Opakovaný potrat - potřebuji se vypsat

markulka07
18. bře 2019

Ahojte holky, potřebuji se z těch pocitů trošku vypsat. Mám doma 6ti letého syna a už skoro tři roky s snažíme o druhé. Jenomže...
Když jsem otěhotněla, v 9tt to bylo zamlklé těhu, podstoupila jsem tedy revizi, dodrželi jsme pár měsíců odstup od dalšího těhu a pak se těšili, až se začneme opět snažit. Otěhotněla jsem hned druhý měsíc po snažení, paráda.. Den před kontrolou jsem začala silně krvácet a ležela jsem 4 dny v nemocnici, vytvořila se mi velká sraženina, který po 4 denním boji "smetla" i plod.
To už mě pohltila panika zaufalství. Všude jsem četla a slyšela, nezoufej, to tak prostě je.. Budiž.. Jelikož to bylo v 5tt tak nám paní doktorka dovolila hned po druhé ms vyzkoušet štěstí... Počkali jsme déle, měli jsme svatbu, dovolenou... Potom jsem tedy otěhotněla. Jelikož jsem měla nařízené injekce, aby se neopakovala žádná sraženinka, tak jsem musela na gyndu hned po zjištění těhu..
Dostala jsem injekce, byl to boj, ale co by člověk pro mimčo neudělal. O týden později, jsem samovolně potratila. Kdybych si neudělala test, tak si myslím, že mám opožděnou MS...

To bylo v září, ihned jsme podstoupili genetické vyšetření, kde nám řekli, že je naprosto vše v pořádku. Já i manžel jsme zdraví...

Teď jsem v půlce února zjistila, že jsem těhotná. Počkala jsem od testu ještě 14 dní, kdyby náhodou... Pan doktor viděl zatím jen gestační váček, což jsem si říkala že v 5tt by mělo jít vidět už víc.. Budiš... Začala jsem špinit, tak jsem upalovala ihned k mudr, už jsem totiž ze všeho vyplašená a vypadalo že je vše v pořádku, Byla jsem Min. týden v út u mudr, tam mi řekl, ať příjdu v pátek, že srdíčko nic, ale že v ten pátek už by něco mohlo být... a v pátek nic, za tři dny byl nárust o 1mm, což je asi hodně málo.. Ale pan doktor tomu dává naději a teď ve středu jdu znovu na utz...Říkal, že nějaký posun tam je a že to může být opožděný vývoj.. Jelikož nemám prav. ms, ani ovulaci tak se řídíme jen podle utz...

Ale víte co si myslím? Že si jdu ve středu pro termín na revizi... Už tomu moc nevěřím :( Je mi 26 let, takže vím, že hodiny nám netikají, ale na psychiku to má obrovský vliv. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Mám změnit lékaře? ikdyž jsem s ním moc spokojená, ale člověk už hledá i to co není..

kittyy17
18. bře 2019

@markulka07 můj mladší syn měl srdíčko až o 14 dní později. Deset dní od pozitivního testu trvalo, než ho doktor našel na ultrazvuku, a další dva týdny, než bylo srdíčko. Jelikož jsem od začátku dost spinila, obával se mimoděložního těhotenství.
Teď má ta opice dva a čtvrt roku, a je to neskutečně živé dítě 😉
Myslím si, že to bude ok.

petrazelhoty
18. bře 2019

@markulka07
Já jsem aktuálně po čtvrté těhotná a po třetí to vypadá na zamlklé a revizi. Mám jedno dítě, teď mu bude rok, a chtěla bych co nejdříve druhé, aby byli parťáci. Dnes budu volat na výsledky HCG z minulého týdne a již mám žádanku na revizi do nemocnice. Tentokrát mám prázdný gestační váček bez embrya a dle MS jsem již v 9. týdnu, ovulace byla tedy asi pravděpodobně později, ale i tak už by mělo něco být vidět. Nějak extrémně psychicky to neprožívám, naplánuju si spoustu aktivit a činností a říkám si, že třeba na další pokus to vyjde. Beru to prostě jako zdravotní problém, lepší že se to nevyvinulo, než by to mělo být postižené či s vadou. Mě je již 36. Lékaře mám super, určitě bych neměnila, na genet. vyšetření nás také poslal a nic se nezjistilo.
Určitě se jednou zadaří😉

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
hathor86
18. bře 2019

Ahoj, prosím, vím že to bude znít neuvěřitelně, ale pracuju v oboru min. 4 roky. nech si udělat KOMPLETNÍ vyšetření na celiakii. Často se jim po nasazení bzl. diety podařilo otěhotnět! rozhodně nezkoušej bez předchozí konzultace s lékařem. Pokud ti bude tvrdit, že žádné příznaky nemáš, nedej se odradit. Existuje určité procento celiaků, kteří žádné příznaky nemají a pozná se to právě díky neplodnosti a vysoké potratovosti! Přeji dobré pořízení a rozhodně nezoufej, jednou to určitě vyjde 🙂 Dej mi pak prosím vědět, jak to dopadlo.

lucifux
18. bře 2019

@markulka07 ahoj, zažila jsem v podstatě něco podobného. Poprvé jsem otěhotněla v 18 letech... V 7tt zamlklé těhotenství, tak nějak jsem si řekla, že jednou se to asi stát může. I když jsem byla docela mladičká, tak i tak mě to trápilo a hlodalo. Vzhledem k tomu, že jsem se už na mimi těšila, tak jsem po 5 měsících otěhotněla. Byla jsem u mudr... Těhotenství my sice potvrdila, bylo to asi tak 8tt. Řekla mi, ale že se jí na utz něco nezdá a kdyby přes víkend něco, tak šup do špitálu. V neděli jsem se probudila s obrovskými bolestmi a krvácením... Šla jsem se vyčůrat a než jsem stačila doma dojít na wc, tak jsem potratila. Toho drobečka jsem měla na spodním prádle. Opět tedy špitál. Nechali si mě tam asi 5 dní. Protože na utz známky po potratu nebyly, takže jakoby bych ani těhotná nebyla. Byl to neúplný potrat, tak mi každý den braly HCG. Podle toho zjistili, že mi klesá, a že tedy k něčemu došlo. Připadala jsem si tam jak debil.
Nechali jsme tomu tedy volný průběh, mezi tím jsem změnila lékaře, říkala jsem si, když se tam doktorce něco nelíbilo, měla mě tam poslat hned. Cca po roce se po štěstilo znovu. Říkala jsem si, tak snad do třetice všeho dobrého... To už můj gynekolog byl někdo jiný. Shodou okolností, pan doktor, který mi dělal předchozí dvě revize po potratech. Byla jsem ráda, protože jsem si říkala, že bude opatrnější, a ostražitější... Ze začátku bylo vše ok. Přišel 9tt a mě se udělal v děloze hematom, stejně tak jako u tebe. Hospitalizovali mě, ležela jsem tam celý měsíc a asi dva dny před 1. velkým ultrazvukovým vyšetřením, se stalo, to co nikdo nechtěl. Šla jsem se ve špitále vyčůrat, složila jsem se k zemi a rozjel se mi potrat. Jen jsem cítila jak ze mě jdou kusy sražené krve, ale fakt kusy. Sestry mě našly na pokoji na zemi, přendali mě na postel. Na posteli jsem potratila i mimi, když jsem se probrala z narkózy po revizi.
Moje pocity.... Strašný, hrozný, co jsem komu udělala, cítila jsem se méně cenná, že jsem jako ženská zklamala, výçitky svědomí, vůbec jsem nechápala co se to děje. Dneska si říkám, zaplať pán bůh za to, že si z toho okamžiku nic moc nepamatuju, že jsem byla v bezvědomí.
Za 2 dny mi bude 24 let, doma mi běhá 2,5 roku starý syn a za 18 dní mæm další termín porodu.
Mě ale nejspíš pomohla změna partnera. Protože po těch potratech jsem všechny odstřihla a začala jsem znovu. Přeji pevné nervy, a hlavně hodně štěstí... Soucítím s tebou, z vlastní zkušenosti vím co to je za psychický nátlak... A čím si procházíš, držím lapečky.

mari90
18. bře 2019

Ahoj, ja jsem potratila trikrat, absolvovala jsem s muzem spoustu vysetreni nejdrive genetiku, po te vysetreni na trombofilni mutace, dale infekcni nemoce, stitnou zlazu, prolaktin a v neposledni rade imunologii, ta je fakt dulezita, takze tu doporucuji, po ni jsme dostali lecbu a konecne se podarilo, kdyz jsme za ctyri roky chteli druhe dite, opet jsme s muzem absolvovali imunologii a prislusnou lecbu a opet se podarilo

monculais
18. bře 2019

Má kmotra má z 6 těhotenství 2 děti. Dcery. Potrácela až ve vyšším týdnu, jednou dokonce až po 20tt, zjistila se vada neslučitelná se životem. Ve všech případek, kdy nastal nebo v tom jednom, kdy šla na potrat, by to byli kluci.

pavlinar
18. bře 2019

Moje kamarádka měla aspoň 5 raných potratů + mimoděložní během snad 2 let.. přesně nevím, měli toho fakt hrozně moc za krátkou dobu. Otěhotnět nebyl vůbec problém. Imunologie taky vyšla v pořádku, všechna vyšetření v pořádku. Dr jim dala nějaké vitamíny a že je přesvědčená, že to vyjde, že to je jen blbá shoda náhod. A vyšlo naštěstí... příčina se ale neví

markulka07
autor
18. bře 2019

@lucifux vím o čem mluvíš co se týče těch kusů krve, takhle u mě probíhal druhý potrat, 4 dny neustálého doufání, že krvácení přestane a když mi pak paní doktorka řekla, že už se jí to nelíbí, protože jsem omdlívala a byla i na kapačkách tak jsme se domluvili že tomu dáme ještě jeden den.. ráno jsem se probudila a zničeho nic mi bylo dobře, došla jsem ze záchodu a už to šlo... Občas si připadám už jako pitomec, že hledám příčiny tam kde nejsou, ale už toho mám plné zuby :(

markulka07
autor
18. bře 2019

@mari90 veškeré vyšetření krom imunologie máme za sebou, děkuji za radu, určitě se na to ve středu poptám 🙂

markulka07
autor
18. bře 2019

@pavlinar Vzhledem k tomu, že u mě vždy ten potrat probíhal jinak, tak se uklidnuji tím, že to taky může shoda blbých náhod... ale asi už mi chybí pozitivní myšlení

markulka07
autor
18. bře 2019

@kittyy17 NIc jiného bych si nepřála 🙂Je to teď buď a nebo

markulka07
autor
18. bře 2019

@petrazelhoty Taky se snažím vymýšlet co nejvíce aktivit abych na to nemyslela. Máme půl roční štěně větší rasy, takže potřebuje hodně pohybu, takže jsme pořád venku i se synem. Seš dobrá, že to bereš vše takhle s nadhledem. Mám chvíle kdy se nad tím zaseknu ale život jde dál no.. Tak dej vědět jak ti dopadlo hcg, držím pěsti

markulka07
autor
18. bře 2019

@hathor86 Dobře, děkuji za radu, vše to ve středu prodiskutuji s lékařem. Má velmi dobrý přístup. Moc děkuji

markulka07
autor
18. bře 2019

@nikahavel Děkuji za názor, na miminko nijak netlačíme, nehlídám si plodné dny, vždy to prostě zkusíme, máme skvělé manželství, vzhledem k tomu, že mám 6ti letého syna tak si myslím, že ani budoucnosti s dítětem se nebojíme 🙂 Podle mého je tam buď nějaký zapeklitý problém, co se bohužel ještě nezjistil a nebo je to prostě opravdu ta blbá náhoda. Já i manžel máme skvělou rodinu, takže vše šlape tak jak má... samozřejmě že se někdy stane, že máme menší výměnu názorů, ale to si myslím, že je v každém manželství a dokud po sobě neházíme talíře, tak si myslím, že je to běžné 🙂

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
rencinka87
18. bře 2019

@markulka07 Ja mam za sebou potraty dva - oba kolem 10. tydne s tim, ze poprve to byl prazdny zloutkovy vacek a podruhe prestalo bit srdicko.
Vic potratu nebylo, protoze jsme hned zacali tlacit na vysetreni. Genetika, trombofilni mutace, infekce, spermiogram u manzela, vsechno ok - pak jsme se objednali na imunologii do podoli - doporucuju bud tam nebo u doktorky Malikove (ta z Podoli vysla, ale ma ted trochu jine metody, kazdemu zabira neco jineho), vysla mi spatna bunecna imunita (vysoke protilatky proti spermiim a proti zarodku taky), prelecili jsme Prednisonem, plus jsme dodrzovali styk bez kondomu jen v obdobi ovulace a zkouseli jsme maximalne dvakrat, vic jsem se to bala drazdit. Prednison mi evidentne zklidnil vsechny reakce, takze mi i otehotneni trvalo dlouho (zrejme se pridala i psychika) - predtim dvakrat v podstate napoprve, tentokrat jsme si pockali cca 10, 12 cyklu. Kazdopadne jsem otehotnela a donosila syna, ted ma 2,5 roku 😉
Takze se urcite primlouvam za imunologii (a to poradnou, ne jen ze nasadime naslepo Prednison na dva tydny, jak to delaji v nekterych ivf centrech, to je k nicemu).
Ale v prvni rade drzim palce, treba to jeste tentokrat vyjde 🙂

pavlinar
18. bře 2019

@nikahavel Pardon, ale tohle jsou takové nesmysly... když tomu člověk věří, tak já věřím, že něco jako placebo mu může pomoct. Proč pak dochází k potratům na přání ženy, proč končí děcka ve smeťáku...?
Článek říká, že k potratu dojde, když člověk dítě chce nebo když ho nechce, jo vlastně tak pardon znovu, s tímto závěrem se naprosto stotožňuji...

markulka07
autor
18. bře 2019

@pavlinar mam stejny názor, díky. Samozřejmě, že psychika udělá své.. ale podívejme se na fetačky co do sebe píchaji i v těhu... a tyhle osoby urcite na deti nejsou priprveny...

markulka07
autor
18. bře 2019

@kittyy17 muzu se prosim zeptat jak bylo embryjko velke kdyz se ukazalo srdicko?

kittyy17
18. bře 2019

@markulka07 tak to netuším, já tehdy byla tak šťastná, že jsem si ani neřekla o fotku... Ale celou dobu těhotenství byl o týden menší než podle ms

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
markulka07
autor
18. bře 2019

@nikahavel je to otazka nazoru. Myslim si ze kdyz je v zenskem tele zdravotni problem tak asi duchovno neni na svem miste. Deluji za tvuj nazor ale v tomhle smeru uz dalsi nepotrebuji. Asi zadny clovek se nebrani nejake duchovni cistote,ale.... myslis si ze kdyz otehotni znasilnena 15 ti let holka tak se to da svest na karmu nebo snad ze by byla pripravena na vychovu ditete kdyz je jeste sama dite? Dekuji za tvuj nazor na vec ale asi dalsi nepotrebuji

petrazelhoty
18. bře 2019

@markulka07
Tak u me HCG rapidne kleslo, jiz tyden lehce krvacim, dle MUDr. nebude revize treba, telo se cisti samo. Pristi tyden kontrola UTZ a znovu krev a hura na dalsi (5.) pokus.
Tak obcas si taky pomyslim jak je ten svet nespravedlivy, proc se to deje zrovna me, ale nastesti nemam moc volneho casu, abych nad tim dlouho premyslela.
Ve stredu budu drzet palec at to dobre dopadne😉

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
vercik83
19. bře 2019

@markulka07 při opakovaných potratech může být na víně celiakie, zejména u těch ranych,nech si to dovysetrit tu imunologie. U mne to tak bylo

lachtanice86
19. bře 2019

Byla jsem těhotná 6x a až z posledního těhotenství mám teď 3,5 měsíční dceru. Snažili jsme se 3roky. Paradoxně čím víc zklamání, tím klidněji jsem to příště brala. Brala jsem to jak to je. Buď to vyjde nebo ne. A díky tomu jsem se nezblaznila

markulka07
autor
19. bře 2019

@lachtanice86 to máš pravdu, člověka to i posilní, jsem s tím už trošku smířená, uvidíme zítra, ale lepší asi počítat s tou horší variantou.. Ale uvidíme. Páni, 6x.. to je už tedy něco, ale je asi potřeba brát to s tvým příštupem

aneta15
19. bře 2019

@nikahavel přečetla jsem si Tvoje komentáře i ten článek a to jako myslíš opravdu vážně?
Jak předejít potratu?
Odpočiňte si, odreagujte se, procházejte se na čerstvém vzduchu, zabavte se sportem, divadlem, kinem, dobrým filmem, nebo knihou. A trpělivě čekejte, netrapte se starostmi, stresem, strachem, vše je v pořádku......................................................promiň ale větší debilitu jsem v životě nečetla, nejsi v nějaké sektě? To je klasické vymývání mozků. Úplně vidím tu zaříkávačku jak má zapálené vonné tyčinky, recituje tyhle nesmysly a vybírá za to prachy 🙂