Neplodnost je v hlavě?

tlustakarkulka
14. kvě 2018

Vdala jsem se podruhé, když mi bylo necelých 30let. Měla jsem dvě děti a našla báječnýho mužskýho a otce pro děti, které jsem měla a pro děti, které jsem plánovala.
Uběhl rok, kdy jsme si takříkajíc nedávali pozor a víceméně jsme to neřešili ...
Uběhl další rok, kdy jsem lehce znervózněla ... podrobná kontrola u gyn, manžel spermio.
Třetí rok hledání příčiny v nedostatku vitaminů, stavby páteře ...
Čtvrtý rok hormonální profil, na míru bylinkové čaje, hromady vitamínů, měsíc Clostilu a Duphastonu, výklad karet a kdesicosi ...

... verdikt lékařů zdravá x zdravý, plodná x plodný

Co dělat? Rady ... nemyslet na to, přijde to samo, když to nejmíň čekáš ... nepomáhá. Respektive zkuste na to nemyslet holky žejo.
Nadále souložíme s radostí nevynuceně a pravidelně. Neměřím si BT ani nepozoruji hlen. Hormony už nechci, chovám se po nich jako hysterická kráva. Možná si nechám namíchat nějaký nový mix bylinkového čaje, třeba drmek s kontryhelem ... a nebo se na to vyprdnu a začnu fatalisticky věřit, že žádný mimino k nám nechce a uzavřu to tím, že už se na dítě necítím ... tak.

letadylkokane
16. kvě 2018

@ruzicka06 jj, jeste jsem dopisovala priklad z okoli. Bylo mi te damy neskutecne lito.

jezz1e
16. kvě 2018

@letadylkokane
Podle me je neplodnost nemoc jako kazda jina a reci typu "asi to tak ma byt" mi nesedi. Ono "zdravy,zdrava" je ostatne posouzeni dle znalosti soucasne mediciny. Pred x lety se treba o imunologii, genetice atd. nic nevedelo a dnesni nemocni by se jevili zdrave. Kdyz ma nekdo astma, vysoky tlak nebo si vlastni nepozornosti zpusobil uraz a byl/je lecen, nemel by se taky vyradit z reprodukce? Taky je hromada zen, ktere poprve otehotni az po letech pres ivf a pak i prirozene...A k te vuni - otehotni hromada zen treba ze znasilneni nebo selhanim antikoncepce,
Jinak o hlave to bezesporu je hodne, dlouhodoba marna snaha je velmi silny stresovy faktor. 😞 ale stejne jako je tech, co otehotnely, kdyz to prestaly resit, je tech, co otehotnely prirozene po delsi dobe snahy, jen se to povazuje za normalni.

ruzicka06
16. kvě 2018

@letadylkokane Nás, které se snažíme o dítě je opravdu spousta...a každá jsme prostě jiná. Někdo se s nevydařeným těhu vyrovnává lépe, někdo to sníší hůře. Já třeba patřím holt asi do té druhé skupiny.

lussinka88
16. kvě 2018

Ja jsem se taky cpala bylinkama, ale pak me jedna doktorka ktera dela mimo jine normalni medicinu i cinskou rikala ze spousta lidi se cpe bylinkama, ktere nejsou vubec vhodne ke kombinaci a uz vubec se nemaji uzivat s hormonama/korktikoidama apod. Tenkrat mi pomohlo vsechno vysadit, telo srovnalo...

ruzicka06
16. kvě 2018

@lussinka88 Já si právě také už kolikrát říkala, jestli je úplně vhodný, do sebe cpát tolik věcí. Když tady čtu, co třeba některé vše polykají a pyjí za čaje a vše možný ještě, tak si říkám, aby to spíš nebylo ke škodě jak k užitku. Ale samozřejmě to je můj názor jen.

lussinka88
16. kvě 2018

@ruzicka06 u me to fakt pomohlo. Ja pila kde co, pak mi bylo receno ze ty bylinky ac se to nezda jsou nekdy silnejsi nez leky (casem se mi zacly tvorit cysty) a je lepsi je fakt brat v krajnim pripade nebo po konzultaci s nekym kdo tomu rozumi...ale chapu ze clovek vyzkousi kde co. My se snazili 6let, takze jsem toho taky vyzkousela kopu 🙂€

letadylkokane
16. kvě 2018

@jezz1e nevim, jestli jsi to s tou vuni pochopila spravne. To, ze nekdo otehotni za nestandardnich podminek, neznamena, ze ten muz, i kdyz je treba nasilnik, fetak a podobne, nemuze spravne chemicky vonet. To neni o sympatiich a antipatiich.
A co se tyce toho vyrazeni z genofondu... Ono je to tezke. Pokud si nekdo zlomi nohu, tak ho to nevyradi z reprodukce. Pokud si zlomi zada, tak za normalnich okolnosti a bez asistovane reprodukce ano. Asistovana reprodukce je neco, co kdyz neexistovalo, pary byly zkratka neplodne a deti u nich nebyly. Jestli je AR v globalu pozitivni veci, ktera nenarusuje genofond, se zjisti az za nekolik generaci.

jezz1e
16. kvě 2018

@ruzicka06 minimalne behem stimulace je dobre to konzultovat - me ted ceka KET a dr. doporucila bud gynex nebo kontryhel, ne oboje. Ale sliznici msm nejlepsi po cervenem vinu, takze asi zustanu u nej 😁

ruzicka06
16. kvě 2018

@lussinka88 Ano, určitě je lepší se poradit s někým, kdo tomu rozumí. Já jsem také pro vyzkoušet klidně více věcí (ať už léky či bylinky), ale nejsem si jistá, zda-li je vhodné užívat současně více věcí. Myslím si, že listovka je pro plánovaný otěhotnění základ a někdy by to mělo stačit. Plus k tomu třeba ještě něco, ale aby se to nepřehánělo. Já mám listovku a vitamin d od dr. předepsaný. Zatím nic víc brát nebudu.

ruzicka06
16. kvě 2018

@lussinka88 Ty jo, 6 let, tak to je teda šílěně dlouhá doba...☹ To už bych asi nedala ☹ A zadařilo se vám? Omlouvám se, jestli jsi to tady třeba někdy už psala, ale ztrácím se tady v těch diskuzích.

ruzicka06
16. kvě 2018

@jezz1e Určitě, raději se dvakrát třeba zeptat, než něco užívat blbě.

lussinka88
16. kvě 2018

@ruzicka06 jojo mam 10mes dceru z IVF... a ted jsem v 11tt spontalne (otehotnela jsem s cystou, pri plnym kojeni, s jednim funkcnim vajecnikem a vejcovodem 🙂 - zacinam verit na osud a spravny cas...

ruzicka06
16. kvě 2018

@lussinka88 Ty jo, tak to je fajn, to moc gratuluju 🙂 A držím palce, ať i druhý mimčo je v pořádku! Jo já se taky snažím držet hesla ,,miminko příjde, až pozná, že je ten správný čas"...ale je to těžký, když si to říkáš už tak dlouho.

jezz1e
16. kvě 2018

@letadylkokane Ale pokud si nekdo zlomi nohu, bez lekarske pomoci by se mozna te reprodukce nedozil a nepredal by gen neopatrnosti. Neni tedy v zajmu lidstva eliminovat i tyto jedince?
Stejne tak pri ivf se nutne nepredava neplodnost - znama podstoupila ivf v 80 letech a obe umele pocate dcery maji uz prirozene zplozene potomky ( nehlede na to, ze pokud ma muz vadne spermie, asi to neovlivni plodnost jeho dcery zplozene pres ivf 😉). A pokud to zkombinujes s tou vuni (ano, vune je pro vztah urcite dulezita), pak prece potomek dvou nekompatibilnich jedincu, co sli radeji do ivf nez aby vymenili partnera, ani zadne vadne geny nenese...

tlustakarkulka
autor
16. kvě 2018

Já jsem si vždycky moc přála děti. V prvním manželství jsem chtěla dítě a bylo na hned ... a myslela jsem na to pekelně, to vám teda povím. Byla jsem přesně ta nadržená snažilka, co tvrdila, že je neplodná ještě předtím než se pokusila ... to kvůli psychice že 😀 Obě děti mám z prvního cyklu, kdy jsem řekla chci dítě. Asi je to životní lekce, že holt nestačí říct vesmíru chci 😉 Najednu stranu fatalisticky tvrdit, k nám do rodiny miminko nechce ... myslím, že vše má nějaký vysvětlitelný základ ve funkcích těla, hormonů a tak ... že "musíte si vonět", "musíš vyslat vesmíru signál" ... asi se to dá vše vysvětlit racionálněji. Třeba tak, že vaječníky chca nechca dají najevo, že nám není dvacet, že rychlost spermií u třicátníka a u padesátníka může být značně značně rozdílná, že do těla tlačíme celkem svorně a naprosto dobrovolně tuny jedů a sraček - vaření z polotovarů, prasárničky z fastfoodů, barevný limonády a tříště, ovoce a zeleninu chemicky ošetřené, balené v plastech a tak dále a tak dále ...

Já třeba naprosto chápu tu bezradnost holek, co se snaží o první. Já bych se z toho zbláznila a přísambohu, že bych letěla na hormonální stimul do prvního CARu co bych potkala, ale já už mám dvě děti, dvě radosti a dvě štěstí na které se mohu soustředit. Jo je to jiný než mimina, jsou velcí, jsou to parťáci, je s nima sranda a člověk si může dovolit víc. Jet na víkend na divoko a neřešit ubytko nebo čas, kdy se vrátíme domů. Dovolenou už můžeme vybírat víc srdcem než rozumem. Letos jedeme do Provance, autem a nevíme nic, spát budeme tam, kde se nám bude líbit, jíst budeme, když bude hlad ... Na druhou stranu v momentě, kdy se okolo něco semele - nová těhule, nový dítě, tak to vždycky tak nějak zabolí, tak trochu bodne. Přeju jim to, ježišmarjá, nakupuju s radostí bodyčka, dudlíky, ale není nákup, abych nešáhla na ty hadříky a nepomyslela jaké by to bylo, kdybych kupovala našemu ...

Taky s tím myšlením a nemyšlením ... jsou měsíce, kdy máme tolik práce nebo starostí, že nemyslíme snad vůbec na nic, ale "nemyslet na to", když chcete rozšířit rodinu? To není úplně reálné 😉

veronicka89
16. kvě 2018

Jako jit po roce na umele je silene telo neni stroj !!!

Jinak po 4 letech bych asi hled a plodne dny zkusila vysledovat a pokud jste zdravi a mimco si moc prejete zkusila bych gel na podporu otehotneni a ob den v plodnych dnech mit sex ... Zkusila bych to tak par mesicu a pokud nic ... I bych si dala ,, pauzu ,, jak pisou holky vyse ...

priefi
17. kvě 2018

@journals naprosto souhlasim. A ted si predstav presne tento typ snazilky a tehotnou v jednom kanclu. Pro tehotnou to bylo peklo (verim ze i pro tu snazilku)

blabloblu
17. kvě 2018

@tlustakarkulka tady je všechno 🙂 myslím, že jste si dokonale odpověděla sama ;)

tlustakarkulka
autor
17. kvě 2018

@blabloblu Já se asi ani nedotazuju ... spíš jsem si to tak sesumírovala, vypsala se z toho a to je tak asi vše 🙂

mourovatakocka
11. črc 2018

@tlustakarkulka jé, kolik jsem si užila keců o tom, jak na to přestanu myslet, tak to přijde, pak ještě po potratech kecy typu, stalo se to, tak se to stane znovu a vyjde to.. nemyslím, že jsou tyhle věci v hlavě, z mojí zkušenosti se tím jenom ženské vzájemně utěšují.

pulecp
25. črc 2018

Mezi "vlivy hlavy" patří také názory na to, proč to nefunguje. Také to, v jaké společnosti se pohybujete - jestli debatujete o potížích s otěhotněním, přispíváte nebo aspoň čtete tato témata (po nějakém "napravování myšlenek" bych se snažil přesvědčit klientku, aby se těmto diskuzím vyhnula - přinejmenším do otěhotnění, raději až do porodu.... Vlivy hlavy - je jich hodně, jsou provázané s dalšími tématy, např. název jiné diskuze ("Vysněné miminko - když si připadáš jako neschopná") ukazuje další souvislosti...