Nevím, zda jsem potratila. Mám volat na gynekologii?
Ahojky, radsi anonym, mam tu zname a citlive tema.
Nevim, co mam delat. Asi jsem potratila pred 11 dny. Klasicke tehu, boleni prsou, ranni nevolnost, nevolnost v aute, smrdelo mi maso, silici druha carka na tehu testu. Pak jsem rano vstala a strasne krve a na vlozce fazolka velka asi 1,5 cm 😢🙈 krvacela jsem slabe asi 3 dny, pak trochu spinila ale ted krvacim zas tyden v kuse. Asi menstruace? Je to mozny? ALE!!! Mam telisko nehormonalni. Mam volat zitra na gyndu? Nebo mam pockat az prestanu krvacet? Asi i zkontrolovat telisko jestli je tam, kde ma byt? Ja vubec nevim, zatim jsem z toho lehce v soku 🙈🙈🙈😢
Stručné shrnutí
- Při podezření na těhotenství u nositelky nehormonálního tělíska diskuze opakovaně doporučuje okamžité gynekologické vyšetření kvůli riziku komplikací, včetně mimoděložního těhotenství.
- Gynekologické vyšetření lze provést i při aktivním krvácení a lékař může naordinovat těhotenský test, ultrazvuk a v případě nedokončeného potratového procesu revizi děložní dutiny.
- V diskuzi byly uvedeny alternativní příčiny krvácení, jako samovolný potrat, kus děložní výstelky nebo prasklá cysta, a bylo zmíněno, že těhotenský test může být po několika dnech už negativní.
Nejčastější otázky
Q: Můžu jít na gynekologii, když krvácím?
A: Ano, v diskuzi zaznělo, že na gynekologii lze jít kdykoli i při krvácení; ordinace obvykle vyšetří pacientku a při komplikacích doporučí pohotovost.
Q: Kdy mám volat nebo jít na pohotovost při podezření na potrat u tělíska?
A: Diskuze doporučuje volat gynekologii okamžitě při podezření na těhotenství u nositelky tělíska a v případě silných bolestí nebo zhoršení stavu jít na pohotovost.
Q: Co může gynekolog udělat při podezření na potrat?
A: Gynekolog může provést těhotenský test a ultrazvuk; pokud tělo samo neodstraní obsah dělohy, může být provedena revize děložní dutiny.
Q: Může „fazolka“ 1,5 cm být něco jiného než embryo?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že „fazolka“ nemusí být embryo, že 1,5 cm embryonální velikost by odpovídala zhruba měsíčnímu stádiu a že to mohl být i kus děložní výstelky.
Q: Zvyšuje tělísko riziko mimoděložního těhotenství?
A: V diskuzi bylo opakovaně varováno, že u nositelek tělíska hrozí mimoděložní těhotenství; tento názor byl v příspěvcích prezentován jako důvod k rychlému vyšetření (v diskuzi neuvedeno jako ověřený medicínský důkaz).
Q: Jak rychle může těhotenský test přestat být pozitivní po potratu?
A: V jednom příspěvku byl těhotenský test uveden jako negativní 11 dní po domnělém potratu; průběh může být individuální.
Závěry z diskuze
Shoda
- Nutnost co nejrychlejšího gynekologického vyšetření při podezření na těhotenství u nositelky tělíska.
- Gynekologické vyšetření je možné i při krvácení a v případě komplikací je doporučována pohotovost.
- Lékař může provést těhotenský test, ultrazvuk a případně revizi děložní dutiny.
Sporné názory
- Někteří diskutující zastávají, že bylo třeba volat lékaře ihned po zjištění těhotenství; jiní zastávají názor, že tělo se občas dokáže samo vyrovnat a vyčkávání je přijatelné.
- Někteří tvrdí, že nalezená „fazolka“ je embryo; jiní uvádějí, že to mohl být kus děložní výstelky nebo jiná tkáň.
Otevřené otázky
- Byla příčina krvácení skutečně potrat, nebo šlo o cystu či jinou gynekologickou příčinu?
- Byl v konkrétním případě přítomný mimoděložní těhotenský proces?
- Jak dlouho potrvá, než bude těhotenský test definitivně negativní po ukončení těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
nehormonální tělísko, těhotenský test, ultrazvuk, revize děložní dutiny, konizace, mimoděložní těhotenství, samovolný potrat
Místa a osoby
žádné
@miryp a nebo to je uplne obycejna zenska, ktera chtela jen podporit a vypustit nekde svuj problem a jen nevericne zira, jak se tady slitavaji slepice, aby ukazaly, ze jsou nejchytrejsi a nejlepsi a pohonily si svoje ego 🤦😢
Slepice, co si honí ego? To si mylně vykládáš komentující. Troufám si říct, že na celém koníku nenajdeš žádnou jinou ženu, která by v popisované situaci nebyla už dávno po vyšetření. To nemá nic společného s egem, to má co dočinění s ochranou vlastního zdraví a zdraví plodu, když je zavedeno tělísko. Což bys jako zdravotnice věděla, nebo chtěla a uměla dohledat.
Pokud je ta slepice namířená na mě za můj názor, že jsi místní troll, tak s tím dokážu žít...
@miryp jaky zdravi plodu? Me vubec nejde o zdravi plodu... musela bych na potrat, tak jako tak, jen nechci zbytecne na cisteni delohy... verim tomu, ze pokud telo muze samo porodit, tak dokaze i samo potratit...
Myslím že k lékaři bys te měla jít i z toho důvodu zda se jednalo o tehotenstvi ? Dělala jste test ? možná taky jste mohla mít cystu nebo to může bejt od endometriózy je 100 a jiných věcí už proto bych šla hned k lékaři ...
@lencaa11 ja byla na gynde na kontrole v srpnu, zadna cysta tam nebyla, ani endometrioza, ale je fakt, ze me tohle vubec nenapadlo. Ukazoval mi i ze je telisko pekne na svym miste. Popravde ani tehotenstvi me vubec nenapadlo, vzhledem k ty kontrole az pak zpetne mi davalo vsechno smysl, proc mi bylo zle, proc me tak bolely prsa. Na testu byl duch, ted uz tam neni nic, prsa neboli, blbe mi neni ... i jsem si nejdriv rikala, ze jsem to dostala o tyden driv, ale nikdy mi nezacina MS takhle, nejdriv jen spinim a ne takhle hodne krve 🙈 asi jsem fakt blba, ale proste sok no ...
To mohla klidně bejt cysta pokud tam byl jen 👻 měla jsem též nehormonalni a jednou se mi Ms zpozdila 10 dni test 👻 krev negativní a ultrazvuk cysta pak se mi to stalo ještě jednou ale tam zas byla Ms jiná a též cysta endometrioza může někdy bejt a lékař ji hned jen tak nepozná může to dělat i hyperplazie endrometria opravdu pokud těhotenství nebylo jasné z TT testu a nebo lékař že by vám neřekl že jste byla těhotná tak to na 100% nelze říct
@lencaa11 proto pisu asi potrat, asi tehotenstvi, proto jsem chtela volat az si budu jista, az bude na testu 2 silny carky. Proste momentalne vubec svoji vagyne nerozumim 🙈🙈🙈
@lusiana777 upřímně doufám, že je to vážně nějaký výmysl.. nechce se mi věřit, že tohle individuum pracuje ve zdravotnictví..
Jestli jsi zdravotnice, tak potěš koště. Děláš ve zdravotnictví a ptáš se jak školačka, co máš dělat 🙈 Nic, seď na zadku a čekej, až zahřmí.
Autorko, prosím, prozradíš nám, na jaké pozici konkrétně pracuješ? Jsem fakt zvědavá 😵
Takze jsem volala na gyndu, mela jsem si udelat test, ktery je ted uz negativni a mam prijit 9.10. na kontrolu a mrkne na me.. kdyby nejaky komplikace, tak na pohotovost.
@lencaa11 tak je mozny, ze prdla cysta, ktera me vubec nenapadla, tim ze jsem tam byla v srpnu a nic tam nebylo 🙈 ale ty tehu priznaky 🙈🙈🙈 hlavne me tady zensky uplne vypsychovaly a ja z toho byla fakt v prd...
Měla jsem takové příznaky při té cystě proto jsem taky zmatkovala jelikož jsem měla tělísko 4 roky a vše ok pak jsem byla na konizaci a pak se udělala cysta někdy jsem ji neměla tak jsem si říkala že by se před telisko a konizaci něco nepovedlo někdy to tak tělo má uvidíte na kontrole a pak jsem měla PMS ( jako kdybych byla těhotná prsa ,chutě ,jedla jsem jen sladký atd ..) a Ms vždy normálně přišla
@lencaa11 ja vam strasne moc dekuji za normalni odpoved 🙏🙏🙏 ja nikdy cystu nemela. Hold jsem jen individuum, ktery se hodi na vytirani zachodu 🤣🙈 posilam 💙
Tak s neznalostí tvrdých a měkkých souhlásek jste se doufám na jinou pozici nedostala 😀

@denski24 a tak je to s tím místním trollem vždy - vyhodí diskuzi tak, aby tupostí dotazu vyburcoval ostatní k reakci, pak to kratší či delší dobu přihřívá dalšími tupými komentáři, na které se nabalují další diskutující a pak už ani nepřispívá a jen sleduje, jak diskuze žije bez něj. A on se pak jen dobře baví. Vždy je to buď nový profil nebo anonym a vždy to má shodné rysy...