O interrupci nezletilé budou informováni rodiče, jak?

anetaneta
5. led 2017

Hezky večer. Mám otázku, je mi 17 let a dítě si určitě nemůžu dovolit. Všude čtu že když půjdu na zákrok tak jen ' informují rodiče '.. Jak? Někde jsem četla že doporučeným dopisem nebo někde to nedělají vůbec.. Předem moc děkuji.

veronika_andrej
5. led 2017

Zeptej se u svého gynekologa a pak to rekni mámě, budeš potřebovat, aby te po zákroku psychicky podržela, není to nic, co pustis z hlavy za týden

anetaneta
autor
5. led 2017

To je ten problém. Mamka bydlí strašně daleko, otec se o mě nikdy nestaral takže ho ani nějak moc neznám. Už rok bydlím s 25 letým bratrem.

fitzyk1987
5. led 2017

To asi bohužel nikoho nebude zajímat - rodiče jsou za tebe stále zodpovědní... Hrozně daleko je co? Pokud máš s matkou alespoň nějaký vztah, stálo by za to s ní komunikovat...

anetaneta
autor
5. led 2017

@veronika_andrej ale děkuji za radu, určitě se zeptám.

soyevita
6. led 2017

@anetaneta Asi bych si zašla rovnou do nemocnice do ambulance gynekologie a tam bych se informovala.Myslím si,že by Tě měl na zákrok doprovodit zákonný zástupce,ale třeba to může být i Tvůj bratr.A ten musí asi i podepsat nějaké papíry ohledně hospitalizace a pak následného propuštění.Dopis rodičům zasílat nebudou

tahejhula
6. led 2017

Doprovod urcite mit nemusis, to by uplne popiralo moznost si o tom rozhodnout sama.

soyevita
6. led 2017

@tahejhula I u 17leté??To asi ne,když mé dceři nechtěli otevřít váček u zubu bez doprovodu 2mesíce před 17.narozeninama;-)

tahejhula
6. led 2017

@soyevita Od sestnacti let ma divka pravo podstoupit interrupci bez souhlasu rodicu.

soyevita
6. led 2017

@tahejhula To je fakt zajímavý,ale nechápu,váček je proti interupci prkotina

anetaneta
autor
11. led 2017

@tahejhula Zdravím.. Chtěli po mě podpis zákonného zástupce, a to že se musí mamka stavit přímo se mnou a podepsat to. Druhá možnost, podpis a žádost domů, takže mamka o tom nemusí vědět, ale příplatek 1000,-. Zákrok 5900.

tahejhula
11. led 2017

No, tak ze se u nas nedodrzuji zakony me neprekvapuje.

lavazza
11. led 2017

Dá se umělé přerušení udělat i pomocí pilulky a je šetrnější, stojí to cca 3200kč...

olicka1
11. led 2017

Ahoj, po interupci můžeš být neplodná.

Souložila si,tak sis mrně vysouložila, rozkoš není zdarma. Vdej se a dítě řádně vychovej spolu s otcem, to bys měla udělat Ne utíkat před problémy jak děcko.
Příště nesoulož, když nechceš být za své činy odpovědná, a hraj si s panenkou, ne s mužským přirozením.
Moje tcchyně taky otěhotněla v 17,v 18 měla svatbu a narodila se manželova sestra. Nevím,, kde je problém, proč hned potrat. Jedno dítě je úplně v pohodě.Lepší než zabít kus sebe, stát se vražedkyní a být potom ještě neplodná, varuji tě. Tohle bych řekla své dceři...

terry1512
11. led 2017

@olicka1 je mi tvé dcery docela líto. Místo rady a podpory, opět odsouzení. Co jiného tady čekat.

kvakuska
11. led 2017

@olicka1 otázka zakladatelky zněla jakým způsobem budou informovat rodiče ... ne jestli má jít na zákrok ...

tulikiss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soyevita
11. led 2017

Takže zfalšuješ podpis matky,jestli to chápu dobře....
A jedno dítě může vychovat i 17letá,určitě je jich takových spousta.Ale musí mít podporu rodiny.Z mateřství jsou tu vyplesklé i 30tnice,co tedy chcete po 17letém dítěti??

absintka19
11. led 2017

A

absintka19
11. led 2017

A n

absintka19
11. led 2017

A nebudou chtit overeny podpis? Stavkuje mi mobil :(

lavazza
11. led 2017

@olicka trochu drsný,ne? se postaví za své dítě... Ne každej má super matku,která

lavazza
11. led 2017

Omlouvám se za přehozenou větu, blbne mi to tu a nejde kloudně psát.Musím kopírovat z Wordu.

olicka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
absintka19
11. led 2017

Tak

absintka19
11. led 2017

Tak to nebude telefonem 🙂 MK blbne....

favofrenki
11. led 2017

@olicka1 tak jako já nevím co tě vede k tak zlé reakci... Nevíš ty co vede zakladatelku k tomu rozhodnutí... A navíc neodpovídás k tématu...
Nelíbí se mi tyhle "chytré řeči" máš právo s potratem nesouhlasit, ale nemáš právo soudit dotyčnou...

lenatu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blecha94
11. led 2017

Poptej se tam, kde bys interrupci měla podstoupit. Řeknou ti, zda souhlas rodičů chtějí, či nikoliv. Tohle se liší špitál od špitálu.

blecha94
Odpověď byla odstraněná
Zobraz