možná to dítě, i když psychicky, fyzicky ani finančně to nebude procházka růžovou zahradou. Ale bojím se, že bych nedokázala jít na potrat, i když by to znamenalo obrovský průšvih pro všechny kolem.

lucyvivien
6. dub 2013

Nebudem odsudzovat, každý zodpovedá za svoje činy sám.. za mna je to hriech. Ale zase poznám také prípady, kde zas iné ženy odsudzuju mamičky, ktoré maju deti a evidentne to fin. nezvládaju, tak su potom kecy typu : načo si to dieta robili, ked na to nemaju ? A pod.. Financie ovplyvnuju nielen to,či budeme mat na stravu ,ale ovplyvnuju otázku bývania, rodiny a v poslednom čase aj zdravia...Je to smutné,ale je to dnešná realita . Preto považujem rozhodnutie zakladatelky príspevku za zodpovedno- nezodpovedný , inak to nazvat neviem. Inak jej prajem do života už len správne rozhodnutia 🙂

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou naprosto s tebou souhlasím. já mám jedno dítko, přítel z předchozího vztahu další dvě a jsme v podstatě sociální případ, takže trojčata, nebo i dvojčata by byly pro nás krize, ale jak píšeš, neumím si představit jít na potrat. potrat bych asi neunesla psychicky a nechat si je zase finančně, no možná vlastně i psychicky...z tolika divočáků bych se asi zbláznila 😀

timbouctou
6. dub 2013

@blahova_andrea to jsem si vzpomněla, že my na tom ještě nejsme tak špatně. Maminka, co bydlí pár domů od nás, má holčičku starou jak náš Alex a dvouletý dvojčata, kluky, a jeden se narodil s těžkým Downem a ještě něčím, chuděrka. Je to opravdu vzácný případ, dvojčata jsou jednovaječná, a že jeden je takhle postižený se vědělo už kolem 16. tt, ale nedalo se s tím proto nic dělat, museli by zabít oba 🤐 a taky se sociálce do přídavků nevejdou cca o dva tácy ročně, takže žádné přídavky, speciální pomůcky, spousta léků, pobyty v nemocnici, takže tatínek věčně doma... A tyhle případy nikdo nevidí, nikdo se tím neobírá. Na umělé oplodnění nešli, dvojčata mají sami od sebe, nečekali to. A pak tu bude někdo kázat.

ratatooy
6. dub 2013

@timbouctou ten najem je i z energiemi nejsu v podnájmu ale ve svým

ratatooy
6. dub 2013

@timbouctou a to mam i kamaradku co je na vesnici v rodinym dome a umí nakoupit na mesíc za 1500,.jídlo + zbyted domácí výroby

timbouctou
6. dub 2013

@ratatooy u nás, i když jsme na vsi, bohužel domácí výroba nefunguje 😒 není pořádná zahrada. Ale zato tu máme všechno o min třetinu dražší než v Praze 😀

ratatooy
6. dub 2013

@timbouctou jo jednoty n vsi sou dražš ale zase třeba když je akce koupím mléko a maslo levneji než ve meste,ja už se celkem teším že začnu všechno pestovat protože to co kupujem v obchodákách je děs

blahova_andrea
6. dub 2013

@timbouctou osud je někdy nespravedlivej. jedna kamarádka čekala dvojčata, na testech bylo podezření na downa a o jedno pak přišla. tak mi nezbylo než ji uklidňovat, že příroda si určo poradila s tím nemocným a to druhý bude ok. no docela to vyšlo. malá se narodila "jen" s vadnou nožkou. jiná chudinka otěhotněla přes kojení a antikoncepci, když bylo synovi 6m. taky zvažovala zda ano nebo ne. nakonec do toho šli a narodil se jim malej s vadou srdíčka. no dneska už je po operaci a je snad srdíčko ok, ale zase začali řešit očička. já si pak říkám, že je mi fuk, že jsme sociálové, hlavně že jsou děti na dnešní dobu zdravé.

surael
6. dub 2013

@timbouctou No,já chodím do práce už ted,hlídají starší děti,tedy zatím jen v sobotu,ale jinak to prostě nejde,věčně se nám něco v domácnosti s...,ted nám taky odešel u bojleru termostat,předtím to byl mixer,žehlička,atd...pračku jsem kupovala loni.prostě je pořád do čeho vrážet,jelikož třeba moje pračka běží každý den tak 3x,ale to tu některé dámy taky nevidí 🙂)
Jinak jestli máme všichni rodičák stejný,jako že asi ano,protože i já beru bohužel ten j¨nejmenší,tak to není 3600,- ale 3800,- a přídavky beru na 4 děti 2300,-.

surael
6. dub 2013

@timbouctou Takhle jsem se rozhodla když nám antikoncepce selhala před 2 lety,to jsem si říkala,že bych taky nešla.Ale Aničce nejsou ještě ani dva roky a pátý dítě by jsme ted co dcera nastoupila na střední už opravdu nezvládly a to jsem patřila mezi štastné maminky,které kojily bez příkrmu 11 měsíců.Bohužel rodičák mi nikdo nenafoukne,takže opravdu nehodlám dětem dávat jen namazaný krajíc chleba,když už ted kupuju jídlo jen v akci a třeba o takovým kvalitním šunkovým salámu si můžem nechat jen zdát.Ale to bohužel nemá cenu vysvětlovat.Jak jsem psala už někde v jednom příspěvku,bohužel když světem vládnou peníze,nemáme moc na výběr.

surael
6. dub 2013

nebudem si ženy kazit dny a náladu,kvůli tomuto všemu jsem probrečela už nejednu noc.Chci svým dětem dát to nejlepší,sama jsem ze 4 dětí a celý život jsem slyšela jen věty: To nejde,na to nemáme,to si nemůžeme dovolit,to je moc drahé.Chtěla jsem svým dětem dát víc,ale doba je zlá a teprve dnes chápu svoje rodiče,že i oni dělaly maximum,abychom měly to podstatné.Hladové jsme nikdy nebyly.Moje maminka otěhotněla taky pak ještě v šestinedělí,rozhodla se 5 dítě dát pryč,stejně jako ted já,vím,že na to myslí do dnes a já vím,že i mě to asi nikdy uplně nepřebolí,ale přesto všechno,si nemyslím,že jsem udělala něco špatně,nebo že jsem vražedkyně,či jak nás některé matky nazývají.pro mě je ted nesmírně důležité,že mám děti zdravé a když to dobře půjde,že je i ve zdraví vychovám a budu se jednou těšit z jejich děti.

ratatooy
7. dub 2013

@timbouctou tak v připade že bych vedela že je jedno dite s vaou a už vubec dawnem tak bych je dala pryč obe ykdyž to stálo plno penez,ja nejsem uplne zastáncem toho aby se potraty neprovadely pokud je riziko nemoci detí nebo matky